Перейти к основному содержанию

  • УКР
  • РУС

 logo

Четверг, Июль 9, 2026 - 20:20
  • Главная
  • Программное обеспечение
  • Загрузка
  • Форум
  • Курсы валют
  • Единое окно для международной торговли
  • Партнеры
  • О компании
  • Контакты

Вы здесь

Главная

КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 1 липня 2026 р. N 875


Деякi питання здiйснення мiжнародних передач товарiв на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi

     Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     1. Затвердити Порядок здiйснення мiжнародних передач товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi (далi - Порядок), що додається.

     2. Установити, що пiд час надання дозволiв на здiйснення мiжнародних передач товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання вiдповiдно до Порядку:

     положення Порядку здiйснення державного контролю за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 листопада 2003 р. N 1807 (Офiцiйний вiсник України, 2003 р., N 48, ст. 2506), застосовуються в частинi, що не суперечить Порядку, затвердженому цiєю постановою;

     положення Порядку здiйснення державного контролю за мiжнародними передачами товарiв подвiйного використання, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 сiчня 2004 р. N 86 (Офiцiйний вiсник України, 2004 р., N 4, ст. 167), - iз змiнами, внесеними постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 жовтня 2018 р. N 974, застосовуються в частинi, що не суперечить Порядку, затвердженому цiєю постановою.

     3. Внести до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8 червня 1998 р. N 838 "Про затвердження Положення про порядок надання повноважень на право здiйснення експорту, iмпорту товарiв вiйськового призначення та товарiв, якi мiстять вiдомостi, що становлять державну таємницю" (Офiцiйний вiсник України, 1998 р., N 23, ст. 839; 2022 р., N 25, ст. 1329; 2023 р., N 75, ст. 4239; 2025 р., N 88, ст. 6142; 2026 р., N 41, ст. 2775, N 50, ст. 3378) i вiд 13 липня 2011 р. N 746 "Про затвердження Порядку справляння плати за надання платних адмiнiстративних послуг з оформлення та видачi документiв у галузi державного експортного контролю i перелiку платних адмiнiстративних послуг, що надаються Державною службою експортного контролю, та розмiру плати за їх надання" (Офiцiйний вiсник України, 2011 р., N 55, ст. 2187) змiни, що додаються.

     4. Мiнiстерству економiки, довкiлля та сiльського господарства забезпечити протягом одного мiсяця з дня набрання чинностi цiєю постановою функцiонування iнформацiйно-комунiкацiйної системи у сферi державного експортного контролю з метою надання електронних публiчних послуг пiд час оформлення та видачi дозволiв на здiйснення мiжнародних передач товарiв, передбачених Порядком.

     5. Мiнiстерству оборони разом з Мiнiстерством внутрiшнiх справ, Службою безпеки, Службою зовнiшньої розвiдки, Генеральним штабом Збройних Сил та розвiдувальним органом Мiнiстерства оборони забезпечити формування, ведення перелiку товарiв та технологiй вiйськового призначення та подвiйного використання, експорт яких може становити загрозу обороноздатностi та нацiональнiй безпецi України, його оновлення щокварталу та погодження Мiжвiдомчою комiсiєю з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю вiдповiдно до Порядку.

     6. Мiнiстерству закордонних справ разом з Мiнiстерством оборони, Службою безпеки, Службою зовнiшньої розвiдки, розвiдувальним органом Мiнiстерства оборони забезпечити формування, ведення перелiку держав, до яких можуть здiйснюватися мiжнароднi передачi товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання вiдповiдно до Порядку, його оновлення щокварталу та погодження Мiжвiдомчою комiсiєю з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю вiдповiдно до Порядку.

     7. Державним замовникам у сферi оборони забезпечити протягом 14 днiв з дня набрання чинностi цiєю постановою подання до Мiнiстерства оборони вiдомостей про потребу у товарах, якi закуповуються ними, а також стан виконання зобов'язань виконавцями державних контрактiв (договорiв) з оборонних закупiвель, а також подальше їх оновлення вiдповiдно до Порядку.

     8. Ця постанова набирає чинностi з дня її опублiкування та дiє протягом воєнного стану в Українi i шести мiсяцiв з дня його припинення або скасування.

