Перейти к основному содержанию

  • УКР
  • РУС
 logo
Воскресенье, Май 11, 2025 - 10:04
  • Главная
  • Программное обеспечение
  • Загрузка
  • Форум
  • Курсы валют
  • Единое окно для международной торговли
  • Партнеры
  • О компании
  • Контакты

Вы здесь

Главная

Зміни до порядку ввезення гуманітарної допомоги

З 01.12.2023 втрачає чинність постанова КМУ №174 від 01.03.2022 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану», відповідно до якої у спрощеному порядку ввозилися та декларувалися як гуманітарна допомога будь-які товари, контроль за цільовим використанням яких з боку державних органів був досить проблематичним.
Порядок пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ №953 від 05.09.2023 (далі - Порядок-953), набирає чинності з 1 грудня 2023 р., крім положень стосовно отримання та звітування щодо медичної ГД, які набирають чинності через три місяці з дня набрання чинності цією постановою.
   

   Відповідно до Порядку-953 гуманітарною допомогою визнаються категорії товарів, які належать до гуманітарної допомоги відповідно до Закону України "Про гуманітарну допомогу", а також нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне, спирт етиловий для медичних цілей та фармацевтичної промисловості, електрична енергія.
   

   Терміни "донор", "отримувач гуманітарної допомоги", "набувач гуманітарної допомоги" вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про гуманітарну допомогу".
   

   Порядком-953 змінено раніше визначений постановою КМУ №174 декларативний принцип визнання товарів гуманітарної допомоги. А саме:
    1) Особа набуває статусу отримувача гуманітарної допомоги з моменту автоматичної реєстрації в Єдиному реєстрі, яка здійснюється шляхом присвоєння отримувачу номера отримувача гуманітарної допомоги в порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему, затвердженим постановою КМУ №927 від 09.10.2020 "Деякі питання організації ведення автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги".
   2) Перед початком декларування товарів гуманітарної допомоги отримувач вносить інформацію про товари до автоматизованої системи шляхом заповнення електронних форм в електронному кабінеті та/або завантаження в нього документів. За результатами внесення в автоматизовану систему інформації про перелік товарів гуманітарної допомоги такому переліку товарів автоматично присвоюється унікальний код гуманітарної допомоги.  Внесення інформації про перелік товарів гуманітарної допомоги до автоматизованої системи та присвоєння унікального коду гуманітарної допомоги засвідчує факт визнання товарів, що ввозяться, гуманітарною допомогою.
   3) Пропуск гуманітарної допомоги через митний кордон України та її митне оформлення здійснюються у пунктах пропуску через державний кордон України без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності шляхом подання декларації у спосіб, визначений Порядком-953. Відповідальність за якість і безпеку гуманітарної допомоги несе отримувач. Форма декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, встановлена відповідно до додатку 1.
  4) Декларація може створюватися в електронній формі та подаватися через веб-портал "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" або через автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги, або роздруковуватися разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-код, штрих-код, цифровий код тощо) для подання її митним органам у паперовій формі.
   

   У разі внесення отримувачем до автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги тільки інформації про перелік товарів гуманітарної допомоги, для митного оформлення необхідним є подання в пункті пропуску декларації за встановленою формою в паперовій формі. У такому випадку інформація про оформлену гуманітарну допомогу доповнюється посадовою особою митного органу в автоматизованій системі митного оформлення (АСМО «Інспектор») з урахуванням інформації, отриманої з автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.
   

   Якщо отримувачем внесено до декларації в електронній формі повні відомості про товари гуманітарної допомоги, їй автоматично присвоюється унікальний електронний ідентифікатор.
   Подання декларації, що містить номер отримувача в Єдиному реєстрі та унікальний код гуманітарної допомоги, в пункті пропуску здійснюється шляхом повідомлення особою, що переміщує гуманітарну допомогу, митному органу унікального електронного ідентифікатора (під час електронного декларування) або подання декларації в паперовій формі.

   Подання декларації без унікального коду гуманітарної допомоги не дозволяється.
   

   У разі невідповідності даних, заявлених у декларації, даним автоматизованої системи посадова особа митниці відмовляє у пропуску вантажу ГД на територію України.
   

    Ввезення ГД на територію України за декларацією дозволяється протягом 30 календарних днів з дати її створення. Статус товарів у якості гуманітарної допомоги чинний протягом 90 календарних днів з дати присвоєння унікального коду гуманітарної допомоги.
   

