Перейти до основного вмісту

  • УКР
  • РУС

 logo

Неділя, Травень 25, 2025 - 23:57
  • Головна
  • Програмне забезпечення
  • Завантаження
  • Форум
  • Курси валют
  • Єдине вікно для міжнародної торгівлі
  • Партнери
  • Про компанію
  • Контакти

Ви є тут

Головна

ЗАКОН  УКРАЇНИ

Про внесення змiн до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв" та деяких законодавчих актiв України щодо удосконалення процедур суддiвської кар'єри

     Верховна Рада України постановляє:

     I. Внести до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2016 р., N 31, ст. 545 iз наступними змiнами) такi змiни:

     1. Частину дев'яту статтi 56 викласти в такiй редакцiї:

     "9. Суддя до звiльнення з посади або припинення його повноважень може бути нагороджений державними нагородами лише за виявлену ним особисту мужнiсть i героїзм в умовах, пов'язаних iз ризиком для життя, за дiї, пов'язанi з участю та/або сприянням оборонi України, захисту її територiальної цiлiсностi i недоторканностi, а також будь-якими iншими нагородами, вiдзнаками, грамотами, не пов'язаними iз здiйсненням правосуддя".

     2. Абзац перший частини першої статтi 57 викласти в такiй редакцiї:

     "1. Особа, призначена на посаду суддi, складає присягу суддi такого змiсту".

     3. У частинi першiй статтi 61 та частинi першiй статтi 62 цифру i слово "1 лютого" замiнити цифрою i словом "1 травня".

     4. Роздiл IV викласти в такiй редакцiї:

"Роздiл IV. ПОРЯДОК ЗАЙНЯТТЯ ПОСАДИ СУДДI

Глава 1. Кандидат на посаду суддi

     Стаття 69. Вимоги до кандидатiв на посаду суддi

     1. На посаду суддi може бути призначений громадянин України, не молодший тридцяти та не старший шiстдесяти п'яти рокiв, який має вищу юридичну освiту i стаж професiйної дiяльностi у сферi права щонайменше п'ять рокiв, є компетентним, доброчесним та володiє державною мовою вiдповiдно до рiвня, визначеного Нацiональною комiсiєю зi стандартiв державної мови.

     2. Не може бути призначений суддею громадянин, який:

     1) визнаний судом обмежено дiєздатним або недiєздатним;

     2) має хронiчнi психiчнi чи iншi захворювання, що перешкоджають виконанню функцiй iз здiйснення правосуддя;

     3) має незняту чи непогашену судимiсть.

     3. Не може претендувати на посаду суддi особа, до якої згiдно iз законом застосовується заборона обiймати вiдповiдну посаду.

     4. Не може претендувати на посаду суддi особа, яка обiймає посаду члена Вищої ради правосуддя, члена Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України, протягом часу перебування на вiдповiднiй посадi та протягом одного року пiсля звiльнення або припинення повноважень.

     5. Не може претендувати на посаду суддi особа, яку було звiльнено з посади суддi за вчинення iстотного дисциплiнарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов'язками, що є несумiсним iз статусом суддi або виявило його невiдповiднiсть займанiй посадi, порушення вимог щодо несумiсностi, порушення обов'язку пiдтвердити законнiсть джерела походження майна або у зв'язку iз набранням законної сили обвинувальним вироком стосовно такої особи, крiм випадкiв визнання в судовому порядку протиправним рiшення про звiльнення iз зазначених пiдстав або скасування обвинувального вироку суду.

     6. Не може претендувати на посаду суддi особа, яку було звiльнено з посади суддi за результатами квалiфiкацiйного оцiнювання.

     7. Для цiлей цього Закону вважається:

     1) вищою юридичною освiтою - вища юридична освiта ступеня магiстра (або прирiвняна до неї вища освiта за освiтньо-квалiфiкацiйним рiвнем спецiалiста), здобута в Українi, а також вища юридична освiта вiдповiдного ступеня, здобута в iноземних державах та визнана в Українi в установленому законом порядку;

     2) стажем професiйної дiяльностi у сферi права - стаж професiйної дiяльностi особи за спецiальнiстю пiсля здобуття нею вищої юридичної освiти;

     3) науковим ступенем - науковий ступiнь у сферi права, здобутий у закладi вищої освiти (унiверситетi, академiї чи iнститутi, крiм вищих вiйськових навчальних закладiв) чи науковiй установi України або в аналогiчному закладi вищої освiти чи науковiй установi iноземної держави. Науковий ступiнь, здобутий у закладi вищої освiти чи науковiй установi iноземної держави, повинен бути визнаний в Українi в установленому законодавством порядку;

     4) стажем наукової роботи - стаж професiйної дiяльностi у сферi права на посадах наукових (науково-педагогiчних) працiвникiв у закладi вищої освiти (унiверситетi, академiї чи iнститутi, крiм вищих вiйськових навчальних закладiв) чи науковiй установi України або в аналогiчному закладi вищої освiти чи науковiй установi iноземної держави, на посадах працiвникiв апарату суду (головний спецiалiст, науковий консультант, керiвник структурного пiдроздiлу), посадовi обов'язки яких передбачають виключно здiйснення науково-аналiтичної дiяльностi в судах України (аналiз проектiв законодавчих актiв, систематизацiя судової практики, її узагальнення, надання аналiтичної допомоги суддям з питань правозастосування), за умови наявностi наукового ступеня, на посадах науково-викладацького складу Нацiональної школи суддiв України, за умови наявностi наукового ступеня, а також час навчання в аспiрантурi чи докторантурi за денною (очною) формою навчання випускникiв аспiрантури, докторантури, за умови публiчного захисту дисертацiї.

     8. Кандидат на посаду суддi вiдповiдає критерiю компетентностi, якщо вiн володiє знаннями у сферi права та вмiє їх застосовувати, має навички юридичного письма та правничої аргументацiї, когнiтивнi здiбностi.

     9. Кандидат на посаду суддi вiдповiдає критерiю доброчесностi, якщо вiдсутнi обґрунтованi сумнiви у його незалежностi, чесностi, неупередженостi, непiдкупностi, сумлiнностi, у дотриманнi ним етичних норм, у його бездоганнiй поведiнцi у професiйнiй дiяльностi та особистому життi, а також щодо законностi джерел походження його майна, вiдповiдностi рiвня життя кандидата на посаду суддi або членiв його сiм'ї задекларованим доходам, вiдповiдностi способу життя кандидата на посаду суддi його попередньому статусу.

Глава 2. Добiр на посаду суддi мiсцевого суду

     Стаття 70. Порядок добору на посаду суддi мiсцевого суду

     1. Добiр на посаду суддi мiсцевого суду (далi - добiр на посаду суддi) здiйснюється в порядку, визначеному цим Законом, та включає такi етапи:

     1) оголошення добору на посаду суддi;

     2) подання особами, якi виявили намiр стати суддею, заяви та документiв для участi у доборi на посаду суддi;

     3) допуск до участi у доборi на посаду суддi;

     4) складання квалiфiкацiйного iспиту;

     5) проведення спецiальної перевiрки, передбаченої цим Законом;

     6) проведення перевiрки особистих морально-психологiчних якостей кандидатiв на посаду суддi (у разi визначення Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України такої необхiдностi);

     7) затвердження рейтингу кандидатiв на посаду суддi;

     8) зарахування кандидатiв на посаду суддi до резерву на зайняття вакантних посад суддiв.

     2. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України забезпечує прозорiсть та вiдкритiсть добору на посаду суддi.

     3. Пiд час складання кандидатами на посаду суддi квалiфiкацiйного iспиту, а також на засiданнях Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України щодо ухвалення рiшень за результатами вiдповiдних етапiв добору на посаду суддi можуть бути присутнiми представники медiа, громадських об'єднань, суддi, адвокати, представники органiв суддiвського самоврядування, кандидат на посаду суддi, стосовно якого вирiшується питання, а також iншi заiнтересованi особи, запрошенi Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України.

     Стаття 71. Оголошення добору на посаду суддi

     1. Про оголошення добору на посаду суддi Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України ухвалює рiшення, яке оприлюднює на офiцiйному веб-сайтi Комiсiї та офiцiйному веб-порталi судової влади України.

     2. У рiшеннi про оголошення добору на посаду суддi Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України обов'язково зазначає кiнцевий строк подання заяви та документiв для участi у доборi, що не може бути меншим за 30 днiв з дня оприлюднення рiшення, а також прогнозовану кiлькiсть вакантних посад суддiв, стосовно яких оголошено добiр.

