Перейти до основного вмісту

  • УКР
  • РУС

 logo

Понеділок, Травень 19, 2025 - 00:43
  • Головна
  • Програмне забезпечення
  • Завантаження
  • Форум
  • Курси валют
  • Єдине вікно для міжнародної торгівлі
  • Партнери
  • Про компанію
  • Контакти

Ви є тут

Головна

ДОДАТОК

до Угоди мiж Урядом України та Урядам Литовської Республiки про вiльну торгiвлю про Правила визначення країни походження товарiв

     Данi Правила визначення країни походження товарiв розробленi у вiдповiдностi до п. 2 Статтi 1 Угоди мiж Урядом України та Урядом Литовської Республiки про вiльну торгiвлю (далi - Угода).

     Данi Правила дiють вiдносно товарiв, якi походять з територiї України або Литовської Республiки та якi обертаються у торгiвлi мiж цими державами у вiдповiдностi до Угоди.

     Порядок визначення країни походження товарiв, якi вивозяться в третi країни з митної територiї України та Литовської Республiки, регулюються нацiональним законодавством цих країн.

     Для цiлей даних Правил:

     а) "Сертифiкат походження" (СП) - це документ, який може бути використаний, щоб довести покупцям те, що товари, якi експортуються, виробленi чи переробленi в Українi або Литовськiй Республiцi.

     б) Термiн "країна походження товару" означає країну (Україна або Литовська Республiка), в якiй товари були повнiстю виробленi або пiдданi достатнiй переробцi чи обробцi.

     в) Термiн "критерiй достатньої переробки або обробки" означає, що товари виробленi в Українi чи у Литовськiй Республiцi з iмпортованих матерiалiв або частин, включаючи матерiали невизначеного походження, вважаються такими, якi вийшли з названих країн, якщо використанi матерiалi i частини пройшли в них суттєву трансформацiю. Iнакше кажучи, вони повиннi були пройти певну переробку, яка суттєво змiнила їх природу i характеристики. Поняття "суттєва трансформацiя" визначається:

     1) критерiєм переробки або

     2) процентним критерiєм.

     Критерiй переробки - матерiали (частини), що iмпортуються, вважаються пiдданими "суттєвiй трансформацiї", якщо кiнцевий продукт класифiкується пiд iншим 4-цифровим кодом Гармонiзованої системи опису та кодування товарiв, нiж iмпортованi матерiали (частини), що використанi в його виробництвi.

     Процентний критерiй - iмпортованi матерiали (частини) вважаються суттєво змiненими, якщо їх вартiсть не перевищує встановленого країнами вiдсотка цiни франко-завод.

     г) Термiн "Митний контроль" означає сукупнiсть заходiв, що здiйснюються нацiональними митними органами з метою забезпечення додержання нацiонального законодавства в митнiй справi, а також нацiонального законодавства та мiжнародних договорiв, контроль за виконанням яких покладений на митнi органи.

     д) Термiн "товари" означає будь-яке рухоме майно, у тому числi теплова, електрична та iншi види енергiї, яке перемiщується через митний кордон.

     е) Термiн "Товарна номенклатура" (ТН) означає застосовувану в Українi та Литовськiй Республiцi номенклатуру Гармонiзованої системи опису та кодування товарiв.

Частина I
ВИЗНАЧЕННЯ КРАЇНИ ПОХОДЖЕННЯ ТОВАРIВ

Стаття 1

     Країною походження товарiв вважається держава, де товари було повнiстю вироблено або пiддано достатнiй переробцi або обробцi.

Стаття 2

     Повнiстю виробленими в Українi або у Литовськiй Республiцi вважаються такi товари:

     а) кориснi копалини, здобутi на її територiї або в її територiальних водах, чи на її континентальному шельфi i в її морських надрах, якщо країна має виключнi права на розробку цих надр;

     б) продукцiя рослинного походження, вирощена та зiбрана на її територiї;

     в) живi тварини, народженi та вирощенi в нiй;

     г) продукцiя, одержана в цiй країнi вiд вирощених у нiй тварин;

     д) вироблена в нiй продукцiя мисливського, риболовного та морського промислу;

     е) продукцiя морського промислу, добута i/або вироблена в свiтовому океанi суднами даної країни або суднами, орендованими (зафрахтованими) нею;

     ж) вторинна сировина i вiдходи, якi є результатом виробничих та iнших операцiй, що здiйснюються в данiй країнi;

     з) продукцiя високих технологiй, одержана у вiдкритому космосi на космiчних кораблях, якi належать данiй країнi або орендованих нею;

     i) товари, виробленi в данiй країнi виключно з продукцiї, згаданiй у пунктах "а" - "з".

Стаття 3

     Коли в виробництвi товару використовується сировина, матерiали та комплектуючi вироби з третiх країн, походження товарiв визначається згiдно з критерiєм достатньої переробки або обробки.

Стаття 4

     Критерiй "достатньої переробка чи обробки" виражається:

     а) правилом, що вимагає змiни цифрового коду по ТН, або;

     б) правилом "адвалорної долi", коли процентна частка вартостi використаних матерiалiв (частин) не перевищує 50 вiдсоткiв цiни франко-завод продукту, що експортується.

