Перейти до основного вмісту

  • УКР
  • РУС

 logo

Вівторок, Травень 13, 2025 - 20:31
  • Головна
  • Програмне забезпечення
  • Завантаження
  • Форум
  • Курси валют
  • Єдине вікно для міжнародної торгівлі
  • Партнери
  • Про компанію
  • Контакти

Ви є тут

Головна
Документ скасований: Наказ МЗЕЗторгу № 736 від 29.09.1999

Наказ Мiнiстерства зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України

вiд 25 вересня 1995 року N 54


Про порядок видачi разового iндивiдуального дозволу (лiцензiї) на перевищення установлених термiнiв ввезення товарiв (виконання робiт, надання послуг), якi iмпортуються за бартерними договорами

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
6 жовтня 1995 р. за N 356/892

     Вiдповiдно до статтi 2 Указу Президента України вiд 26.07.95 р. N 660 "Про додатковi заходи щодо регулювання бартерних (товарообмiнних) операцiй у галузi зовнiшньоекономiчної дiяльностi" та на виконання постанови Кабiнету мiнiстрiв України вiд 30.08.95 р. N 699 "Про забезпечення виконання Указу Президента України вiд 26 липня 1995 р. N 660 "Про додатковi заходи щодо регулювання бартерних (товарообмiнних) операцiй у галузi зовнiшньоекономiчної дiяльностi" НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити:

     - Положення про порядок видачi разового iндивiдуального дозволу (лiцензiї) на подовження законодавчо встановлених термiнiв ввезення товарiв (виконання робiт, надання послуг), якi iмпортуються за бартерними договорами, що передбачають виробничу кооперацiю, консигнацiю, комплексне будiвництво, поставку складних технiчних виробiв, товарiв спецiального призначення (додається);

     - склад лiцензiйної комiсiї (надалi - Комiсiї) з питань видачi разових iндивiдуальних дозволiв (лiцензiй) на подовження законодавчо встановлених термiнiв ввезення товарiв (виконання робiт, надання послуг), якi iмпортуються за бартерними договорами, що передбачають виробничу кооперацiю, консигнацiю, комплексне будiвництво, поставку складних технiчних виробiв, товарiв спецiального призначення (додається).

     2. Встановити, що рiшення про видачу разових iндивiдуальних дозволiв (лiцензiй) приймається на засiданнях Комiсiї, якi проводяться не менш нiж раз на тиждень, пiсля вiдповiдного погодження з Мiнiстерством економiки України.

     3. Покласти обов'язки щодо попереднього опрацювання матерiалiв та їх пiдготовки до засiдань Комiсiї на Головне управлiння з питань зовнiшньої торгiвлi (Вислоух О. В.).

     4. Управлiнню iнформацiї та iнформатики (Загорняк О. В.), управлiнню справами (Медолиз М. В.) у двотижневий термiн забезпечити Головне управлiння з питань зовнiшньої торгiвлi (Вислоух О. В.) необхiдною оргтехнiкою, витратними матерiалами, бланками заявок, органiзувати програмне та iнформацiйне забезпечення процесу видачi iндивiдуальних дозволiв (лiцензiй).

     5. Головному договiрно-правовому управлiнню (Нестер Л. Д.) забезпечити реєстрацiю цього наказу в Мiнiстерствi юстицiї України у встановлений законодавством термiн.

     6. Управлiнню iнформацiї та iнформатики (Загорняк О. В.) забезпечити публiкацiю Положення про порядок видачi разового iндивiдуального дозволу (лiцензiї) на подовження законодавчо встановлених термiнiв ввезення товарiв (виконання робiт, надання послуг), якi iмпортуються за бартерними договорами, що передбачають виробничу кооперацiю, консигнацiю, комплексне будiвництво, поставку складних технiчних виробiв, товарiв спецiального призначення та зразка заяви на отримання iндивiдуального дозволу (лiцензiї) у газетi "Урядовий кур'єр" у дводенний термiн пiсля державної реєстрацiї цього наказу в Мiнiстерствi юстицiї.

     7. Головному управлiнню з питань зовнiшньої торгiвлi (Вiслоух О. В.) довести цей наказ до Державного митного комiтету України та регiональних управлiнь ЗЕЗ України у дводенний термiн пiсля державної реєстрацiї.

