помогите найти полный текст приказа КОТ №431 от 02.08.2010г.
В приложении QDPro нет этого приказа КОТ №431 от 02.08.2010г.... Помогите пожалуйста найти полный его текст.. ))
Вероника: Втр, Октябрь 25, 2011 10:48 2
В приложении QDPro нет этого приказа КОТ №431 от 02.08.2010г.... Помогите пожалуйста найти полный его текст.. ))
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. Поддержка: support@qdpro.com.ua |
inna: Втр, Октябрь 25, 2011 13:08
ДЕРЖАВНА МИТНА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Київ
02 серпня 2010 р.
№ 431
Про затвердження Тимчасового порядку створення зон митного контролю в зоні діяльності Київської обласної митниці та форми Заяви на створення постійної (тимчасової) зони митного контролю
Із змінами та доповненнями, внесеними
наказом Київської обласної митниці
від 15.10.10 № 653
Відповідно до статей 48-52 Митного кодексу України, Порядку створення зон митного контролю та їх функціонування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.02 № 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функціонування і Порядку надання дозволу на розміщення у зонах митного контролю споруд та об’єктів інфраструктури, що належать іншим, ніж митні, органам державної влади, які здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України" (із змінами і доповненнями), наказів Держмитслужби України від 21.11.05 № 1136 "Про місця прибуття автотранспорту" та від 26.05.10 № 521 "Про затвердження Примірного положення про зони митного контролю", з метою забезпечення єдиного підходу у затвердженні митницею положень про зони митного контролю та організації митного контролю в зоні діяльності митниці,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
- Тимчасовий порядок створення зон митного контролю;
- форму Заяви на створення постійної (тимчасової) зони митного контролю.
2. Начальникам митного поста, відділів та секторів митного оформлення під особисту відповідальність забезпечити:
- проведення процедур митного контролю виключно в зонах митного контролю, у тому числі при одноразовому здійсненні митного контролю на період оперативного вирішення питань такого контролю в межах митної території України, у випадках передбачених статтею 159 Митного кодексу України;
- дотримання режиму зони митного контролю, а також законності та правопорядку при проведенні митних процедур в зонах митного контролю;
- інформування суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності про введення в дію зазначеного наказу та його вимоги;
- приведення положення про постійні та тимчасові зони митного контролю до вимог цього наказу.
3. Начальникам митного поста, відділів та секторів митного оформлення у тижневий термін забезпечити надання до відділу організації митного контролю та митних посередників погоджених з власниками територій (керівниками підприємств, у межах яких розташовані зони митного контролю; адміністрацією залізничних перевезень) положень на кожну постійну та тимчасову зону митного контролю та необхідних документів для подальшого затвердження.
4. Вважати таким, що втратив чинність наказ Київської обласної митниці від 08.06.10 № 317 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю, Типового положення про постійну зону митного контролю Київської обласної митниці".
5. Начальнику відділу організаційного та документального забезпечення довести вимоги наказу до структурних підрозділів Київської обласної митниці згідно з розрахунком розсилки.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступників начальника митниці відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
Загальний контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
В.о начальника митниці
Т.Ю.Бойченко
Подання:
Начальник відділу
організації митного контролю
та роботи митних посередників
В.В.Лифар
Погоджено:
Заступник начальника митниці
В.В.Немеш
Заступник начальника митниці
В.М.Башкіров
Т.в.о начальника відділу
правового забезпечення
Г.В.Джулай
Начальник відділу організаційного
та документального забезпечення
І.В.Савицька
В.о начальника відділу кадрового
забезпечення та з питань
запобігання корупції
М.В.Бережний
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ Київської обласної митниці
від 02.08.2010 р. № 431
ТИМЧАСОВИЙ
ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ ЗОН МИТНОГО КОНТРОЛЮ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ МИТНИЦІ
1. Загальні положення
1. Тимчасовий порядок створення зон митного контролю в Київській обласній митниці (далі – Тимчасовий порядок) розроблений відповідно до Митного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.02 № 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функціонування і Порядку надання дозволу на розміщення у зонах митного контролю споруд та об’єктів інфраструктури, що належать іншим, ніж митні, органам державної влади, які здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України" (із змінами та доповненнями), наказів Держмитслужби України від 21.11.05 № 1136 "Про місця прибуття автотранспорту", від 30.12.08 № 1489 "Про вдосконалення окремих питань забезпечення режиму зон митного контролю", від 26.05.10 № 521 "Про затвердження Примірного положення про зони митного контролю", спільного наказу Держмитслужби України та Міністерства транспорту України від 18.09.08 № 1019/1143 "Про затвердження інструкцій про взаємодію посадових осіб митних органів, що здійснюють митні процедури в міжнародному залізничному сполученні, і працівників залізниць України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.12.08 за № 1157/15848, інших нормативно-правових актів України з питань митної справи.
