Перейти до основного вмісту

  • УКР
  • РУС

 logo

Субота, Травень 24, 2025 - 18:21
  • Головна
  • Програмне забезпечення
  • Завантаження
  • Форум
  • Курси валют
  • Єдине вікно для міжнародної торгівлі
  • Партнери
  • Про компанію
  • Контакти

Ви є тут

Головна

МIНIСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

вiд 17 травня 2018 року N 433


Про затвердження Методичних рекомендацiй з проведення державної експертизи культурних цiнностей

     З метою виконання зобов'язань України згiдно з Конвенцiєю про заходи, спрямованi на заборону та запобiгання незаконному ввезенню, вивезенню та передачi права власностi на культурнi цiнностi 1970 року, забезпечення виконання статтi 11 Закону України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цiнностей" i Порядку проведення державної експертизи культурних цiнностей, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 серпня 2003 року v, вiдповiдно до пiдпункту 78 пункту 4 Положення про Мiнiстерство культури України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03 вересня 2014 року N 495, наказую:

     1. Затвердити Методичнi рекомендацiї з проведення державної експертизи культурних цiнностей, що додаються.

     2. Вiддiлу з питань перемiщення культурних цiнностей (Татiївська I. П.) забезпечити оприлюднення цього наказу на офiцiйному веб-сайтi Мiнiстерства культури України.

     3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на державного секретаря Карандєєва Р. В.

Мiнiстр Є. М. Нищук

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мiнiстерства культури України
17 травня 2018 року N 433

МЕТОДИЧНI РЕКОМЕНДАЦIЇ
з проведення державної експертизи культурних цiнностей

I. Загальнi положення

     1. Методичнi рекомендацiї з проведення державної експертизи культурних цiнностей (далi - Методичнi рекомендацiї) розробленi з метою забезпечення при реалiзацiї Закону України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цiнностей" та Порядку проведення державної експертизи культурних цiнностей, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 серпня 2003 року N 1343 однакового пiдходу до процедури проведення державної експертизи культурних цiнностей (далi - експертиза) та оформлення її результатiв.

     2. У цих Методичних рекомендацiях термiни вживаються у значеннях, наведених у Митному кодексi України, законах України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цiнностей", "Про музеї та музейну справу", "Про державне регулювання видобутку, виробництва i використання дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння та контроль за операцiями з ними", Порядку проведення державної експертизи культурних цiнностей, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 серпня 2003 року N 1343 (далi - Порядок).

     3. Цi Методичнi рекомендацiї спрямованi на використання у роботi державними установами, закладами культури, iншими органiзацiями, яким надано право проведення державної експертизи культурних цiнностей (далi - уповноваженi органiзацiї), згiдно з перелiком, затвердженим наказом Мiнiстерства культури України вiд 31 березня 2017 року N 267, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 24 квiтня 2017 року за N 529/30397 (iз змiнами, внесеними наказом Мiнiстерства культури України вiд 06 жовтня 2017 року N 1006).

     4. З метою належної органiзацiї проведення експертизи керiвником уповноваженої органiзацiї може бути затверджений порядок проведення експертизи у вiдповiднiй уповноваженiй органiзацiї.

     5. Персональний склад експертних груп (експертних рад) та/або окремих експертiв, визначених для проведення експертизи, затверджується наказом уповноваженої органiзацiї. Завiрена копiя такого наказу надсилається до Мiнкультури.

     6. Експертиза є платною послугою та проводиться пiсля здiйснення попередньої оплати. Експертиза предметiв, вилучених органами доходiв i зборiв або правоохоронними органами, конфiскованих за рiшенням суду та обернених вiдповiдно до закону в дохiд держави, у випадках, передбачених законодавством, проводиться на безоплатнiй основi.

     Розмiри плати за проведення експертизи мистецтвознавцями структурних пiдроздiлiв мiсцевих державних адмiнiстрацiй визначенi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 серпня 2003 року N 1343.

     Розмiри плати за проведення експертизи експертами iнших уповноважених органiзацiй встановлюються уповноваженими органiзацiями самостiйно.

     Розрахунки щодо визначення розмiру плати за проведення експертизи здiйснюються державними та комунальними закладами культури з урахуванням вимог Закону України "Про культуру" i Порядку визначення вартостi та надання платних послуг закладами культури, заснованими на державнiй та комунальнiй формi власностi, затвердженого наказом Мiнiстерства культури України, Мiнiстерства фiнансiв України, Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України вiд 01 грудня 2015 року N 1004/1113/1556, зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї України 18 грудня 2015 року за N 1590/28035.