Прем'єр-мiнiстр України Ю. СВИРИДЕНКО

Iнд. 72

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 1 липня 2026 р. N 875

ПОРЯДОК
здiйснення мiжнародних передач товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi

     1. Цей Порядок визначає механiзм здiйснення окремих мiжнародних передач товарiв вiйськового призначення та товарiв подвiйного використання (далi - товари) на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi.

     2. У цьому Порядку термiни вживаються у значеннi, наведеному в Законах України "Про державний контроль за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання" та "Про обороннi закупiвлi".

     3. Цей Порядок застосовується до окремих мiжнародних передач товарiв, що здiйснюються як експорт товарiв, а також iнших мiжнародних передач товарiв, визначених цим Порядком, а саме щодо:

     1) товарiв вiйськового призначення, внесених до списку товарiв вiйськового призначення, мiжнароднi передачi яких пiдлягають державному контролю, згiдно з додатком до Порядку здiйснення державного контролю за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 листопада 2003 р. N 1807 (Офiцiйний вiсник України, 2003 р., N 48, ст. 2506; 2025 р., N 3, ст. 193) (далi - список товарiв вiйськового призначення), якi в установленому законодавством порядку прийнятi на озброєння або кодифiкованi як предмет постачання;

     2) товарiв подвiйного використання, внесених до Єдиного списку товарiв подвiйного використання, згiдно з додатком до Порядку здiйснення державного контролю за мiжнародними передачами товарiв подвiйного використання, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 сiчня 2004 р. N 86 (Офiцiйний вiсник України, 2004 р., N 4, ст. 167; 2018 р., N 8, ст. 303) (далi - Єдиний список товарiв подвiйного використання), що можуть бути використанi для розроблення, виробництва, використання товарiв вiйськового призначення, якi в установленому законодавством порядку прийнятi на озброєння або кодифiкованi як предмет постачання;

     3) товарiв, не внесених до списку товарiв вiйськового призначення та Єдиного списку товарiв подвiйного використання, у випадках, визначених статтею 10 Закону України "Про державний контроль за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання", якщо такi товари в установленому законодавством порядку прийнятi на озброєння або кодифiкованi як предмет постачання;

     4) технологiй вiйськового призначення та технологiй, внесених до Єдиного списку товарiв подвiйного використання (далi - технологiї).

     4. Згiдно з цим Порядком експорт товарiв, визначених пунктом 3 цього Порядку, на суму не менше 15 млн. гривень здiйснюється суб'єктом здiйснення мiжнародних передач товарiв (далi - суб'єкт) органу державної влади iноземної держави, iноземному суб'єкту господарювання або iншому iноземному суб'єкту (далi - iноземний суб'єкт) на пiдставi зовнiшньоекономiчного договору (контракту) за наявностi вiдповiдного дозволу Держекспортконтролю.

     Таке обмеження щодо суми не поширюється на складовi частини товарiв та комплектувальнi вироби.

     5. Згiдно з цим Порядком мiжнароднi передачi товарiв здiйснюються до держав, якi уклали з Україною мiжнароднi договори вiдповiдно до Закону України "Про мiжнароднi договори України" та/або iншi мiжнароднi двостороннi документи (договiр, меморандум, угода тощо) про спiвробiтництво у сферi виробництва, постачання, спiльної розробки, технологiчного обмiну або використання безпiлотних систем, iнших оборонних технологiй чи продукцiї оборонного призначення, незалежно вiд конкретного найменування таких документiв (угода "Drone Deal"), без погодження Мiжвiдомчою комiсiєю з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю, крiм випадкiв, встановлених цим Порядком.

     Перелiк держав, до яких можуть здiйснюватися мiжнароднi передачi товарiв вiдповiдно до цього Порядку, затверджується МЗС з урахуванням пропозицiй, що надаються Мiноборони, СБУ, Службою зовнiшньої розвiдки, розвiдувальним органом Мiноборони щокварталу до 1 числа мiсяця, що настає пiсля завершення кварталу, та за погодженням iз Мiжвiдомчою комiсiєю з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю. МЗС щокварталу не пiзнiше 5 числа мiсяця, що настає пiсля завершення кварталу, вносить перелiк держав, до яких можуть здiйснюватися мiжнароднi передачi товарiв, на погодження Мiжвiдомчiй комiсiї з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю. Затверджений перелiк держав, до яких можуть здiйснюватися мiжнароднi передачi товарiв, є обов'язковим для врахування Держекспортконтролем пiд час розгляду заяв про надання дозволу вiдповiдно до цього Порядку.

