МIЖВIДОМЧА КОМIСIЯ З МIЖНАРОДНОЇ ТОРГIВЛI
ПОВIДОМЛЕННЯ
Про порушення та проведення антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну кабельно-провiдникової продукцiї походженням з Азербайджанської Республiки, Республiки Узбекистан та Турецької Республiки
Вiдповiдно до Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд демпiнгового iмпорту" (далi - Закон) Мiжвiдомча комiсiя з мiжнародної торгiвлi (далi - Комiсiя) розглянула:
скаргу приватного акцiонерного товариства "ЗАВОД ПIВДЕНКАБЕЛЬ" про порушення та проведення антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну кабельно-провiдникової продукцiї походженням з Азербайджану, Узбекистану та Турецької Республiки (далi - скарга);
звiт i висновки Мiнiстерства економiки України (далi - Мiнекономiки) про результати проведення антидемпiнгової процедури щодо iмпорту в Україну кабельно-провiдникової продукцiї походженням з Азербайджану, Узбекистану та Турецької Республiки.
За результатами їх розгляду Комiсiя встановила, що:
у скарзi наведено достатньо обґрунтованих доказiв, на пiдставi яких можна вважати, що її подано належним нацiональним товаровиробником;
у скарзi наведено достатньо обґрунтованих доказiв, на пiдставi яких можна вважати, що iмпорт в Україну кабельно-провiдникової продукцiї походженням з Азербайджанської Республiки, Республiки Узбекистан та Турецької Республiки мiг здiйснюватися за демпiнговими цiнами i рiвень демпiнгової маржi не може вважатися мiнiмальним, а обсяги iмпорту - незначними вiдповiдно до норм Закону;
у скарзi наведено достатньо обґрунтованих доказiв, що засвiдчують погiршення низки показникiв нацiонального товаровиробника, зокрема зниження обсягу виробництва та рiвня використання виробничих потужностей, зменшення обсягiв продажу на внутрiшньому ринку України, зростання запасiв, скорочення чисельностi персоналу;
у скарзi наведено достатньо доказiв того, що Азербайджанська Республiка, Республiка Узбекистан та Турецька Республiка мають значний експортний потенцiал, що свiдчить про ймовiрнiсть значного зростання обсягу демпiнгового експорту на ринок України.
Вiдповiдно до матерiалiв скарги, за перiод дослiдження (2020 р. - I пiвр. 2024 р.) середнi цiни iмпорту кабельно-провiдникової продукцiї походженням з Азербайджанської Республiки, Республiки Узбекистан та Турецької Республiки зросли меншими темпами за середнi цiни i собiвартiсть подiбного товару нацiонального товаровиробника та, починаючи з 2022 року, стали нижчими за середню цiну та собiвартiсть нацiонального товаровиробника. Тенденцiї обсягiв iмпорту товару, що мiг здiйснюватися за демпiнговими цiнами, у 2023 роцi порiвняно з 2020 роком мали тенденцiї до зростання вiдносно споживання та виробництва в Українi подiбного товару, проте у останньому перiодi дослiдження вiдбулось деяке скорочення обсягiв iмпорту порiвняно з попереднiми перiодами. При цьому, питома вага такого iмпорту у загальних обсягах iмпорту в Україну кабельно-провiдникової продукцiї залишалась досить значною.
У зв'язку iз зазначеним та вiдповiдно до статтi 12 Закону Комiсiя прийняла рiшення вiд 21.05.2025 N АД-580/2025/441-01 "Про порушення та проведення антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну кабельно-провiдникової продукцiї походженням з Азербайджанської Республiки, Республiки Узбекистан та Турецької Республiки", згiдно з яким порушила антидемпiнгове розслiдування щодо iмпорту в Україну товару, що має такий опис:
iзольованi електричнi мiднi або алюмiнiєвi провiдники (кабелi) без з'єднувальних пристроїв для напруги понад 1000 Вольт, що класифiкуються за кодами 8544 60 10 10, 8544 60 10 98, 8544 60 90 10 та 8544 60 90 90 згiдно з УКТ ЗЕД.
Країни походження товару, опис якого зазначено вище: Азербайджанська Республiка, Республiка Узбекистан та Турецька Республiка.
Проведення антидемпiнгового розслiдування доручено Мiнекономiки.
У разi якщо антидемпiнгове розслiдування стосується iнтересiв фiзичних або юридичних осiб, такi особи мають право надсилати до Мiнекономiки iнформацiю, яка може бути корисною для проведення розслiдування.