2. Даний Тимчасовий порядок розроблено з метою забезпечення єдиного підходу при створенні та забезпеченні функціонування зон митного контролю (постійної, тимчасової, зони одноразового здійснення митного контролю) в зоні діяльності Київської обласної митниці (далі – митниці), а також при затвердженні митницею положень про постійні та тимчасові зони митного контролю.
3. У цьому Тимчасовому порядку терміни і поняття вживаються у тому ж значенні, що і в Митному кодексі України та інших нормативно-правових актів України у сфері митної справи.
4. Зони митного контролю за режимом функціонування можуть бути постійними, тимчасовими або зонами одноразового здійснення митного контролю.
5. Зони митного контролю створюються з метою здійснення митницею митних процедур щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, проведення заходів, пов'язаних з виявленням, запобіганням і припиненням контрабанди та порушень митних правил.
6. Зони митного контролю створюються в зоні діяльності митниці:
- на залізничних станціях;
- на територіях підприємств;
- на територіях митних постів, підрозділів митного оформлення митниці;
- в інших, визначених нею місцях.
7. Зони митного контролю створюються митницею за погодженням:
- на територіях підприємств – з керівництвом підприємств;
- на залізничних станціях – з адміністрацією залізничних станцій;
- на будь-якій ділянці місцевості в межах зони діяльності митниці - самостійно.
8. Невід’ємною частиною положення про постійні та тимчасові зони митного контролю є план-схема з позначенням площі, меж зон митного контролю та напряму руху транспортних засобів на території зон митного контролю, яка погоджується з відповідними особами (адміністрацією залізничних станцій, власниками територій або керівниками підприємств, у межах яких розташовані зони митного контролю).
9. Межі зон митного контролю визначаються митницею за погодженням з власниками територій (керівниками підприємств, у межах яких розташовані зони митного контролю; адміністрацією залізничних перевезень):
- для автомобільного сполучення - на смугах руху легкового та вантажного автотранспорту, у залах митного огляду та інших приміщеннях митниці;
- для залізничного сполучення – у залах митного огляду, на оглядових майданчиках, у контейнерних терміналах та інших місцях, визначених на територіях залізничних станцій.
Межі зон митного контролю чітко визначаються митницею на місцевості.
10. Даний Тимчасовий порядок не поширюється на порядок створення зон митного контролю митниці в межах пункту пропуску міжнародного аеропорта Бориспіль.
(пункт 10 доповнено наказом Київської обласної митниці від 15.10.10 № 653)
1. Створення постійних зон митного контролю
1.1. Постійні зони митного контролю створюються в місцях розташування підрозділів митного оформлення (митного поста, відділів та секторів митного оформлення) Київської обласної митниці, у яких постійно здійснюються митні процедури, та/або в місцях, у яких перебувають товари під митним контролем:
- на територіях митного поста, відділів та секторів митного оформлення митниці;
- на територіях та в приміщеннях підприємств, за умови дотримання ними вимог щодо забезпечення режиму зони митного контролю;
- на складах митниці, де зберігаються товари та інші предмети під митним контролем.
1.2 Для отримання дозволу на створення постійної зони митного контролю до підрозділу митного оформлення подаються наступні документи, визначені у додатку 1 до цього Порядку.
1.3 Пакет документів розглядається начальником підрозділу митного оформлення або особою, яка його заміщує.
У разі відповідності пакету документів вимогам чинного законодавства України з питань митної справи начальником підрозділу митного оформлення або особою, яка його заміщує на зворотній стороні заяви, у розділі 5 заяви, вчиняється запис про доцільність створення зони митного контролю із посиланням на діючі нормативно-законодавчі акти України з питань митної справи, а також вказується термін дії дозволу на функціонування зони митного контролю.
У разі відмови підрозділом митного оформлення у наданні дозволу на створення зони митного контролю, начальником підрозділу митного оформлення або особою, яка його заміщує у розділі 5 заяви вчиняється запис із зазначенням причин такої відмови.