     7. Експертиза здiйснюється на пiдставi письмової заяви (клопотання), до якої додаються об'єкт (об'єкти) експертизи та документи, визначенi у пунктi 6 Порядку.

     Рекомендовану форму заяви (клопотання) наведено у додатку 1 до цих Методичних рекомендацiй.

     У разi неможливостi транспортування об'єкта (об'єктiв) експертизи проводиться виїзна експертиза за мiсцем знаходження об'єкта (об'єктiв) експертизи.

     8. За необхiдностi об'єкти експертизи можуть передаватися заявником на тимчасове зберiгання до уповноваженої органiзацiї. В такому випадку їх приймання i передавання оформлюються актом приймання-передавання предметiв вiдповiдно до пункту 2 глави 3 роздiлу V Iнструкцiї з органiзацiї облiку музейних предметiв, затвердженої наказом Мiнiстерства культури України вiд 21 липня 2016 року N 580, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 12 серпня 2016 року за N 1129/29259.

     9. Результати експертизи оформлюються шляхом складання експертного висновку.

II. Попередня експертиза

     1. Попередня експертиза проводиться з метою встановлення належностi об'єкта експертизи до культурних цiнностей чи предметiв культурного призначення.

     2. За результатами попередньої експертизи складається експертний висновок за рекомендованою формою, наведеною у додатку 2 до цих Методичних рекомендацiй.

     3. У разi якщо за результатами попередньої експертизи встановлюється належнiсть об'єктiв експертизи до предметiв культурного призначення, у позицiї "Висновки" зазначається:

     "Наданий на експертизу об'єкт є сучасним сувенiрним виробом або предметом культурного призначення серiйного та масового виробництва, або твором сучасного мистецтва, або музичним iнструментом, або сучасним твором друку, або сучасним предметом колекцiонування тощо (необхiдне вибрати).

     Об'єкт не є культурною цiннiстю у визначеннi Закону України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цiнностей", дiя зазначеного Закону на нього не поширюється".

     4. У разi, якщо за результатами попередньої експертизи, проведеної мистецтвознавцем, з'ясовується, що об'єкт експертизи є культурною цiннiстю i потребує проведення iнших видiв експертизи, у позицiї "Висновки" зазначається:

     "Наданий на експертизу об'єкт є культурною цiннiстю, на нього поширюється дiя Закону України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цiнностей". Рекомендовано проведення державної експертизи культурних цiнностей у _________________________" (зазначити найменування уповноваженої органiзацiї).

     5. На пiдставi експертного висновку за результатами попередньої експертизи смичкового музичного iнструменту або смичка, що не є культурною цiннiстю, за бажанням заявника може бути оформлений паспорт на смичковий музичний iнструмент або паспорт на смичок (далi - Паспорти) на бланках за зразками, затвердженими наказом Мiнiстерства культури України вiд 27 червня 2017 року N 555, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 20 липня 2017 року за N 880/30748.

III. Первинна експертиза

     1. Первинна експертиза проводиться з метою надання рекомендацiй щодо можливостi вивезення (тимчасового вивезення) культурних цiнностей з територiї України для подальшого оформлення свiдоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цiнностей з територiї України (далi - Свiдоцтво).

     2. За результатами первинної експертизи залежно вiд кiлькостi та характеру об'єктiв експертизи складається експертний висновок за рекомендованими формами, наведеними у додатках 3 або 4 до цих Методичних рекомендацiй.

     3. У експертному висновку за результатами первинної експертизи зазначається:

     1) у позицiї "Назва предмета" - категорiя культурних цiнностей, до якої вiдноситься об'єкт експертизи та його власна назва (наприклад: картина "Портрет дiвчинки", iкона "Святитель Миколай", книга "Tygodnik Illustrowany" - "Тижневик iлюстрований", монета номiналом 5 копiйок тощо);

     2) у позицiї "Автор/виробник" - максимально можливi данi щодо походження об'єкта експертизи, приналежнiсть до тiєї або iншої школи, кола майстрiв;

     3) у позицiї "Матерiал" - усi види матерiалiв, з якого виготовлено об'єкт експертизи (наприклад: полотно, олiя, метал, сплав, дерево, папiр, тканина, камiнь). Першим зазначається матерiал, який переважає (наприклад: пiстоль: дерево, метал (бронза, латунь), мiдний дрiт, перламутровi пластинки; стародрук: папiр, обкладинка - дерево, шкiра; каптал - полотно; оклад - метал (латунь, срiбло, медальйони фарфоровi).