     Перелiк товарiв та технологiй, експорт яких може становити загрозу обороноздатностi та нацiональнiй безпецi України (далi - перелiк критичних товарiв), затверджується Мiноборони з урахуванням пропозицiй, що надаються МВС, СБУ, Службою зовнiшньої розвiдки, Генеральним штабом Збройних Сил та розвiдувальним органом Мiноборони щокварталу не пiзнiше 1 числа мiсяця, що настає пiсля завершення кварталу, та за погодженням iз Мiжвiдомчою комiсiєю з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю. Мiноборони вносить щокварталу не пiзнiше 5 числа мiсяця, що настає пiсля завершення кварталу, перелiк критичних товарiв на погодження Мiжвiдомчiй комiсiї з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю. Затверджений перелiк критичних товарiв є обов'язковим для врахування Держекспортконтролем пiд час розгляду заяв про надання дозволу вiдповiдно до цього Порядку.

     6. Мiжвiдомча комiсiя з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю залучається до розгляду питань щодо надання дозволiв на здiйснення мiжнародних передач товарiв (далi - дозвiл) та iнших рiшень, пов'язаних iз здiйсненням мiжнародних передач товарiв, шляхом:

     1) погодження перелiку держав, до яких можуть здiйснюватися мiжнароднi передачi товарiв вiдповiдно до цього Порядку;

     2) погодження перелiку критичних товарiв;

     3) розгляду заяв про надання дозволу на експорт товарiв у випадках, передбачених цим Порядком;

     4) розгляду заяв про надання дозволу суб'єктам на вiдчуження виключних майнових прав iнтелектуальної власностi або продаж технологiй;

     5) розгляду заяв про надання дозволу на експорт до третiх держав товарiв, виготовлених за технологiями, якi були переданi вiдповiдно до цього Порядку.

     Мiжвiдомча комiсiя з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю залучається до розгляду питання про скасування дозволiв протягом 72 годин з моменту отримання вiд Держекспортконтролю, iнших центральних органiв виконавчої влади, СБУ, Служби зовнiшньої розвiдки або розвiдувального органу Мiноборони iнформацiї, що:

     товари або технологiї, якi експортуються, призначенi для подальшої передачi з метою вiйськового використання у державах, стосовно яких проводиться вiдповiдна нацiональна полiтика, виходячи з прiоритетiв нацiональної безпеки, мiжнародних зобов'язань та домовленостей України, або якi визнано державою-агресором;

     товари можуть бути використанi в державi-iмпортерi або кiнцевим споживачем з вiдхиленням вiд заявлених цiлей.

     7. До функцiй Держекспортконтролю вiдповiдно до цього Порядку належить:

     1) здiйснення реєстрацiї суб'єктiв;

     2) видача дозволiв;

     3) здiйснення державного контролю за мiжнародними передачами товарiв;

     4) проведення перевiрки кiнцевого використання товарiв та здiйснення контролю за дотриманням вимог, встановлених цим Порядком;

     5) ведення облiку виданих дозволiв та iнформацiї щодо мiжнародних передач товарiв;

     6) скасування дозволiв вiдповiдно до цього Порядку;

     7) здiйснення iнших заходiв, передбачених законодавством.

     8. До функцiй Мiноборони вiдповiдно до цього Порядку належить:

     1) формування, ведення, оновлення щокварталу та внесення на погодження Мiжвiдомчiй комiсiї з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю перелiку критичних товарiв;

     2) ведення зведених вiдомостей про потребу у товарах, якi закуповуються iншими державними замовниками у сферi оборони, а також про стан виконання зобов'язань виконавцями державних контрактiв (договорiв) з оборонних закупiвель;

     3) надання погоджень Держекспортконтролю на видачу дозволiв та iнформування про наявнiсть пiдстав для вiдмови у видачi дозволу;

     4) iнформування Держекспортконтролю про наявнiсть пiдстав для зупинення та поновлення дiї дозволiв у випадках, визначених цим Порядком.

     9. До функцiй МЗС вiдповiдно до цього Порядку належить формування, ведення, оновлення щокварталу та внесення на погодження Мiжвiдомчiй комiсiї з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю перелiку держав, до яких можуть здiйснюватися мiжнароднi передачi товарiв.