1.4 Під час розгляду поданого пакету документів щодо відкриття постійної зони митного контролю підрозділом митного оформлення перевіряються відомості, зазначені в поданих документах, зокрема перевіряється право власності заявника на території та приміщення, які розміщуватимуться в зоні митного контролю, стан території та складських приміщень, в межах якої планується створення постійної зони митного контролю, на предмет дотримання режиму зони митного контролю.
За результатами обстеження території та складських приміщень, в межах яких планується створення постійної зони митного контролю, складається акт за формою, затвердженою наказом Держмитслужби України від 04.07.03 № 435 "Про затвердження форми Акта про проведення огляду території і приміщень складів тимчасового зберігання, митних ліцензійних складів, спеціальних митних зон, магазинів безмитної торгівлі та інших місць, де перебувають або можуть перебувати товари й транспортні засоби, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено законом на митні органи". Зазначений акт обов’язково візується або підписується начальником підрозділу митного оформлення митниці або особою, яка його заміщує.
1.5. Пакет документів, після розгляду в підрозділі митного оформлення, направляється до відділу організаційного та документального забезпечення для реєстрації у загальному порядку. Після реєстрації та розгляду керівництвом митниці пакет документів направляється до відділу організації митного контролю та роботи митних посередників для подальшого розгляду.
1.6. У разі прийняття позитивного рішення щодо створення постійної зони митного контролю відділом організації митного контролю та роботи митних посередників готується проект наказу про створення постійної зони митного контролю.
У разі відмови митницею у наданні дозволу на відкриття постійної зони митного контролю відділом організації митного контролю та роботи митних посередників готується проект відповіді суб’єкту зовнішньоекономічної діяльності – заявнику, що містить роз'яснення причин відмови та вичерпні вимоги, виконання яких необхідне для одержання дозволу.
1.7 Дозволом на створення й функціонування постійної зони митного контролю є наказ по митниці, а також підпис начальника митниці або уповноваженої ним особи на всіх примірниках Положення про постійну зону митного контролю, План-схеми постійної зони митного контролю, засвідчених відтисками печаток підприємства й митниці.
Положення про постійну зону митного контролю в обов’язковому порядку має бути погоджено власником території або керівником підприємства, у межах якого буде розташована постійна зона митного контролю.
План-схема постійної зони митного контролю в обов’язковому порядку має бути погоджено власником території або керівником підприємства, у межах якого буде розташована постійна зона митного контролю, а, у разі наявності залізничних колій – ще й керівництвом адміністрації залізничних перевезень.
Порядок погодження документів визначено пунктом 4.5 Інструкції з діловодства в митній службі України, затвердженої наказом Держмитслужби України від 28.12.02№ 747 (зі змінами та доповненнями).
1.8 Два примірника пакету документів та дві копії наказу про створення постійної зони митного контролю, засвідчені в установленому порядку, повертаються відділом організації митного контролю та роботи митних посередників до відповідного підрозділу митного оформлення для подальшого направлення підрозділом митного оформлення одного примірника відповідному підприємству.
Третій примірник пакету документів щодо постійної зони митного контролю залишається у відділі організації митного контролю та роботи митних посередників митниці.
2. Створення тимчасових зон митного контролю
2.1. Тимчасові зони митного контролю встановлюються на час безпосереднього здійснення митних процедур або на період зберігання товарів та інших предметів під митним контролем:
- на територіях митних постів, підрозділів митного оформлення митниці;
- на територіях залізничних станцій;
- на територіях і в приміщеннях підприємств, за умови дотримання ними вимог щодо забезпечення режиму зони митного контролю та здійснення митного контролю в повному обсязі.
2.2. Для створення тимчасової зони митного контролю підрозділом митного оформлення та відділом організації митного контролю та роботи митних посередників виконуються дії зазначені у пунктах 1.2 - 1.8 розділу 1 цього Тимчасового порядку.
3. Створення зони одноразового здійснення митного контролю
3.1. Зони одноразового здійснення митного контролю створюються на період оперативного вирішення питань митного контролю в межах митної території України:
-у разі проведення огляду та переогляду транспортних засобів і товарів підрозділами митної варти відповідно до пункту 3 статті 22 Митного кодексу України;
- у випадках, передбачених статтею 159 Митного кодексу України.
3.2. Відповідальною посадовою особою митниці за створення на час здійснення митних процедур зони одноразового здійснення митного контролю та дотримання режиму зони митного контролю є:
- у разі проведення огляду та переогляду транспортних засобів і товарів підрозділами митної варти відповідно до пункту 3 статті 22 Митного кодексу України визначається наказом по митниці щодо проведення відповідного контрольного заходу;
- у випадках, передбачених статтею 159 Митного кодексу України, начальник підрозділу митного оформлення або особа, яка його заміщує, в зоні діяльності якого відбулася відповідна подія.
