
КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
| вiд 18 березня 2026 р. | N 523 |
|---|
Про реалiзацiю експериментального проекту щодо
цифровiзацiї послуг Державної служби з питань
безпечностi харчових продуктiв та захисту
споживачiв
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Погодитися iз пропозицiєю Мiнiстерства економiки, довкiлля та сiльського господарства та Мiнiстерства цифрової трансформацiї про реалiзацiю експериментального проекту щодо цифровiзацiї послуг Державної служби з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв (далi - експериментальний проект) протягом двох рокiв з дня, що настає за днем опублiкування Державною службою з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв на власному офiцiйному веб-сайтi повiдомлення про початок функцiонування Єдиної державної електронної системи у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв.
2. Затвердити Порядок реалiзацiї експериментального проекту щодо цифровiзацiї послуг Державної служби з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв, що додається.
3. Установити, що:
метою експериментального проекту є створення, впровадження та забезпечення функцiонування Єдиної державної електронної системи у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв, цифровiзацiя послуг Державної служби з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв, забезпечення автоматизацiї процесiв пiд час надання послуг та здiйснення заходiв у сферах реалiзацiї державної полiтики Державної служби з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв шляхом оптимiзацiї та розвитку взаємодiї мiж фiзичними особами, суб'єктами господарювання та органами державної влади;
координатором експериментального проекту є Мiнiстерство цифрової трансформацiї;
учасниками експериментального проекту є Мiнiстерство цифрової трансформацiї, Мiнiстерство економiки, довкiлля та сiльського господарства, Державна служба з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв, державне пiдприємство "Агентство з iдентифiкацiї i реєстрацiї тварин", оператори ринку, фiзичнi особи та суб'єкти господарювання, а також iншi суб'єкти за згодою;
фiнансування експериментального проекту здiйснюється за рахунок коштiв державного бюджету в межах видаткiв, передбачених у законi про Державний бюджет України на вiдповiдний рiк, зокрема за бюджетною програмою КПКВК 0412010 "Керiвництво та управлiння у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв", а також коштiв мiжнародної технiчної допомоги та iнших джерел, не заборонених законодавством;
Єдина державна електронна система у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв починає функцiонувати з дня, що настає за днем опублiкування Державною службою з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв на власному офiцiйному веб-сайтi повiдомлення про початок функцiонування Єдиної державної електронної системи у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв.
4. Установити, що з дня початку функцiонування Єдиної державної електронної системи у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв здiйснення державної реєстрацiї потужностей з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, потужностей (об'єктiв) з обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, потужностей з виробництва та/або обiгу кормiв, тваринницьких потужностей та видача експлуатацiйних дозволiв проводиться вiдповiдно до цiєї постанови.
5. Установити, що Державний реєстр операторiв ринку та їхнiх потужностей, Державний реєстр потужностей з виробництва та обiгу кормiв, Державний реєстр тваринницьких потужностей та операторiв ринку та Реєстр потужностей (об'єктiв) з оброблення, переробки та мiсць видалення побiчних продуктiв тваринного походження перетворюються на Державний реєстр операторiв ринку згiдно iз статтею 27 Закону України "Про публiчнi електроннi реєстри".
Перетворення визначених абзацом першим цього пункту реєстрiв на Державний реєстр операторiв ринку здiйснюється пiсля початку функцiонування Єдиної державної електронної системи у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв.
Державна служба з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв забезпечує передачу вiдомостей з Державного реєстру операторiв ринку та їхнiх потужностей, Державного реєстру потужностей з виробництва та обiгу кормiв, Державного реєстру тваринницьких потужностей та операторiв ринку та Реєстру потужностей (об'єктiв) з оброблення, переробки та мiсць видалення побiчних продуктiв тваринного походження до Державного реєстру операторiв ринку протягом 120 календарних днiв пiсля початку функцiонування Єдиної державної електронної системи у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв шляхом здiйснення оцифрування iснуючої iнформацiї та її носiїв.
Iнформацiя з перетворених згiдно з абзацом першим цього пункту реєстрiв до перенесення її у Державний реєстр операторiв ринку має однакову юридичну силу з iнформацiєю, яка створюється у Державному реєстрi операторiв ринку в електроннiй формi.