     Для предметiв, виготовлених з дорогоцiнних металiв, або якi мiстять вставки з дорогоцiнних металiв, позицiя заповнюється за наявностi на предметi пробiрного клейма або на пiдставi акта за результатами експертизи матерiалiв, оформленого вiдповiдно до вимог Iнструкцiї про здiйснення державного експертно-пробiрного контролю за якiстю ювелiрних та побутових виробiв з дорогоцiнних металiв, затвердженої наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 20 жовтня 1999 року N 244, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 16 грудня 1999 року за N 874/4167 (iз змiнами, внесеними згiдно з наказами Мiнiстерства фiнансiв України вiд 05 лютого 2004 року N 143 та вiд 05 вересня 2007 року N 1002).

     Для предметiв, виготовлених з дорогоцiнного камiння, дорогоцiнного камiння органогенного утворення, напiвдорогоцiнного камiння, або якi мiстять вставки виготовленi iз зазначених матерiалiв, позицiя заповнюється за наявностi висновку гемологiчної експертизи;

     4) у позицiї "Технiка" - усi види технiки виготовлення (обробки) об'єкта експертизи (наприклад: друк, карбування, гравiрування, штампування, литво, рiзьба). Першою зазначається технiка, яка переважає. За необхiдностi можна зазначити характер виготовлення: (наприклад: ручний, машинний, малосерiйний, багатосерiйний, масовий);

     5) у позицiї "Розмiри/вага" - лiнiйнi розмiри об'єкта експертизи та, за необхiдностi, його вага, зокрема: для творiв живопису - ширина та висота, для творiв графiки - розмiри листа та паспарту, для пiдокладної iкони - розмiри iкони та розмiри окладу, для скульптури - висота, ширина, глибина, для книг - крiм лiнiйних вимiрiв зазначити кiлькiсть сторiнок;

     6) у позицiї "Час i мiсце створення" - рiк створення та географiчна назва мiсця походження об'єкта експертизи (регiон, країна, мiсто тощо). У разi вiдсутностi датованих пiдписiв, дата може встановлюватися приблизно, з точнiстю, як мiнiмум, до столiття (початок, кiнець, середина, третина, чверть, рубiж вiкiв, роки);

     7) у позицiї "Опис" - стислий опис об'єкта експертизи, зокрема:

     для творiв образотворчого мистецтва - жанр твору (портрет, батальний, побутовий, пейзаж, натюрморт тощо), сюжет, колорит;

     для предметiв декоративно-ужиткового мистецтва - форма предмета i його окремих частин, конструктивнi особливостi, колiр предмета i окремих частин, художнiй стиль виконання, зображення або орнамент на предметi або його частинах, функцiональне призначення предмета;

     для рукописних книг та друкованих видань - форма, кiлькiсть листiв, сторiнок, зшиткiв; особливостi друку або почерку, колiр паперу i палiтурки, наявнiсть водяних знакiв, конструктивнi особливостi палiтурки, крiплення листiв i зшиткiв, стислий змiст, опис мiнiатюр, заставок, орнаментальних вставок, їх кiлькiсть i мiсце розташування;

     для предметiв нумiзматики, фалеристики та медальєрики - опис лицьового боку (AV), зворотного (PV) боку, гурту;

     для музичних iнструментiв - конструктивнi та акустичнi особливостi, колiр, наявнiсть зображень або орнаментiв;

     8) у позицiї "Знаки i позначки" - наявнiсть клейм, печаток, маркувань, штампiв, знакiв, наклейок (для музичних iнструментiв - етикету), iнвентарних номерiв, помiток тощо, iз зазначенням мiсця їх розташування та способу нанесення, кольору тощо;

     9) у позицiї "Стан збереження" - стан збереження об'єкта експертизи (задовiльний чи незадовiльний), iз зазначенням наявностi пошкоджень (пориви, трiщини, поломки, здуття, осипання, тощо), комплектностi, наявностi реставрацiйного втручання, переробок тощо;