3.3. У разі проведення огляду та переогляду транспортних засобів і товарів підрозділами митної варти відповідно до пункту 3 статті 22 Митного кодексу України одноразова зона митного контролю створюється старшим оперативної групи, відповідно до плану-завдання на проведення спеціальних заходів посадовими особами відділу митної варти митниці, на підставі наказу про проведення спеціальних заходів у зоні діяльності Київської обласної митниці.
3.4. Відповідальна посадова особа митниці за створення на час здійснення митних процедур зони одноразового здійснення митного контролю та дотримання режиму зони митного контролю, визначає на місцевості межі зони одноразового здійснення митного контролю та відмічає її засобами візуалізації (стрічки, прапорці, стійки з табличками, тощо). Після завершення відповідних митних процедур складає акт за формою, затвердженою наказом Держмитслужби України від 04.07.03 № 435 "Про затвердження форми Акта про проведення огляду території і приміщень складів тимчасового зберігання, митних ліцензійних складів, спеціальних митних зон, магазинів безмитної торгівлі та інших місць, де перебувають або можуть перебувати товари й транспортні засоби, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено законом на митні органи", із зазначенням місцевості, на якій проводився митний огляд.
4. Заключні положення
4.1 Зони митного контролю на митних ліцензійних складах та складах тимчасового зберігання створюються під час їх відкриття.
Під час подання необхідних документів на відкриття митного ліцензійного складу (складу тимчасового зберігання) суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності подаються до митниці документи, передбачені додатком 1 цього Тимчасового порядку.
(пункт 4.1 викладено у редакції наказу Київської обласної митниці від 15.10.10 № 653)
4.2 При створенні тимчасової зони митного контролю слід також враховувати специфіку товарів, що переміщуються через митний кордон України та перебувають під митним контролем, зокрема, визначених пунктом 1.4 наказу Держмитслужби України від 21.11.05 № 1136 "Про місця прибуття автотранспорту".
4.3 На строк тимчасового зберігання товарів і транспортних засобів гуманітарної допомоги на складі організації – отримувача гуманітарної допомоги (далі – СГД) створюється тимчасова зона митного контролю.
Порядок відкриття та функціонування тимчасової зони митного контролю на СГД в зоні діяльності Київської обласної митниці регламентується Порядком створення зон митного контролю та їх функціонування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 № 1947 та цим Тимчасовим порядком.
4.4 На територіях постійних та тимчасових зон митного контролю в обов’язковому порядку повинні бути встановлені інформаційні знаки (додаток 2), план-схеми території зони митного контролю та схеми руху транспортних засобів по території зони митного контролю.
4.5 У разі структурної зміни підрозділу митного оформлення, а також зміни території та приміщень, в межах якої функціонують постійні або тимчасові зони митного контролю, підрозділ митного оформлення митниці в обов’язковому порядку письмово інформує відділ організації митного контролю та роботи митних посередників до вчинення будь-яких змін.
4.6 Зазначений Тимчасовий порядок не звільняє від виконання інших нормативно-правових актів України з питань митної справи.
4.7 Дія норм цього Тимчасового порядку, у разі змін, що відбулися в законодавстві України з питань митної справи, застосовується у частині, що не суперечить нормам діючих нормативно-правових актів України.
Начальник відділу організації
митного контролю та
роботи митних посередників
В.В.Лифар
Додаток 1
до Порядку створення зон митного контролю в зоні діяльності Київської обласної митниці
Перелік документів, необхідних для відкриття постійної (тимчасової) зони митного контролю
1. Заява підприємства встановленої форми (додається).
За результатами розгляду пакету документів начальником підрозділу митного оформлення або особою, яка його заміщує на зворотній стороні заяви вчиняється запис про доцільність створення постійної або тимчасової зони митного контролю із посиланням на діючі нормативно-законодавчі акти України з питань митної справи, а також вказується термін дії дозволу на функціонування зони митного контролю.
2. Три примірники проекту Положення про постійну (тимчасову) зону митного контролю.
Положення про постійну (тимчасову) зону митного контролю складається відповідно до Примірного положення про зони митного контролю, затвердженого наказом Держмитслужби України від 26.05.10 № 521.
Положення візується начальником підрозділу митного оформлення або особою, яка його заміщує, погоджується керівником підприємства, на території та в приміщеннях якого планується створення постійної (тимчасової) зони митного контролю, й скріплюється печаткою цього підприємства.
