КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 5 вересня 2023 р. | N 953 |
---|
Деякi питання пропуску та облiку гуманiтарної
допомоги в умовах воєнного стану
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 20 листопада 2023 року N 1216,
вiд 9 квiтня 2024 року N 390
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Затвердити Порядок пропуску та облiку гуманiтарної допомоги в умовах воєнного стану (далi - Порядок), що додається.
2. Установити, що на перiод воєнного стану:
положення постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22 березня 2000 р. N 544 "Про Порядок митного оформлення вантажiв гуманiтарної допомоги" (Офiцiйний вiсник України, 2000 р., N 12, ст. 481) та вiд 25 березня 2013 р. N 241 "Про затвердження Порядку взаємодiї центральних i мiсцевих органiв виконавчої влади та Нацiонального банку щодо реалiзацiї Закону України "Про гуманiтарну допомогу" (Офiцiйний вiсник України, 2013 р., N 29, ст. 990; 2016 р., N 6, ст. 308) не застосовуються до товарiв, пропуск яких здiйснюється вiдповiдно до Порядку;
визнання товарiв гуманiтарною допомогою, пропуск через митний кордон України, митне оформлення, отримання, надання, розподiл i контроль за цiльовим використанням гуманiтарної допомоги, зазначеної в абзацi четвертому цього пункту, здiйснюється вiдповiдно до Порядку;
категорiї товарiв, якi ввозяться на митну територiю України вiдповiдно до Порядку, крiм тих, якi не належать до гуманiтарної допомоги згiдно iз Законом України "Про гуманiтарну допомогу" (за винятком нафтопродуктiв, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного, спирту етилового для медичних цiлей та фармацевтичної промисловостi, електричної енергiї), визнаються гуманiтарною допомогою за декларативним принципом без прийняття вiдповiдного рiшення спецiально уповноваженими державними органами з питань гуманiтарної допомоги;
визнаються гуманiтарною допомогою за декларативним принципом вiдповiдно до Порядку транспортнi засоби, якi ввозяться на митну територiю України для потреб закладiв охорони здоров'я державної та комунальної форм власностi для забезпечення медичного обслуговування населення, а саме:
(пункт 2 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.04.2024 р. N 390) |
легковi автомобiлi з об'ємом двигуна не бiльш як 2000 куб. сантиметрiв;
(пункт 2 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.04.2024 р. N 390) |
легковi автомобiлi з об'ємом двигуна не бiльш як 4200 куб. сантиметрiв для потреб центрiв екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;
(пункт 2 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.04.2024 р. N 390) |
автомобiлi плагiн-гiбриднi та електромобiлi, вартiсть яких не перевищує 190 розмiрiв мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на 1 сiчня року, в якому вони ввозяться на митну територiю України;
(пункт 2 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.04.2024 р. N 390) |
транспортнi засоби спецiального та спецiалiзованого призначення (крiм таксi, автомобiлiв iнкасацiї).
(пункт 2 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.04.2024 р. N 390) |
21. Установити до 1 квiтня 2024 р. перехiдний перiод для пропуску через митний кордон України гуманiтарної допомоги, що здiйснюється вiдповiдно до Порядку, протягом якого пропуск через митний кордон України гуманiтарної допомоги може здiйснюватися також за мiсцем перетину митного кордону України шляхом подання у паперовому виглядi декларацiї про товари, що визнаються гуманiтарною допомогою, заповненої особою, що перевозить вiдповiдний товар, за формою згiдно з додатком 1 до Порядку, без зазначення унiкального коду гуманiтарної допомоги, який надається автоматизованою системою реєстрацiї гуманiтарної допомоги (пропуск товарiв без використання автоматизованої системи реєстрацiї гуманiтарної допомоги).
Товари, пропуск яких здiйснюється без використання автоматизованої системи реєстрацiї гуманiтарної допомоги, визнаються гуманiтарною допомогою за декларативним принципом без прийняття вiдповiдного рiшення спецiально уповноважених державних органiв з питань гуманiтарної допомоги (гуманiтарна допомога, ввезена без використання автоматизованої системи реєстрацiї гуманiтарної допомоги).