     Стаття 72. Заява та документи для участi у доборi на посаду суддi

     1. Особа, яка виявила намiр стати суддею, для участi у доборi на посаду суддi подає до Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України:

     1) письмову заяву про участь у доборi на посаду суддi;

     2) копiю документа, що посвiдчує особу та пiдтверджує громадянство України;

     3) анкету кандидата на посаду суддi;

     4) мотивацiйний лист кандидата на посаду суддi;

     5) декларацiю родинних зв'язкiв та декларацiю доброчесностi кандидата на посаду суддi;

     6) копiю диплома про вищу юридичну освiту (з додатками), здобуту в Українi, та/або копiї документiв про вищу юридичну освiту, здобуту за кордоном, разом iз копiями документiв, що пiдтверджують їх визнання в Українi, а також копiї документiв про науковий ступiнь, вчене звання, навчання в аспiрантурi чи докторантурi за денною (очною) формою навчання (за наявностi);

     7) копiї документiв, що пiдтверджують стаж професiйної дiяльностi у сферi права;

     8) документи встановленої форми з медичних установ про проходження психiатричних та наркологiчних оглядiв;

     9) письмову згоду на збирання, зберiгання, обробку та використання iнформацiї про кандидата на посаду суддi з метою оцiнки його готовностi до роботи на посадi суддi;

     10) письмову згоду на проведення спецiальної перевiрки вiдповiдно до цього Закону та документи, необхiднi для проведення спецiальної перевiрки вiдповiдно до Закону України "Про запобiгання корупцiї";

     11) копiю декларацiї особи, уповноваженої на виконання функцiй держави або мiсцевого самоврядування, яка охоплює перiод року, що передує року подання документiв, та посилання на вiдповiдну сторiнку Єдиного державного реєстру декларацiй осiб, уповноважених на виконання функцiй держави або мiсцевого самоврядування;

     12) копiю документа, що пiдтверджує володiння державною мовою вiдповiдно до рiвня, визначеного Нацiональною комiсiєю зi стандартiв державної мови;

     13) iншi документи, що пiдтверджують вiдповiднiсть особи вимогам, передбаченим статтею 69 цього Закону.

     2. Форма i змiст заяви про участь у доборi на посаду суддi, анкети, декларацiї родинних зв'язкiв та декларацiї доброчесностi кандидата на посаду суддi затверджуються Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України та розмiщуються на її офiцiйному веб-сайтi.

     3. Вимагати вiд особи, яка виявила намiр стати суддею, подання документiв, не передбачених цiєю статтею, забороняється.

     4. Приймання заяв та документiв завершується в день, зазначений в оголошеннi як кiнцевий строк їх подання. Заяви та документи, що надiйшли пiсля зазначеного строку, не розглядаються.

     Стаття 73. Допуск до участi у доборi на посаду суддi

     1. На основi поданих документiв Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України здiйснює перевiрку вiдповiдностi осiб, якi виявили намiр стати суддею, установленим цим Законом вимогам до кандидата на посаду суддi.

     2. Участь у доборi на посаду суддi можуть брати особи, якi подали необхiднi документи, визначенi статтею 72 цього Закону, та вiдповiдають установленим цим Законом вимогам до кандидата на посаду суддi на день подання заяви про участь у доборi.

     3. Особи, якi не подали всiх необхiдних документiв та/або подали документи, що не вiдповiдають установленим законом вимогам, а також особи, якi згiдно з поданими документами не вiдповiдають установленим цим Законом вимогам до кандидата на посаду суддi, до участi у доборi на посаду суддi не допускаються.

     4. Про допуск або про вiдмову в допуску до участi у доборi на посаду суддi Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України ухвалює вмотивоване рiшення.

     5. Неiстотнi недолiки змiсту поданих особою документiв не є пiдставою для вiдмови в допуску до участi у доборi на посаду суддi.

     Неiстотними вважаються недолiки, що не перешкоджають розумiнню змiсту поданих особою документiв.

     6. Вiдповiднiсть особи, яка виявила намiр стати суддею, критерiям компетентностi, доброчесностi встановлюється Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України пiд час її участi у доборi на посаду суддi як кандидата.

     Стаття 74. Складання квалiфiкацiйного iспиту

     1. Квалiфiкацiйний iспит є атестуванням професiйної компетентностi кандидата на посаду суддi з метою виявлення належних знань, рiвня пiдготовки та здатностi здiйснювати правосуддя у вiдповiдному судi.

     2. Пiдставою для допуску до складання квалiфiкацiйного iспиту є рiшення Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України.

     3. Квалiфiкацiйний iспит проводиться шляхом складання анонiмних тестувань та практичних завдань. Анонiмне тестування проводиться щодо когнiтивних здiбностей, iсторiї української державностi, загальних знань у сферi права та кожної спецiалiзацiї суду: адмiнiстративної, господарської та загальної (цивiльної i кримiнальної). Практичнi завдання проводяться щодо кожної iз зазначених спецiалiзацiй суду.

     Форма та змiст тестувань, практичних завдань, а також порядок їх проведення затверджуються Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України.

     4. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України не пiзнiше нiж за 30 днiв до дня проведення квалiфiкацiйного iспиту оприлюднює його програму та перелiк питань тестування на своєму офiцiйному веб-сайтi.

     5. Кандидат на посаду суддi вважається таким, що склав квалiфiкацiйний iспит, якщо вiн набрав не менше 75 вiдсоткiв максимально можливого бала за кожне тестування та практичне завдання квалiфiкацiйного iспиту.

     6. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України встановлює прохiдний бал квалiфiкацiйного iспиту, який не може бути нижчим за 75 вiдсоткiв максимально можливого бала за кожне тестування та практичне завдання квалiфiкацiйного iспиту.

     Пiд час добору на посаду суддi прохiдний бал для кандидатiв встановлюється з урахуванням кiлькостi посад, щодо яких оголошено добiр.

     7. Перебiг квалiфiкацiйного iспиту фiксується за допомогою технiчних засобiв вiдео- та звукозапису.

     8. Iнформацiя про результати квалiфiкацiйного iспиту є загальнодоступною та оприлюднюється на офiцiйному веб-сайтi Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України.

     9. Кандидат на посаду суддi, який не з'явився для складання квалiфiкацiйного iспиту без поважних причин, вiдмовився вiд його складання чи не склав його, може бути допущений до складання такого iспиту повторно не ранiше нiж через один рiк.

     10. Кандидат на посаду суддi, який склав квалiфiкацiйний iспит, але не набрав прохiдний бал, може використати результати такого iспиту пiд час участi у наступному доборi на посаду суддi, оголошеному протягом двох рокiв з дня затвердження таких результатiв.

     11. Порушення процедури проведення квалiфiкацiйного iспиту може бути оскаржено в порядку, встановленому законом.

     Стаття 75. Проведення спецiальної перевiрки

     1. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України ухвалює рiшення про допуск до спецiальної перевiрки стосовно всiх кандидатiв на посаду суддi, якi отримали прохiдний бал квалiфiкацiйного iспиту.

     У разi якщо двоє i бiльше кандидатiв отримали однакову кiлькiсть балiв, до спецiальної перевiрки допускаються всi такi кандидати.

     2. Пiсля ухвалення рiшення про допуск кандидатiв на посаду суддi до спецiальної перевiрки Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України надсилає до уповноважених державних органiв запити про перевiрку вiдомостей стосовно кандидатiв щодо їх вiдповiдностi вимогам, визначеним цим Законом, та достовiрностi поданих документiв.

     Перелiк уповноважених державних органiв, строки та вимоги до iнформацiї, що повинна бути надана або отримана, визначаються Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України з урахуванням iнформацiї, що мiститься в досьє кандидатiв на посаду суддi.

     3. У разi проведення Комiсiєю перевiрки вiдомостей шляхом електронної взаємодiї з автоматизованими iнформацiйними i довiдковими системами, реєстрами та банками даних, держателями (адмiнiстраторами) яких є органи державної влади, iншi державнi органи або органи мiсцевого самоврядування, запити до вiдповiдних органiв не надсилаються.

     4. Для формування досьє кандидата на посаду суддi та проведення спецiальної перевiрки Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України також має право безоплатно отримувати iнформацiю стосовно кандидата та членiв його сiм'ї або близьких осiб у порядку, передбаченому статтею 86 цього Закону.

     5. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України встановлює результати спецiальної перевiрки на засiданнях колегiй.

     6. Будь-якi особи з дня оприлюднення Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України рiшення про допуск кандидатiв на посаду суддi до спецiальної перевiрки мають право надавати до Комiсiї iнформацiю та матерiали щодо невiдповiдностi певного кандидата вимогам, встановленим цим Законом.

     Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України може врахувати таку iнформацiю та матерiали пiд час проведення добору на посаду суддi. Iнформацiя та матерiали, отриманi вiд анонiмних джерел, а також iнформацiя та матерiали, джерела походження яких встановити неможливо, Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України не розглядаються.

     7. Якщо Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України отримала iнформацiю, що може свiдчити про невiдповiднiсть кандидата на посаду суддi вимогам, встановленим цим Законом, колегiя Комiсiї проводить перевiрку зазначеної iнформацiї та розглядає її на засiданнi iз запрошенням такого кандидата. Кандидат має право ознайомитися з цiєю iнформацiєю, надавати пояснення, докази на її спростування.

     У разi встановлення за результатами перевiрки, що така iнформацiя є обґрунтованою, колегiя Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України ухвалює вмотивоване рiшення про невiдповiднiсть кандидата на посаду суддi встановленим цим Законом вимогам та припинення його подальшої участi у доборi на посаду суддi.

     Стаття 76. Проведення перевiрки особистих морально-психологiчних якостей кандидатiв на посаду суддi

     1. З метою встановлення вiдповiдностi кандидатiв на посаду суддi встановленим цим Законом вимогам Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України може ухвалити рiшення про проведення тестувань з метою перевiрки особистих морально-психологiчних якостей таких кандидатiв.

     Порядок та методика проведення таких тестувань затверджуються Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України.

     2. Рiшення Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України про проведення таких тестувань встановлюється стосовно всiх кандидатiв на посаду суддi.