3. Три примірники План-схеми постійної (тимчасової) зони митного контролю.
На план-схемі мають бути визначені відповідними позначеннями межі зони митного контролю, площа зони митного контролю та рух транспортних засобів. План-схема візується начальником підрозділу митного оформлення або особою, яка його заміщує, погоджується керівником підприємства, на території та в приміщеннях якої планується створення постійної (тимчасової) зони митного контролю (адміністрацією залізничних перевезень – уразі потреби), й скріплюється печаткою цього підприємства.
4. Три примірники списку осіб, допущених підприємством до роботи в постійній (тимчасовій) зоні митного контролю.
Список осіб готується на бланку підприємства, підписується керівником відповідного підприємства й скріплюється печаткою цього підприємства.
5. Три примірники акту за формою, затвердженою наказом Держмитслужби України від 04.07.03 № 435 "Про затвердження форми Акта про проведення огляду території і приміщень складів тимчасового зберігання, митних ліцензійних складів, спеціальних митних зон, магазинів безмитної торгівлі та інших місць, де перебувають або можуть перебувати товари й транспортні засоби, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено законом на митні органи"
6. Завірені в установленому порядку копії документів (три примірники):
6.1 Облікової картки суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності (за наявності).
(пункт 6.1 викладено у редакції наказу Київської обласної митниці від 15.10.10 № 653)
6.2 Документів, що підтверджують право власності на територію та складські приміщення (договір власності, оренди, суборенди тощо), які розташовуватимуться в зоні митного контролю.
Додаток 2
до Порядку створення зон митного контролю в зоні діяльності Київської обласної митниці
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ Київської обласної митниці
від 02.08.2010 р. № 431
Форма Заяви на створення постійної/тимчасової зони митного контролю на залізничній станції та/або підприємстві
Начальнику відділу (сектору) митного оформлення № Київської обласної митниці
_________________________________________
_________________________________________
_________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові керівника підприємства, його місцезнаходження)
_________________________________________
(номер та дата заяви)
ЗАЯВА
Прошу надати відповідно до статті 48, 49 Митного кодексу України дозвіл на створення та визначення меж постійної/тимчасової зони митного контролю на території
______________________________________________________________________________________________
(назва підприємства)
код за ЄДРПОУ
Місцезнаходження постійної/тимчасової зони митного контролю
______________________________________________________________________________________________
облікова картка підприємства (організації)
______________________________________________________________________________________________
1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ (обґрунтування створення постійної/тимчасової зони митного контролю):
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
2. ДОКУМЕНТИ, ЩО ДОДАЮТЬСЯ ДО ЗАЯВИ:
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
3. ЗОБОВЯЗАННЯ ПІДПРИЄМСТВА:
Зобов’язуємося дотримуватись режиму зони митного контролю.
Зі змістом статей 48-52, 329, 331, 332, 333, 334, 336, 337, 338, 342, 346 Митного кодексу України ознайомлені.
У разі прийняття підрозділом митного оформлення рішення про здійснення митного оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування підрозділу митного оформлення або поза робочим часом, установленим митницею гарантуємо своєчасне унесення плати за таке митне оформлення.
Керівник підприємства
__________________
(підпис, дата)
М.П
Головний бухгалтер
підприємства
__________________
(підпис, дата)
ПОГОДЖЕННЯ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАЛІЗНИЧНОЇ СТАНЦІЇ1:
______________________________________________________________________________________________
______________________________
(посада службовця адміністрації
залізничної станції
__________________
(підпис, дата)
__________________
(ініціали, прізвище)
4. СТРОК ДІЇ ДОЗВОЛУ/ОСОБЛИВІ УМОВИ ДОЗВОЛУ/ПРИЧИНИ ВІДМОВИ:
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
5. РІШЕННЯ НАЧАЛЬНИКА ПІДРОЗДІЛУ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ:
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
Начальник підрозділу
митного оформлення
______________________
(підпис, дата)
______________________
(ініціали,, прізвище)
_____________________
1 Заповнюється виключно у випадку, якщо митні процедури здійснюватимуться щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються залізничним транспортом. В інших випадках дана графа перекреслюється.
Начальник відділу організації
митного контролю та
роботи митних посередників
В.В.Лифар
Declarant: Втр, Октябрь 25, 2011 13:46
Вероника, раздел наз-ся "Обсуждение законопроектов", а не помогите найти приказ ...
Добавить комментарий