При цьому пункти 4, 6 - 14, 17 Порядку не застосовуються. Отримувач гуманiтарної допомоги, ввезеної без використання автоматизованої системи реєстрацiї гуманiтарної допомоги, до 31 березня 2024 р. завантажує до зазначеної системи копiю паперового звiту про розподiл та використання гуманiтарної допомоги за формою згiдно з додатком 3 до Порядку (далi - звiт), пiдписаного керiвником або особою, вiдповiдальною за ведення бухгалтерського облiку, або копiю звiту в електроннiй формi з накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису керiвника або особи, вiдповiдальної за ведення бухгалтерського облiку.
Гуманiтарна допомога, ввезена без використання автоматизованої системи реєстрацiї гуманiтарної допомоги, щодо якої не завантажено звiт до 31 березня 2024 р., вважається такою, стосовно якої вiдсутнiй облiк щодо її отримання та цiльового використання, та використаною не за цiльовим призначенням.
(постанову доповнено пунктом 21 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.11.2023 р. N 1216) |
22. Пропуск через митний кордон та митне оформлення гуманiтарної допомоги у виглядi транспортних засобiв для осiб, визначених вiдповiдно до частини другої статтi 6 Закону України "Про гуманiтарну допомогу", здiйснюється без письмового пiдтвердження вiд таких осiб. Цiльове використання таких транспортних засобiв пiдтверджується звiтом про наявнiсть та розподiл гуманiтарної допомоги, поданим вiдповiдно до Порядку.
(постанову доповнено пунктом 22 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.11.2023 р. N 1216) |
3. Внести до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 квiтня 2000 р. N 728 "Про затвердження Порядку вивезення за межi України або знищення неякiсних та непридатних до споживання товарiв (предметiв) гуманiтарної допомоги" (Офiцiйний вiсник України, 2000 р., N 18, ст. 741; 2013 р., N 29, ст. 1007) змiни, що додаються.
4. Визнати такими, що втратили чиннiсть, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України згiдно з перелiком, що додається.
5. Державнiй митнiй службi та Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби на перiод воєнного стану забезпечити невiдкладний пропуск через державний кордон гуманiтарної допомоги.
6. Мiнiстерству закордонних справ забезпечити органiзацiю роботи дипломатичних установ за кордоном щодо координацiї роботи логiстичних центрiв надання гуманiтарної допомоги Українi в країнi перебування.
7. Ця постанова набирає чинностi з 1 грудня 2023 р., крiм:
пункту 3 цiєї постанови, який набирає чинностi з дня опублiкування цiєї постанови;
абзацу другого пункту 10 та абзацу шостого пункту 12 Порядку, затвердженого цiєю постановою, якi набирають чинностi через три мiсяцi з дня набрання чинностi цiєю постановою.
Прем'єр-мiнiстр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Iнд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 вересня 2023 р. N 953 |
ПОРЯДОК
пропуску та облiку гуманiтарної допомоги в умовах
воєнного стану
1. Цей Порядок визначає на перiод воєнного стану спрощений механiзм визнання товарiв гуманiтарною допомогою, пропуску через митний кордон України та митного оформлення, отримання, надання, розподiлу i контролю за цiльовим використанням гуманiтарної допомоги, що ввозиться на митну територiю України.
(абзац перший пункту 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.04.2024 р. N 390) |
У цьому Порядку термiни "донор", "отримувач гуманiтарної допомоги", "набувач гуманiтарної допомоги" вживаються у значеннi, наведеному в Законi України "Про гуманiтарну допомогу".
Вимоги цього Порядку поширюються також на отримувачiв гуманiтарної допомоги (далi - отримувач), яких на дату набрання чинностi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 вересня 2023 р. N 953 "Деякi питання пропуску та облiку гуманiтарної допомоги в умовах воєнного стану" було зареєстровано в Єдиному реєстрi отримувачiв гуманiтарної допомоги (далi - Єдиний реєстр) i якi отримують гуманiтарну допомогу, пропуск якої здiйснюється з дня набрання чинностi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 вересня 2023 р. N 953 "Деякi питання пропуску та облiку гуманiтарної допомоги в умовах воєнного стану".
2. Формування та/або подання декларацiї про перелiк товарiв, що визнаються гуманiтарною допомогою, за формою згiдно з додатком 1 (далi - декларацiя) здiйснюється в електроннiй формi через єдиний державний iнформацiйний веб-портал "Єдине вiкно для мiжнародної торгiвлi" або через автоматизовану систему реєстрацiї гуманiтарної допомоги (далi - автоматизована система), процеси якої визначено Положенням про автоматизовану систему реєстрацiї гуманiтарної допомоги, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 жовтня 2020 р. N 927 "Деякi питання органiзацiї ведення автоматизованої системи реєстрацiї гуманiтарної допомоги" (Офiцiйний вiсник України, 2020 р., N 84, ст. 2694) (далi - Положення про автоматизовану систему), або в паперовiй формi безпосередньо в пунктi пропуску через державний кордон України.