Стаття 5

     Не можуть визнаватися якi достатнi для переробки товарiв:

     а) операцiї по забезпеченню збереження товарiв пiд час зберiгання або транспортування;

     б) операцiї по пiдготовцi товарiв до продажу i транспортування (роздрiбнення партiї, формування вiдправок, сортування, перепакування);

     в) простi операцiї по збиранню;

     г) змiшування товарiв (компонентiв) без придання одержанiй продукцiї характеристик, що суттєво вiдрiзняють її вiд вихiдних складових;

     д) комбiнацiя двох або бiльшої кiлькостi вищевказаних операцiй;

     е) забiй худоби.

Стаття 6

     Вартiснi показники розраховуються:

     а) для iмпортованих матерiалiв - за митною вартiстю, тобто вартiстю, що пiдлягає обкладанню митом при ввозi (на основi СIФ), або у разi, якщо їх походження невiдоме - за встановленою цiною першого продажу на територiї країни, де здiйснюється виробництво;

     б) для готових товарiв - за цiною франко-завод товару.

Стаття 7

     Товарам з роздiлiв 84 та 85 Гармонiзованої системи опису i кодування товарiв у розiбраному або незiбраному виглядi, що постачаються декiлькома партiями, коли через виробничi або транспортнi умови неможливе їх вiдвантаження однiєю партiєю, видається один сертифiкат з першою партiєю товарiв. Наступним партiям видається копiя сертифiката.1 Це правило застосовується також у тих випадках, якщо товари повиннi розглядатися, по бажанню iмпортера, як єдиний предмет з точки зору визначення походження.2

____________
     1 Це правило застосовується також у тих випадках, якщо партiя розбита на кiлька частин помилково або з причини невiрного адресування.
     2 Умовами застосування цього правила є:

     - попереднє повiдомлення митницi ввозу про розбивання розiбраного або незiбраного товару на декiлька партiй iз зазначенням причин такого розбивання, докладної специфiкацiї кожної партiї у прив'язцi до ТН, вартостi i країни походження товарiв, якi входять до кожної партiї;

     - поставка всiх партiй з однiєї країни, одним експортером;

     - ввiз всiх партiй через одну митницю;

     - поставка всiх партiй товарiв у термiн, який не перевищує 6 мiсяцiв з дати першого вiдвантаження.

Стаття 8

     Для цiлей визначення походження товарiв, якi використовуються для їх виробництва, країна походження теплової й електричної енергiї, машин, устаткування та iнструментiв не враховується.

Стаття 9

     Товар вважається таким, що вийшов з країни експортера, тiльки у випадку, коли товар не тiльки вiдповiдає встановленим цими Правилами критерiям походження та iншим умовам, але i закуповується безпосередньо у пiдприємства, фiрми, зареєстрованих у встановленому порядку в країнi експорту й iмпортується шляхом прямого вiдвантаження з цiєї країни в країну iмпорту.

     Вимозi прямого вiдвантаження вiдповiдають товари, якi транспортуються через територiю однiєї чи кiлькох країн внаслiдок географiчних, транспортних, технiчних та економiчних причин, а також при тимчасовому їх ввезеннi. або складуваннi на територiї цих країн з умовою, що цi товари весь час знаходяться пiд митним контролем країн транзиту.

     Крiм того, правилам прямого вiдвантаження вiдповiдають товари, закупленi iмпортером на виставках або ярмарках у третiх країнах за умови, що цi товари не використовувались для iнших, крiм виставочних цiлей пiсля вiдправки на виставку або ярмарок, i залишалися пiд митним контролем у ходi виставки або ярмарку.

Частина II
МЕТОДИ АДМIНIСТРАТИВНОГО СПIВРОБIТНИЦТВА

Стаття 10

     На посвiдчення находження товарiв в Українi або у Литовськiй Республiцi необхiдно надання митним органам країни ввезення декларацiї-сертифiката (далi - сертифiкат про походження товарiв). Форма i порядок оформлення сертифiката походження товарiв узгоджуються уповноваженими органами Сторiн у вiдповiдностi з їх нацiональним законодавством.

Стаття 11

     При експортi товарiв з Литовської Республiки або України сертифiкат походження у встановленiй формi видається органом, уповноваженим у вiдповiдностi до нацiонального законодавства кожної з Сторiн.

     Україна та Литовська Республiка обмiнюються зразками печатей органiв, уповноважених завiряти сертифiкати. Без надання вказаних зразкiв сертифiкати вважаються недiйсними, i на товари не розповсюджуються преференцiї, передбаченi Угодою.

Стаття 12

     Сертифiкат повинен вмiщувати такi необхiднi вiдомостi про товар, на який вiн виданий:

     а) найменування та адреса експортера;

     б) найменування та адреса iмпортера;

     в) засоби транспортування, напрямок маршруту (наскiльки це вiдомо);

     г) кiлькiсть мiсць та вид упаковки, опис товару, який мiстить необхiднi для iдентифiкацiї товару вiдомостi;

     д) вага брутто чи iншi одиницi кiлькостi.