     3. Комiсiя використовує результати таких тестувань як одне iз джерел iнформацiї, що пiдлягає оцiнюванню разом з iншою сукупнiстю зiбраної iнформацiї i матерiалiв стосовно кандидата на посаду суддi.

     Результати таких тестувань є конфiденцiйними, не оприлюднюються та не впливають на рейтинг кандидата на посаду суддi.

     Стаття 77. Затвердження рейтингу кандидатiв на посаду суддi

     1. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України протягом 10 днiв з дня встановлення результатiв спецiальної перевiрки стосовно всiх кандидатiв на посаду суддi, а в разi проведення тестувань, передбачених статтею 76 цього Закону, - протягом 10 днiв з дня встановлення їх результатiв, за результатами складеного квалiфiкацiйного iспиту визначає та затверджує рейтинг кандидатiв на посаду суддi (далi - рейтинг) стосовно всiх кандидатiв, якi успiшно пройшли спецiальну перевiрку.

     2. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України затверджує рейтинг за кожною спецiалiзацiєю суду, передбаченою частиною третьою статтi 74 цього Закону.

     3. Протягом трьох робочих днiв з дня затвердження рейтингу Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України оприлюднює його на своєму офiцiйному веб-сайтi.

     Стаття 78. Зарахування кандидатiв на посаду суддi до резерву на зайняття вакантних посад суддiв

     1. Пiсля затвердження рейтингу кандидатiв на посаду суддi Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України зараховує всiх кандидатiв до резерву на зайняття вакантних посад суддiв (далi - резерв).

     У разi якщо двоє i бiльше кандидатiв займають однакову позицiю за рейтингом, до резерву зараховуються всi такi кандидати.

     2. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України веде резерв за кожною спецiалiзацiєю суду, передбаченою частиною третьою статтi 74 цього Закону, який оприлюднює на своєму офiцiйному веб-сайтi.

     3. Строк перебування в резервi становить два роки з дня зарахування до нього. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України має право своїм рiшенням за наявностi обґрунтованих пiдстав продовжити строк перебування в резервi стосовно всiх осiб не бiльше нiж на один рiк.

     Кандидат на посаду суддi, зарахований до резерву, може брати участь у конкурсах на зайняття вакантної посади суддi протягом всього строку перебування в резервi.

     4. Кандидат на посаду суддi виключається з резерву в разi:

     1) подання особистої заяви про виключення з резерву;

     2) закiнчення строку перебування в резервi;

     3) ухвалення Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України рiшення про виключення з резерву у випадках, передбачених цим Законом;

     4) ухвалення Вищою радою правосуддя рiшення про вiдмову у внесеннi подання про призначення на посаду суддi;

     5) видання указу Президента України про призначення на посаду суддi.

     5. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України у перiод перебування в резервi може вимагати вiд кандидатiв на посаду суддi оновлення iнформацiї щодо їх вiдповiдностi вимогам, встановленим цим Законом, а також здiйснювати перевiрку такої iнформацiї, у тому числi шляхом проведення спецiальної перевiрки.

     У разi виявлення за результатами такої перевiрки невiдповiдностi кандидата вимогам, встановленим цим Законом, Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України ухвалює вмотивоване рiшення про виключення такого кандидата з резерву.

Глава 3. Конкурс та призначення на посаду суддi

     Стаття 79. Оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади суддi

     1. Конкурс на зайняття вакантної посади суддi проводиться вiдповiдно до цього Закону та положення про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади суддi, що затверджується Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України, з дотриманням вимог законодавства про забезпечення рiвних прав та можливостей жiнок i чоловiкiв.

     2. Для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади суддi Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України ухвалює рiшення про його оголошення, розмiщує (оприлюднює) вiдповiдну iнформацiю на своєму офiцiйному веб-сайтi та офiцiйному веб-порталi судової влади України.

     3. У рiшеннi про оголошення конкурсу зазначаються найменування судiв, де є вакантнi посади суддiв, кiлькiсть таких посад, умови проведення конкурсу, дата, час i мiсце його проведення.

     Стаття 791. Заява та документи для участi у конкурсi на зайняття вакантної посади суддi

     1. Загальний порядок подання заяви та документiв для участi у конкурсi визначається Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України з урахуванням вимог цього Закону.

     2. Заяви для участi у конкурсi на зайняття вакантної посади суддi подаються до Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України у встановлений нею строк, який не може перевищувати 30 днiв.

     При цьому заяви для участi у конкурсi на зайняття вакантної посади суддi мiсцевого суду подаються не ранiше 15 днiв з дня оприлюднення Комiсiєю рiшення про оголошення конкурсу, а заяви для участi у конкурсi на зайняття вакантної посади суддi апеляцiйного суду, вищого спецiалiзованого суду чи суддi Верховного Суду - не ранiше 30 днiв з дня оприлюднення Комiсiєю вiдповiдного рiшення.

     3. Iнформацiя про подання заяви та документiв для участi у конкурсi на зайняття вакантної посади суддi оприлюднюється Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України на її офiцiйному веб-сайтi.

     Стаття 792. Проведення конкурсу на зайняття вакантної посади суддi

     1. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України проводить конкурс на зайняття вакантних посад:

     1) суддiв мiсцевого суду - на основi рейтингу кандидатiв на посаду суддi та суддiв, якi виявили намiр бути переведеними до iншого мiсцевого суду вiдповiдно до статтi 82 цього Закону;

     2) суддiв апеляцiйного суду, вищого спецiалiзованого суду чи суддiв Верховного Суду - на основi рейтингу кандидатiв за результатами квалiфiкацiйного оцiнювання та з урахуванням особливостей, передбачених статтею 793 цього Закону.

     2. Конкурс на зайняття вакантної посади суддi Верховного Суду проводиться щодо вакантної посади у вiдповiдному касацiйному судi.

     3. Конкурс на зайняття вакантної посади суддi Вищого антикорупцiйного суду проводиться з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про Вищий антикорупцiйний суд".

     Стаття 793. Особливостi проведення конкурсу на зайняття вакантної посади суддi апеляцiйного суду, вищого спецiалiзованого суду або суддi Верховного Суду

     1. У конкурсi на зайняття вакантної посади суддi Верховного Суду може брати участь особа, яка вiдповiдає вимогам до кандидата на посаду суддi, за результатами квалiфiкацiйного оцiнювання пiдтвердила здатнiсть здiйснювати правосуддя у Верховному Судi, а також вiдповiдає однiй iз вимог, визначених частиною першою статтi 38 цього Закону.

     2. У конкурсi на зайняття вакантної посади суддi апеляцiйного суду, вищого спецiалiзованого суду може брати участь особа, яка вiдповiдає вимогам до кандидата на посаду суддi, за результатами квалiфiкацiйного оцiнювання пiдтвердила здатнiсть здiйснювати правосуддя у вiдповiдному судi та з вiдповiдною спецiалiзацiєю, а також вiдповiдає однiй iз вимог, визначених частиною першою статтi 28 (для апеляцiйного суду), частиною першою чи другою статтi 33 (для вищого спецiалiзованого суду) цього Закону.

     3. З метою допуску до проходження квалiфiкацiйного оцiнювання для участi у конкурсi на зайняття вакантної посади суддi апеляцiйного суду, вищого спецiалiзованого суду або суддi Верховного Суду кандидат на посаду суддi подає до Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України:

     1) письмову заяву про участь у конкурсi та про проведення квалiфiкацiйного оцiнювання;

     2) документи, визначенi пунктами 2 - 13 частини першої статтi 72 цього Закону;

     3) документи, що пiдтверджують дотримання однiєї з вимог, визначених частиною першою статтi 28, частиною першою чи другою статтi 33, частиною першою статтi 38 цього Закону вiдповiдно.

     4. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України:

     1) на пiдставi поданих документiв встановлює вiдповiднiсть особи вимогам до кандидата на посаду суддi апеляцiйного суду, вищого спецiалiзованого суду або суддi Верховного Суду та формує його досьє. Вiдповiднiсть особи критерiям компетентностi, доброчесностi та професiйної етики встановлюється Комiсiєю пiд час проведення її квалiфiкацiйного оцiнювання як кандидата на посаду суддi;

     2) проводить квалiфiкацiйне оцiнювання кандидата на посаду суддi апеляцiйного, вищого спецiалiзованого суду або суддi Верховного Суду;

     3) проводить спецiальну перевiрку стосовно кандидатiв на посаду суддi, допущених до етапу дослiдження досьє та проведення спiвбесiди квалiфiкацiйного оцiнювання, вiдповiдно до статтi 75 цього Закону. Результати спецiальної перевiрки враховуються при ухваленнi рiшення Комiсiї за результатами квалiфiкацiйного оцiнювання;

     4) за результатами квалiфiкацiйного оцiнювання кандидатiв на посаду суддi апеляцiйного суду, вищого спецiалiзованого суду або суддi Верховного Суду ухвалює рiшення про пiдтвердження або непiдтвердження здатностi таких кандидатiв здiйснювати правосуддя у вiдповiдному судi та визначає рейтинг для участi у конкурсi кандидатiв, якi пiдтвердили здатнiсть здiйснювати правосуддя у вiдповiдному судi.