     8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Мiнiстра п. Олiйника В. I.

Мiнiстр С. Г. Осика

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мiнiстерства зовнiшнiх
економiчних зв'язкiв i торгiвлi України
вiд 25 вересня 1995 р. N 54
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
6 жовтня 1995 р. за N 356/892

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок видачi разового iндивiдуального дозволу (лiцензiї) на подовження законодавчо встановлених термiнiв ввезення товарiв (виконання робiт, надання послуг), якi iмпортуються за бартерними договорами, що передбачають виробничу кооперацiю, консигнацiю, комплексне будiвництво, поставку складних технiчних виробiв, товарiв спецiального призначення

     1. Це Положення розроблено вiдповiдно до Указу Президента України вiд 26 липня 1995 р. N 660/95 "Про додатковi заходи щодо регулювання бартерних (товарообмiнних) операцiй у галузi зовнiшньоекономiчної дiяльностi" та визначає єдиний порядок видачi разового iндивiдуального дозволу (лiцензiї) на подовження законодавчо встановлених термiнiв ввезення товарiв (виконання робiт, надання послуг), якi iмпортуються за бартерними договорами, що передбачають виробничу кооперацiю, консигнацiю, комплексне будiвництво, поставку складних технiчних виробiв, товарiв спецiального призначення, порядок вiднесення до яких затверджено постановою Кабiнету мiнiстрiв України вiд 30 серпня 1995 р. N 699 "Про забезпечення виконання Указу Президента України вiд 26 липня 1995 р. N 660 "Про додатковi заходи щодо регулювання бартерних (товарообмiнних) операцiй у галузi зовнiшньоекономiчної дiяльностi".

     2. Дiя Положення поширюється на всiх суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi України незалежно вiд форм власностi i мiсця реєстрацiї. Якщо мiжнародним договором України встановленi iншi правила, нiж тi, що передбаченi цим Положенням, то застосовуються правила мiжнародного договору.

     3. Для одержання iндивiдуального дозволу (лiцензiї) на подовження встановлених термiнiв ввезення товарiв (виконання робiт, надання послуг) (додаток N 1), резидент не пiзнiше нiж за 5 днiв до закiнчення цих термiнiв має подати до Мiнiстерства зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України наступнi документи:

     - лист-звернення про видачу iндивiдуального дозволу (лiцензiї) за довiльною формою з обгрунтуванням необхiдностi подовження термiну вiдстрочки поставки продукцiї в Україну;

     - належним чином заповнену заяву на отримання iндивiдуального дозволу (лiцензiї), (додаток N 2);

     - завiрену в установленому порядку копiю контракту з нерезидентами, з обов'язковим зазначенням юридичної адреси та банкiвських реквiзитiв iноземних контрагентiв (у випадку, якщо текст контракту викладений на iноземнiй мовi, заявник додає письмовий переклад документа, виконаний i завiрений установою, яка має право на здiйснення офiцiйних перекладiв);

     - письмовий висновок галузевих мiнiстерств i вiдомств, згiдно з розподiлом, встановленим додатком до постанови Кабiнету мiнiстрiв України вiд 30.08.95 р. N 699, щодо обгрунтованостi термiнiв вiдстрочення поставок;

     - копiю свiдоцтва про державну реєстрацiю суб'єкта пiдприємницької дiяльностi.

     4. Одночасно з поданням у Мiнiстерство зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України пакету документiв для оформлення iндивiдуального дозволу (лiцензiї) на подовження термiнiв поставок продукцiї в Україну, заявник повинен у письмовiй формi проiнформувати про це мiсцеву податкову iнспекцiю.

     5. Рiшення про видачу (або вiдмову у видачi) iндивiдуального дозволу (лiцензiї) суб'єкту пiдприємницької дiяльностi України (з визначенням строку її дiї), приймається на засiданнi лiцензiйної комiсiї (пiсля погодження з вiдповiдним галузевим вiддiлом Мiнiстерства економiки України) не пiзнiше 15 робочих днiв вiд дати реєстрацiї заяви у Мiнiстерствi зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України та оформлюється протоколом, пiдписаним всiма членами комiсiї. При цьому час розгляду документiв у МЗЕЗторзi не зараховується до строку дiї лiцензiї.