Iнформування громадськостi про перетворення Державного реєстру операторiв ринку та їхнiх потужностей, Державного реєстру потужностей з виробництва та обiгу кормiв, Державного реєстру тваринницьких потужностей та операторiв ринку та Реєстру потужностей (об'єктiв) з оброблення, переробки та мiсць видалення побiчних продуктiв тваринного походження на Державний реєстр операторiв ринку здiйснюється у двотижневий строк пiсля початку функцiонування Єдиної державної електронної системи у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв шляхом оприлюднення вiдповiдної iнформацiї на офiцiйному веб-сайтi Державної служби з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв.
6. Внести до пункту 1 Порядку надання комплексної електронної публiчної послуги "е-Пiдприємець", затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 7 листопада 2023 р. N 1156 "Деякi питання надання комплексної електронної публiчної послуги "е-Пiдприємець" (Офiцiйний вiсник України, 2023 р., N 102, ст. 6087), змiну, що додається.
7. Зупинити на перiод реалiзацiї експериментального проекту дiю:
постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 серпня 2021 р. N 884 "Деякi питання реалiзацiї Закону України "Про безпечнiсть та гiгiєну кормiв" (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 68, ст. 4277) у частинi затвердження Порядку видачi, переоформлення та анулювання експлуатацiйного дозволу на потужнiсть i видачi його дублiката та Порядку здiйснення державної реєстрацiї потужностей;
постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19 квiтня 2022 р. N 461 "Про затвердження Порядку здiйснення державної реєстрацiї тваринницьких потужностей та операторiв ринку" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 35, ст. 1905);
постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19 квiтня 2022 р. N 478 "Про затвердження Порядку затвердження тваринницьких потужностей для цiлей експорту, iмпорту та здiйснення дiяльностi, що становить високий ризик" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 37, ст. 1985);
постанови Кабiнету Мiнiстрiв України 12 сiчня 2024 р. N 27 "Про затвердження Порядку видачi, вiдмови у видачi, анулювання, тимчасового припинення дiї, переоформлення та поновлення дiї експлуатацiйного дозволу, форми експлуатацiйного дозволу та визнання такими, що втратили чиннiсть, деяких постанов Кабiнету Мiнiстрiв України" (Офiцiйний вiсник України, 2024 р., N 14, ст. 892);
постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 4 червня 2025 р. N 640 "Деякi питання реалiзацiї Закону України "Про побiчнi продукти тваринного походження, не призначенi для споживання людиною" (Офiцiйний вiсник України, 2025 р., N 53, ст. 3683).
8. Державнiй службi з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв:
1) розробити та впровадити програмне забезпечення, необхiдне для ведення Єдиної державної електронної системи у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв;
2) забезпечити внесення iнформацiї до Єдиної державної електронної системи у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв протягом 120 календарних днiв пiсля початку функцiонування Єдиної державної електронної системи у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв про:
зареєстрованi до набрання чинностi цiєю постановою потужностi з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв вiдповiдно до Закону України "Про основнi принципи та вимоги до безпечностi та якостi харчових продуктiв";
потужностi, на якi видано експлуатацiйнi дозволи до набрання чинностi цiєю постановою вiдповiдно до Закону України "Про основнi принципи та вимоги до безпечностi та якостi харчових продуктiв";
зареєстрованi потужностi до набрання чинностi цiєю постановою, якi використовуються на будь-якiй стадiї виробництва та/або обiгу кормiв вiдповiдно до Закону України "Про безпечнiсть та гiгiєну кормiв";
потужностi, на якi видано експлуатацiйнi дозволи до набрання чинностi цiєю постановою вiдповiдно до Закону України "Про безпечнiсть та гiгiєну кормiв";
зареєстрованi до набрання чинностi цiєю постановою потужностi (об'єкти), що використовують побiчнi продукти тваринного походження вiдповiдно до Закону України "Про побiчнi продукти тваринного походження, не призначенi для споживання людиною";
зареєстрованi до набрання чинностi цiєю постановою тваринницькi потужностi вiдповiдно до Закону України "Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин";
потужностi, на якi видано експлуатацiйнi дозволи до набрання чинностi цiєю постановою вiдповiдно до Закону України "Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин";
3) забезпечити обов'язкову фото- та вiдеофiксацiю державними iнспекторами, державними ветеринарними iнспекторами, iншими особами здiйснення заходiв державного контролю, а також використання технiчних приладiв за умови готовностi вiдповiдних програмних та технiчних засобiв;
4) подавати щокварталу до 5 числа наступного мiсяця Мiнiстерству цифрової трансформацiї iнформацiю про стан реалiзацiї експериментального проекту в межах компетенцiї та у разi потреби пропозицiї щодо шляхiв вирiшення виявлених проблемних питань у вiдповiднiй сферi;
5) у межах реалiзацiї експериментального проекту забезпечити надання консультацiйної пiдтримки пiд час використання операторами ринку Єдиної державної електронної системи у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв.
