КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 14 липня 2025 р. | N 825 |
---|
Про внесення змiн до деяких постанов Кабiнету
Мiнiстрiв України з питань проведення державної
та вiдомчої реєстрацiї транспортних засобiв
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
Внести до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України з питань проведення державної та вiдомчої реєстрацiї транспортних засобiв змiни, що додаються.
Прем'єр-мiнiстр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Iнд. 31
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 липня 2025 р. N 825 |
ЗМIНИ,
що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв
України з питань проведення державної та
вiдомчої реєстрацiї транспортних засобiв
1. У Порядку державної реєстрацiї (перереєстрацiї), зняття з облiку автомобiлiв, автобусiв, а також самохiдних машин, сконструйованих на шасi автомобiлiв, мотоциклiв усiх типiв, марок i моделей, причепiв, напiвпричепiв, мотоколясок, iнших прирiвняних до них транспортних засобiв та мопедiв, затвердженому постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 7 вересня 1998 р. N 1388 (Офiцiйний вiсник України, 1998 р., N 36, ст. 1327; 2009 р., N 101, ст. 3521; 2010 р., N 50, ст. 1650; 2016 р., N 82, ст. 2703; 2018 р., N 68, ст. 2297; 2023 р., N 60, ст. 3387, N 78, ст. 4426, N 90, ст. 5196; 2024 р., N 62, ст. 3706):
1) пункт 15 пiсля абзацу шiстнадцятого доповнити новим абзацом такого змiсту:
"Накладення на транспортний засiб арешту, встановлення щодо нього будь-яких обтяжень чи заборон (зокрема розпоряджатися або користуватися ним), наявнiсть вiдомостей про власника транспортного засобу в Єдиному реєстрi боржникiв не перешкоджає вчиненню щодо такого транспортного засобу реєстрацiйних дiй (державнiй реєстрацiї, перереєстрацiї, зняттю з облiку), якщо такi дiї вчиняються на пiдставi судового рiшення про застосування до фiзичної або юридичної особи санкцiї, передбаченої пунктом 11 частини першої статтi 4 Закону України "Про санкцiї", яке набрало законної сили та за яким транспортний засiб стягнуто в дохiд держави.".
У зв'язку з цим абзаци сiмнадцятий - двадцять четвертий вважати вiдповiдно абзацами вiсiмнадцятим - двадцять п'ятим;
2) у пунктi 41:
абзац перший пiсля слова "виконавця" доповнити словами i цифрами ", крiм транспортних засобiв, стягнутих у дохiд держави за судовим рiшенням про застосування до фiзичної або юридичної особи санкцiї, передбаченої пунктом 11 частини першої статтi 4 Закону України "Про санкцiї", яке набрало законної сили";
абзац другий замiнити абзацами такого змiсту:
"Перереєстрацiя на нового власника транспортного засобу, щодо якого в Державному реєстрi обтяжень рухомого майна є вiдомостi про обмеження вiдчуження, здiйснюється за наявностi письмової згоди обтяжувача (заставодержателя), крiм випадкiв переходу права власностi на транспортний засiб:
у порядку спадкування, правонаступництва або видiлення частки в спiльному майнi;
на пiдставi судового рiшення про застосування до фiзичної або юридичної особи санкцiї, передбаченої пунктом 11 частини першої статтi 4 Закону України "Про санкцiї", яке набрало законної сили та за яким транспортний засiб стягнуто в дохiд держави.".
У зв'язку з цим абзаци третiй - сьомий вважати вiдповiдно абзацами п'ятим - дев'ятим.
2. У Порядку вiдомчої реєстрацiї та зняття з облiку тракторiв, самохiдних шасi, самохiдних сiльськогосподарських, дорожньо-будiвельних i мелiоративних машин, сiльськогосподарської технiки, iнших механiзмiв, затвердженому постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8 липня 2009 р. N 694 (Офiцiйний вiсник України, 2009 р., N 51, ст. 1739; 2011 р., N 85, ст. 3102; 2012 р., N 95, ст. 3849; 2019 р., N 36, ст. 1260):
1) у пунктi 2:
пiсля абзацу четвертого доповнити пункт новим абзацом такого змiсту:
"Накладення на машини арешту, встановлення щодо них будь-яких обтяжень чи заборон (зокрема розпоряджатися або користуватися ним), наявнiсть вiдомостей про власника машини в Єдиному реєстрi боржникiв або Державному реєстрi обтяжень рухомого майна не перешкоджає вчиненню щодо такої машини реєстрацiйних дiй (вiдомчiй реєстрацiї, перереєстрацiї, зняттю з облiку), якщо такi дiї вчиняються на пiдставi судового рiшення про застосування до фiзичної або юридичної особи санкцiї, передбаченої пунктом 11 частини першої статтi 4 Закону України "Про санкцiї", яке набрало законної сили та за яким машини стягнуто в дохiд держави.".