     6. Iндивiдуальний дозвiл (лiцензiя) оформляється у трьох примiрниках, один з яких передається резиденту, другий - надсилається в Головну державну податкову iнспекцiю, третiй - береться на окремий облiк в МЗЕЗторзi України. Пiдписується iндивiдуальний дозвiл (лiцензiя) заступником Мiнiстра або Головою лiцензiйної комiсiї та засвiдчується печаткою.

     7. У видачi iндивiдуального дозволу (лiцензiї) може бути вiдмовлено, якщо:

     - подається неповний або не оформлений належним чином комплект документiв, передбачених пунктом 3 цього Положення;

     - термiни вiдстрочення поставок необгрунтовано завищенi;

     - до суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, який подав документи для одержання iндивiдуального дозволу (лiцензiї), застосовано санкцiї згiдно з статтею 37 Закону України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть", в частинi тимчасового призупинення зовнiшньоекономiчної дiяльностi.

     Про вiдмову у видачi iндивiдуального дозволу (лiцензiї) робиться позначка у листi-зверненнi, там же ставиться пiдпис заявника про отримання поданих документiв та ознайомлення з причиною вiдмови у продовженнi термiнiв вiдстрочення iмпортних поставок. Одночасно, про вiдмову у видачi iндивiдуального дозволу (лiцензiї), з обгрунтуванням її причин, повiдомляється заявнику (у письмовiй формi), за пiдписом Голови лiцензiйної комiсiї.

     8. Прийнятi, згiдно з пунктом 3 цього Положення, документи в разi одержання iндивiдуального дозволу (лiцензiї), заявнику не повертаються.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мiнiстерства зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України
вiд 25 вересня 1995 р. N 54

СКЛАД
лiцензiйної комiсiї з питань видачi разових iндивiдуальних дозволiв (лiцензiй) на продовження законодавчо встановлених термiнiв ввезення товарiв (виконання робiт, надання послуг), якi iмпортуються за бартерними договорами, що передбачають виробничу кооперацiю, консигнацiю, комплексне будiвництво, поставку складних технiчних виробiв, товарiв спецiального призначення

Олiйник В.I. Голова лiцензiйної комiсiї, заступник мiнiстра
Вислоух О.В. Заступник Голови лiцензiйної комiсiї, начальник Головного управлiння з питань зовнiшньої торгiвлi

Члени лiцензiйної комiсiї:

Лiснiченко П.I. начальник управлiння полiтики регулювання iмпорту та проблем захисту внутрiшнього ринку
Главацький В.О. начальник економiчного управлiння
Уваров В.В. начальник управлiння експортно-iмпортного контролю
Лазарович I.П. заступник начальника управлiння контрактного облiку та нетарифного регулювання
Андрiящук В.В. заступник начальника валютно-кредитного управлiння
Сервiнський А.Ю. заступник начальника Головного договiрно правового управлiння

Секретар лiцензiйної комiсiї:

Яницький Е.Л. Головний експерт Головного управлiння з питань зовнiшньої торгiвлi

 

Додаток N 1
до Положення про порядок видачi разового iндивiдуального дозволу (лiцензiї) на перевищення установлених термiнiв ввезення товарiв (виконання робiт, надання послуг), якi iмпортуються за бартерними договорами

Мiнiстерство зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України

IНДИВIДУАЛЬНИЙ ДОЗВIЛ (ЛIЦЕНЗIЯ) N

Виданий__________________________________________________________
                      (для юридичних осiб - повне найменування суб'єкта пiдпри- __________________________________________________________________
              ємницької дiяльностi, дата державної реєстрацiї, для фiзичних
_________________________________________________________________
               осiб - прiзвище, iм'я, по батьковi, серiя, N паспорта, коли та
_________________________________________________________________
ким виданий, свiдоцтво пiдприємця України, коли та ким видане)

Повна юридична адреса____________________________________________
_________________________________________________________________

Р/р______________________________________________________________

В/р______________________________________________________________

Податкова iнспекцiя________________________________________________

Контракт_________________________________________________________
                           (номер, дата, загальна сума контракту у доларах США)