     5. Особа, яка успiшно пройшла квалiфiкацiйне оцiнювання та пiдтвердила здатнiсть здiйснювати правосуддя у вiдповiдному апеляцiйному судi, але за результатами конкурсу не стала переможцем, може використати результати квалiфiкацiйного iспиту, складеного в межах такого оцiнювання, пiд час наступного конкурсу на вакантну посаду суддi апеляцiйного суду вiдповiдної спецiалiзацiї, оголошеного протягом двох рокiв з дня складення iспиту.

     Стаття 794. Визначення переможця конкурсу на зайняття вакантної посади суддi

     1. Конкурс на зайняття вакантної посади суддi полягає у визначеннi переможця - учасника конкурсу, який має найвищу позицiю за рейтингом.

     2. У разi однакової позицiї за рейтингом серед кандидатiв на посаду суддi та суддiв, якi виявили намiр бути переведеними до iншого мiсцевого суду, перевага надається учаснику, який набрав бiльшу кiлькiсть балiв iз виконаного пiд час квалiфiкацiйного iспиту та практичного завдання iз спецiалiзацiї суду, до якого проводиться конкурс, а за однакової кiлькостi балiв - учаснику, який є суддею. За однакових результатiв у конкурсi учасникiв, якi є суддями, перевага надається учаснику, який має бiльший стаж роботи на посадi суддi. У разi якщо учасники не мають стажу роботи на посадi суддi або мають однаковий стаж роботи на посадi суддi, перевага надається учаснику, який має бiльший стаж професiйної дiяльностi у сферi права.

     3. У разi однакової позицiї за рейтингом серед кандидатiв на посаду суддi апеляцiйного суду чи суддi Верховного Суду перевага надається учаснику, який набрав бiльшу кiлькiсть балiв iз виконаного пiд час квалiфiкацiйного iспиту, проведеного в межах процедури квалiфiкацiйного оцiнювання, тестування та практичного завдання iз спецiалiзацiї суду, до якого проводиться конкурс, а за однакової кiлькостi балiв - учаснику, який має бiльший стаж роботи на посадi суддi. У разi якщо учасники не мають стажу роботи на посадi суддi або мають однаковий стаж роботи на посадi суддi, перевага надається учаснику, який має бiльший стаж професiйної дiяльностi у сферi права.

     4. У разi однакової позицiї за рейтингом серед кандидатiв на посаду суддi Вищого суду з питань iнтелектуальної власностi перевага надається учаснику, який набрав бiльшу кiлькiсть балiв iз виконаного пiд час квалiфiкацiйного iспиту, проведеного в межах процедури квалiфiкацiйного оцiнювання, тестування та практичного завдання iз спецiалiзацiї, а за однакової кiлькостi балiв - учаснику, який є суддею.

     5. Критерiї визначення переможця конкурсу у разi однакової позицiї за рейтингом серед кандидатiв на посаду суддi Вищого антикорупцiйного суду визначаються Законом України "Про Вищий антикорупцiйний суд".

     6. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України ухвалює рiшення про визначення переможця конкурсу. У рiшеннi зазначається учасник конкурсу, який має найвищу позицiю за рейтингом, або учасник конкурсу, який у разi однакової позицiї за рейтингом з iншим кандидатом отримав перевагу.

     Стаття 795. Завершення конкурсу на зайняття вакантної посади суддi

     1. Пiсля визначення переможця конкурсу Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України на своєму засiданнi проводить з ним спiвбесiду.

     2. За результатами спiвбесiди Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України ухвалює:

     1) рiшення про рекомендацiю або про вiдмову в наданнi рекомендацiї про призначення кандидата на посаду суддi;

     2) рiшення про рекомендацiю про переведення суддi (якщо переможцем конкурсу на посаду суддi мiсцевого суду став суддя).

     Неявка переможця на спiвбесiду з Комiсiєю не перешкоджає ухваленню таких рiшень.

     3. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України ухвалює вмотивоване рiшення про вiдмову в наданнi рекомендацiї про призначення кандидата на посаду суддi у разi наявностi обґрунтованого сумнiву щодо його вiдповiдностi критерiям доброчесностi чи професiйної етики. У такому разi переможцем конкурсу визначається наступний у рейтингу кандидат.

     4. У разi виявлення пiд час проведення конкурсу на посаду суддi мiсцевого суду фактiв, що можуть мати наслiдком дисциплiнарну вiдповiдальнiсть суддi, який виявив намiр бути переведеним до iншого суду та став переможцем конкурсу, Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України одночасно з наданням рекомендацiї про переведення такого суддi звертається до органу, що здiйснює дисциплiнарне провадження стосовно суддi, для вирiшення питання про вiдкриття дисциплiнарної справи чи про вiдмову в її вiдкриттi.

     5. Конкурс на зайняття вакантної посади суддi завершується ухваленням Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України рiшення про рекомендацiю про призначення кандидатiв суддями або про рекомендацiю про переведення суддiв.

     6. За результатами конкурсу Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України надсилає до Вищої ради правосуддя вiдповiдно до кiлькостi вакантних посад суддiв рекомендацiї про призначення кандидатiв суддями, рекомендацiї про переведення суддiв.

     7. Особа, яка отримала рекомендацiю про призначення на посаду суддi за результатами конкурсу, до завершення розгляду Вищою радою правосуддя вiдповiдної рекомендацiї не може брати участь в iнших конкурсах на посаду суддi.

     У разi якщо на день отримання рекомендацiї про призначення на посаду суддi за результатами конкурсу особа брала участь в iнших конкурсах на посаду суддi, з дня ухвалення Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України вiдповiдного рiшення про рекомендацiю ця особа вважається такою, що припинила участь у вiдповiдних конкурсах.

     Стаття 796. Подання про призначення або переведення суддi на посаду

     1. Вища рада правосуддя вiдповiдно до внесеної Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України рекомендацiї на своєму засiданнi розглядає питання про:

     1) призначення кандидата на посаду суддi та в разi ухвалення позитивного рiшення вносить подання Президентовi України про призначення суддi на посаду;

     2) переведення суддi до iншого суду.

     2. Вища рада правосуддя вiдмовляє у внесеннi Президентовi України подання про призначення суддi на посаду виключно з таких пiдстав:

     1) наявнiсть обґрунтованого сумнiву щодо вiдповiдностi кандидата критерiям доброчесностi чи професiйної етики або iнших обставин, якi можуть негативно вплинути на суспiльну довiру до судової влади у зв'язку з таким призначенням;

     2) порушення визначеного законом порядку призначення на посаду суддi.

     Пiдстави, зазначенi у пунктi 1 цiєї частини, Вища рада правосуддя визначає, керуючись власною оцiнкою обставин, пов'язаних iз кандидатом на посаду суддi, та його особистих якостей.

     3. Вища рада правосуддя ухвалює рiшення про вiдмову у переведеннi суддi до iншого суду за результатами конкурсу, якщо такий суддя має непогашене дисциплiнарне стягнення, був звiльнений з посади суддi або припинив свої повноваження.

     У разi якщо на день розгляду питання про переведення суддi до iншого суду за результатами конкурсу стосовно такого суддi здiйснюється дисциплiнарне провадження, Вища рада правосуддя зупиняє розгляд питання про переведення такого суддi до ухвалення остаточного рiшення в межах цього дисциплiнарного провадження.

     4. У разi вiдмови у внесеннi Президентовi України подання про призначення суддi на посаду, вiдмови у переведеннi суддi до iншого суду за результатами конкурсу Вища рада правосуддя ухвалює вмотивоване рiшення, яке може бути оскаржене до Верховного Суду в порядку, встановленому процесуальним законом.

     5. Рiшення Вищої ради правосуддя про вiдмову у внесеннi Президентовi України подання про призначення суддi на посаду, про вiдмову у переведеннi суддi до iншого суду за результатами конкурсу може бути оскаржене та скасоване виключно з таких пiдстав:

     1) склад Вищої ради правосуддя, який ухвалив вiдповiдне рiшення, не мав повноважень його ухвалювати;

     2) рiшення не пiдписано членом Вищої ради правосуддя, який брав участь у його ухваленнi;

     3) рiшення не мiстить посилання на визначенi законом пiдстави вiдмови у внесеннi Президентовi України подання про призначення суддi на посаду, пiдстави вiдмови у переведеннi суддi до iншого суду за результатами конкурсу або не мiстить мотивiв, з яких Вища рада правосуддя дiйшла вiдповiдного висновку.

     6. Кандидат на посаду суддi, якому Вищою радою правосуддя вiдмовлено у внесеннi подання про призначення на посаду суддi, без нового проходження процедури добору не може бути повторно зарахований до резерву.

     Суддя, якому Вищою радою правосуддя вiдмовлено у переведеннi до iншого суду за результатами конкурсу, не може бути переведений за результатами iншого конкурсу без нового складання квалiфiкацiйного iспиту.

     Стаття 80. Призначення на посаду суддi

     1. Призначення на посаду суддi здiйснюється Президентом України на пiдставi та в межах подання Вищої ради правосуддя, без перевiрки додержання встановлених цим Законом вимог до кандидатiв на посаду суддi та порядку проведення добору чи квалiфiкацiйного оцiнювання кандидатiв.

     Будь-якi звернення стосовно кандидата на посаду суддi не перешкоджають його призначенню на посаду. Викладенi в таких зверненнях факти можуть бути пiдставою для порушення Президентом України перед компетентними органами питання про проведення в установленому законом порядку перевiрки таких фактiв.