     10) у позицiї "Оцiнна вартiсть" - орiєнтовна вартiсть об'єкта експертизи, встановлена за результатами його дослiдження iз врахуванням його художнього, iсторичного, наукового значення, унiкальностi, рiвня суспiльного визнання, автентичностi, стану збереження тощо. Оцiнна вартiсть зазначається у нацiональнiй валютi або у доларах США чи євро. Оцiнна вартiсть об'єкта експертизи не є його комерцiйною вартiстю, про що може бути зазначено у експертному висновку;

     11) у позицiї "Висновки та рекомендацiї" зазначається:

     "Не є предметом музейного значення. Не рекомендований до включення до Музейного фонду України, Державного реєстру нацiонального культурного надбання. Рекомендовано оформити право на вивезення з територiї України",

     або

     "Є предметом музейного значення. Рекомендований до включення до Музейного фонду України. Не рекомендовано оформлювати право на вивезення з територiї України",

     або

     "Рекомендовано до включення до Державного реєстру нацiонального культурного надбання. Не рекомендовано оформлювати право на вивезення з територiї України",

     або

     "Не рекомендовано оформлення права на вивезення з територiї України. Може бути оформлене право на тимчасове вивезення iз зобов'язанням зворотного ввезення в Україну в обумовлений угодою термiн";

     12) у позицiї "Лiтература" - зазначається лiтература (каталоги, довiдники, монографiї, методики тощо), що були використанi пiд час пiдготовки експертного висновку.

IV. Повторна, додаткова та контрольна експертиза

     1. Повторна експертиза проводиться у разi виявлення порушення вимог Порядку пiд час проведення первинної експертизи або за наявностi обґрунтованих претензiй заявника до висновку первинної експертизи. Проведення повторної експертизи доручається iншому експерту (групi експертiв).

     2. Додаткова експертиза проводиться у разi, коли виникли новi науковi пiдстави для характеристики об'єкта. Така експертиза проводиться тим самим або iншим експертом (групою експертiв).

     3. Контрольна експертиза проводиться для перевiрки висновкiв первинної експертизи за iнiцiативою суб'єктiв експертизи, заiнтересованих у спростуваннi окремих положень, частин або в цiлому висновкiв ранiше проведених експертиз.

     4. За результатами повторної, додаткової та контрольної експертизи складається експертний висновок за рекомендованою формою, наведеною у додатках 3 або 4 до цих Методичних рекомендацiй.

V. Експертиза предметiв, вилучених органами доходiв i зборiв або правоохоронними органами, конфiскованих за рiшенням суду та обернених вiдповiдно до закону в дохiд держави

     1. Експертиза предметiв, вилучених органами доходiв i зборiв або правоохоронними органами, конфiскованих за рiшенням суду та обернених вiдповiдно до закону в дохiд держави (далi - експертиза вилучених або конфiскованих культурних цiнностей), проводиться з метою встановлення належностi таких предметiв до культурних цiнностей, визначення порядку їх перемiщення через митний кордон України, встановлення їх орiєнтовної оцiнної вартостi, надання рекомендацiй щодо подальшого розпорядження предметами (у разi, якщо вони оберненi в дохiд держави).

     Якщо у зверненнi на проведення такої експертизи ставляться додатковi питання, вiдповiдь на них надається у межах компетенцiї експерта.

     2. Експертиза предметiв вилучених або конфiскованих культурних цiнностей, проводиться за письмовим зверненням вiдповiдного органу, до якого додаються об'єкт (об'єкти) експертизи та два примiрники їх фотографiй.

     3. За результатами проведення експертизи вилучених або конфiскованих культурних цiнностей складається експертний висновок за рекомендованою формою, наведеною у додатках 3 або 4 до цих Методичних рекомендацiй.

VI. Експертиза предметiв, вiднесених до Музейного фонду України

     1. Експертиза предметiв, вiднесених до Музейного фонду України, проводиться з метою пiдготовки експертного висновку, для прийняття на його пiдставi рiшення про можливiсть їх тимчасового вивезення з територiї України для експонування на виставках, проведення реставрацiї або наукової експертизи.

     2. Експертиза предметiв вiднесених до Музейного фонду України проводиться за письмовим зверненням фiзичної чи юридичної особи, що має намiр здiйснити їх тимчасове вивезення з територiї України, iз дотриманням вимог пункту 6 Порядку.

     3. Якщо тимчасове вивезення предметiв, вiднесених до Музейного фонду України, здiйснює уповноважена органiзацiя, вона самостiйно проводить експертизу предметiв, що належать до складу її фондiв.