     10. Iноземнi суб'єкти, якi беруть участь у мiжнародних передачах товарiв вiдповiдно до цього Порядку як iмпортери, кiнцевi споживачi, посередники або iншi суб'єкти господарювання, якi сприяють здiйсненню мiжнародних передач товарiв, повиннi вiдповiдати таким вимогам:

     не бути особами, до яких застосовано спецiальнi економiчнi або iншi обмежувальнi заходи (санкцiї) вiдповiдно до Закону України "Про санкцiї", а також не мати серед учасникiв (засновникiв, акцiонерiв), кiнцевих бенефiцiарних власникiв, керiвникiв або осiб, якi здiйснюють фактичний контроль, осiб, до яких застосовано такi санкцiї;

     не бути включеними до перелiку осiб, пов'язаних iз провадженням терористичної дiяльностi або стосовно яких застосовано мiжнароднi санкцiї, сформованого вiдповiдно до Закону України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення", а також не мати серед учасникiв (засновникiв, акцiонерiв), кiнцевих бенефiцiарних власникiв, керiвникiв або осiб, якi здiйснюють фактичний контроль, осiб, включених до такого перелiку;

     не перебувати пiд прямим чи опосередкованим контролем держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом, її органiв державної влади, юридичних осiб, утворених та зареєстрованих вiдповiдно до законодавства такої держави, або фiзичних осiб, якi є громадянами чи резидентами такої держави;

     не мати серед учасникiв (засновникiв, акцiонерiв), кiнцевих бенефiцiарних власникiв, керiвникiв або осiб, якi здiйснюють фактичний контроль, громадян держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом;

     не володiти прямо чи опосередковано корпоративними правами юридичної особи, утвореної та зареєстрованої вiдповiдно до законодавства держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.

     11. Мiжнароднi передачi товарiв, визначених у пунктi 3 цього Порядку, здiйснюються з дотриманням таких умов:

     1) наявнiсть документа про гарантiю, що мiстить державнi гарантiї держави-iмпортера щодо:

     надання у разi здiйснення мiжнародної передачi технологiй права на використання вiдповiдної технологiї без вiдчуження майнових прав iнтелектуальної власностi або продажу такої технологiї, крiм випадкiв, передбачених цим Порядком;

     здiйснення подальшої передачi, реекспорту, продажу, тимчасового вивезення товарiв, виготовлених за переданими технологiями, передачi технологiй, технiчної документацiї або надання пов'язаних з ними послуг виключно за попереднiм письмовим дозволом Держекспортконтролю;

     виготовлення товарiв за переданими технологiями виключно у кiлькостi та на умовах, визначених вiдповiдним договором (контрактом) про надання права на використання такої технологiї;

     передачi Українi iнформацiї (документацiї, матерiалiв та iнших результатiв) у разi модифiкацiй, модернiзацiй, удосконалень, адаптацiй, оновлень, доопрацювань, змiн конструкцiї, технiчних рiшень, програмного забезпечення, технологiчних процесiв та iнших змiн, здiйснених щодо товарiв, виготовлених iз використанням переданих технологiй;

     2) у разi здiйснення передачi до третiх держав товарiв, виготовлених за технологiями, переданими iноземним суб'єктам, сплати 20 вiдсоткiв вартостi виготовлених товарiв за такими контрактами (договорами).

     12. Розрахунок вартостi виготовлених товарiв здiйснюється виходячи з кiлькостi товарiв, виробництво яких передбачено вiдповiдною лiцензiєю (дозволом) на використання технологiї або iншим документом, виданим в установленому порядку, за цiнами, за якими здiйснюються закупiвлi державними замовниками у сферi оборони. У разi коли державнi замовники у сферi оборони не здiйснювали закупiвлю вiдповiдних товарiв протягом останнiх шести мiсяцiв, цiни визначаються на пiдставi висновку експерта або звiту про оцiнку майна, якi визначають можливу орiєнтовну (очiкувану) вартiсть таких товарiв i дiють протягом шести мiсяцiв з дня їх видачi. Висновок експерта видається спецiалiзованою судово-експертною установою, яка вiдповiдно до Закону України "Про судову експертизу" має право на надання такого висновку. Звiт про оцiнку майна видається суб'єктами оцiночної дiяльностi (оцiнювачами), уповноваженими на проведення оцiнки та визначення вартостi майна згiдно iз Законом України "Про оцiнку майна, майнових прав та професiйну оцiночну дiяльнiсть в Українi".