     2. Президент України видає указ про призначення суддi не пiзнiше 30 днiв з дня отримання вiдповiдного подання Вищої ради правосуддя.

     Стаття 81. Набуття повноважень суддi iз здiйснення правосуддя

     1. Особа, призначена на посаду суддi указом Президента України, набуває повноважень суддi iз здiйснення правосуддя, включаючи право на отримання доплат до посадового окладу, за умов зарахування у штат вiдповiдного суду, складення присяги суддi i проходження початкової пiдготовки у випадках та порядку, встановлених цим Законом. Датою набуття суддею повноважень iз здiйснення правосуддя визначається дата виконання останньої з цих умов.

Глава 4. Переведення суддi до iншого суду

     Стаття 82. Загальнi засади переведення суддi до iншого суду

     1. Суддя може бути переведений, у тому числi тимчасово шляхом вiдрядження, на посаду суддi до iншого суду Вищою радою правосуддя в порядку, передбаченому законом.

     2. Переведення суддi на посаду суддi до iншого суду здiйснюється на пiдставi та в межах рекомендацiї Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України, внесеної за результатами конкурсу на зайняття вакантної посади суддi, проведеного в порядку, визначеному главою 3 цього роздiлу.

     3. Суддя, який виявив намiр бути переведеним до iншого мiсцевого суду за результатами конкурсу на зайняття вакантної посади суддi, одночасно iз кандидатами, якi беруть участь у доборi на посаду суддi, складає квалiфiкацiйний iспит у порядку, передбаченому статтею 74 цього Закону, з урахуванням особливостей, визначених цiєю статтею.

     4. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України оприлюднює оголошення про прийняття вiд суддiв, зазначених у частинi третiй цiєї статтi, заяв про складання квалiфiкацiйного iспиту одночасно з оприлюдненням рiшення про оголошення добору на посаду суддi, передбаченого статтею 71 цього Закону.

     Кiнцевий строк подання заяв до Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України не може бути меншим за 15 днiв з дати розмiщення оголошення.

     Вимагати вiд суддiв подання iнших документiв, крiм заяви, забороняється.

     5. Суддя, зазначений у частинi третiй цiєї статтi, пiд час квалiфiкацiйного iспиту складає анонiмне тестування щодо когнiтивних здiбностей, iсторiї української державностi, загальних знань у сферi права, а також анонiмне тестування та практичне завдання щодо однiєї або кiлькох спецiалiзацiй суду на вибiр.

     Суддя вважається таким, що склав квалiфiкацiйний iспит з вiдповiдної спецiалiзацiї суду, якщо вiн набрав не менше 75 вiдсоткiв максимально можливого бала за тестування щодо когнiтивних здiбностей, iсторiї української державностi та загальних знань у сферi права, а також за тестування та практичне завдання щодо такої спецiалiзацiї.

     6. Для суддiв, зазначених у частинi третiй цiєї статтi, прохiдний бал квалiфiкацiйного iспиту встановлюється на рiвнi прохiдного бала кандидатiв, якi беруть участь у вiдповiдному доборi на посаду суддi.

     Стосовно суддiв, якi отримали прохiдний бал квалiфiкацiйного iспиту, Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України визначає та затверджує рейтинг вiдповiдно до статтi 77 цього Закону, пiсля чого зараховує їх до резерву, передбаченого статтею 78 цього Закону.

     Суддя, зарахований до резерву, може брати участь у конкурсах на зайняття вакантної посади суддi мiсцевого суду протягом всього строку перебування в резервi.

     7. Суддя, зазначений у частинi третiй цiєї статтi, який склав квалiфiкацiйний iспит, але не набрав прохiдний бал, може використати цi результати протягом двох рокiв з дня їх затвердження. Якщо цi результати в межах наступного квалiфiкацiйного iспиту вiдповiдатимуть прохiдному балу, Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України за заявою такого суддi визначає та затверджує його рейтинг вiдповiдно до статтi 77 цього Закону, пiсля чого зараховує такого суддю до резерву, передбаченого статтею 78 цього Закону.

     8. Суддя апеляцiйного суду, який виявив намiр бути переведеним до iншого апеляцiйного суду за результатами конкурсу на зайняття вакантної посади суддi апеляцiйного суду, проходить квалiфiкацiйне оцiнювання та бере участь у конкурсi разом з iншими кандидатами на посаду суддi апеляцiйного суду на рiвних умовах.

     Стаття 821. Переведення суддi без конкурсу або в порядку дисциплiнарної вiдповiдальностi

     1. Переведення суддi на посаду суддi до iншого суду того самого або нижчого рiвня може здiйснюватися без конкурсу лише у випадках реорганiзацiї, лiквiдацiї або припинення роботи суду, в якому такий суддя обiймає посаду суддi.

     2. Переведення суддi до iншого суду в порядку дисциплiнарного стягнення здiйснюється на пiдставi подання органу, який ухвалив рiшення про притягнення суддi до дисциплiнарної вiдповiдальностi".

     5. Статтю 83 доповнити частиною шостою такого змiсту:

     "6. Вища рада правосуддя затверджує Єдинi показники для оцiнки доброчесностi та професiйної етики суддi (кандидата на посаду суддi) пiсля консультацiй з Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України, Радою суддiв України та Громадською радою доброчесностi".

     6. Частину третю статтi 84 викласти в такiй редакцiї:

     "3. Суддя (кандидат на посаду суддi) може звернутися до Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України iз заявою про проведення його квалiфiкацiйного оцiнювання не ранiше нiж через один рiк з дня ухвалення Комiсiєю рiшення за результатами останнього квалiфiкацiйного оцiнювання, крiм випадкiв подання суддею заяви про проведення оцiнювання на зайняття вакантної посади суддi в судi iншої iнстанцiї або iншої спецiалiзацiї".

     7. У статтi 85:

     частини першу, другу i третю викласти в такiй редакцiї:

     "1. Квалiфiкацiйне оцiнювання включає такi етапи:

     1) складання квалiфiкацiйного iспиту;

     2) дослiдження досьє та проведення спiвбесiди.

     Рiшення про черговiсть етапiв проведення квалiфiкацiйного оцiнювання ухвалює Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України.

     Сукупна кiлькiсть балiв, якi суддя (кандидат на посаду суддi) може отримати на етапi дослiдження досьє та проведення спiвбесiди, не може перевищувати 50 вiдсоткiв максимальної кiлькостi балiв квалiфiкацiйного оцiнювання.

     2. Квалiфiкацiйний iспит для цiлей квалiфiкацiйного оцiнювання є основним засобом встановлення вiдповiдностi суддi (кандидата на посаду суддi) критерiю професiйної компетентностi та проводиться в порядку, передбаченому статтею 74 цього Закону, з урахуванням особливостей, встановлених цiєю главою.

     Квалiфiкацiйний iспит проводиться шляхом складання анонiмних тестувань та практичного завдання. Анонiмне тестування проводиться щодо когнiтивних здiбностей, iсторiї української державностi, загальних знань у сферi права та спецiалiзацiї вiдповiдного суду з урахуванням його iнстанцiйностi. Практичне завдання проводиться щодо спецiалiзацiї вiдповiдного суду з урахуванням його iнстанцiйностi.

     У разi застосування до суддi дисциплiнарного стягнення, передбаченого пунктом 4 частини першої статтi 109 цього Закону, результати його квалiфiкацiйного iспиту дiйснi лише у межах такої процедури.

     3. Для цiлей формування суддiвського досьє (досьє кандидата на посаду суддi) Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України може ухвалити рiшення про запровадження та проведення iнших тестувань з метою перевiрки особистих морально-психологiчних якостей, а також про застосування iнших засобiв встановлення вiдповiдностi суддi (кандидата на посаду суддi) критерiям квалiфiкацiйного оцiнювання.

     Порядок та методика проведення таких тестувань затверджуються Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України.

     Рiшення про запровадження та проведення таких тестувань ухвалюється Комiсiєю стосовно всiх суддiв (кандидатiв на посаду суддi).

     Результати таких тестувань використовуються як одне iз джерел iнформацiї, що пiдлягає оцiнцi разом з iншою сукупнiстю зiбраної iнформацiї i матерiалiв, є конфiденцiйними, не оприлюднюються та не впливають на кiлькiсть балiв квалiфiкацiйного оцiнювання суддi (кандидата на посаду суддi)";

     частину п'яту доповнити пунктом 31 такого змiсту:

     "31) висновок Громадської ради доброчесностi про невiдповiднiсть кандидата на посаду суддi критерiям професiйної етики та доброчесностi (за наявностi)";

     частину восьму доповнити абзацом третiм такого змiсту:

     "Для здiйснення своїх повноважень члени Громадської ради доброчесностi мають право повного доступу до матерiалiв суддiвського досьє (досьє кандидата на посаду суддi). Якщо до iнформацiї, що мiститься в суддiвському досьє (досьє кандидата на посаду суддi), законом встановлено спецiальнi чи особливi вимоги доступу, доступ до такої iнформацiї здiйснюється в порядку, передбаченому вiдповiдним законом".

     8. Абзац другий частини першої статтi 88 викласти в такiй редакцiї:

     "Якщо Громадська рада доброчесностi у своєму висновку встановила, що суддя (кандидат на посаду суддi) не вiдповiдає критерiям професiйної етики та доброчесностi, Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України може ухвалити вмотивоване рiшення про пiдтвердження здатностi такого суддi (кандидата на посаду суддi) здiйснювати правосуддя у вiдповiдному судi лише у разi, якщо таке рiшення пiдтримане двома третинами голосiв призначених членiв Комiсiї, але не менше нiж дев'ятьма голосами".

