Перейти к основному содержанию

 logo

Четверг, Декабрь 5, 2019 - 19:25
  • Главная
  • Программное обеспечение
  • Загрузка
  • Форум
  • Курсы валют
  • Время ожидания в пункте пропуска
  • Проверить ГТД
  • Партнеры
  • О компании
  • Контакты

Вы здесь

Главная

КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 24 жовтня 2002 р. N 1569


Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 9 липня 2008 року N 636,
вiд 3 грудня 2008 року N 1049,
вiд 21 травня 2009 року N 499,
вiд 5 жовтня 2011 року N 1030

     Вiдповiдно до статтi 2 Закону України "Про єдиний збiр, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     1. Затвердити Порядок справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон (додається).

     2. Установити, що:

     абзац другий пункту 2 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 05.10.2011р. N 1030)

     проїзд транспортних засобiв поштового зв'язку у пунктах пропуску через державний кордон України з метою обмiну мiжнародних поштових вiдправлень здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про поштовий зв'язок".

(абзац третiй пункту 2 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.12.2008р. N 1049)

     стягнення iз суб'єктiв господарювання будь-яких платежiв, крiм передбачених зазначеним Порядком, у тому числi перерахування внескiв до рiзних фондiв забороняється.

(пункт 2 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.05.2009р. N 499)

     3. Визнати такими, що втратили чиннiсть:

     постанову Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 31 серпня 1998 р. N 1357 "Про запровадження єдиного платiжного документа для зборiв на митному кордонi України" (Офiцiйний вiсник України, 1998 р., N 35, ст. 1301);

     постанову Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15 червня 1999 р. N 1034 "Про впорядкування справляння зборiв у пунктах пропуску через державний кордон" (Офiцiйний вiсник України, 1999 р., N 24, ст. 1111).

     4. Ця постанова набирає чинностi з дня опублiкування.

Прем'єр-мiнiстр України А. КIНАХ

Iнд. 21

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 24 жовтня 2002 р. N 1569

ПОРЯДОК
справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон

(У текстi Порядку слово "контрольнi" в усiх вiдмiнках замiнено словом "контролюючi" у вiдповiдному вiдмiнку згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 жовтня 2011 року N 1030)

Загальна частина

     1. Цим Порядком визначається процедура справляння єдиного збору у разi перемiщення транспортних засобiв та вантажу через державний кордон.

     2. Єдиний збiр справляється з транспортних засобiв вiтчизняних та iноземних власникiв, визначених у статтi 5 Закону України "Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України" (далi - Закон), якi перетинають державний кордон, за здiйснення у пунктах пропуску вiдповiдно до законодавства митного (у разi транзиту вантажу i транспортного засобу), санiтарного, ветеринарного, фiтосанiтарного, радiологiчного та екологiчного контролю вантажу i транспортного засобу, за проїзд транспортного засобу автомобiльними дорогами та за проїзд автомобiльного транспортного засобу з перевищенням встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрiв.

     3. Єдиний збiр справляється одноразово незалежно вiд режиму перемiщення (ввезення, транзит), виду, мiсткостi або загальної маси транспортних засобiв за єдиним платiжним документом.

     4. Єдиний збiр не справляється у разi:

     перетинання державного кордону авiацiйними та водними транспортними засобами, залiзничними вагонами без вантажу, залiзничними пасажирськими вагонами, легковими автомобiлями;

     транзиту вантажу, що не пiдлягає пропуску через митний кордон та перевантажується на iнший транспортний засiб у зонi митного контролю пункту пропуску, який є одночасно пунктом ввезення та вивезення цього вантажу;

     в'їзду та виїзду транспортного засобу в межах одного пункту пропуску через державний кордон без перетинання митного кордону;

     перемiщення товарiв трубопровiдним транспортом та лiнiями електропередачi.

     5. У разi перевантаження у пунктi пропуску вантажу з водних та авiацiйних транспортних засобiв i з трубопровiдного транспорту на засоби iнших видiв транспорту (автомобiльний, залiзничний) єдиний збiр за здiйснення контролю справляється за ставками, визначеними у статтi 5 Закону.

     6. Єдиний збiр нараховується та вноситься за єдиним платiжним документом.

     Форма та порядок заповнення єдиного платiжного документа встановлюються Держмитслужбою.

Розрахунок єдиного збору

     7. Єдиний збiр розраховується за ставками, визначеними у статтi 5 Закону.