Реєстрацiя отримувача в Єдиному реєстрi, внесення iнформацiї про перелiк товарiв, що визнаються гуманiтарною допомогою, формування та/або подання iнвентаризацiйного опису гуманiтарної допомоги за формою згiдно з додатком 2 (далi - iнвентаризацiйний опис), формування та/або подання звiту про наявнiсть i розподiл гуманiтарної допомоги за формою згiдно з додатком 3 (далi - звiт) здiйснюються з використанням автоматизованої системи та з урахуванням особливостей, визначених цим Порядком.
3. Особа набуває статусу отримувача з моменту автоматичної реєстрацiї в Єдиному реєстрi, яка здiйснюється шляхом присвоєння отримувачу номера отримувача гуманiтарної допомоги в порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему.
4. Перед початком декларування товарiв, що визнаються гуманiтарною допомогою, отримувач вносить iнформацiю про такi товари до автоматизованої системи шляхом заповнення електронних форм в електронному кабiнетi та/або завантаження в нього документiв у порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему.
За результатами внесення в автоматизовану систему iнформацiї про перелiк товарiв, що визнаються гуманiтарною допомогою, такому перелiку товарiв автоматично присвоюється унiкальний код гуманiтарної допомоги.
Внесення iнформацiї про перелiк товарiв, що визнаються гуманiтарною допомогою, до автоматизованої системи та присвоєння унiкального коду гуманiтарної допомоги засвiдчує факт визнання товарiв, якi зазначенi в абзацi четвертому пункту 2 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 вересня 2023 р. N 953 "Деякi питання пропуску та облiку гуманiтарної допомоги в умовах воєнного стану", гуманiтарною допомогою.
5. Пропуск гуманiтарної допомоги через митний кордон України та її митне оформлення здiйснюються у пунктах пропуску через державний кордон України без застосування заходiв нетарифного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi шляхом подання декларацiї у спосiб, визначений цим Порядком.
Лiкарськi засоби та медичнi вироби повиннi транспортуватися з урахуванням їх фiзичних, фiзико-хiмiчних властивостей в умовах, що забезпечують належне збереження, цiлiснiсть, якiсть i захист вiд дiї факторiв зовнiшнього середовища (свiтла, вологи, пилу, температури).
Вiдповiдальнiсть за якiсть i безпеку гуманiтарної допомоги несе отримувач.
6. Декларацiя може створюватися в електроннiй формi засобами iнформацiйно-комунiкацiйних систем та подаватися до митного органу шляхом iнформацiйної взаємодiї iнформацiйно-комунiкацiйних систем або роздруковуватися разом з унiкальним електронним iдентифiкатором (QR-код, штрих-код, цифровий код тощо) для подання її митним органам у паперовiй формi. Електроннi копiї декларацiй, що поданi митним органам у паперовiй формi та мiстять унiкальнi електроннi iдентифiкатори, створюються митними органами в iнформацiйно-комунiкацiйнiй системi митних органiв з використанням засобiв взаємодiї iнформацiйно-комунiкацiйних систем.
Подання декларацiї, що мiстить номер отримувача в Єдиному реєстрi та унiкальний код гуманiтарної допомоги, а також обсяг вiдомостей (даних) за встановленою формою для митного оформлення товарiв, що визнаються гуманiтарною допомогою, в пунктi пропуску через державний кордон України здiйснюється шляхом повiдомлення особою, що перемiщує гуманiтарну допомогу, митному органу унiкального електронного iдентифiкатора (пiд час електронного декларування) або подання декларацiї в паперовiй формi.
Подання декларацiї без унiкального коду гуманiтарної допомоги не дозволяється.
Перелiк товарiв, заявлений у декларацiї, повинен вiдповiдати перелiку товарiв, iнформацiю про який внесено до автоматизованої системи пiд вiдповiдним унiкальним кодом гуманiтарної допомоги за категорiями та найменуваннями товарiв, кiлькiстю мiсць, кiлькiстю штук та вагою/ об'ємом.