     9. Статтю 89 викласти в такiй редакцiї:

     "Стаття 89. Пiдготовка суддi для пiдтримання його квалiфiкацiї

     1. Суддя зобов'язаний проходити вiдповiдну пiдготовку для пiдтримання квалiфiкацiї в Нацiональнiй школi суддiв України.

     2. Суддя проходить пiдготовку тривалiстю не менше 40 академiчних годин не рiдше одного разу на три роки.

     Особа, призначена на посаду суддi та в якої вiдсутнiй стаж роботи на посадi суддi, проходить вiдповiдну пiдготовку щороку протягом перших трьох рокiв пiсля призначення.

     3. Особа, призначена на посаду суддi та в якої вiдсутнiй стаж роботи на посадi суддi, з метою отримання практичних навичок роботи в судi проходить початкову пiдготовку в Нацiональнiй школi суддiв України тривалiстю не бiльше 350 академiчних годин та не довше двох мiсяцiв. Програму та порядок проходження початкової пiдготовки затверджує Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України за пропозицiєю Нацiональної школи суддiв України.

     4. Нацiональна школа суддiв України проводить пiдготовку суддiв для пiдтримання квалiфiкацiї вiдповiдно до досвiду роботи суддiв, рiвня i спецiалiзацiї суду, в якому вони працюють, а також з урахуванням їхнiх iндивiдуальних потреб.

     З цiєю метою Нацiональна школа суддiв України органiзовує тренiнги, що є обов'язковими в межах пiдготовки, а також тренiнги, якi суддя має право обрати залежно вiд своїх потреб".

     10. Частину п'яту статтi 92 викласти в такiй редакцiї:

     "5. Порядок роботи Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України визначається цим Законом. Процедурнi питання дiяльностi Комiсiї вiдповiдно до цього Закону визначаються Регламентом Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України".

     11. У частинi першiй статтi 93:

     пункт 4 викласти в такiй редакцiї:

     "4) вносить до Вищої ради правосуддя рекомендацiю про переведення суддi вiдповiдно до цього Закону, крiм переведення у порядку дисциплiнарного стягнення";

     пункт 5 виключити;

     пункт 6 викласти в такiй редакцiї:

     "6) затверджує форму i змiст заяви про участь у доборi кандидатiв на посаду суддi, анкети кандидата на посаду суддi, порядок складання квалiфiкацiйного iспиту та методику оцiнювання кандидатiв, положення про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади суддi, порядок та методологiю квалiфiкацiйного оцiнювання, порядок формування i ведення суддiвського досьє (досьє кандидата на посаду суддi), програму та порядок проходження початкової пiдготовки суддi".

     12. У статтi 94:

     частину дев'яту доповнити абзацом другим такого змiсту:

     "До ухвалення Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України остаточного рiшення стосовно суддi (кандидата на посаду суддi) член Комiсiї зобов'язаний утримуватися вiд будь-яких оцiночних публiчних висловлювань стосовно такого суддi (кандидата на посаду суддi), у тому числi поза межами здiйснення своїх повноважень як члена Комiсiї";

     доповнити частиною дванадцятою такого змiсту:

     "12. Член Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України зобов'язаний подавати у визначеному цим Законом порядку декларацiю родинних зв'язкiв, а також декларацiю доброчесностi суддi".

     13. У частинi дванадцятiй статтi 95:

     пункти 4 та 6 викласти в такiй редакцiї:

     "4) копiї документiв, що пiдтверджують стаж професiйної дiяльностi у сферi права";

     "6) копiї документiв про освiту, вченi звання та науковi ступенi, навчання в аспiрантурi чи докторантурi за денною (очною) формою навчання (за наявностi)";

     доповнити пунктом 61 такого змiсту:

     "61) копiю документа, що пiдтверджує володiння державною мовою вiдповiдно до рiвня, визначеного Нацiональною комiсiєю зi стандартiв державної мови".

     14. Пункт 5 частини першої статтi 96 викласти в такiй редакцiї:

     "5) неучасть у роботi Комiсiї протягом одного календарного мiсяця поспiль без поважних причин або неодноразова (тричi i бiльше) вiдмова без поважних причин вiд голосування з питань, що розглядаються".

     15. У статтi 98:

     частину першу доповнити абзацом третiм такого змiсту:

     "Суддя (кандидат на посаду суддi), стосовно якого Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України розглядає питання, має право брати участь у засiданнi Комiсiї у вiддаленому режимi з використанням електронних засобiв вiдеозв'язку";

     доповнити частиною сiмнадцятою такого змiсту:

     "17. У разi надходження вiд Громадської ради доброчесностi вмотивованої пропозицiї щодо вiдкладення спiвбесiди з суддею (кандидатом на посаду суддi) Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України може вiдкласти таку спiвбесiду. Повторнi пропозицiї щодо вiдкладення спiвбесiди стосовно одного i того самого суддi (кандидата на посаду суддi) не розглядаються".

     16. Частину п'яту статтi 101 викласти в такiй редакцiї:

     "5. Рiшення Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України, палат та колегiй Комiсiї викладаються у письмовiй формi. У рiшеннi зазначаються дата i мiсце ухвалення рiшення, склад Комiсiї (палати, колегiї), питання, що розглядалося, мотиви ухваленого рiшення, результати поiменного голосування членiв Комiсiї. Рiшення пiдписується головуючим i членами Комiсiї (палати, колегiї), якi брали участь у його ухваленнi".

     17. Частину сьому статтi 102 викласти в такiй редакцiї:

     "7. Розмiр винагороди члена Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України встановлюється у розмiрi посадового окладу суддi Верховного Суду з коефiцiєнтом 1,5.

     Розмiр винагороди члена Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України, який є суддею, дорiвнює сумi його суддiвської винагороди, якщо така сума перевищує розмiр посадового окладу суддi Верховного Суду з коефiцiєнтом 1,5".

     18. Частину четверту статтi 103 виключити.

     19. Пункт 1 частини першої статтi 105 викласти в такiй редакцiї:

     "1) початкову пiдготовку суддi, передбачену статтею 89 цього Закону".

     20. Частину першу статтi 106 доповнити пунктом 141 такого змiсту:

     "141) непроходження суддею початкової пiдготовки, передбаченої статтею 89 цього Закону".

     21. Частину четверту статтi 109 доповнити абзацом третiм такого змiсту:

     "Дисциплiнарне стягнення, визначене пунктом 4 частини першої цiєї статтi, може застосовуватися до суддi виключно у разi вчинення проступкiв, визначених пунктами 1, 2, 4 та 5 частини першої статтi 106 цього Закону".

     22. В абзацi другому частини першої статтi 128 слова i цифри "коронавiрусної хвороби (COVID-19)" замiнити словами "особливо небезпечних iнфекцiйних хвороб".

     23. У роздiлi XII "Прикiнцевi та перехiднi положення":

     пункти 31, 17 та 20 викласти в такiй редакцiї:

     "31. До набрання чинностi законом України щодо змiни системи мiсцевих судiв на територiї України у зв'язку з утворенням (лiквiдацiєю) районiв:

     1) вiдповiднi мiсцевi суди продовжують здiйснювати свої повноваження у межах територiальної юрисдикцiї, визначеної до набрання чинностi Постановою Верховної Ради України "Про утворення та лiквiдацiю районiв" вiд 17 липня 2020 року N 807-IX, але не довше нiж один рiк з дня припинення чи скасування воєнного стану на територiї України, введеного Указом Президента України вiд 24 лютого 2022 року N 64/2022 "Про введення воєнного стану в Українi", затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Українi" вiд 24 лютого 2022 року N 2102-IX;

     2) добiр та призначення на посаду суддi до мiсцевих окружних судiв та господарських окружних судiв, утворених указами Президента України вiд 29 грудня 2017 року N 449/2017, N 450/2017, N 451/2017 та N 453/2017, не здiйснюються";

     "17. Повноваження суддiв, призначених на посаду строком на п'ять рокiв до набрання чинностi цим Законом, припиняються iз закiнченням строку, на який їх було призначено.

     За умови пiдтвердження вiдповiдностi займанiй посадi вiдповiдно до пункту 20 цього роздiлу суддi, повноваження яких припинилися у зв'язку iз закiнченням строку, на який їх було призначено (крiм суддiв, звiльнених з посади), призначаються на посаду суддi до суду, до якого вони були призначенi або переведенi (крiм тимчасового переведення шляхом вiдрядження) на день припинення повноважень";

     "20. Вiдповiднiсть займанiй посадi суддi, якого призначено на посаду строком на п'ять рокiв або обрано суддею безстроково до набрання чинностi Законом України "Про внесення змiн до Конституцiї України (щодо правосуддя)", оцiнюється колегiями Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України в порядку, визначеному цим Законом, за правилами, якi дiяли до дня набрання чинностi Законом України "Про внесення змiн до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв" та деяких законодавчих актiв України щодо удосконалення процедур суддiвської кар'єри", та з урахуванням особливостей, передбачених цим роздiлом.

