Перейти до основного вмісту

  • УКР
  • РУС

 logo

Вівторок, Березень 17, 2026 - 08:57
  • Головна
  • Програмне забезпечення
  • Завантаження
  • Форум
  • Курси валют
  • Єдине вікно для міжнародної торгівлі
  • Партнери
  • Про компанію
  • Контакти

Ви є тут

Головна

МIЖВIДОМЧА КОМIСIЯ З МIЖНАРОДНОЇ ТОРГIВЛI

ПОВIДОМЛЕННЯ

Про порушення та проведення антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну зварювального обладнання походженням з Китайської Народної Республiки

     Вiдповiдно до Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд демпiнгового iмпорту" (далi - Закон) Мiжвiдомча комiсiя з мiжнародної торгiвлi (далi - Комiсiя) розглянула:

     скаргу товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "ПАТОН IНТЕРНЕШНЛ" про порушення та проведення антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну зварювального обладнання походженням з Китайської Народної Республiки (далi - скарга);

     звiт i висновки Мiнiстерства економiки, довкiлля та сiльського господарства України (далi - Мiнекономiки) про результати проведення антидемпiнгової процедури щодо iмпорту в Україну зварювального обладнання походженням з Китайської Народної Республiки.

     За результатами їх розгляду Комiсiя встановила, що:

     у скарзi наведено достатньо обґрунтованих доказiв, на пiдставi яких можна вважати, що її подано належним нацiональним товаровиробником;

     у скарзi наведено достатньо обґрунтованих доказiв, на пiдставi яких можна вважати, що iмпорт в Україну зварювального обладнання походженням з Китайської Народної Республiки мiг здiйснюватися за демпiнговими цiнами, при цьому рiвень демпiнгової маржi не може вважатися мiнiмальним, а обсяги iмпорту - незначними у розумiннi Закону;

     у скарзi наведено достатньо обґрунтованих доказiв стосовно того, що iмпорт в Україну зварювального обладнання походженням з Китайської Народної Республiки здiйснювався в таких обсягах i на таких умовах, що може загрожувати заподiянням iстотної шкоди нацiональному товаровиробнику, оскiльки:

     - за перiод 2022 - 2024 рр. обсяги iмпорту в Україну зварювального обладнання походженням з Китайської Народної Республiки зросли як в абсолютних показниках (на 64 %), так i вiдносно виробництва та споживання подiбного товару в Українi (на 31 % та 3 % вiдповiдно), також зросла їх частка в загальному iмпортi зварювального обладнання в Україну (на 2 %), що свiдчить про ймовiрнiсть подальшого значного зростання обсягу iмпорту;

     - Китайська Народна Республiка має значний експортний потенцiал, а обсяги невикористаних виробничих потужностей зварювального обладнання значно перевищують обсяги споживання подiбного товару на ринку України;

     - середнi цiни експорту зварювального обладнання з Китайської Народної Республiки в Україну були нижчими за середнi цiни експорту зварювального обладнання з Китайської Народної Республiки, водночас середнi цiни iмпорту в Україну зварювального обладнання походженням з Китайської Народної Республiки були суттєво нижчими як за середню цiну, так i за собiвартiсть подiбного товару нацiонального товаровиробника, що може значно вплинути на зниження цiн або значно перешкодити зростанню цiн i зумовить ймовiрне зростання потреб у нових iмпортних поставках.

     У зв'язку iз зазначеним та вiдповiдно до статтi 12 Закону Комiсiя прийняла рiшення вiд 10.03.2026 N АД-596/2026/441-01 "Про порушення та проведення антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну зварювального обладнання походженням з Китайської Народної Республiки", згiдно з яким порушила антидемпiнгове розслiдування щодо iмпорту в Україну товару, що має такий опис:

     машини та апарати iнверторного типу для ручного або напiвавтоматичного дугового зварювання металiв, а саме апарати режимiв:

     - MMA (Manual Metal Arc) - ручне дугове зварювання покритим електродом;

     - MIG/MAG (Metal Inert Gas / Metal Active Gas) - напiвавтоматичне зварювання дротом у середовищi iнертного або активного газу;

     - TIG (Tungsten Inert Gas) - аргонодугове зварювання неплавким вольфрамовим електродом у середовищi iнертного газу;

     машини та апарати повiтряно-плазмового рiзання металiв режиму CUT (Air Plasma Cutting) - рiзання металiв та сплавiв плазмовою дугою у повiтряному потоцi;

     мультифункцiональнi (комбiнованi) апарати, що поєднують два або бiльше iз зазначених режимiв.

     Зазначенi апарати можуть поставлятися окремо або у комплектi зi зварювальними пальниками, головками, кабелями, блоками подачi дроту, блоками охолодження або iншими допомiжними пристроями.

     Товари, що вiдповiдають наведеному опису, класифiкуються, зокрема за кодами 8515 31 00 00, 8515 39 18 00, 8515 39 90 00 та 8504 40 90 00 згiдно з УКТЗЕД, апарати повiтряно-плазмового рiзання металiв (CUT) класифiкуються за кодом 8456 40 00 00 згiдно з УКТЗЕД.

     Країною походження товару, опис якого зазначено вище, є Китайська Народна Республiка.

     Проведення антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну зварювального обладнання походженням з Китайської Народної Республiки (далi - розслiдування) доручено Мiнекономiки.

     У разi якщо розслiдування стосується iнтересiв фiзичних або юридичних осiб, такi особи мають право надсилати до Мiнекономiки iнформацiю, яка може бути корисною для проведення розслiдування.