Предмет контракту:

     Експорт________________________________________________________
                                        (код товару, одиниця вимiру, кiлькiсть)
_________________________________________________________________

     Iмпорт_________________________________________________________
                                         (код товару, одиниця вимiру, кiлькiсть)
_________________________________________________________________

Органiзацiя-iмпортер________________________________________________
                                              (повна назва та повна юридична адреса)
_________________________________________________________________

Р/р______________________________________________________________

на подовження термiну поставок продукцiї по iмпорту в Україну з
_______________________________________по________________________
       (дата закiнчення поставок по контракту)                      (дата дiї дозволу)

Голова лiцензiйної комiсiї
    (посада, прiзвище, iм'я, по батьковi)              Пiдпис             Дата             М.П.

 

Додаток N 2
до Положення про порядок видачi разового iндивiдуального дозволу (лiцензiї) на перевищення установлених термiнiв ввезення товарiв (виконання робiт, надання послуг), якi iмпортуються за бартерними договорами

ЗАЯВА
на отримання iндивiдуального дозволу (лiцензiї) на подовження законодавчо встановлених термiнiв ввезення товарiв (виконання робiт, надання послуг), якi iмпортуються за бартерними договорами, що передбачають виробничу кооперацiю, консигнацiю, комплексне будiвництво, поставку складних технiчних виробiв, товарiв спецiального призначення

Заявник__________________________________________________________
                    (для юридичних осiб - повне найменування суб'єкта пiдпри-
_________________________________________________________________
            ємницької дiяльностi, дата державної реєстрацiї, для фiзичних
_________________________________________________________________
                осiб - прiзвище, iм'я, по батьковi, серiя, N паспорта, коли та
_________________________________________________________________
             ким виданий, свiдоцтво пiдприємця України, коли та ким видане)

Повна юридична адреса____________________________________________
_________________________________________________________________

Р/р______________________________________________________________

В/р______________________________________________________________

Податкова iнспекцiя________________________________________________
                                                             (повна назва, телефон)

Контракт_________________________________________________________
                           (номер, дата, загальна сума контракту у доларах США)

Предмет контракту:

Експорт_________________________________________________________
                         (код товару, одиниця вимiру, кiлькiсть)
________________________________________________________________

Iмпорт__________________________________________________________
                         (код товару, одиниця вимiру, кiлькiсть)
________________________________________________________________

Органiзацiя-iмпортер______________________________________________
                                                  (повна назва та повна юридична адреса)
_________________________________________________________________
Р/р______________________________________________________________

на подовження термiну поставок продукцiї по iмпорту в Україну з
_______________________________________по________________________
     (дата закiнчення поставок по контракту)        (заявлений термiн дiї дозволу)

Заявник
          (посада, прiзвище, iм'я, по батьковi)         Пiдпис           Дата            М.П.

Головне меню

  • Головна
  • Програмне забезпечення
  • Завантаження
  • Форум
  • Курси валют

Навігатор ЗЕД

  • База документів
  • Каталог документів
  • Добірка документів
  • Українська класифікація товарів ЗЕД
  • Єдиний список товарів подвійного використання
  • Класифікаційні рішення ДМСУ
  • Середня розрахункова вартість товарів згідно УКТЗЕД
  • Довідка по товару УКТЗЕД
  • Митний калькулятор
  • Митний калькулятор для громадян (М16)
  • Розрахунок імпорта автомобіля

Інформаційна підтримка

  • Електронне декларування
  • NCTS Фаза 5
  • Єдине вікно для міжнародної торгівлі
  • Час очікування в пунктах пропуску
  • Перевірити ВМД
  • Митний кодекс України
  • Кодекси України
  • Довідкові матеріали
  • Архів новин
  • Обговорення законопроектів
  • Віддалений контроль ВМД
  • Перелік тестових завдань
  • Поширені питання
  • Реклама на сайті

Дошка оголошень

Пропонуємо послуги:
  • Митний брокер мп Ковель 0679537199 - супровід та всі види оформлення
Copyright © 2025 НТФ «Інтес» Всі права збережено.
Підтримка: support@qdpro.com.ua