
КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
| вiд 24 березня 2004 р. | N 368 |
|---|
Про затвердження Порядку класифiкацiї
надзвичайних ситуацiй за їх рiвнями
| (назва iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.05.2013р. N 380) |
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 2 квiтня 2009 року N 297,
вiд 29 травня 2013 року N 380
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Затвердити Порядок класифiкацiї надзвичайних ситуацiй за їх рiвнями (додається).
| (пункт 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.05.2013р. N 380) |
2. Визнати такими, що втратили чиннiсть:
постанову Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15 липня 1998 р. N 1099 "Про порядок класифiкацiї надзвичайних ситуацiй" (Офiцiйний вiсник України, 1998 р., N 28, ст. 106);
пункт 9 змiн, що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15 травня 2003 р. N 717 (Офiцiйний вiсник України, 2003 р., N 21, ст. 937).
| Прем'єр-мiнiстр України | В.ЯНУКОВИЧ |
Iнд. 33
| ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 березня 2004 р. N 368 |
ПОРЯДОК
класифiкацiї надзвичайних ситуацiй за їх рiвнями
| (назва Порядку iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.05.2013р. N 380) |
1. Класифiкацiя надзвичайних ситуацiй (далi - надзвичайна ситуацiя) за їх рiвнями здiйснюється для забезпечення органiзацiї взаємодiї центральних i мiсцевих органiв виконавчої влади, пiдприємств, установ та органiзацiй у процесi вирiшення питань, пов'язаних з надзвичайними ситуацiями та лiквiдацiєю їх наслiдкiв.
| (пункт 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.05.2013р. N 380) |
11. У цьому Порядку наведенi нижче термiни вживаються у такому значеннi:
уражальний чинник джерела надзвичайної ситуацiї - складова частина небезпечного явища або процесу, що характеризується фiзичною, хiмiчною, бiологiчною чи iншою дiєю (впливом) та перевищенням нормативних показникiв;
порушення нормальних умов життєдiяльностi - вiдсутнiсть питного водопостачання, водовiдведення, електро-, газо- i теплопостачання (в осiнньо-зимовий перiод) та/або така змiна технiчного стану житлового будинку (примiщення), внаслiдок якої вiн став аварiйним або не придатним до експлуатацiї, та/або змiна стану територiї (об'єкта), внаслiдок якої проживання населення i провадження господарської дiяльностi на територiї (об'єктi) є неможливим.
| (Порядок доповнено пунктом 11 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 02.04.2009р. N 297) |
2. Залежно вiд обсягiв заподiяних наслiдкiв, технiчних i матерiальних ресурсiв, необхiдних для їх лiквiдацiї, надзвичайна ситуацiя класифiкується як державного, регiонального, мiсцевого або об'єктового рiвня.
3. Для визначення рiвня надзвичайної ситуацiї встановлюються такi критерiї:
1) територiальне поширення та обсяги технiчних i матерiальних ресурсiв, що необхiднi для лiквiдацiї наслiдкiв надзвичайної ситуацiї;
2) кiлькiсть людей, якi внаслiдок дiї уражальних чинникiв джерела надзвичайної ситуацiї загинули або постраждали, або нормальнi умови життєдiяльностi яких порушено;
| (пiдпункт 2 пункту 3 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 02.04.2009р. N 297) |
3) розмiр збиткiв, завданих уражальними чинниками джерела надзвичайної ситуацiї, розраховується вiдповiдно до Методики оцiнки збиткiв вiд наслiдкiв надзвичайних ситуацiй техногенного i природного характеру, затвердженої постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15 лютого 2002р. N 175 (Офiцiйний вiсник України, 2002р., N 18, ст. 356; 2003р., N 23, ст. 1070).
| (пiдпункт 3 пункту 3 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 02.04.2009р. N 297) |
4. Державного рiвня визнається надзвичайна ситуацiя:
1) яка поширилась або може поширитися на територiю iнших держав;
2) яка поширилась на територiю двох чи бiльше регiонiв України (Автономної Республiки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя), а для її лiквiдацiї необхiднi матерiальнi i технiчнi ресурси в обсягах, що перевищують можливостi цих регiонiв, але не менш як 1 вiдсоток вiд обсягу видаткiв вiдповiдних мiсцевих бюджетiв (надзвичайна ситуацiя державного рiвня за територiальним поширенням);
3) яка призвела до загибелi понад 10 осiб або внаслiдок якої постраждало понад 300 осiб (постраждалi - особи, яким внаслiдок дiї уражальних чинникiв джерела надзвичайної ситуацiї завдано тiлесне ушкодження або якi захворiли, що призвело до втрати працездатностi, засвiдченої в установленому порядку) чи було порушено нормальнi умови життєдiяльностi понад 50 тис. осiб на тривалий час (бiльш як на 3 доби);
| (пiдпункт 3 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 02.04.2009р. N 297) |
4) внаслiдок якої загинуло понад 5 осiб або постраждало понад 100 осiб, чи було порушено нормальнi умови життєдiяльностi понад 10 тис. осiб на тривалий час (бiльш як на 3 доби), а збитки (оцiненi в установленому законодавством порядку), спричиненi надзвичайною ситуацiєю, перевищили 25 тис. мiнiмальних розмiрiв (на час виникнення надзвичайної ситуацiї) заробiтної плати;
5) збитки вiд якої перевищили 150 тис. мiнiмальних розмiрiв заробiтної плати;
6) яка в iнших випадках, передбачених актами законодавства, за своїми ознаками визнається як надзвичайна ситуацiя державного рiвня.