     Протягом 30 днiв з дати опублiкування цього повiдомлення Мiнекономiки здiйснює реєстрацiю заiнтересованих сторiн розслiдування та розглядає вимоги щодо проведення слухань. У запитi про реєстрацiю заiнтересована сторона розслiдування повинна зазначити найменування, юридичну адресу, номер телефону, адресу електронної пошти органiзацiї, вид дiяльностi (виробник, iмпортер, експортер тощо), прiзвище, iм'я та по батьковi контактної особи. Рекомендована форма запиту про реєстрацiю заiнтересованою стороною розслiдування наведена у додатку до цього повiдомлення.

     Протягом 60 днiв з дати опублiкування цього повiдомлення Мiнекономiки розглядає письмово викладенi коментарi та iнформацiю стосовно порушення розслiдування.

     Iнформацiя, що подається Мiнекономiки, повинна базуватися на фактах, а не на голослiвних твердженнях чи припущеннях. Така iнформацiя враховується Мiнекономiки у разi подання її державною мовою України та в строки, установленi Законом, Комiсiєю або Мiнекономiки.

     У разi якщо iнформацiя має конфiденцiйний характер, необхiдно навести достатнi докази, якi пiдтверджують її конфiденцiйнiсть, а також пiдготувати та надiслати до Мiнекономiки її конфiденцiйну та неконфiденцiйну версiї.

     Рiшення Комiсiї вiд 10.03.2026 N АД-596/2026/441-01 набирає чинностi з дня опублiкування цього повiдомлення.

     Адреса Мiнекономiки для офiцiйної реєстрацiї документiв: вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008. E-mail: meconomy@me.gov.ua.

     Iнформацiя щодо вхiдної кореспонденцiї: тел. +38 (044) 200-47-53.

 

Додаток
Форма запиту щодо реєстрацiї заiнтересованою стороною розслiдування

{на офiцiйному фiрмовому бланку компанiї/органiзацiї}

     Вiдповiдно до частини дванадцятої статтi 12 Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд демпiнгового iмпорту" просимо зареєструвати заiнтересованою стороною антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну зварювального обладнання походженням з Китайської Народної Республiки (компанiю/ органiзацiю) на пiдставi наступного:

     I. Iнформацiя про заiнтересовану сторону:

     Повна та скорочена назви компанiї:

     Статус компанiї у рамках розслiдування {iмпортер, експортер, виробник, споживач, їх об'єднання, iнше (вкажiть)}:

     Основний вид дiяльностi:

     Вiдомостi про контактну особу:

     Вiдомостi про юридичного представника (у разi наявностi):

     Поштова адреса для отримання кореспонденцiї у рамках розслiдування:

     Електронна адреса для отримання кореспонденцiї у рамках розслiдування:

     II. Iнформацiя про дiяльнiсть компанiї

     {необхiдно надати данi щодо товару, що є об'єктом розслiдування, що стосуються компанiї вiдповiдно до виду дiяльностi, за календарний рiк, що безпосередньо передує порушенню розслiдування}

     Загальний обсяг виробництва товару, що є об'єктом розслiдування, в кiлькiсних (шт.) та вартiсних показниках (дол. США):

     Обсяг виробництва (шт.) (у розрiзi кодiв УКТ ЗЕД чи основних видiв товару):

     Загальний обсяг закупiвлi товару, що є об'єктом розслiдування, у кiлькiсних (шт.) та вартiсних показниках (дол. США):

     Основнi постачальники товару iз зазначенням їх обсягiв, вартостi постачання та частки постачальника в загальному постачаннi товару, що є об'єктом розслiдування:

     Загальний обсяг продажу товару, що є об'єктом розслiдування, в кiлькiсних (шт.) та вартiсних показниках (дол. США):

     Обсяг продажу (шт.) (у розрiзi кодiв УКТ ЗЕД чи основних видiв товару):

     Основнi покупцi товару iз зазначенням їх обсягiв, вартостi реалiзацiї та частки покупця в загальнiй реалiзацiї товару, що є об'єктом розслiдування:

{за пiдписом керiвника пiдприємства або уповноваженої особи}

     {якщо iснують обґрунтованi пiдстави для застосування конфiденцiйного режиму до iнформацiї, необхiдно чiтко зазначити про це та в такому випадку необхiдно пiдготувати двi версiї запиту: конфiденцiйну та неконфiденцiйну}

Головне меню

  • Головна
  • Програмне забезпечення
  • Завантаження
  • Форум
  • Курси валют

Навігатор ЗЕД

  • База документів
  • Каталог документів
  • Добірка документів
  • Українська класифікація товарів ЗЕД
  • Єдиний список товарів подвійного використання
  • Класифікаційні рішення ДМСУ
  • Середня розрахункова вартість товарів згідно УКТЗЕД
  • Довідка по товару УКТЗЕД
  • Митний калькулятор
  • Митний калькулятор для громадян (М16)
  • Розрахунок імпорта автомобіля

Інформаційна підтримка

  • Електронне декларування
  • NCTS Фаза 5
  • Єдине вікно для міжнародної торгівлі
  • Час очікування в пунктах пропуску
  • Перевірити ВМД
  • Митний кодекс України
  • Кодекси України
  • Довідкові матеріали
  • Архів новин
  • Обговорення законопроектів
  • Віддалений контроль ВМД
  • Перелік тестових завдань
  • Поширені питання
  • Реклама на сайті
Copyright © 2026 НТФ «Інтес» Всі права збережено.
Підтримка: support@qdpro.com.ua