У разi невiдповiдностi даних, заявлених у декларацiї, даним автоматизованої системи посадова особа митницi вiдмовляє у пропуску вантажу гуманiтарної допомоги на територiю України, крiм випадку, коли задекларована вага вантажу менша, нiж вага, зазначена у записi пiд унiкальним кодом гуманiтарної допомоги.
(абзац п'ятий пункту 6 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.11.2023 р. N 1216) |
Ввезення гуманiтарної допомоги на територiю України за декларацiєю дозволяється протягом 30 календарних днiв з дати її створення.
Товари, iнформацiю про якi внесено до автоматизованої системи пiд вiдповiдним унiкальним кодом гуманiтарної допомоги та якi не ввезенi на територiю України протягом 90 календарних днiв з дати присвоєння унiкального коду гуманiтарної допомоги, автоматично втрачають статус товарiв, визнаних гуманiтарною допомогою, у порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему.
7. У разi подання декларацiї безпосередньо в пунктi пропуску через державний кордон України в паперовiй формi без формування унiкального електронного iдентифiкатора посадовою особою митного органу протягом трьох годин пiсля завершення митного оформлення декларацiї забезпечується формування електронного запису з перенесенням даних декларацiї та внесення iнформацiї про оформлену гуманiтарну допомогу до iнформацiйно-комунiкацiйних систем митних органiв, якi автоматично передаються до автоматизованої системи.
8. Передача даних щодо митного оформлення декларацiї та iнформацiйна взаємодiя мiж iнформацiйно-комунiкацiйними системами митних органiв та автоматизованою системою здiйснюється на пiдставi угоди, укладеної мiж Держмитслужбою та Мiнсоцполiтики, та вiдповiдних протоколiв про iнформацiйний обмiн.
9. Внесення змiн до декларацiї дозволяється лише до подання її митному органу в пунктi пропуску через державний кордон України.
З моменту прийняття митним органом декларацiї вона є документом, що засвiдчує факти, якi мають юридичне значення.
10. Отримувач, який є пiдприємством, установою чи органiзацiєю, що утримується за рахунок бюджетiв, уповноваженою ними державною установою або органом мiсцевого самоврядування, крiм закладiв, уповноважених МОЗ на отримання лiкарських засобiв, медичних виробiв, витратних матерiалiв, медичного обладнання, засобiв iндивiдуального захисту та iнших товарiв, необхiдних для належного забезпечення сфери охорони здоров'я в умовах воєнного стану (далi - отримувач медичної гуманiтарної допомоги), не пiзнiше нiж через 15 календарних днiв з дати внесення iнформацiї про оформлену гуманiтарну допомогу до iнформацiйно-комунiкацiйних систем митних органiв, яка автоматично передається до автоматизованої системи (далi - дата внесення iнформацiї про митне оформлення гуманiтарної допомоги за декларацiєю), веде облiк гуманiтарної допомоги, яка фактично отримана, шляхом формування iнвентаризацiйного опису в електронному кабiнетi автоматизованої системи.
Отримувач медичної гуманiтарної допомоги не пiзнiше нiж через 60 календарних днiв з дати внесення iнформацiї про митне оформлення гуманiтарної допомоги за декларацiєю веде облiк гуманiтарної допомоги, яка фактично отримана, формує та подає в автоматизованiй системi iнвентаризацiйний опис з використанням iнформацiйно-аналiтичної системи "MedData" шляхом автоматичного обмiну даними через прикладний програмний iнтерфейс (API).
11. За результатом виявлення невiдповiдностi фактично отриманої гуманiтарної допомоги категорiям товарiв та/або найменуванню товарiв, та/або кiлькостi мiсць, та/або кiлькостi штук, та/або вазi/об'єму, якi зазначенi в декларацiї, отримувач зобов'язаний сформувати та подати iнвентаризацiйний опис фактично отриманої гуманiтарної допомоги в електронному кабiнетi автоматизованої системи, який пiдтверджує фактичне отримання гуманiтарної допомоги. Iнвентаризацiйний опис фактично отриманої гуманiтарної допомоги у такому разi подається не пiзнiше нiж подання звiту. Подання iнвентаризацiйного опису фактично отриманої гуманiтарної допомоги вважається iнформуванням отримувачами правоохоронних органiв про встановлений факт невiдповiдностi фактично отриманої гуманiтарної допомоги категорiям товарiв та/або найменуванню товарiв, та/або кiлькостi мiсць, та/або кiлькостi штук, та/або вазi, якi зазначенi в декларацiї.