9. Державнiй службi з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв забезпечити протягом трьох мiсяцiв пiсля виконання вимог пiдпункту 1 пункту 8 цiєї постанови електронну iнформацiйну взаємодiю разом iз:
Мiнiстерством економiки, довкiлля та сiльського господарства мiж Єдиною державною електронною системою у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв та Єдиним державним реєстром тварин, iнформацiйно-комунiкацiйною системою "Державний аграрний реєстр", Єдиною державною електронною системою дозвiльних документiв;
Мiнiстерством юстицiї мiж Єдиною державною електронною системою у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв та Єдиним державним реєстром юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань;
Мiнiстерством цифрової трансформацiї мiж Єдиною державною електронною системою у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв та Єдиним державним вебпорталом електронних послуг, Єдиним державним веб-порталом вiдкритих даних, iнтегрованою системою електронної iдентифiкацiї;
Державним агентством з розвитку мелiорацiї, рибного господарства та продовольчих програм мiж Єдиною державною електронною системою у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв та Єдиною державною електронною системою управлiння галуззю рибного господарства;
Мiнiстерством розвитку громад та територiй мiж Єдиною державною електронною системою у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв та Єдиним державним реєстром адрес.
10. Операторам ринку протягом дiї цього експериментального проекту внести данi / оновити iнформацiю в Єдинiй державнiй електроннiй системi у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв про державну реєстрацiю потужностей, а саме:
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з Єдиним державним реєстром пiдприємств та органiзацiй України;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
сфера дiяльностi: виробництво та/або обiг харчових продуктiв, обiг побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, виробництво та/або обiг кормiв; експлуатацiя тваринницьких потужностей (за наявностi);
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
вид оператора ринку за класифiкацiєю суб'єктiв господарювання, визначеною Законом України "Про особливостi регулювання дiяльностi юридичних осiб окремих органiзацiйно-правових форм у перехiдний перiод та об'єднань юридичних осiб":
суб'єкт мiкропiдприємництва, малого, середнього, великого пiдприємництва;
назва/опис потужностi;
реєстрацiйний номер потужностi;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/ зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявностi поверх, корпус, секцiя, павiльйон, торгове мiсце, найменування об'єкта господарської дiяльностi;
адреса потужностi, яка є транспортним засобом або iншим рухомим майном (вважається мiсцезнаходження (для юридичної особи) або задеклароване/зареєстроване мiсце проживання (перебування) (для фiзичної особи) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть (за наявностi);
право власностi на нерухоме майно та iншi речовi права (наприклад, власнiсть, оренда, суборенда, iпотека, лiзинг, рента);
вид господарської дiяльностi та перелiк продуктiв (за наявностi), їх категорiї, секцiї (за наявностi), виробництво та/або обiг яких планується здiйснювати iз використанням потужностi;
перелiк видiв тварин та/або репродуктивного матерiалу (за наявностi);
дата i номер рiшення про державну реєстрацiю потужностi.
11. Державнiй службi з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв на пiдставi iнформацiї, отриманої вiд учасникiв експериментального проекту, за погодженням iз Мiнiстерством цифрової трансформацiї подати протягом 45 календарних днiв пiсля завершення реалiзацiї експериментального проекту Мiнiстерству економiки, довкiлля та сiльського господарства узагальнену iнформацiю про результати його реалiзацiї.
