Перейти к основному содержанию

  • УКР
  • РУС
 logo
Воскресенье, Май 17, 2026 - 16:53
  • Главная
  • Программное обеспечение
  • Загрузка
  • Форум
  • Курсы валют
  • Единое окно для международной торговли
  • Партнеры
  • О компании
  • Контакты

Вы здесь

Главная

Валютний нагляд: як визначається дата здійснення авансового платежу за операціями з імпорту товарів

   Звертаємо увагу платників податків на особливості визначення дати здійснення авансового платежу за операціями з імпорту товарів для цілей валютного нагляду.

   Відповідно до Закону України «Про валюту і валютні операції», у разі встановлення Національним банком України граничного строку розрахунків за імпортними операціями, поставка товарів має бути здійснена у визначений строк з дня авансового платежу (попередньої оплати).

   Для цілей валютного нагляду днем здійснення авансового платежу вважається дата списання коштів з рахунку резидента в банку.

   Саме з цього моменту платник втрачає можливість розпоряджатися коштами, а його зобов’язання щодо платежу вважається виконаним.

   Водночас під час міжнародних переказів банки використовують технічний реквізит – дату валютування (Value Date). Вона зазначається, зокрема, у міжнародних міжбанківських повідомленнях системи SWIFT та може відображатися в інших банківських документах.

   Однак дата валютування застосовується банками виключно для технологічних цілей проведення міжбанківських розрахунків і не визначає момент здійснення платіжної дії платником.

Таким чином, початок перебігу граничного строку розрахунків за імпортними операціями визначається лише датою списання коштів з рахунку резидента, а не датою валютування.

Рекомендуємо платникам враховувати зазначений підхід під час планування та здійснення розрахунків за зовнішньоекономічними операціями.

Державна податкова служба України
Пт, Март 20, 2026 16:18

Основное меню

  • Главная
  • Программное обеспечение
  • Загрузка
  • Форум
  • Курсы валют

Навигатор ВЭД

  • База документов
  • Каталог документов
  • Подборка документов
  • Украинская классификация товаров ВЭД
  • Единый список товаров двойного назначения
  • Классификационные решения ГТСУ
  • Средняя расчетная стоимость товаров согласно УКТВЭД
  • Справка по товару УКТВЭД
  • Таможенный калькулятор
  • Таможенный калькулятор для граждан (M16)
  • Расчет импорта автомобиля

Информационная поддержка

  • Электронное декларирование
  • NCTS Фаза 5
  • Единое окно для международной торговли
  • Время ожидания в пунктах пропуска
  • Проверить ГТД
  • Таможенный кодекс Украины
  • Кодексы Украины
  • Справочные материалы
  • Архив новостей
  • Обсуждение законопроектов
  • Удаленный контроль ГТД
  • Перечень тестовых заданий
  • Часто задаваемые вопросы
  • Реклама на сайте

Доска объявлений

Предлагаем услуги:
  • Послуги митного брокера
Copyright © 2026 НТФ «Интес» Все права сохранены.
Поддержка: support@qdpro.com.ua