     Єдиний збiр складається з:

     плати за здiйснення передбачених Законом видiв контролю вантажу i транспортного засобу;

     плати за проїзд транспортного засобу автомобiльними дорогами;

     додаткової плати за проїзд автомобiльного транспортного засобу з перевищенням встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрiв.

     Розрахунок суми єдиного збору, який справляється з транспортного засобу залежно вiд його мiсткостi, загальної маси, осьових навантажень та габаритних параметрiв, здiйснюється згiдно з додатком 1 до цього Порядку.

Взаємодiя контролюючих служб пiд час справляння єдиного збору

     8. У разi ввезення вантажу та в'їзду транспортних засобiв у пункт пропуску через державний кордон перевiзник або уповноважена ним особа (суб'єкт зовнiшньоекономiчної дiяльностi) (далi - перевiзник) пiсля проходження прикордонного контролю подає до митного органу:

     товаротранспортнi та товаросупровiднi документи - в разi ввезення товарiв на митну територiю;

     товаротранспортнi, товаросупровiднi документи та вантажну митну декларацiю - в разi ввезення товарiв на митну територiю в режимi транзиту.

     У разi перемiщення транспортних засобiв та вантажу фiзичними особами (власником чи уповноваженою ним особою), якi не є суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi, до митного органу подаються товаротранспортнi, товаросупровiднi документи та митна декларацiя для оголошення громадянами вiдомостей щодо вантажу, який перемiщується ними через митний кордон.

     9. Вiдповiдно до перелiку товарiв, якi пiдлягають державному контролю (у тому числi у формi попереднього документального контролю), та поданих товаросупровiдних (товаротранспортних) документiв посадова особа митного органу визначає вид(и) та форму проведення вiдповiдних видiв державного контролю (попереднiй документальний контроль посадовою особою митного органу або державний контроль посадовою особою контролюючого органу).

(пункт 9 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.07.2008р. N 636, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 05.10.2011р. N 1030)

     10. Абзац перший пункту 10 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 05.10.2011р. N 1030)

     Пiсля здiйснення вiдповiдних видiв державного контролю (у тому числi у формi попереднього документального контролю) посадовi особи митних та контролюючих органiв на товаросупровiдних (товаротранспортних) документах проставляють вiдмiтки, що засвiдчують факт здiйснення контролю - вiдбитки штампiв та печаток.

(абзац другий пункту 10 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.07.2008р. N 636, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 05.10.2011р. N 1030)

     11. Посадова особа митного органу на пiдставi поданих документiв (актiв контролю, карток контролю) з вiдмiтками, що засвiдчують факт здiйснення контролю вiдповiдними контролюючими службами, обчислює суму єдиного збору за ставками, визначеними у статтi 5 Закону, та на пiдставi розрахункiв збору за проїзд автомобiльними дорогами, наданих посадовою особою Служби мiжнародних автомобiльних перевезень Мiнтрансу (далi - СМАП).

     У разi вiдсутностi представникiв СМАП у пунктi пропуску через державний кордон нарахування плати за проїзд автомобiльними дорогами здiйснюється посадовою особою митницi.

     Посадова особа СМАП: здiйснює контроль та оформлення дозвiльних документiв на мiжнароднi перевезення пасажирiв i вантажiв автомобiльним транспортом та перевiрку загальної маси, осьових навантажень та габаритних параметрiв транспортного засобу; визначає необхiднiсть справляння плати за проїзд автомобiльними дорогами (за кожен кiлометр проїзду); у разi потреби проводить нарахування плати за ставками, передбаченими статтею 5 Закону.

     Посадова особа СМАП нараховує плату за проїзд автомобiльними дорогами (за кожен кiлометр проїзду), про що робить вiдмiтку на товаротранспортному документi.

(абзац четвертий пункту 11 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.07.2008р. N 636)

     За кожен кiлометр проїзду автомобiльного транспортного засобу з перевищенням загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрiв згiдно з статтею 5 Закону посадова особа СМАП нараховує додаткову плату, про що робить вiдмiтку на товаротранспортному документi.

(абзац п'ятий пункту 11 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.07.2008 р. N 636)

     Якщо додаткова плата за проїзд автомобiльного транспортного засобу з перевищенням загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрiв здiйснена за попередньою заявкою через установи банку, посадова особа СМАП подає митному органу документ, що пiдтверджує сплату через установу банку.