5. Регiонального рiвня визнається надзвичайна ситуацiя:
1) яка поширилась на територiю двох чи бiльше районiв (мiст обласного значення) Автономної Республiки Крим, областей, а для її лiквiдацiї необхiднi матерiальнi i технiчнi ресурси в обсягах, що перевищують можливостi цих районiв, але не менш як 1 вiдсоток обсягу видаткiв вiдповiдних мiсцевих бюджетiв (надзвичайна ситуацiя регiонального рiвня за територiальним поширенням);
2) яка призвела до загибелi вiд 3 до 5 осiб або внаслiдок якої постраждало вiд 50 до 100 осiб, чи було порушено нормальнi умови життєдiяльностi вiд 1 тис. до 10 тис. осiб на тривалий час (бiльш як на 3 доби), а збитки перевищили 5 тис. мiнiмальних розмiрiв заробiтної плати;
3) збитки вiд якої перевищили 15 тис. мiнiмальних розмiрiв заробiтної плати.
6. Мiсцевого рiвня визнається надзвичайна ситуацiя:
1) яка вийшла за межi територiй потенцiйно небезпечного об'єкта, загрожує довкiллю, сусiднiм населеним пунктам, iнженерним спорудам, а для її лiквiдацiї необхiднi матерiальнi i технiчнi ресурси в обсягах, що перевищують власнi можливостi потенцiйно небезпечного об'єкта;
2) внаслiдок якої загинуло 1-2 особи або постраждало вiд 20 до 50 осiб, чи було порушено нормальнi умови життєдiяльностi вiд 100 до 1000 осiб на тривалий час (бiльш як на 3 доби), а збитки перевищили 0,5 тис. мiнiмальних розмiрiв заробiтної плати;
3) збитки вiд якої перевищили 2 тис. мiнiмальних розмiрiв заробiтної плати.
7. Об'єктового рiвня визнається надзвичайна ситуацiя, яка не пiдпадає пiд названi вище визначення.
8. Надзвичайна ситуацiя вiдноситься до певного рiвня за умови вiдповiдностi її хоча б одному iз значень критерiїв, наведеному у пунктах 4-7 цього Порядку.
9. У разi коли внаслiдок надзвичайної ситуацiї для вiдповiдних порогових значень рiвнiв людських втрат або кiлькостi осiб, якi постраждали чи зазнали порушення нормальних умов життєдiяльностi, обсяг збиткiв не досягає визначеного у цьому Порядку, рiвень надзвичайної ситуацiї визнається на ступiнь менше (для дорожньо-транспортних пригод - на два ступеня менше).
10. Вiднесення надзвичайної ситуацiї, яка виникла на територiї кiлькох адмiнiстративно-територiальних одиниць, до державного та регiонального рiвня за територiальним поширенням або за сумарними показниками її наслiдкiв не є пiдставою для вiднесення надзвичайної ситуацiї до державного або регiонального рiвня окремо для кожної з цих адмiнiстративно-територiальних одиниць. Вiднесення надзвичайної ситуацiї до державного та регiонального рiвня для зазначених адмiнiстративно-територiальних одиниць здiйснюється окремо за критерiями та правилами, зазначеними у пунктах 4-9 цього Порядку.
11. Остаточне рiшення щодо визначення рiвня надзвичайної ситуацiї з подальшим вiдображенням його у даних статистики, зокрема у разi вiдсутностi вiдомостей у повному обсязi стосовно розвитку надзвичайної ситуацiї, приймає ДСНС з урахуванням експертного висновку (за наявностi) регiональної комiсiї з питань техногенно-екологiчної безпеки та надзвичайних ситуацiй.
| (абзац перший пункту 11 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.05.2013р. N 380) |
Експертний висновок про рiвень надзвичайної ситуацiї готується ДСНС за дорученням Кабiнету Мiнiстрiв України.
| (абзац другий пункту 11 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.05.2013р. N 380) |
ДСНС має право звернутися до центральних органiв виконавчої влади за iнформацiєю про розмiр завданих збиткiв. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iнформацiї несе орган виконавчої влади, який її подає.
| (абзац третiй пункту 11 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.05.2013р. N 380) |
У разi аварiйної подiї (пригоди), що сталася з транспортним засобом, або аварiї на виробництвi (незалежно вiд форми власностi) до iнформацiї центрального органу виконавчої влади додається акт розслiдування такої подiї (пригоди) або аварiї, проведеного в установленому законодавством порядку.
Остаточне рiшення (експертний висновок) ДСНС є пiдставою для здiйснення iнших заходiв щодо реагування на надзвичайну ситуацiю вiдповiдно до законодавства.
| (абзац п'ятий пункту 11 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.05.2013р. N 380) | |
| (пункт 11 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 02.04.2009р. N 297) |
.png)