     13. Для отримання дозволу вiдповiдно до цього Порядку суб'єкт мiжнародних передач товарiв подає заяву, до якої додає:

     1) документ, що пiдтверджує правовi пiдстави або намiр здiйснення вiдповiдної мiжнародної передачi товарiв (копiя зовнiшньоекономiчного договору (контракту), на пiдставi якого планується мiжнародна передача товарiв та/або технологiй вiйськового призначення та подвiйного використання, або проект такого договору, лист про намiри, запит, рекламацiйний акт тощо);

     2) документ про вiдповiднiсть вимогам, визначеним пунктом 11 цього Порядку;

     3) документи, що пiдтверджують вiдповiднiсть iноземного суб'єкта вимогам, визначеним пунктом 10 цього Порядку;

     4) документи, якi визначають вартiсть товарiв вiдповiдно до пункту 12 цього Порядку (копiя державного контракту (договору) з державним замовником у сферi оборони або вiдповiдний висновок експерта);

     5) документи про сплату за видачу дозволу на здiйснення експорту товарiв.

     14. Заява про надання дозволу подається суб'єктом державною мовою та повинна мiстити повну i достовiрну iнформацiю.

     Разом з доданими до заяви документами, викладеними iноземною мовою, подаються їх переклади на державну мову, засвiдченi керiвником (уповноваженою особою) суб'єкта, який подає заяву.

     15. Заява подається суб'єктом у паперовiй формi шляхом особистого звернення або надсилається поштовим вiдправленням, або в електроннiй формi на адресу електронної пошти Держекспортконтролю з дотриманням вимог законодавства про електроннi документи та електронний документообiг, а також у сферах електронної iдентифiкацiї та електронних довiрчих послуг.

     Якщо заява або доданi до неї документи мiстять вiдомостi, що становлять державну таємницю, заява подається з дотриманням вимог Закону України "Про державну таємницю".

     За наявностi технiчної можливостi заява та документи, що додаються до неї, повиннi подаватися в електроннiй формi засобами iнформацiйно-комунiкацiйної системи у сферi державного експортного контролю з дотриманням вимог законодавства про електроннi документи та електронний документообiг, а також у сферах електронної iдентифiкацiї та електронних довiрчих послуг.

     16. Строк розгляду Держекспортконтролем заяви про надання дозволу та прийняття рiшення про видачу дозволу або вiдмову в його видачi не може перевищувати 30 календарних днiв з дня надходження заяви та документiв, передбачених пунктом 13 цього Порядку.

     17. З метою органiзацiї розгляду заяв та прийняття обґрунтованих рiшень щодо видачi дозволiв, вiдмови у їх видачi Держекспортконтроль протягом трьох робочих днiв з дня надходження заяви надсилає Мiноборони копiю заяви суб'єкта разом з доданими до неї документами.

     Мiноборони у строк, що не перевищує 20 календарних днiв, iнформує про наявнiсть пiдстав для вiдмови у видачi дозволу, передбачених пiдпунктами 5 - 7 пункту 19 цього Порядку, та погодження чи непогодження здiйснення мiжнародної передачi товарiв.

     У разi експорту технологiй Мiноборони у строк, що не перевищує 10 календарних днiв, iнформує про наявнiсть пiдстав для вiдмови у видачi дозволу, передбачених пiдпунктом 6 пункту 19 цього Порядку, та погодження чи непогодження здiйснення мiжнародної передачi товарiв.

     У разi ненадання Мiноборони iнформацiї Держекспортконтролю протягом строкiв, визначених цим пунктом, мiжнародна передача вiдповiдних товарiв або технологiй вважається погодженою Мiноборони за умовчанням.

     Державнi замовники у сферi оборони забезпечують не пiзнiше 5 числа кожного мiсяця подання до Мiноборони вiдомостей про потребу у товарах, якi закуповуються ними, а також стан виконання зобов'язань виконавцями державних контрактiв (договорiв) з оборонних закупiвель з метою ведення зведених вiдомостей про потребу.