12. Отримувач, крiм отримувачiв медичної гуманiтарної допомоги, до 15 числа мiсяця, що настає за мiсяцем, в якому зазначено дату внесення iнформацiї про митне оформлення гуманiтарної допомоги за декларацiєю, формує та подає в електронному кабiнетi автоматизованої системи звiт або завантажує копiю паперового звiту, пiдписаного керiвником або особою, вiдповiдальною за ведення бухгалтерського облiку, або копiю звiту в електроннiй формi з накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису керiвника або особи, вiдповiдальної за ведення бухгалтерського облiку.
Звiт подається до 15 числа кожного мiсяця, що настає за звiтним, наростаючим пiдсумком окремо щодо кожного перелiку товарiв, що визнаються гуманiтарною допомогою, ввезених на митну територiю України, до повного її розподiлу.
У разi подання отримувачем iнвентаризацiйного опису фактично отриманої гуманiтарної допомоги звiт складається з урахуванням зазначеної в ньому iнформацiї про фактично отриману гуманiтарну допомогу.
До звiту можуть додаватися копiї первинних документiв отримувача або набувача гуманiтарної допомоги - юридичної особи.
Якщо останнiй день подання звiту припадає на вихiдний або святковий день, то останнiм днем подання звiту вважається наступний за вихiдним або святковим робочий день.
Звiти отримувачiв медичної гуманiтарної допомоги формуються та подаються в автоматизовану систему з використанням iнформацiйно-аналiтичної системи "MedData" шляхом автоматичного обмiну даними через прикладний програмний iнтерфейс (API).
13. Задекларована гуманiтарна допомога, щодо якої не подано звiт протягом 90 календарних днiв з дати внесення iнформацiї про митне оформлення гуманiтарної допомоги за декларацiєю, вважається такою, стосовно якої вiдсутнiй облiк щодо отримання та цiльового використання, та використаною не за цiльовим призначенням.
Контроль за цiльовим використанням гуманiтарної допомоги здiйснюється вiдповiдними спецiально уповноваженими державними органами, визначеними частиною другою статтi 11 Закону України "Про гуманiтарну допомогу", та правоохоронними органами.
14. Отримувач, крiм пiдприємств, установ чи органiзацiй, що утримуються за рахунок бюджетiв, уповноважених ними державних установ та органiв мiсцевого самоврядування, втрачає статус отримувача гуманiтарної допомоги з моменту блокування його облiкового запису в Єдиному реєстрi у порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему.
Таке блокування здiйснюється:
автоматично у разi неподання отримувачем звiту протягом 90 календарних днiв з дати митного оформлення гуманiтарної допомоги за декларацiєю або неподання отримувачем, який задекларував гуманiтарну допомогу i не здiйснив її повний розподiл, звiту iз зазначенням актуальної iнформацiї про наявнiсть гуманiтарної допомоги протягом 90 днiв пiдряд;
адмiнiстратором автоматизованої системи за наявностi у нього судового рiшення про порушення отримувачем законодавства про гуманiтарну допомогу, що набрало законної сили, офiцiйної iнформацiї про лiквiдацiю юридичної особи, яка є отримувачем, заяви про виключення отримувача з Єдиного реєстру або у разi, коли отримувач не вiдповiдає вимогам до осiб, якi можуть бути отримувачами гуманiтарної допомоги вiдповiдно до Закону України "Про гуманiтарну допомогу".
У разi порушення отримувачем умови, визначеної абзацом третiм цього пункту, вперше такий отримувач втрачає статус отримувача гуманiтарної допомоги на три мiсяцi. У випадку подання таким отримувачем звiту в автоматизованiй системi реєстрацiї гуманiтарної допомоги протягом мiсяця з дати блокування його облiкового запису в Єдиному реєстрi адмiнiстратор автоматизованої системи реєстрацiї гуманiтарної допомоги протягом десяти календарних днiв здiйснює його розблокування.
У разi повторного порушення отримувачем умови, визначеної абзацом третiм цього пункту, повторна реєстрацiя в Єдиному реєстрi особи, яка втратила статус отримувача гуманiтарної допомоги, здiйснюється не ранiше нiж через шiсть мiсяцiв пiсля внесення запису про втрату статусу отримувача в автоматизованiй системi реєстрацiї гуманiтарної допомоги.