Протягом 30 днiв з дати опублiкування цього повiдомлення Мiнекономiки здiйснює реєстрацiю заiнтересованих сторiн розслiдування та розглядає вимоги щодо проведення слухань. У запитi про реєстрацiю заiнтересована сторона антидемпiнгового розслiдування повинна зазначити найменування, юридичну адресу, номер телефону, адресу електронної пошти органiзацiї, вид дiяльностi (виробник, iмпортер, експортер тощо), прiзвище, iм'я та по батьковi контактної особи. Рекомендована форма запиту про реєстрацiю заiнтересованою стороною розслiдування наведена у додатку до цього повiдомлення.
Протягом 60 днiв з дати опублiкування цього повiдомлення Мiнекономiки розглядає письмово викладенi коментарi та iнформацiю стосовно порушення антидемпiнгового розслiдування.
Iнформацiя, що подається Мiнекономiки, повинна базуватися на фактах, а не на голослiвних твердженнях чи припущеннях. Така iнформацiя враховується Мiнекономiки у разi подання її державною мовою України та в строки, установленi Законом, Комiсiєю або Мiнекономiки.
У разi якщо iнформацiя має конфiденцiйний характер, необхiдно навести достатнi докази, якi пiдтверджують її конфiденцiйнiсть, а також пiдготувати та надiслати до Мiнекономiки її конфiденцiйну та неконфiденцiйну версiї.
Рiшення Комiсiї вiд 21.05.2025 N АД-580/2025/441-01 набирає чинностi з дня опублiкування цього повiдомлення.
Адреса Мiнекономiки для офiцiйної реєстрацiї документiв: вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008. E-mail: meconomy@me.gov.ua.
Iнформацiя щодо вхiдної кореспонденцiї: тел. +38 (044) 200-47-53.
Додаток Форма запиту щодо реєстрацiї заiнтересованою стороною розслiдування |
{на офiцiйному фiрмовому бланку компанiї/органiзацiї}
Вiдповiдно до частини дванадцятої статтi 12 Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд демпiнгового iмпорту" просимо зареєструвати {компанiю/органiзацiю} заiнтересованою стороною антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну кабельно-провiдникової продукцiї походженням з Азербайджанської Республiки, Республiки Узбекистан та Турецької Республiки на пiдставi наступного:
I. Iнформацiя про заiнтересовану сторону:
Повна та скорочена назви компанiї:
Статус компанiї у рамках розслiдування {iмпортер, експортер, виробник, споживач, їх об'єднання, iнше (вкажiть)}:
Основний вид дiяльностi:
Вiдомостi про контактну особу:
Вiдомостi про юридичного представника (у разi наявностi):
Поштова адреса для отримання кореспонденцiї у рамках розслiдування:
Електронна адреса для отримання кореспонденцiї у рамках розслiдування:
II. Iнформацiя про дiяльнiсть компанiї
{необхiдно надати данi щодо товару, що є об'єктом розслiдування, що стосуються компанiї вiдповiдно до виду дiяльностi, за календарний рiк, що безпосередньо передує порушенню розслiдування}
Загальний обсяг виробництва товару, що є об'єктом розслiдування, в кiлькiсних (т) та вартiсних показниках (дол. США):
Обсяг виробництва (т) (у розрiзi кодiв УКТ ЗЕД чи основних видiв товару):
Загальний обсяг закупiвлi товару, що є об'єктом розслiдування, у кiлькiсних (т) та вартiсних показниках (дол. США):
Основнi постачальники товару iз зазначенням їх обсягiв, вартостi постачання та частки постачальника в загальному постачаннi товару, що є об'єктом розслiдування:
Загальний обсяг продажу товару, що є об'єктом розслiдування, в кiлькiсних (т) та вартiсних показниках (дол. США):
Обсяг продажу (т) (у розрiзi кодiв УКТ ЗЕД чи основних видiв товару):
Основнi покупцi товару iз зазначенням їх обсягiв, вартостi реалiзацiї та частки покупця в загальнiй реалiзацiї товару, що є об'єктом розслiдування:
{за пiдписом керiвника пiдприємства або уповноваженої особи}
{якщо iснують обґрунтованi пiдстави для застосування конфiденцiйного режиму до iнформацiї, необхiдно чiтко зазначити про це та в такому випадку необхiдно пiдготувати двi версiї запиту: конфiденцiйну та неконфiденцiйну}