     Мiноборони має право запитувати вiдомостi вiд державних замовникiв у сферi оборони щодо наявностi пiдстав для вiдмови у видачi дозволу, передбачених пiдпунктами 5 та 7 пункту 19 цього Порядку. Така iнформацiя надається державними замовниками у сферi оборони протягом 15 календарних днiв з дня отримання запиту. У разi ненадання вiдповiдi в установлений строк мiжнародна передача товарiв вважається погодженою таким державним замовником у сферi оборони за умовчанням.

     Надання дозволу вiдповiдно до цього Порядку здiйснюється пiсля проведення мiжвiдомчого узгодження та без розгляду Мiжвiдомчою комiсiєю з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю, крiм випадкiв, визначених цим Порядком.

     З метою проведення мiжвiдомчого узгодження Держекспортконтроль протягом трьох робочих днiв з дня надходження заяви з доданими до неї документами надсилає вiдповiдний запит до СБУ, Служби зовнiшньої розвiдки, розвiдувального органу Мiноборони, якi протягом 15 календарних днiв з дня отримання запиту вiд Держекспортконтролю надають висновок про можливiсть здiйснення мiжнародної передачi товарiв. У разi ненадання зазначеними органами висновку на запит Держекспортконтролю протягом строку, визначеного цим пунктом, мiжнародна передача вiдповiдних товарiв або технологiй вважається погодженою такими органами за умовчанням.

     18. Мiжвiдомча комiсiя з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю залучається до розгляду заяв про надання дозволу на право здiйснення експорту товарiв:

     до держав, з якими не була укладена угода "Drone Deal" або стосовно яких встановлено часткове ембарго;

     щодо товарiв, технологiй, внесених до перелiку критичних товарiв, або стосовно яких встановлено обмеження на експорт, виходячи з мiжнародних зобов'язань України;

     за заявами, щодо яких за результатами мiжвiдомчого узгодження наявнi застереження СБУ, Служби зовнiшньої розвiдки, розвiдувального органу Мiноборони.

     19. Пiдставами для вiдмови у видачi дозволу є:

     1) виявлення в заявi та наданих разом з нею документах недостовiрної та/або неповної iнформацiї;

     2) невiдповiднiсть iноземного суб'єкта вимогам, визначеним пунктом 10 цього Порядку;

     3) наявнiсть спецiальних економiчних або iнших обмежувальних заходiв (санкцiй) вiдповiдно до Закону України "Про санкцiї" або мiжнародних санкцiй стосовно експортера, посередника або iнших осiб, якi беруть участь у мiжнароднiй передачi товарiв;

     4) ненадання документа про гарантiю, що мiстить державнi гарантiї держави-iмпортера вiдповiдно до пункту 11 цього Порядку;

     5) наявнiсть намiру Мiноборони чи iншого державного замовника у сферi оборони здiйснити закупiвлю вiдповiдних товарiв для потреб оборони України;

     6) внесення товару або технологiї до перелiку критичних товарiв;

     7) невиконання суб'єктом зобов'язань щодо поставки вiдповiдних товарiв за державними контрактами (договорами) з оборонних закупiвель.

     20. У разi наявностi у Мiноборони або iншого державного замовника у сферi оборони намiру здiйснити закупiвлю вiдповiдних товарiв суб'єкт може надати письмовi гарантiї щодо забезпечення постачання таких товарiв для потреб оборони України в обсягах та строки, визначенi Мiноборони або iншим державним замовником у сферi оборони.

     У такому разi обставина, передбачена пiдпунктом 5 пункту 19 цього Порядку, не є пiдставою для вiдмови у видачi дозволу.

     21. За результатами розгляду заяви Держекспортконтроль приймає рiшення вiдповiдно до Закону України "Про державний контроль за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання" з урахуванням цього Порядку.

     У дозволi зазначаються особливi умови дозволу (iнформацiя щодо особливих умов здiйснення експорту). Разом з дозволом суб'єкту надається iнформацiя про пiдстави зупинення його дiї чи скасування.

     Дозвiл надає право на експорт послуг вiйськового призначення та подвiйного використання у формi iнструктажу в обсязi, мiнiмально необхiдному для використання товарiв, якi експортуються вiдповiдно до цього Порядку.