(абзац шостий пункту 11 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.07.2008 р. N 636)

     У разi оформлення проїзду автомобiльного транспортного засобу з перевищенням встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрiв, для якого необхiдно отримати дозвiл з визначеним конкретним маршрутом руху, органiзувати його супроводження та провести експертну оцiнку маршруту вiдповiдною органiзацiєю, збiр за проїзд автомобiльними дорогами може попередньо справлятися СМАП з наступним перерахуванням на вiдповiдний рахунок митного органу.

(абзац сьомий пункту 11 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.07.2008 р. N 636)

     12. Єдиний збiр за здiйснення контролю може нараховуватися та справлятися за єдиним платiжним документом на групу залiзничних вагонiв та контейнерiв, зазначених у передатнiй вiдомостi, яка подається посадовiй особi митного органу вiдповiдним працiвником залiзницi. Завiрена посадовою особою митного органу копiя передатної вiдомостi додається до єдиного платiжного документа як пiдстава для сплати єдиного збору.

     13. У разi виникнення необхiдностi в змiнi маршруту проїзду автомобiльними дорогами, пов'язанiй iз збiльшенням його протяжностi, доплата проводиться на пiдставi документiв, що подаються посадовiй особi митного органу посадовою особою СМАП у пунктi пропуску через державний кордон при виїздi за межi митної територiї України.

Сплата єдиного збору

     14. Єдиний збiр може бути сплачений:

     власником транспортного засобу та вантажу;

     перевiзником вантажу;

     iншою особою, уповноваженою власником або перевiзником.

     15. Сплата єдиного збору здiйснюється:

     готiвкою - до уповноваженої установи банку, що знаходиться у пунктi пропуску через державний кордон, через який перемiщується транспортний засiб та вантаж, на рахунок митного органу, в зонi дiяльностi якого розмiщено цей пункт;

     у безготiвковiй формi - шляхом попередньої сплати на вiдповiдний рахунок митного органу, в зонi дiяльностi якого розмiщено пункт пропуску, через який перемiщується транспортний засiб та вантаж.

     Допускається доплата коштiв готiвкою через приписну касу уповноваженої установи банку у пунктi пропуску через державний кордон.

     16. У разi вiдсутностi у пунктi пропуску через державний кордон приписної каси уповноваженої установи банку кошти приймаються вiдповiдною посадовою особою митного органу за єдиним платiжним документом з подальшою передачею їх до каси митного органу.

     17. У разi ввезення залiзничним транспортним засобом вантажу, призначеного для використання на митнiй територiї України, сплата єдиного збору за здiйснення контролю в пунктах пропуску через державний кордон може здiйснюватися на рахунок митних органiв, в зонi дiяльностi яких розташованi станцiї призначення.

     Допускається доплата коштiв у рахунок сплати єдиного збору готiвкою через касу митного органу, в зонi дiяльностi якого розташованi станцiї призначення.

     18. Пiдтвердженням факту сплати єдиного збору є вiдбиток особистої номерної печатки та особистий пiдпис посадової особи митного органу, яка здiйснювала митний контроль, на всiх примiрниках єдиного платiжного документа.

     Особливостi справляння єдиного збору

     19. Єдиний збiр за здiйснення встановлених законодавством видiв контролю для контейнерiв незалежно вiд виду транспортного засобу (автомобiль, залiзничний вагон), яким вони перемiщуються через державний кордон, або у разi їх перевантаження з водного чи авiацiйного транспортного засобу на транспортнi засоби iнших видiв транспорту для здiйснення подальшого транзитного перевезення таких контейнерiв територiєю України або здiйснення перевезення контейнерiв, що призначаються для митної територiї України, справляється за ставкою, установленою статтею 5 Закону для контейнерiв з вантажами та статтею 6 - для контейнерiв без вантажiв.

     Єдиний збiр з транспортного засобу, яким перевозиться контейнер, нараховується тiльки в частинi, що стосується проїзду автомобiльними дорогами (за кожен кiлометр проїзду), у тому числi за перевищення встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрiв, з урахуванням вимог статей 7 i 8 Закону.

     20. Для автомобiльних транспортних засобiв, якi перетинають державний кордон без вантажiв, єдиний збiр за здiйснення контролю справляється у розмiрi 20 вiдсоткiв ставки, визначеної у статтi 5 Закону, а за проїзд автомобiльними дорогами (за кожен кiлометр проїзду), у тому числi за перевищення встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрiв, - за повною ставкою.