     4. За результатами попередньої експертизи предметiв, вiднесених до Музейного фонду України, складається експертний висновок за рекомендованою формою, наведеною у додатку 5 до цих Методичних рекомендацiй.

     5. У позицiї "Висновки та рекомендацiї" висновку експертизи предметiв, вiднесених до Музейного фонду України, зазначається можливiсть або неможливiсть їх транспортування, надаються рекомендацiї щодо їх включення до Державного реєстру нацiонального культурного надбання та щодо оформлення права на їх тимчасове вивезення.

     6. Страхова вартiсть предметiв, вiднесених до Музейного фонду України, визначається вiдповiдно до Iнструкцiї про порядок визначення оцiночної та страхової вартостi пам'яток Музейного фонду України, затвердженої наказом Мiнiстерства культури i мистецтв України вiд 13 липня 1998 року N 325, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 06 серпня 1998 року за N 496/2936.

     7. Для предметiв, вiднесених до Музейного фонду України, обов'язковим є проведення експертизи у разi їх повернення на територiю України пiсля тимчасового вивезення iз зазначенням факту повернення у повному обсязi та стану їх збереження.

VII. Оформлення експертного висновку.

     1. Експертний висновок оформлюється на бланку уповноваженої органiзацiї, пiдписується експертом (експертами), який (якi) проводив (проводили) експертизу, та керiвником уповноваженої органiзацiї i засвiдчується вiдбитком гербової печатки уповноваженої органiзацiї.

     Кожна сторiнка експертного висновку завiряється пiдписом експерта, (експертiв), який (якi) проводив (проводили) експертизу.

     2. Експертний висновок складається у двох примiрниках. Перший примiрник експертного висновку надається заявнику, другий примiрник зберiгається в уповноваженiй органiзацiї.

     У разi оформлення Паспорта в уповноваженiй органiзацiї зберiгається його копiя, засвiдчена експертом, що провiв експертизу.

     3. Вiдомостi про виданi експертнi висновки заносяться до журналу реєстрацiї експертних висновкiв. Уповноваженi органiзацiї, якi здiйснюють видачу Паспортiв, крiм цього ведуть журнал реєстрацiї Паспортiв.

     Форми журналу реєстрацiї експертних висновкiв та журналу реєстрацiї Паспортiв, наведенi у додатку 6 до цих Методичних рекомендацiй.

     4. Термiни зберiгання матерiалiв, пов'язаних з проведенням експертизи (журнали, заяви, договори на проведення експертизи, експертнi висновки з фотографiями об'єктiв експертизи, копiї Паспортiв) визначаються з урахуванням вимог наказу Мiнiстерства юстицiї України вiд 12 квiтня 2012 року N 578/5 "Про затвердження Перелiку типових документiв, що створюються пiд час дiяльностi державних органiв та органiв мiсцевого самоврядування, iнших установ, пiдприємств та органiзацiй, iз зазначенням строкiв зберiгання документiв", зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї України 17 квiтня 2012 року за N 571/20884.

VIII. Звiтування експертними установами

     1. Уповноваженi органiзацiї щороку до 01 лютого подають до Мiнкультури звiт за формою, визначеною наказом Мiнiстерства культури України вiд 31 березня 2017 року N 267 "Про затвердження Перелiку державних установ, закладiв культури, iнших органiзацiй, яким надається право проведення державної експертизи культурних цiнностей", зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 24 квiтня 2017 року за N 529/30397 (iз змiнами, внесеними наказом Мiнiстерства культури України вiд 06 жовтня 2017 року N 1006).

IX. Iнформування Мiнкультури щодо окремих об'єктiв експертизи

     1. У випадках, передбачених пунктом 10 Порядку, уповноважена органiзацiя передає до Мiнкультури або Укрдержархiву (вiдповiдно до повноважень) копiї всiх матерiалiв щодо об'єкта експертизи, який рекомендується для включення до Державного реєстру нацiонального культурного надбання.

     2. З метою виконання зобов'язань України згiдно з Конвенцiєю про заходи, спрямованi на заборону та запобiгання незаконному ввезенню, вивезенню та передачi права власностi на культурнi цiнностi 1970 року, у разi виявлення на об'єктах експертизи явних чи прихованих позначок музеїв, бiблiотек, архiвних установ тощо та/або наявностi пiдстав вважати об'єкти експертизи такими, що викраденi, оголошенi в розшук, мають археологiчне походження, уповноваженi органiзацiї невiдкладно iнформують про це Мiнкультури.