     22. У разi наявностi пiдстав для вiдмови у видачi дозволу Держекспортконтроль у строк, що не перевищує встановлений пунктом 16 цього Порядку строк, iнформує суб'єкта про вичерпний перелiк обставин, якi стали пiдставами для надання такої вiдмови, з наданням iнформацiї щодо можливостi i способу їх усунення та повторного подання заяви.

     23. У разi надання вiдмови у видачi дозволу на пiдставi пiдпункту 5 пункту 19 цього Порядку Мiноборони або iнший державний замовник у сферi оборони, який повiдомив про намiр здiйснити закупiвлю вiдповiдних товарiв, зобов'язаний протягом 30 календарних днiв з дня прийняття рiшення про вiдмову вжити заходiв до укладення iз суб'єктом державного контракту (договору) на закупiвлю таких товарiв.

     У разi неукладення державного контракту (договору) в установлений строк суб'єкт має право повторно звернутися за отриманням дозволу. У такому разi обставина, передбачена пiдпунктом 5 пункту 19 цього Порядку, не може повторно застосовуватися як пiдстава для вiдмови у видачi дозволу щодо вiдповiдної мiжнародної передачi товарiв.

     24. Дозвiл зупиняється Держекспортконтролем за таких пiдстав:

     1) отримання вiд Мiноборони, iнших державних замовникiв у сферi оборони документально пiдтвердженої iнформацiї щодо невиконання суб'єктом зобов'язань за державними контрактами (договорами) з оборонних закупiвель - до вiдновлення виконання таких зобов'язань;

     2) невиконання суб'єктом вимог щодо сплати платежiв, передбачених цим Порядком, - до здiйснення вiдповiдних платежiв;

     3) отримання вiд Мiноборони, iнших державних замовникiв у сферi оборони повiдомлення про намiр здiйснити закупiвлю вiдповiдного товару - до укладення державного контракту (договору) на закупiвлю вiдповiдних товарiв або прийняття рiшення про вiдмову вiд такої закупiвлi, але не бiльш як на 30 календарних днiв.

     Дiя дозволу поновлюється Держекспортконтролем пiсля отримання iнформацiї про усунення обставин, якi стали пiдставами для зупинення його дiї.

     25. Дозвiл скасовується Держекспортконтролем за таких пiдстав:

     1) отримання iнформацiї вiд СБУ, Служби зовнiшньої розвiдки, розвiдувального органу Мiноборони про наявнiсть в заявi або документах, доданих до неї, недостовiрної iнформацiї;

     2) застосування спецiальних економiчних або iнших обмежувальних заходiв (санкцiй) вiдповiдно до Закону України "Про санкцiї" або мiжнародних санкцiй стосовно експортера, iмпортера, кiнцевого споживача, посередника або iнших осiб, якi беруть участь у мiжнароднiй передачi товарiв;

     3) отримання iнформацiї вiд СБУ, Служби зовнiшньої розвiдки, розвiдувального органу Мiноборони щодо порушення суб'єктом умов дозволу на здiйснення мiжнародної передачi товарiв;

     4) отримання iнформацiї вiд СБУ, Служби зовнiшньої розвiдки, розвiдувального органу Мiноборони щодо порушення умов державних гарантiй держави-iмпортера, наданих вiдповiдно до пункту 11 цього Порядку;

     5) отримання iнформацiї вiд Мiноборони або iнших державних замовникiв у сферi оборони щодо порушення суб'єктом письмових гарантiй щодо забезпечення постачання товарiв для потреб оборони України, наданих вiдповiдно до пункту 20 цього Порядку;

     6) за результатами розгляду Мiжвiдомчою комiсiєю з полiтики вiйськово-технiчного спiвробiтництва та експортного контролю питання про скасування дозволiв вiдповiдно до пункту 6 цього Порядку;

     7) отримання iнформацiї вiд СБУ, Служби зовнiшньої розвiдки, розвiдувального органу Мiноборони щодо обставин, якi свiдчать про ризик використання товарiв не за заявленим кiнцевим призначенням, їх несанкцiонованого реекспорту, передачi третiм особам або використання всупереч iнтересам нацiональної безпеки, обороноздатностi держави чи мiжнародним зобов'язанням України.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 1 липня 2026 р. N 875

ЗМIНИ,
що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8 червня 1998 р. N 838 i вiд 13 липня 2011 р. N 746

     1. Пункт 4 Положення про порядок надання повноважень на право здiйснення експорту, iмпорту товарiв вiйськового призначення та товарiв, якi мiстять вiдомостi, що становлять державну таємницю, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8 червня 1998 р. N 838, пiсля абзацу дев'ятого доповнити новим абзацом такого змiсту:

     "експорт товарiв, технологiй суб'єктами господарювання, якi є виробниками таких товарiв або яким належать права на такi технологiї та якi є виконавцями державних контрактiв (договорiв) на виготовлення та поставку товарiв оборонного призначення для державних замовникiв у сферi оборони та/або включенi до реєстру учасникiв вiдбору та виконавцiв державних контрактiв (договорiв);".