 

Додаток 1
до Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон

РОЗРАХУНОК
суми єдиного збору, який справляється з транспортного засобу залежно вiд його мiсткостi, загальної маси або габаритних параметрiв

(євро)

Вид транспортного засобу Мiсткiсть або загальна маса Формула, що використовується для розрахунку суми єдиного збору
1. Автобус вiд 10 до 30 мiсць включно 2 + 0,02 х L
понад 30 мiсць 5 + 0,02 х L
2. Вантажний автомобiль з/або без причепа та тягач з/або без напiвпричепа до 20 тонн включно 5 + 0,02 х L
понад 20 до 40 тонн включно 10 + 0,02 х L
3. Великоваговий автотранспортний засiб понад 40 до 44 тонн включно 10 + 0,1 х L
понад 44 до 52 тонн включно 10 + 0,2 х L
понад 52 до 60 тонн включно 10 + 0,27 х L
понад 60 тонн (за кожнi наступнi 10 тонн) 10 + 0,27 х L + (M - 60)/10 х 0,78 х L;
якщо (M - 60)/10 і 1
4. Великоваговий автотранспортний засiб з перевищенням установленого осьового навантаження до 5 вiдсоткiв включно + 0,05 х L
вiд 5 до 10 вiдсоткiв включно + 0,1 х L
вiд 10 до 20 вiдсоткiв включно + 0,27 х L
понад 20 вiдсоткiв (за кожнi наступнi 5 вiдсоткiв) + 0,27 x L + (O - 20)/5 х 0,15 х L
якщо (O - 20)/5 і 1
5. Великогабаритний автотранспортний засiб з перевищенням встановленої ширини, висоти, довжини за кожний параметр + 0,03 х N х L
6. Залiзничний вагон,
контейнер
  2 х V
2 х K

     Умовнi позначення: L - протяжнiсть маршруту; M - фактична маса великовагового автотранспортного засобу; O - фактичне осьове навантаження, що перевищує максимальне згiдно iз законодавством; N - кiлькiсть параметрiв з перевищенням габаритних розмiрiв згiдно iз законодавством для даного виду транспорту; V - кiлькiсть залiзничних вагонiв; K - кiлькiсть контейнерiв.

 

Додаток 2
до Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон

ВИДИ
товарiв, що пiдлягають контролю у разi здiйснення транзиту та їх ввезення на митну територiю України*

Додаток 2 втратив чиннiсть з 25 вересня 2008 року
(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 9 липня 2008 року N 636)

Основное меню

  • Главная
  • Программное обеспечение
  • Загрузка
  • Форум
  • Курсы валют

Навигатор ВЭД

  • База документов
  • Каталог документов
  • Подборка документов
  • Украинская классификация товаров ВЭД
  • Єдиний список товарів подвійного використання
  • Классификационные решения ГТСУ
  • Средняя расчетная стоимость товаров согласно УКТВЭД
  • Справка по товару УКТВЭД
  • Таможенный калькулятор
  • Расчет импорта автомобиля

Информационная поддержка

  • Электронное декларирование
  • Время ожидания в пункте пропуска
  • Проверить ГТД
  • Таможенный кодекс Украины
  • Кодексы Украины
  • Справочные материалы
  • Архив новостей
  • Обсуждение законопроектов
  • Удаленный контроль ГТД
  • Перечень тестовых заданий
  • Часто задаваемые вопросы
  • Сайты таможенных органов
  • Реклама на сайте

Доска объявлений

Предлагаем услуги:
  • Киев, Борисполь, таможенное оформление грузов, экспорт, импорт, временный ввоз, вывоз, гарантийный ремонт.
  • Получение пакета документов для продажи и регистрации диетических добавок (БАД)
  • Висновок державної санiтарно-епiдемiологiчної експертизи: пром.группа; косметика, детское, обращайтесь по тел. 0505976163, 0984319222 Константин
  • ОФОРМЛЕНИЕ РАЗРЕШИТЕЛЬНЫХ ДОКУМЕНТОВ для субъектов ВЭД
  • Оценка соответствия техническим регламентам средств измерительной техники СИТ (ЗВТ)
  • Таможенно-Брокерские Услуги (г. Харьков)
  • Cертификация в аккредитованном органе оценки соответствия по ДСТУ ISO 22000:2018
  • СПРАВКИ ЕВРО-5 (2-6) НА АВТО - от 550 грн.
  • SCHWACKE ОЦІНКА АВТО ШВАКЕ SCHWACKE
  • СПРАВКА ДОВІДКА ЕВРО2, ЕВРО3, ЕВРО4, ЕВРО5
Требуются на работу:
  • Таможенный Брокер
  • Вакансия: декларант
Copyright © 2019 НТФ «Интес» Все права сохранены.
Поддержка: support@qdpro.com.ua