     При цьому зазначаються всi наявнi вiдомостi, зокрема:

     - данi про особу, що надала об'єкти на експертизу;

     - короткий опис об'єкта експертизи iз зазначенням позначок, шифрiв, печаток тощо;

     - фотографiї об'єкта.

     Iнформацiю про такi випадки подавати до вiддiлу з питань перемiщення культурних цiнностей Мiнiстерства культури України (тел./факс: (044) 272-48-07, (044) 272-48-02, (044) 272-48-08; e-mail: pakhlova@mincult.gov.ua, сv_mku@ukr.net) iз позначкою "термiново".

Заступник начальника вiддiлу з питань перемiщення культурних цiнностей I. П. Татiївська

 

Додаток 1
до Методичних рекомендацiй з проведення державної експертизи культурних цiнностей
(пункт 7 роздiл I)
Рекомендована форма заяви на проведення державної експертизи культурних цiнностей
 
(найменування уповноваженої органiзацiї)
 
(прiзвище, iм'я та по батьковi заявника, найменування юридичної особи)
 
(мiсце проживання або адреса мiсцезнаходження юридичної особи)
 
(данi документа, що посвiдчує особу)
 
(телефон, факс, електронна пошта)

ЗАЯВА
на проведення державної експертизи культурних цiнностей

Прошу провести державну експертизу предметiв, у кiлькостi ______ одиниць, якi я маю намiр вивезти (тимчасово вивезти) з територiї України з метою

 
 
 

Документи, що додаються до цiєї заяви:
1. Перелiк об'єктiв на _____ арк. у двох примiрниках.
2. Фотографiї об'єктiв у кiлькостi ______ шт. у двох примiрниках.
Вiдомостi, зазначенi у цiй заявi, є правдивими.
Пiдписуючи цю заяву, я даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою та на умовах, якi визначенi чинним законодавством.

     
(дата подання заяви) (пiдпис заявника) (прiзвище та iнiцiали заявника)

 

Додаток 2
до Методичних рекомендацiй з проведення державної експертизи культурних цiнностей
(пункт 2 роздiл II)
Рекомендована форма
експертного висновку за результатами
попередньої експертизи

Висновок державної експертизи культурних цiнностей (попередня експертиза)

Попередню експертизу проведено  
 
(назва уповноваженої органiзацiї)
на пiдставi заяви (клопотання) вiд ____________ 20__ року N  
 
(прiзвище, iм'я та по батьковi заявника або назва юридичної особи)
За результатами експертизи встановленi такi вiдомостi про об'єкт експертизи:
1 Назва предмета:  
2. Автор/виробник:  
3. Матерiал:  
4. Технiка:  
5. Розмiри/вага:  
6. Час i мiсце створення:  
7. Висновки та рекомендацiї:  
     
(посада експерта) (пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)
     
(посада керiвника уповноваженої органiзацiї) (пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

М. П.

 

Додаток 3
до Методичних рекомендацiй з проведення державної експертизи культурних цiнностей
(пункт 2 роздiл III)
Рекомендована форма
експертного висновку за результатами експертизи культурних цiнностей

Висновок державної експертизи культурних цiнностей

Державну експертизу культурних цiнностей проведено  
 
(назва уповноваженої органiзацiї)
на пiдставi заяви (клопотання) вiд ____________ 20__ року N  
 
(прiзвище, iм'я та по батьковi заявника або назва юридичної особи)
За результатами експертизи встановленi такi вiдомостi про об'єкт експертизи:
1. Назва предмета:  
2. Автор/виробник:  
3. Матерiал:  
4. Технiка:  
5. Розмiри/вага:  
6. Час i мiсце створення:  
7. Опис:  
8. Знаки i позначки:  
9. Стан збереження:  
10. Оцiнна вартiсть:  
11. Висновки та рекомендацiї:  
12. Лiтература:  
     
(посада експерта) (пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)
     
(посада керiвника уповноваженої органiзацiї) (пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

М. П.