     У зв'язку з цим абзаци десятий - чотирнадцятий вважати вiдповiдно абзацами одинадцятим - п'ятнадцятим.

     2. У додатку до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13 липня 2011 р. N 746:

     1) доповнити додаток пунктом 51 такого змiсту:

"51. Оформлення та видача дозволу на здiйснення експорту товарiв вiдповiдно до Порядку здiйснення мiжнародних передач (експорту) товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 1 липня 2026 р. N 875 "Деякi питання здiйснення мiжнародних передач товарiв на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi":  
дозвiл на експорт товарiв вiйськового призначення або подвiйного використання, якi є самостiйними (закiнченими виробами) 20 вiдсоткiв вартостi товарiв
дозвiл на експорт складових частин товарiв вiйськового призначення або подвiйного використання 30 вiдсоткiв вартостi товарiв
дозвiл на експорт технологiй вiйськового призначення або подвiйного використання 20 вiдсоткiв вартостi*
дозвiл на реекспорт до третiх країн товарiв, виготовлених за технологiями, переданими iноземним суб'єктам 20 вiдсоткiв вартостi товарiв";

     2) доповнити додаток виноскою "*" такого змiсту:

____________
     "* Розрахунок вартостi здiйснюється виходячи з кiлькостi товарiв, виробництво яких передбачено вiдповiдною лiцензiєю (дозволом) на використання технологiї або iншим документом, виданим в установленому порядку, за цiнами, за якими здiйснюються закупiвлi державними замовниками у сферi оборони. У разi коли державнi замовники у сферi оборони не здiйснювали закупiвлю вiдповiдних товарiв протягом останнiх шести мiсяцiв, цiни визначаються на пiдставi висновку експерта або звiту про оцiнку майна, якi визначають можливу орiєнтовну (очiкувану) вартiсть таких товарiв i дiють протягом шести мiсяцiв з дня їх видачi. Висновок експерта видається спецiалiзованою судово-експертною установою, яка вiдповiдно до Закону України "Про судову експертизу" має право на надання такого висновку. Звiт про оцiнку майна видається суб'єктами оцiночної дiяльностi (оцiнювачами), уповноваженими на проведення оцiнки та визначення вартостi майна згiдно iз Законом України "Про оцiнку майна, майнових прав та професiйну оцiночну дiяльнiсть в Українi.".

Основное меню

  • Главная
  • Программное обеспечение
  • Загрузка
  • Форум
  • Курсы валют

Навигатор ВЭД

  • База документов
  • Каталог документов
  • Подборка документов
  • Украинская классификация товаров ВЭД
  • Единый список товаров двойного назначения
  • Классификационные решения ГТСУ
  • Средняя расчетная стоимость товаров согласно УКТВЭД
  • Справка по товару УКТВЭД
  • Таможенный калькулятор
  • Таможенный калькулятор для граждан (M16)
  • Расчет импорта автомобиля

Информационная поддержка

  • Электронное декларирование
  • NCTS Фаза 5
  • Единое окно для международной торговли
  • Время ожидания в пунктах пропуска
  • Проверить ГТД
  • Таможенный кодекс Украины
  • Кодексы Украины
  • Справочные материалы
  • Архив новостей
  • Обсуждение законопроектов
  • Удаленный контроль ГТД
  • Перечень тестовых заданий
  • Часто задаваемые вопросы
  • Реклама на сайте

Доска объявлений

Предлагаем услуги:
  • МИТНИЙ БРОКЕР КИЇВ nел. 067-763-35-31; Олександр; e-mail: alexbroker24b34@gmail.com
  • МИТНИЙ БРОКЕР КИЇВ
Copyright © 2026 НТФ «Интес» Все права сохранены.
Поддержка: support@qdpro.com.ua