    Внесення змін до декларації дозволяється лише до подання її митному органу в пункті пропуску через державний кордон України. З моменту прийняття митним органом декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення.
    Ввезення товарів гуманітарної допомоги, які належать до товарів військового призначення та подвійного використання відбуватиметься за новим Порядком-953. Тобто, митне оформлення товарів гуманітарної допомоги, які належать до товарів військового призначення та подвійного використання, здійснюватиметься за наявності декларації про перелік товарів, що визнаються ГД та дозвільного документа Державної служби експортного контролю України, якщо його необхідність передбачена Порядком здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання (постанова КМУ від 28 січня 2004 р. № 86), або Порядком здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення (постанова КМУ від 20 листопада 2003 р. № 1807).
   

    Додатково слід зазначити, що до постанови КМУ від 28 квітня 2000 р. № 728 "Про затвердження Порядку вивезення за межі України або знищення неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги" внесено зміни в частині прийняття рішення про знищення та/або утилізацію неякісних або непридатних до споживання товарів гуманітарної допомоги. Таке рішення може приймати юридична особа, на балансі якої перебуває така гуманітарна допомога (раніше рішення про знищення та/або утилізацію або вивезення за межі України приймало Мінсоцполітики). Знищення та/або утилізація здійснюється з дотриманням вимог природоохоронного законодавства.
   

    Але залишається чинною вимога щодо комісійного контролю знищення/утилізації неякісних або непридатних до споживання товарів гуманітарної допомоги. До складу комісії мають входити представники Держмитслужби, Держекоінспекції, МВС, державної ветеринарної медицини, карантинної служби та місцевих органів виконавчої влади. За фактом знищення гуманітарної допомоги складається відповідний акт (додаток 2), який підписується керівником підприємства (установи), на якому знищені товари (предмети), представниками Держмитслужби, Держекоінспекції, МВС, державної ветеринарної медицини, карантинної служби, місцевих органів виконавчої влади та засвідчується печаткою митного органу.
   

     Чинними залишаються також вимоги щодо ввезення товарів гуманітарної допомоги тільки за наявності документального підтвердження якості, безпеки та можливості їх споживання. Товари гуманітарної допомоги, термін придатності яких на момент перетину державного кордону закінчився та щодо яких відсутнє документальне підтвердження можливості їх споживання, на митну територію України не допускаються.
   

    Харчові продукти та інші товари (предмети) гуманітарної допомоги, що мають обмежений термін споживання, ввозяться на митну територію України за умови, що на момент перетинання державного кордону термін їх придатності становить не менш як 1/3 терміну, визначеного виробником;
лікарські засоби, медичні вироби (крім медичної техніки) та ветеринарні препарати - не менш як 1/2 строку, визначеного виробником, якщо такий строк становить менш як один рік, та не менш як шість місяців, якщо такий строк становить один рік і більше;

одяг, взуття, білизна, що були в ужитку, допускаються до ввезення на митну територію України, якщо їх зношення не перевищує 30 відсотків.

   Підсумовуючи слід звернути увагу, що визнання товарів гуманітарною допомогою, їх пропуск та митне оформлення може здійснюватися на умовах Порядку-953 з поданням у пункті пропуску через державний кордон України Декларації про перелік товарів, що визнаються ГД, за формою згідно з додатком 1 або на загальних підставах відповідно до положень Закону України "Про гуманітарну допомогу" та постанови КМУ від 22.03.2000 №544 «Про Порядок митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги» за наявності рішення відповідних спеціально уповноважених державних органів з питань ГД про визнання товарів гуманітарною допомогою з поданням митної декларації за формою єдиного адміністративного документа.

Харківська митниця
Втр, Ноябрь 28, 2023 09:18

Основное меню

  • Главная
  • Программное обеспечение
  • Загрузка
  • Форум
  • Курсы валют

Навигатор ВЭД

  • База документов
  • Каталог документов
  • Подборка документов
  • Украинская классификация товаров ВЭД
  • Единый список товаров двойного назначения
  • Классификационные решения ГТСУ
  • Средняя расчетная стоимость товаров согласно УКТВЭД
  • Справка по товару УКТВЭД
  • Таможенный калькулятор
  • Таможенный калькулятор для граждан (M16)
  • Расчет импорта автомобиля

Информационная поддержка

  • Электронное декларирование
  • NCTS Фаза 5
  • Единое окно для международной торговли
  • Время ожидания в пунктах пропуска
  • Проверить ГТД
  • Таможенный кодекс Украины
  • Кодексы Украины
  • Справочные материалы
  • Архив новостей
  • Обсуждение законопроектов
  • Удаленный контроль ГТД
  • Перечень тестовых заданий
  • Часто задаваемые вопросы
  • Реклама на сайте

Доска объявлений

Предлагаем услуги:
  • Митний брокер мп Ковель 0679537199 - супровід та всі види оформлення
Copyright © 2025 НТФ «Интес» Все права сохранены.
Поддержка: support@qdpro.com.ua