Стаття 13

     Сертифiкат походження товарiв повинен однозначно свiдчити про те, що даний товар походить з вiдповiдної країни, тобто вiн повинен мiтити:

     а) письмову декларацiю експортера про те, що даний товар задовольняє вiдповiдний критерiй походження;

     б) письмове посвiдчення компетентного органа, який видав сертифiкат, про те, що поданi експортером у сертифiкатi вiдомостi вiдповiдають дiйсностi;

     в) з метою iдентифiкацiї позначення критерiю походження повиннi бути застосованi такi позначення:

     "P" - для товарiв, якi повнiстю виробленi в Українi або у Литовськiй Республiцi;

     "W" - для товарiв, якi виробленi з використанням iмпортних матерiалiв (частин). При цьому пiсля "W" вказуються першi чотири цифри коду товару, що експортується по ТН (наприклад: "W"3907);

     "Y" - для товарiв, до яких застосовується процентним критерiй. При цьому "Y" передує проценту iноземного змiсту (наприклад: "Y" 45 %).

Стаття 14

     Сертифiкат подається митним органам у вiддрукованому виглядi, без виправлень, росiйською та англiйською мовами. Якщо вiн заповнюється вiд руки, то записи повиннi робитися чорнилом i заголовними лiтерами. Сертифiкат дiє чотири мiсяцi з дня його видачi уповноваженими органами країни експортера.

Стаття 15

     Сертифiкат подається разом iз вантажною митною декларацiєю, iншими документами, необхiдними при здiйсненнi митного оформлення, за винятком випадкiв, вказаних у статтях 18 i 19.

Стаття 16

     У разi втрати або знищення сертифiката, видається його дублiкат. Дублiкат видається вповноваженим органом країни експортера, який видав сертифiкат (оригiнал). У такому випадку у вiдповiднiй графi сертифiката вiдмiчається "дублiкат" та вказуються номер i дата затвердження втраченого або знищеного сертифiката (оригiналу).

Стаття 17

     Митнi органи Литовської Республiки i України на протязi двох рокiв з дня видачi сертифiката можуть звертатися до вповноважених органiв, завiривших сертифiкат, для його перевiрки. Про результати перевiрки повiдомляється на протязi шести мiсяцiв.

Стаття 18

     Як загальне правило: неподання належно оформленого сертифiката не є пiдставою для непропускання вантажу.

     Митницею може бути вiдмовлено в пропуску тiльки при наявностi достатнiх пiдстав вважати, що вантаж походить iз країни, товари якої не пiдлягають пропуску в країну ввозу згiдно з мiжнародними угодами, дiючими для однiєї з держав i/або нацiональним законодавством Литовської Республiки або України.

     З врахуванням положення абзацу 2 даного пункту товари, походження яких достовiрно не встановлено, пропускаються в країну ввозу iз сплатою мита по максимальних ставках мита країни ввозу.

Стаття 19

     У надзвичайних випадках до товарiв, зазначених в абзацi 3 Статтi 18, може застосовуватися (вiдновлюватися) преференцiйний режим з поверненням надлишково сплаченого митного тарифу за умови подання митним органом сертифiката. В таких випадках у 4 графi сертифiката вказується "виданий пiзнiше".

Стаття 20

     Спiрнi питання вiдносно правил визначення походження товарiв будуть розглядатися двосторонньою Комiсiєю, заснованою згiдно з Статтею 14 Угоди, протягом двох мiсяцiв пiсля їх виникнення.

     Здiйснено у мiстi Вiльнюсi 8 лютого 1994 р. у двох примiрниках, кожний українською та литовською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.

ЗА УРЯД ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛIКИ ЗА УРЯД УКРАЇНИ

Головне меню

  • Головна
  • Програмне забезпечення
  • Завантаження
  • Форум
  • Курси валют

Навігатор ЗЕД

  • База документів
  • Каталог документів
  • Добірка документів
  • Українська класифікація товарів ЗЕД
  • Єдиний список товарів подвійного використання
  • Класифікаційні рішення ДМСУ
  • Середня розрахункова вартість товарів згідно УКТЗЕД
  • Довідка по товару УКТЗЕД
  • Митний калькулятор
  • Митний калькулятор для громадян (М16)
  • Розрахунок імпорта автомобіля

Інформаційна підтримка

  • Електронне декларування
  • NCTS Фаза 5
  • Єдине вікно для міжнародної торгівлі
  • Час очікування в пунктах пропуску
  • Перевірити ВМД
  • Митний кодекс України
  • Кодекси України
  • Довідкові матеріали
  • Архів новин
  • Обговорення законопроектів
  • Віддалений контроль ВМД
  • Перелік тестових завдань
  • Поширені питання
  • Реклама на сайті

Дошка оголошень

Пропонуємо послуги:
  • Митний брокер мп Ковель 0679537199 - супровід та всі види оформлення
Copyright © 2025 НТФ «Інтес» Всі права збережено.
Підтримка: support@qdpro.com.ua