     За результатами такого оцiнювання колегiя Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України, а у випадках, передбачених цим Законом, - пленарний склад Комiсiї, ухвалює рiшення про вiдповiднiсть або невiдповiднiсть суддi займанiй посадi. Таке рiшення ухвалюється за правилами, передбаченими цим Законом для ухвалення рiшення про пiдтвердження або про непiдтвердження здатностi суддi (кандидата на посаду суддi) здiйснювати правосуддя у вiдповiдному судi.

     Виявлення за результатами такого оцiнювання невiдповiдностi суддi займанiй посадi за критерiями компетентностi, професiйної етики або доброчесностi чи вiдмова суддi вiд такого оцiнювання є пiдставою для звiльнення суддi з посади за рiшенням Вищої ради правосуддя на пiдставi подання вiдповiдної колегiї або пленарного складу Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України. Вiдмовою вiд проходження оцiнювання суддi на вiдповiднiсть займанiй посадi вважається систематична (тричi) неявка суддi на будь-який з етапiв такого оцiнювання за вiдсутностi для цього поважних причин або за вiдсутностi iнформацiї про причини неявки.

     Факт вiдмови суддi вiд проходження оцiнювання на вiдповiднiсть займанiй посадi встановлюється рiшенням Комiсiї у пленарному складi. Пiд час ухвалення такого рiшення у засiданнi Комiсiї може брати участь представник Громадської ради доброчесностi.

     У разi систематичної (тричi) неявки суддi на будь-який з етапiв оцiнювання на вiдповiднiсть займанiй посадi Комiсiя може розглянути питання щодо вiдповiдностi такого суддi займанiй посадi за його вiдсутностi";

     доповнити пунктами 201 та 202 такого змiсту:

     "201. Якщо Вищою радою правосуддя вiдмовлено в задоволеннi подання Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України про звiльнення суддi у зв'язку з його невiдповiднiстю займанiй посадi, суддя вважається таким, чию вiдповiднiсть займанiй посадi не оцiнено вiдповiдно до пiдпункту 4 пункту 161 роздiлу XV "Перехiднi положення" Конституцiї України.

     У такому разi оцiнювання вiдповiдностi такого суддi займанiй посадi продовжується Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України в пленарному складi iз стадiї, що визначена Вищою радою правосуддя у рiшеннi про вiдмову в задоволеннi подання про звiльнення такого суддi.

     Якщо Вищою радою правосуддя не визначено таку стадiю, оцiнювання продовжується iз стадiї, визначеної Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України, з урахуванням мотивiв рiшення Вищої ради правосуддя про вiдмову в задоволеннi подання про звiльнення такого суддi, включаючи рiшення, прийнятi Вищою радою правосуддя до набрання чинностi Законом України "Про внесення змiн до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв" та деяких законодавчих актiв України щодо удосконалення процедур суддiвської кар'єри".

     202. Суддя, зазначений в абзацi першому пункту 20 цього роздiлу, який пiсля набрання чинностi Законом України "Про внесення змiн до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв" та деяких законодавчих актiв України щодо удосконалення процедур суддiвської кар'єри" за результатами квалiфiкацiйного оцiнювання у межах конкурсу на посаду суддi апеляцiйного суду, вищого спецiалiзованого суду або суддi Верховного Суду в межах своєї спецiалiзацiї пiдтвердив здатнiсть здiйснювати правосуддя у вiдповiдному судi, вважається таким, що пройшов оцiнювання та пiдтвердив вiдповiднiсть займанiй посадi вiдповiдно до пункту 20 цього роздiлу";

     пункти 21 i 291 викласти в такiй редакцiї:

     "21. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України завершує процедури квалiфiкацiйного оцiнювання, розпочатi до набрання чинностi цим Законом, за правилами, якi дiяли на день початку такого квалiфiкацiйного оцiнювання, та з урахуванням особливостей, передбачених цим пунктом. Суддi, якi за результатами цих процедур пiдтвердили свою можливiсть здiйснювати правосуддя у вiдповiдному судi, не проходять процедуру оцiнювання для пiдтвердження вiдповiдностi займанiй посадi вiдповiдно до пункту 20 цього роздiлу.

     Процедури первинного квалiфiкацiйного оцiнювання, розпочатi вiдповiдно до Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" та незавершенi станом на день набрання чинностi Законом України "Про внесення змiн до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв" та деяких законодавчих актiв України щодо удосконалення процедур суддiвської кар'єри", завершуються колегiями Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України.

     Суддi, якi в межах таких процедур первинного квалiфiкацiйного оцiнювання не з'явилися для складання iспиту, проходять процедуру оцiнювання для пiдтвердження вiдповiдностi займанiй посадi вiдповiдно до пункту 20 цього роздiлу.

     Суддi, якi в межах таких процедур первинного квалiфiкацiйного оцiнювання не пiдтвердили можливiсть здiйснення правосуддя у вiдповiдному судi, на пiдставi подання колегiї Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України вiдстороняються Вищою радою правосуддя вiд здiйснення правосуддя та проходять процедуру оцiнювання для пiдтвердження вiдповiдностi займанiй посадi вiдповiдно до пункту 20 цього роздiлу";

     "291. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України, утворена вiдповiдно до цього Закону, завершує конкурснi процедури, розпочатi Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України до набрання чинностi Законом України "Про внесення змiн до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв" та деяких законiв України щодо дiяльностi органiв суддiвського врядування" за правилами, якi дiяли на день початку таких процедур";

     доповнити пунктами 57 - 61 такого змiсту:

     "57. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України завершує конкурс на зайняття вакантних посад суддiв апеляцiйних судiв, оголошений рiшенням Комiсiї вiд 14 вересня 2023 року N 94/зп-23, за правилами, якi дiють пiсля набрання чинностi Законом України "Про внесення змiн до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв" та деяких законодавчих актiв України щодо удосконалення процедур суддiвської кар'єри".

     58. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України завершує конкурс на зайняття вакантних посад суддiв мiсцевих судiв, оголошений рiшенням Комiсiї вiд 14 вересня 2023 року N 95/зп-23, за правилами, якi дiють пiсля набрання чинностi Законом України "Про внесення змiн до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв" та деяких законодавчих актiв України щодо удосконалення процедур суддiвської кар'єри".

     Особи, призначенi на посаду суддi за результатами такого конкурсу, не проходять початкову пiдготовку у Нацiональнiй школi суддiв України, передбачену статтею 89 цього Закону, та набувають повноважень суддi iз здiйснення правосуддя, за умови зарахування до штату вiдповiдного суду та складення присяги суддi.

     59. Кандидати, якi на день завершення Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України конкурсу на зайняття вакантних посад суддiв мiсцевих судiв, оголошеного рiшенням Комiсiї вiд 14 вересня 2023 року N 95/зп-23, перебувають у резервi на зайняття вакантних посад суддiв, пiдлягають виключенню з резерву.

     Без нового проходження процедури добору такi особи не можуть бути повторно зарахованi до резерву.

     60. На членiв Вищої ради правосуддя, членiв Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України, обраних (призначених) на посаду до набрання чинностi Законом України "Про внесення змiн до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв" та деяких законодавчих актiв України щодо удосконалення процедур суддiвської кар'єри", не поширюються обмеження, передбаченi частиною четвертою статтi 69 цього Закону.

     61. Переведення суддi на посаду суддi до iншого суду того самого або нижчого рiвня у разi реорганiзацiї або лiквiдацiї суду, в якому такий суддя обiймає посаду, може здiйснюватися без конкурсу виключно пiсля пiдтвердження таким суддею вiдповiдностi займанiй посадi суддi, якого призначено на посаду строком на п'ять рокiв або обрано суддею безстроково до набрання чинностi Законом України "Про внесення змiн до Конституцiї України (щодо правосуддя)".

     II. Прикiнцевi та перехiднi положення

     1. Цей Закон набирає чинностi з дня, наступного за днем його опублiкування, крiм положень щодо анонiмного тестування з iсторiї української державностi, передбачених цим Законом, якi вводяться в дiю через один рiк з дня опублiкування цього Закону.