 

Додаток 4
до Методичних рекомендацiй з проведення державної експертизи культурних цiнностей
(пункт 2 роздiл III)
Рекомендована форма
експертного висновку за результатами експертизи культурних цiнностей

Висновок державної експертизи культурних цiнностей

Державну експертизу культурних цiнностей проведено  
 
(назва уповноваженої органiзацiї)
на пiдставi заяви (клопотання) вiд ____________ 20__ року N  
 
(прiзвище, iм'я та по батьковi заявника або назва юридичної особи)
За результатами експертизи встановленi такi вiдомостi про об'єкт експертизи:
N
з/п
Назва предмета Автор, виробник Технiка, матерiал Розмiри, вага (одиницi вимiрювання) Час i мiсце створення Опис предмета Знаки i позначки Стан збереження Оцiнна вартiсть, (валюта)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Загальна кiлькiсть одиниць   вартiстю   .
Висновки i рекомендацiї:  
Лiтература:  
     
(посада експерта) (пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)
     
(посада керiвника уповноваженої органiзацiї) (пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

М. П.

 

Додаток 5
до Методичних рекомендацiй з проведення державної експертизи культурних цiнностей
(пункт 4 роздiл VI)
Рекомендована форма
експертного висновку за результатами державної експертизи предметiв Музейного фонду України

Висновок державної експертизи культурних цiнностей (предметiв Музейного фонду України)

 
(найменування уповноваженої органiзацiї)
 
(назва юридичної особи або прiзвище, iм'я та по батьковi заявника, дата i номер клопотання)
Мета тимчасового вивезення  
 
N
з/п
Автор Назва Матерiал технiка Розмiри, вага (одиницi вимiрювання) Час i мiсце створення Iнвентарний N Стан збереження Кiлькiсть одиниць зберiгання Страхова вартiсть, (валюта)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Загальна кiлькiсть одиниць   вартiстю   .
Висновки i рекомендацiї:  
Лiтература:  
     
(посада експерта) (пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)
     
(посада керiвника уповноваженої органiзацiї) (пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

М. П.

 

Додаток 6
до Методичних рекомендацiй з проведення державної експертизи культурних цiнностей
(пункт 3 роздiл VII)
Рекомендованi форми
журналiв реєстрацiї експертних висновкiв та паспортiв на смичковi музичнi iнструменти i смички

1. Журнал реєстрацiї експертних висновкiв

N
з/п
Дата та номер реєстрацiї заяви (клопотання) про проведення експертизи Номер експертного висновку Дата видачi експертного висновку Вiдомостi про заявника (П. I. Б., паспортнi данi) Назва об'єкта експертизи Короткий опис об'єкта експертизи Висновки та рекомендацiї за результатами експертизи Оцiнна вартiсть Прiзвище та посада експерта, що провiв експертизу Пiдпис заявника про отримання експертного висновку
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

2. Журналу реєстрацiї паспортiв на смичковi музичнi iнструменти i смички

N
з/п
Дата та номер реєстрацiї заяви (клопотання) про видачу паспорта Вид паспорта Серiя та номер паспорта Дата видачi Вiдомостi про заявника (П. I. Б., паспортнi данi) Номер та дата видачi експертного висновку, на пiдставi якого оформлено паспорт Прiзвище та посада експерта, що оформив паспорт Пiдпис заявника про отримання паспорта Вiдомостi про переоформлення паспорта на iншу особу
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Головне меню

  • Головна
  • Програмне забезпечення
  • Завантаження
  • Форум
  • Курси валют

Навігатор ЗЕД

  • База документів
  • Каталог документів
  • Добірка документів
  • Українська класифікація товарів ЗЕД
  • Єдиний список товарів подвійного використання
  • Класифікаційні рішення ДМСУ
  • Середня розрахункова вартість товарів згідно УКТЗЕД
  • Довідка по товару УКТЗЕД
  • Митний калькулятор
  • Митний калькулятор для громадян (М16)
  • Розрахунок імпорта автомобіля

Інформаційна підтримка

  • Електронне декларування
  • NCTS Фаза 5
  • Єдине вікно для міжнародної торгівлі
  • Час очікування в пунктах пропуску
  • Перевірити ВМД
  • Митний кодекс України
  • Кодекси України
  • Довідкові матеріали
  • Архів новин
  • Обговорення законопроектів
  • Віддалений контроль ВМД
  • Перелік тестових завдань
  • Поширені питання
  • Реклама на сайті

Дошка оголошень

Пропонуємо послуги:
  • Митний брокер мп Ковель 0679537199 - супровід та всі види оформлення
Copyright © 2025 НТФ «Інтес» Всі права збережено.
Підтримка: support@qdpro.com.ua