Являє собою податок на переміщення товарів через митний кордон України. Див. додатково "Класифiкатор звiльнень вiд сплати митних платежiв при ввезеннi товарiв на митну територiю України", затверджений наказом Мінфіну від 20.09.2012 року № 1011.
Преференція по миту: "403". Товари, вказані у коментарі, що ввозяться в Україну згiдно з мiжурядовою угодою України з державами ЄАВТ оподатковуються ввізним митом за зменьшеними ставками.
Преференція по миту: "410". Вказані у коментарі товари, що ввозяться в Україну та походять з країн ЄС, знаходяться у переліку зниження ввізних мит України, розрахованих по роках, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.
Преференція по миту: "420". Відповідно до положень Угоди про вiльну торгiвлю мiж Україною та Канадою на вказані у коментарі товари, походженням з Канади знижено ставки ввізного мита (див. лист ДФСУ від 24.07.2017 № 19504/7/99-99-19-04-17).
Преференція по миту: "422". Відповідно до положень Угоди про вiльну торгiвлю мiж Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль на вказані у коментарі товари, походженням з Ізраїлю знижено ставки ввізного мита.
Преференція по миту: "424". Відповідно до положень Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії на вказані у коментарі товари, походженням з Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії знижено ставки ввізного мита.
Податок на додану вартiсть - непрямий податок, який нараховується та сплачується вiдповiдно до норм роздiлу V Податкового кодексу України.
Об'єктом оподаткування (див. статтю 185 Податкового кодексу України) є операції платників податку з:
При ввезенні товарів на митну територію України базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість, але не менша митної вартості цих товарів, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті, за винятком податку на додану вартість, що включаються до ціни товарів згідно із законом (див. статтю 190 Податкового кодексу України).
Єдиний збiр справляється з транспортних засобiв, визначених у ст. 5 Закону України від 04.11.99 № 1212-XIV, якi перетинають державний кордон, за здiйснення у пунктах пропуску митного (у разi транзиту вантажу i транспортного засобу) контролю вантажу i транспортного засобу, за проїзд транспортного засобу автомобiльними дорогами та за проїзд автотранспорту з перевищенням встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрiв. Не справляється у разi: перетинання державного кордону авiацiйними та водними транспортними засобами, залiзничними вагонами без вантажу, залiзничними пасажирськими вагонами, легковими автомобiлями; транзиту вантажу, що не пiдлягає пропуску через митний кордон та перевантажується на iнший транспортний засiб у зонi митного контролю пункту пропуску, який є одночасно пунктом ввезення та вивезення цього вантажу; в'їзду та виїзду транспортного засобу в межах одного пункту пропуску через держкордон без перетинання митного кордону; перемiщення товарiв трубопровiдним транспортом та лiнiями електропередачi.
Преференція по миту: "400" - країни СНД; Преференція по миту: "401" - Республiка Грузiя; Преференція по миту: "402" - Республіка Македонія. В рамках дiючих мiждержавних угод про вiльну торгiвлю (з країнами СНД, Республiкою Грузiя та Республікою Македонія) можливе звільнення від сплати мита при імпорті вказаного у коментарі товару. Таке звільнення здійснюється при дотриманні умов (наявність сертификата про походження товару, виконання правил прямого відвантаження та безпосередньої закупівлі), що встановлені кожною окремою угодою.
Підприємства суднобудівної промисловості (клас 35.11 група 35 КВЕД ДК 009:2005), що відповідають вимогам підрозділу 3 "Перехідних положень" Податкового кодексу України у разі ввезення на митну територію України устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні та ввозяться для використання у власній господарській діяльності, у митному режимі імпорту можуть за власним бажанням видавати митному органу (а митний орган зобов'язаний прийняти) податковий вексель на суму ПДВ, визначеного у митній декларації, із строком погашення на 720-й календарний день з дати його видачі митному органу. Перелік устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Преференція по миту - "171" Преференція по ПДВ - "171" Звiльняються вiд оподаткування ввiзним митом та ПДВ під час оформлення в митному режимi iмпорту товари (крім підакцизних), що не виробляються в Україні або виробляються, але не відповідають вимогам проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод у рамках реалізації проекту "Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації".
Преференція по миту: "120"; Преференція по ПДВ: "120". Енергозберiгаючі матерiали, обладнання, устатковання та комплектуючи вироби за проектами демонстрацiї японських технологiй під час ввезення на митну територію України звільняются від оподаткування: - ввізним митом відповідно до положень пунктів 14) та 16) частини першої статтi 282 Митного кодексу України; - ПДВ відповідно до п. 197.16 статті 197 Податкового кодексу України, в порядку встановленому ПКМУ від 30.03.2016 № 293. Митне оформлення вказаних товарів iз звiльненням вiд оподаткування здiйснюється митницями за наявностi: - довiдки, виданої МЕРТ України про те, що товари з аналогiчними якiсними показниками не виробляються в Українi; - документа, який пiдтверджує зобов'язання платника податкiв використовувати ці товари виключно у власному виробництвi за проектами демонстрацiї японських технологiй.