(абзац п'ятий пункту 14 замiнено абзацами згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.11.2023 р. N 1216) |
15. Особи, виннi у порушеннi законодавства про гуманiтарну допомогу, несуть вiдповiдальнiсть згiдно iз законом.
16. Нацсоцслужба проводить монiторинг даних щодо гуманiтарної допомоги та її розподiлу.
17. Сформованi в автоматизованiй системi чи завантаженi до неї декларацiя, звiт, iнвентаризацiйний опис та копiї первинних документiв розмiщуються у вiльному та безоплатному доступi (крiм декларацiї, звiту, iнвентаризацiйного опису щодо гуманiтарної допомоги, отримувачами та/або набувачами якої є органи вiйськового управлiння, визначенi Мiноборони, правоохороннi органи, iншi вiйськовi формування, утворенi вiдповiдно до закону, Адмiнiстрацiя Держспецзв'язку чи пiдпорядкований пiдроздiл, визначений нею, вiйськовi адмiнiстрацiї, утворенi вiдповiдно до законодавства, суб'єкти, якi безпосередньо здiйснюють боротьбу з тероризмом, або суб'єкти, якi залучаються до боротьби з тероризмом).
Одержувати iнформацiю з автоматизованої системи мають право правоохороннi органи, для яких згiдно iз законодавством визначено функцiї здiйснення дiзнання, досудового слiдства та провадження оперативно-розшукової дiяльностi, органи прокуратури, центральнi органи виконавчої влади та Держекспортконтроль.
18. Ввезення товарiв гуманiтарної допомоги, якi належать до товарiв подвiйного використання, здiйснюється вiдповiдно до Порядку здiйснення державного контролю за мiжнародними передачами товарiв подвiйного використання, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 сiчня 2004 р. N 86 (Офiцiйний вiсник України, 2004 р., N 4, ст. 167), - iз змiнами, внесеними постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 жовтня 2018 р. N 974, крiм товарiв за перелiком згiдно з додатком до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 грудня 2022 р. N 1378 "Про перелiк товарiв, на мiжнароднi передачi (iмпорт) яких не поширюється дiя Закону України "Про державний контроль за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання" у перiод воєнного стану на територiї України" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 99, ст. 6204).
Ввезення товарiв гуманiтарної допомоги, якi належать до товарiв вiйськового призначення, здiйснюється вiдповiдно до Порядку здiйснення державного контролю за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 листопада 2003 р. N 1807 (Офiцiйний вiсник України, 2003 р., N 48, ст. 2506), крiм товарiв за перелiком згiдно з додатком до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 грудня 2022 р. N 1378 "Про перелiк товарiв, на мiжнароднi передачi (iмпорт) яких не поширюється дiя Закону України "Про державний контроль за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання" у перiод воєнного стану на територiї України".
Товари, визначенi у додатку до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 грудня 2022 р. N 1378 "Про перелiк товарiв, на мiжнароднi передачi (iмпорт) яких не поширюється дiя Закону України "Про державний контроль за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання" у перiод воєнного стану на територiї України", визнанi гуманiтарною допомогою, передаються набувачам гуманiтарної допомоги вiдповiдно до наказу Мiнфiну вiд 14 грудня 1999 р. N 298 "Про порядок бухгалтерського облiку гуманiтарної допомоги", та облiковуються у них.