     2. Внести змiни до таких законодавчих актiв України:

     1) у Кодексi адмiнiстративного судочинства України (Вiдомостi Верховної Ради України, 2017 р., N 48, ст. 436):

     статтю 122 доповнити частиною восьмою такого змiсту:

     "8. Для звернення до суду у справах щодо оскарження актiв, дiй чи бездiяльностi Вищої ради правосуддя, Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України пiд час процедури проведення добору кандидатiв на посаду суддi, конкурсу на посаду суддi чи призначення на посаду суддi вiдповiдно до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв" встановлюється мiсячний строк";

     статтю 151 доповнити частиною сьомою такого змiсту:

     "7. Не допускається вжиття заходiв забезпечення позову, якi полягають в (або мають наслiдком) припиненнi, вiдкладеннi, зупиненнi чи iншому втручаннi у процедуру проведення добору кандидатiв на посаду суддi, конкурсу на посаду суддi чи призначення на посаду суддi вiдповiдно до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв";

     2) частину третю статтi 45 Закону України "Про запобiгання корупцiї" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2014 р., N 49, ст. 2056 iз наступними змiнами) доповнити абзацом шостим такого змiсту:

     "Кандидати, якi претендують на зайняття посади суддi, у разi включення до резерву на зайняття вакантних посад суддiв мiсцевого суду вiдповiдно до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв" подають декларацiю особи, уповноваженої на виконання функцiй держави або мiсцевого самоврядування, за минулий рiк щороку протягом строку перебування у резервi";

     3) абзац шостий пункту 6 роздiлу II "Прикiнцевi та перехiднi положення" Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2015 р., NN 18 - 20, ст. 132) виключити;

     4) у Законi України "Про Вищу раду правосуддя" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2017 р., N 7 - 8, ст. 50 iз наступними змiнами):

     частину першу статтi 3 доповнити пунктом 204 такого змiсту:

     "204) затверджує Єдинi показники для оцiнки доброчесностi та професiйної етики суддi (кандидата на посаду суддi) пiсля консультацiй з Вищою квалiфiкацiйною комiсiєю суддiв України, Радою суддiв України та Громадською радою доброчесностi";

     у частинi першiй статтi 8:

     пункти 5 та 7 викласти в такiй редакцiї:

     "5) копiї документiв, що пiдтверджують стаж професiйної дiяльностi у сферi права";

     "7) копiю диплома про вищу юридичну освiту (з додатками), здобуту в Українi, та/або копiї документiв про вищу юридичну освiту, здобуту за кордоном, разом iз копiями документiв, що пiдтверджують їх визнання в Українi, а також копiї документiв про науковий ступiнь, вчене звання, навчання в аспiрантурi чи докторантурi за денною (очною) формою навчання (за наявностi)";

     доповнити пунктом 71 такого змiсту:

     "71) копiю документа, що пiдтверджує володiння державною мовою вiдповiдно до рiвня, визначеного Нацiональною комiсiєю зi стандартiв державної мови";

     частину другу статтi 21 викласти в такiй редакцiї:

     "2. Розмiр винагороди члена Вищої ради правосуддя встановлюється у розмiрi посадового окладу суддi Верховного Суду з коефiцiєнтом 1,5.

     Розмiр винагороди члена Вищої ради правосуддя, який є суддею, дорiвнює сумi його суддiвської винагороди, якщо така сума перевищує розмiр посадового окладу суддi Верховного Суду";

     частину четверту статтi 34 пiсля слiв "ухвалюється вiдкритим" доповнити словом "поiменним";

     у статтi 42:

     включити частину четверту такого змiсту:

     "4. У першочерговому (прiоритетному) порядку здiйснюються дисциплiнарнi провадження:

     1) розпочатi на пiдставi звернення Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України;

     2) розпочатi стосовно суддi, стосовно якого Вищою радою правосуддя розглядається питання про переведення його з одного суду до iншого за результатами конкурсу";

     доповнити частиною п'ятою такого змiсту:

     "5. Вища рада правосуддя може встановити iншi критерiї першочергового (прiоритетного) порядку здiйснення дисциплiнарних проваджень стосовно суддiв у регламентi Вищої ради правосуддя";

     статтю 71 доповнити частиною п'ятою такого змiсту:

     "5. Вища рада правосуддя ухвалює рiшення про вiдмову в переведеннi суддi з одного суду до iншого за результатами конкурсу, якщо такий суддя має непогашене дисциплiнарне стягнення, був звiльнений з посади суддi або припинив свої повноваження.

     Якщо на день розгляду питання про переведення суддi з одного суду до iншого за результатами конкурсу стосовно такого суддi здiйснюється дисциплiнарне провадження, Вища рада правосуддя зупиняє розгляд питання про переведення такого суддi до ухвалення остаточного рiшення в межах цього дисциплiнарного провадження";

     абзац шостий пункту 13 роздiлу III "Прикiнцевi та перехiднi положення" викласти в такiй редакцiї:

     "За результатами квалiфiкацiйного оцiнювання суддя, призначений на посаду строком на п'ять рокiв до набрання чинностi Законом України "Про внесення змiн до Конституцiї України (щодо правосуддя)", повноваження якого припинилися iз закiнченням строку, на який його було призначено, за поданням Вищої ради правосуддя та за умови пiдтвердження вiдповiдностi цiй посадi згiдно з пiдпунктами 2 та 4 пункту 161 роздiлу XV "Перехiднi положення" Конституцiї України може бути призначений на посаду суддi до суду, до якого вiн був призначений або переведений (крiм тимчасового переведення шляхом вiдрядження) на день припинення повноважень";

     5) у Законi України "Про Вищий антикорупцiйний суд" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2018 р., N 24, ст. 212):

     частину другу статтi 2 доповнити словами "та/або до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв";

     у статтi 8:

     у частинi третiй слова "за спецiальною процедурою" виключити;

     частину шосту викласти в такiй редакцiї:

     "6. У разi однакової позицiї за рейтингом серед кандидатiв на зайняття вакантної посади суддi Апеляцiйної палати Вищого антикорупцiйного суду перевага надається учаснику, який набрав бiльшу кiлькiсть балiв iз виконаного пiд час квалiфiкацiйного iспиту, проведеного в межах процедури квалiфiкацiйного оцiнювання, анонiмного тестування та практичного завдання iз спецiалiзацiї, а за однакової кiлькостi балiв - учаснику, який має бiльший стаж роботи на посадi суддi в судах апеляцiйної, касацiйної iнстанцiй. У разi якщо кандидати, якi беруть участь у конкурсi на зайняття посади суддi Апеляцiйної палати Вищого антикорупцiйного суду, мають однаковий стаж роботи на посадi суддi в судах апеляцiйної, касацiйної iнстанцiй або не мають такого стажу, перевага надається учаснику, який має бiльший стаж роботи на посадi суддi, а за наявностi у кандидатiв однакового стажу на посадi суддi - учаснику, який має науковий ступiнь, а за наявностi в обох учасникiв наукового ступеня або за вiдсутностi в обох учасникiв наукового ступеня - бiльший стаж професiйної дiяльностi у сферi права.

     У разi однакової позицiї за рейтингом серед кандидатiв на зайняття вакантних посад iнших суддiв Вищого антикорупцiйного суду перевага надається учаснику, який набрав бiльшу кiлькiсть балiв iз виконаного пiд час квалiфiкацiйного iспиту, проведеного в межах процедури квалiфiкацiйного оцiнювання, анонiмного тестування та практичного завдання iз спецiалiзацiї, а за однакової кiлькостi балiв - учаснику, який має бiльший стаж роботи на посадi суддi. У разi якщо кандидати такого конкурсу мають однаковий стаж роботи на посадi суддi або не мають такого стажу, перевага надається учаснику, який має науковий ступiнь, а за наявностi в обох учасникiв наукового ступеня або за вiдсутностi в обох учасникiв наукового ступеня - бiльший стаж професiйної дiяльностi у сферi права";

     6) у роздiлi II "Прикiнцевi та перехiднi положення" Закону України "Про внесення змiн до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв" та деяких законiв України щодо дiяльностi органiв суддiвського врядування" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2019 р., N 50, ст. 354; 2021 р., N 40, ст. 326):

     абзац другий пункту 2 викласти в такiй редакцiї:

     "Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України протягом двох мiсяцiв з дня формування її нового складу завершує процедуру добору кандидатiв на посаду суддi мiсцевого суду, оголошеного рiшенням Комiсiї вiд 3 квiтня 2017 року N 28/зп-17";

     пункт 8 виключити.

     3. Вища квалiфiкацiйна комiсiя суддiв України протягом шести мiсяцiв з дня набрання чинностi цим Законом:

     1) завершує проведення оцiнювання на вiдповiднiсть займанiй посадi суддiв, яких було призначено на посаду строком на п'ять рокiв та повноваження яких припинилися у зв'язку iз закiнченням строку їх призначення;

     2) завершує проведення оцiнювання на вiдповiднiсть займанiй посадi суддiв, яких обрано суддями безстроково до набрання чинностi Законом України "Про внесення змiн до Конституцiї України (щодо правосуддя)" та стосовно яких до набрання чинностi цим Законом надiйшли висновки Громадської ради доброчесностi про невiдповiднiсть суддi критерiям професiйної етики та доброчесностi.

Президент України В. ЗЕЛЕНСЬКИЙ

м. Київ
9 грудня 2023 року
N 3511-IX

Головне меню

  • Головна
  • Програмне забезпечення
  • Завантаження
  • Форум
  • Курси валют

Навігатор ЗЕД

  • База документів
  • Каталог документів
  • Добірка документів
  • Українська класифікація товарів ЗЕД
  • Єдиний список товарів подвійного використання
  • Класифікаційні рішення ДМСУ
  • Середня розрахункова вартість товарів згідно УКТЗЕД
  • Довідка по товару УКТЗЕД
  • Митний калькулятор
  • Митний калькулятор для громадян (М16)
  • Розрахунок імпорта автомобіля

Інформаційна підтримка

  • Електронне декларування
  • NCTS Фаза 5
  • Єдине вікно для міжнародної торгівлі
  • Час очікування в пунктах пропуску
  • Перевірити ВМД
  • Митний кодекс України
  • Кодекси України
  • Довідкові матеріали
  • Архів новин
  • Обговорення законопроектів
  • Віддалений контроль ВМД
  • Перелік тестових завдань
  • Поширені питання
  • Реклама на сайті

Дошка оголошень

Пропонуємо послуги:
  • Митний брокер мп Ковель 0679537199 - супровід та всі види оформлення
Copyright © 2025 НТФ «Інтес» Всі права збережено.
Підтримка: support@qdpro.com.ua