Преференція по ПДВ: "203". Товари (у тому числі лікарські засоби, медичні вироб та/або медичне обладнання), необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, звільняються від оподаткування ПДВ відповідно до положень п. 71 підрозділу 2 "Перехідних положень" Податкового кодексу України. Для віднесення до товарів ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування на додану вартість, повинно бути: - подано декларацію про відповідність та нанесено на товар або на його упаковку, а також на супровідні документи, якщо такі документи передбачені відповідним технічним регламентом, знак відповідності технічним регламентам згідно з правилами та умовами його нанесення, визначеними у Технічному регламенті щодо медичних виробів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 р. N 753, Технічному регламенті щодо медичних виробів для діагностики in vitro, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 р. N 754, Технічному регламенті щодо активних медичних виробів, які імплантують, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 р. N 755, Технічному регламенті засобів індивідуального захисту, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 р. N 761; або - подано повідомлення Міністерства охорони здоров'я про введення в обіг та/або експлуатацію медичних виробів (медичних виробів для діагностики in vitro, активних медичних виробів, які імплантують), стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів, або повідомлення Державної служби з питань праці про введення в обіг засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів.
Преференція по миту: "164"; Преференція по ПДВ: "164". Зазначена у коментарі продукцiя оборонного призначення звiльняється вiд оподаткування ввiзним митом та податком на додану вартiсть при її ввезеннi на митну територiю України.
Преференція по миту: "168"; Преференція по ПДВ: "168". Вказані у коментарі товари звiльняються вiд оподаткування ввiзним митом та ПДВ під час оформлення в митному режимi iмпорту для використання у виробництвi продукцiї оборонного призначення, визначеної згiдно iз законом, якщо замовником такої продукцiї є державний замовник, визначений Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Преференція по миту: "225"; Преференція по ПДВ: "225". Товари, кінцевим отримувачем яких відповідно до сертифікатів кінцевого споживача або згідно з умовами договору визначено правоохоронні органи, Міністерство оборони України, Збройні Сили України та інші військові формування, добровольчі формування територіальних громад, утворені відповідно до законів України, інші суб'єкти, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону та/або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, звільняються від оподаткування: митом - відповідно до положень підпункту 41 Прикінцевих та Перехідних положень Митного кодексу України; ПДВ - відповідно до положень пункту 32 підрозділу 2 "Перехідних положень" Податкового кодексу України.
Один з документів: "5010" - Дозвiл на здiйснення мiжнародних передач товарiв; "5012" - Висновок на здiйснення мiжнародних передач товарiв. Вказані у коментарі товари можуть експортуватись або імпортуватись лише суб'єктами господарювання, які отримали повноваження у порядку, затвердженому ПКМУ від 08.06.1998 № 838 (із змінами та доповненнями) за наявностi у них вiдповiдного дозволу Держекспортконтролю.
Один з документів: "5010" - Дозвiл на здiйснення мiжнародних передач товарiв; "5012" - Висновок на здiйснення мiжнародних передач товарiв. Оформлюється i видається Державною службою експортного контролю України. Може вимагатися як підстава для декларування та митного оформлення вказаного у коментарі товару за умови його належності до контрольних списків товарів, що підлягають експортному контролю.
Код документу: "9907" - документи про вiдповiднiсть, передбаченi технiчними регламентами на медичнi вироби. Зазначений у коментарі товар підпадає під дію одного з технічних регламентів, затверджених постановами КМУ: від 02.10.2013 № 753 - щодо медичних виробів та допоміжних засобів; від 02.10.2013 № 754 - щодо медичних виробiв для дiагностики in vitro; від 02.10.2013 № 755 - щодо активних медичних виробiв, якi iмплантують. Відповідно до положень Податкового кодексу України операцiї з ввезення на митну територiю України медичних виробiв пiдлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою податку у розмiрi 7%. за умови, що такi медичнi вироби: - дозволенi для надання на ринку та/або введення в експлуатацiю i застосування в Українi; - внесено до Державного реєстру (ДРМТВМП) або вiдповiдають вимогам вiдповiдних технiчних регламентiв, що пiдтверджується документом про вiдповiднiсть. У разi якщо при здiйсненнi операцiй з ввезення на митну територiю України медичних виробiв не дотримано хоча б однiєї iз зазначених умов, операцiї з ввезення на митну територiю України таких медичних виробiв оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20% (докладно див. лист ДФСУ від 05.02.2018 № 3375/7/99-99-15-03-02-17).
Ввезення в Україну вказаного у коментарі товару заборонено відповідним законодавчим актом.
Вказаний у коментарі товар міститься у Переліку умов виробничих та технологічних операцій, при виконанні яких товар вважається таким, що походить з тієї країни, в якій вони мали місце. Це стосується товарів, які є об'єктом зовнішньоекономічних угод в рамках країн - учасниць СНД.
Преференція по миту: "400" - країни СНД; Преференція по миту: "401" - Республiка Грузiя; Преференція по миту: "402" - Республіка Македонія; Преференція по миту: "404" - країни ГУАМ. В рамках дiючих мiждержавних угод про вiльну торгiвлю (з країнами СНД, Республiкою Грузiя та Республікою Македонія) можливе звільнення від сплати вивізного мита при експорті вказаного у коментарі товару. Таке звільнення здійснюється при дотриманні умов (наявність сертификата про походження товару, виконання правил прямого відвантаження та безпосередньої закупівлі), що встановлені кожною окремою угодою.