Додаток 1 до Порядку |
ДЕКЛАРАЦIЯ N
про перелiк товарiв, що визнаються гуманiтарною
допомогою
1. Повне найменування отримувача гуманiтарної допомоги / Full Name of the Recipient of Humanitarian Aid | |||||||||||
2. Код згiдно з ЄДРПОУ отримувача гуманiтарної допомоги / USREO Code of the Recipient of Humanitarian Aid* | |||||||||||
3. Номер отримувача в Єдиному реєстрi отримувачiв гуманiтарної допомоги | |||||||||||
4. Унiкальний код гуманiтарної допомоги, наданий автоматизованою системою реєстрацiї гуманiтарної допомоги | |||||||||||
5. Прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) водiя / Surname, First Name, Patronymic (where available) of the Driver | |||||||||||
6. Прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) особи, що здiйснює декларування / Surname, First Name, Patronymic (where available) of the Person Making the Declaration | |||||||||||
7. Марка машини / Brand of Car | |||||||||||
8. Номер машини / Licence Plate | |||||||||||
9. Донор гуманiтарної допомоги, адреса, країна / Donor of Humanitarian Aid (Name, Address, Country) | |||||||||||
10. Вид гуманiтарного вантажу / Type of Humanitarian Cargo | |||||||||||
Поряд- ковий номер |
Категорiя товару / Category of Goods | Найменування товарiв / Description of Goods | Кiлькiсть мiсць / Number of Packages*** | Орiєнтовна вага,
кiлограмiв / об'єм, лiтрiв / Approximate weight, kg / Volume, l |
Кiлькiсть, штук / Number of Pieces*** | ||||||
1 | Продовольство/Food | ||||||||||
2 | Санiтарно-гiгiєнiчнi засоби / Sanitary and hygienic means | ||||||||||
3 | Лiкарськi засоби та медичнi вироби / Medical devices and products | ||||||||||
4 | Одяг/Взуття / Clothing/Shoes | ||||||||||
5 | Технiчнi засоби / Technical means | ||||||||||
6 | Транспортнi засоби / Vehicles** | ||||||||||
7 | Паливо/Fuel | ||||||||||
8 | Iнше/Other | ||||||||||
Усього/Total | x | ||||||||||
11. Вiдомостi щодо водiя та транспортного засобу в разi перевантаження вантажу в пунктi пропуску / Vehicle and driver information in case of overloading of goods at the checkpoint: | |||||||||||
1) прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), паспортнi данi (серiя, номер) водiя / Surname, First Name, Patronymic (where available), Passport data (series number) of the Driver | |||||||||||
2) марка машини / Brand of Car | |||||||||||
3) номер машини / Licence Plate | |||||||||||
12. Додаткова iнформацiя щодо транспортних засобiв / Additional piecies of information of Vehicles: | |||||||||||
Поряд- ковий номер |
Iдентифiкацiйний номер транспортного засобу / Vehicle identification number | Марка/ Brand | Комерцiйний опис / Commercial description | Об'єм двигуна, куб. сантиметрiв / Capacity, cm3 | Тип палива / Fuel type | Рiк випуску / Year of manufacture | |||||
(пiдпис) | (прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) особи, яка здiйснює декларування) |
____________
* Не зазначається для дипломатичного
представництва, консульської установи iноземної
держави або представництва мiжнародної чи
iноземної благодiйної органiзацiї в Українi / Does not
need to be specified for diplomatic mission, consular institution of a foreign state or a
representative office of an international or foreign charitable organization in Ukraine.
** Додаткова iнформацiя щодо транспортних засобiв
зазначається у пунктi 12 декларацiї.
*** Зазначається за наявностi.
(додаток 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.11.2023 р. N 1216) |
Додаток 2 до Порядку |
Iдентифiкацiйний код отримувача гуманiтарної допомоги згiдно з ЄДРПОУ |
IНВЕНТАРИЗАЦIЙНИЙ ОПИС ГУМАНIТАРНОЇ
ДОПОМОГИ N ___
внутрiшнiй первинний документ (акт)
Унiкальний код гуманiтарної допомоги, наданий автоматизованою системою реєстрацiї гуманiтарної допомоги |
|
Iнвентаризацiя: | розпочата ___ ____________ 20__ р., закiнчена ___ ____________ 20__ р. |
Отримано гуманiтарної допомоги |
Поряд- ковий номер |
Категорiя товару | Найменування товарiв, опис вантажу | Одиниця вимiру | Вага, кiлограмiв / об'єм, лiтрiв | Кiль-кiсть, штук | Цiна за одиницю, гривень | Первiсна (справедлива) вартiсть, гривень |
1 | Продовольство/Food | ||||||
2 | Санiтарно-гiгiєнiчнi засоби / Sanitary and hygienic means | ||||||
3 | Лiкарськi засоби та медичнi вироби / Medical devices and products | ||||||
4 | Одяг/Взуття / Clothing/Shoes | ||||||
5 | Технiчнi засоби / Technical means | ||||||
6 | Транспортнi засоби / Vehicles | ||||||
7 | Паливо/Fuel | ||||||
8 | Iнше/Other | ||||||
____________ Усього |
x | x |
Пiдпис вiдповiдальної особи ________________________________ |
Додаток 3 до Порядку |
ЗВIТ
про наявнiсть i розподiл гуманiтарної допомоги
станом на останнiй день звiтного мiсяця ___ ____________
20__ р.