У зв'язку з цим абзац п'ятий вважати абзацом шостим;
друге речення абзацу шостого пiсля слова "обтяжувачiв" доповнити словами i цифрами ", крiм вiдомчої реєстрацiї (перереєстрацiї), зняття з облiку машин, стягнутих у дохiд держави за судовим рiшенням про застосування до фiзичної або юридичної особи санкцiї, передбаченої пунктом 11 частини першої статтi 4 Закону України "Про санкцiї", яке набрало законної сили";
2) абзац восьмий пункту 4 пiсля слiв "державному органi)" доповнити словами i цифрами ", крiм вiдомчої реєстрацiї (перереєстрацiї), зняття з облiку машин, стягнутих у дохiд держави за судовим рiшенням про застосування до фiзичної або юридичної особи санкцiї, передбаченої пунктом 11 частини першої статтi 4 Закону України "Про санкцiї", яке набрало законної сили";
3) абзац другий пiдпункту 1 пункту 10 пiсля слова "законодавством" доповнити словами i цифрами ", зокрема у разi, коли машини стягнуто в дохiд держави за судовим рiшенням про застосування до фiзичної або юридичної особи санкцiї, передбаченої пунктом 11 частини першої статтi 4 Закону України "Про санкцiї", яке набрало законної сили";
4) пiсля абзацу четвертого доповнити пункт 16 новим абзацом такого змiсту:
"4) власника, у разi коли право власностi на машини виникло на пiдставi судового рiшення про застосування до фiзичної або юридичної особи санкцiї, передбаченої пунктом 11 частини першої статтi 4 Закону України "Про санкцiї", яке набрало законної сили та за яким машини стягнуто в дохiд держави.";
У зв'язку з цим абзац п'ятий вважати абзацом шостим.
5) пункт 21 пiсля слова "обтяжувачiв" доповнити словами i цифрами ", крiм машин, стягнутих у дохiд держави за судовим рiшенням про застосування до фiзичної або юридичної особи санкцiї, передбаченої пунктом 11 частини першої статтi 4 Закону України "Про санкцiї", яке набрало законної сили".
3. У Порядку здiйснення вiдомчої реєстрацiї та ведення облiку великотоннажних та iнших технологiчних транспортних засобiв, затвердженому постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 травня 2025 р. N 557 (Офiцiйний вiсник України, 2025 р., N 47, ст. 3221):
1) у пунктi 8:
пiсля абзацу одинадцятого доповнити пункт новим абзацом такого змiсту:
"Накладення на технологiчний транспортний засiб арешту, встановлення щодо нього будь-яких обтяжень чи заборон (зокрема розпоряджатися або користуватися ним), наявнiсть вiдомостей про власника технологiчного транспортного засобу в Єдиному реєстрi боржникiв не перешкоджає вчиненню щодо такого транспортного засобу реєстрацiйних дiй (вiдомчiй реєстрацiї, перереєстрацiї, зняттю з облiку), якщо такi дiї вчиняються на пiдставi судового рiшення про застосування до фiзичної або юридичної особи санкцiї, передбаченої пунктом 11 частини першої статтi 4 Закону України "Про санкцiї", яке набрало законної сили та за яким транспортний засiб стягнуто в дохiд держави.".
У зв'язку з цим абзац дванадцятий вважати абзацом тринадцятим;
абзац тринадцятий пiсля слова "виконавця" доповнити словами i цифрами", крiм вiдомчої реєстрацiї (перереєстрацiї), зняття з облiку технологiчних транспортних засобiв, стягнутих у дохiд держави за судовим рiшенням про застосування до фiзичної або юридичної особи санкцiї, передбаченої пунктом 11 частини першої статтi 4 Закону України "Про санкцiї", яке набрало законної сили";
2) абзац п'ятий пункту 9 пiсля слова "обтяжувача" доповнити словами i цифрами ", крiм випадку переходу права власностi на технологiчний транспортний засiб на пiдставi судового рiшення про застосування до фiзичної або юридичної особи санкцiї, передбаченої пунктом 11 частини першої статтi 4 Закону України "Про санкцiї", яке набрало законної сили та за яким транспортний засiб стягнуто в дохiд держави".