Вантаж фактично розподiлено
|
____________
* На основi документального пiдтвердження втрат
товарiв.
** Первиннi документи.
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 вересня 2023 р. N 953 |
ЗМIНИ,
що вносяться до постанови Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 28 квiтня 2000 р. N 728
1. Доповнити постанову пунктом 11 такого змiсту:
"11. Установити, що на перiод воєнного стану рiшення про знищення та/або утилiзацiю неякiсних або непридатних до споживання товарiв (предметiв) гуманiтарної допомоги може приймати юридична особа, на балансi якої перебуває така гуманiтарна допомога. При цьому пункти 3 - 8 Порядку, затвердженого цiєю постановою, не застосовуються. Знищення та/або утилiзацiя неякiсних або непридатних до споживання товарiв (предметiв) гуманiтарної допомоги здiйснюється з дотриманням вимог природоохоронного законодавства.
Знищення та утилiзацiя товарiв (предметiв) гуманiтарної допомоги юридичними особами, уповноваженими Мiнiстерством охорони здоров'я на отримання лiкарських засобiв, медичних виробiв, витратних матерiалiв, медичного обладнання, засобiв iндивiдуального захисту та iнших товарiв, необхiдних для належного забезпечення сфери охорони здоров'я в умовах воєнного стану, здiйснюється у порядку, визначеному Мiнiстерством охорони здоров'я. При цьому Порядок, затверджений цiєю постановою, не застосовується.".
2. У Порядку вивезення за межi України або знищення неякiсних та непридатних до споживання товарiв (предметiв) гуманiтарної допомоги, затвердженому зазначеною постановою:
1) пункт 2 доповнити абзацом такого змiсту:
"Мiнiмальний строк придатностi харчових продуктiв (або дата "вжити до"), лiкарських засобiв, медичних виробiв (крiм медичної технiки) та ветеринарних препаратiв на момент набуття ними статусу гуманiтарної допомоги повинен вiдповiдати строкам, зазначеним в абзацi третьому цього пункту.";
2) у пунктах 9 та 12 слово "Мiндоходiв" замiнити словом "Держмитслужби".
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 вересня 2023 р. N 953 |
ПЕРЕЛIК
постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, що втратили
чиннiсть
1. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 1 березня 2022 р. N 174 "Деякi питання пропуску гуманiтарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1259).
2. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 березня 2022 р. N 202 "Деякi питання отримання, використання, облiку та звiтностi благодiйної допомоги" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1286).
3. Пункт 2 змiн, що вносяться до деяких постанов Кабiнету Мiнiстрiв України з питань гуманiтарної допомоги, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 7 березня 2022 р. N 224 "Про затвердження перелiку категорiй товарiв, що визнаються гуманiтарною допомогою без здiйснення процедури визнання таких товарiв гуманiтарною допомогою у кожному конкретному випадку, на перiод воєнного стану та внесення змiн до деяких постанов Кабiнету Мiнiстрiв України з питань гуманiтарної допомоги" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1309).
4. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 березня 2022 р. N 235 "Про внесення змiн до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 1 березня 2022 р. N 174" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1317).
5. Пункт 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 березня 2022 р. N 329 "Про внесення змiн до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 1 березня 2022 р. N 174 та визнання таким, що втратив чиннiсть, пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 7 березня 2022 р. N 224" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 26, ст. 1416).
6. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22 березня 2022 р. N 344 "Про внесення змiни до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 1 березня 2022 р. N 174" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 26, ст. 1430).
7. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 березня 2022 р. N 362 "Про внесення змiн до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 1 березня 2022 р. N 174" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 27, ст. 1497).
8. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 1 квiтня 2022 р. N 396 "Про внесення змiни до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 1 березня 2022 р. N 174" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 29, ст. 1574).
9. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 квiтня 2022 р. N 409 "Про внесення змiн до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 1 березня 2022 р. N 174" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 31, ст. 1652).
10. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 травня 2022 р. N 606 "Про внесення змiн до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 1 березня 2022 р. N 174" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 43, ст. 2331).
11. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 сiчня 2023 р. N 2 "Про внесення змiн до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 1 березня 2022 р. N 174" (Офiцiйний вiсник України, 2023 р., N 6, ст. 504).