12. Мiнiстерству економiки, довкiлля та сiльського господарства подати протягом двох мiсяцiв пiсля завершення реалiзацiї експериментального проекту Кабiнетовi Мiнiстрiв України звiт про результати його реалiзацiї, а також пропозицiї щодо вдосконалення законодавчих актiв.
| Прем'єр-мiнiстр України | Ю. СВИРИДЕНКО |
Iнд. 75
| ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 березня 2026 р. N 523 |
ПОРЯДОК
реалiзацiї експериментального проекту щодо
цифровiзацiї послуг Державної служби з питань
безпечностi харчових продуктiв та захисту
споживачiв
Загальнi питання
1. Цей Порядок визначає механiзм та особливостi реалiзацiї експериментального проекту щодо цифровiзацiї послуг Державної служби з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв (далi - експериментальний проект), зокрема щодо створення, впровадження та забезпечення функцiонування Єдиної державної електронної системи у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв, яка забезпечує цифровiзацiю послуг, автоматизацiю процесiв їх надання та здiйснення заходiв у сферах реалiзацiї державної полiтики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби, шляхом оптимiзацiї та розвитку взаємодiї мiж фiзичними особами, суб'єктами господарювання та органами державної влади.
2. У цьому Порядку термiни вживаються в такому значеннi:
1) авторизацiя - електронна процедура встановлення рiвня прав доступу до Єдиної державної електронної системи у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв;
2) Державний реєстр операторiв ринку - iнформацiйно-комунiкацiйна система, що є компонентом Державної електронної системи еФуд i забезпечує збирання, накопичення, захист, облiк, вiдображення, оброблення та надання iнформацiї щодо: державної реєстрацiї потужностей з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, потужностей (об'єктiв) з обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, потужностей виробництва та/або обiгу кормiв, тваринницьких потужностей; потужностей, що використовуються для виробництва та/або зберiгання харчових продуктiв тваринного походження, виробництва та/або обiгу кормiв, поводження iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки, на якi видано експлуатацiйний дозвiл; затверджених тваринницьких потужностей;
3) Державна електронна система еФуд - iнформацiйно-комунiкацiйна система у складi Єдиної державної електронної системи у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв, метою створення, функцiонування, ведення та наповнення якої є забезпечення створення, перегляду, надсилання, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберiгання, захисту, облiку, надання iнформацiї/вiдомостей та документiв (зокрема електронних), створення, збирання, ведення, оброблення, зберiгання та використання реєстрової iнформацiї, а також забезпечення електронної взаємодiї мiж Держпродспоживслужбою та операторами ринку, зокрема, з метою отримання послуг у сферах виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, кормiв, обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, реєстрацiї та/або затвердження тваринницьких потужностей та операторiв ринку, а також iнших послуг у сферах реалiзацiї державної полiтики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби;
4) електронний кабiнет користувача (далi - електронний кабiнет) - компонент Єдиної державної електронної системи у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв, який забезпечує електронну взаємодiю мiж операторами ринку та суб'єктами надання публiчних (електронних публiчних) послуг, яким вiдповiдно до цього Порядку надано доступ;
5) Єдина державна електронна система у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв (далi - електронна система) є iнтегрованою iнформацiйною системою, що забезпечує сукупнiсть i логiчне поєднання iнформацiйно-комунiкацiйних систем, iнформацiйних автоматизованих систем, публiчних електронних реєстрiв та iнших електронних компонентiв, внутрiшню та зовнiшню електронну iнформацiйну взаємодiю, а також створення, збирання, одержання, зберiгання, використання, поширення та захист iнформацiї у сферi безпечностi та якостi продукцiї, епiзоотичного та епiдемiологiчного благополуччя, фiтосанiтарної безпеки та захисту прав споживачiв;
6) картка оператора ринку - сформованi електронною системою вiдомостi про оператора ринку та його дiяльнiсть у хронологiчному порядку;
7) користувачi - посадовi особи Держпродспоживслужби, її територiальних органiв, а також юридичних осiб незалежно вiд органiзацiйно-правової форми, що належать до сфери її управлiння, оператори ринку, якi використовують електронну систему вiдповiдно до її функцiональних можливостей;
8) методологiчна помилка - невiдповiднiсть методологiї та/або алгоритмiв роботи електронної системи положенням законодавства у сферi отримання послуг операторами ринку (зокрема невiдповiднiсть формам i перелiкам вiдомостей у документах);
9) оператори ринку - фiзичнi та юридичнi особи, фiзичнi особи - пiдприємцi, оператори ринку харчових продуктiв, побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, кормiв, оператори зареєстрованих та/або затверджених тваринницьких потужностей;
10) послуги - адмiнiстративнi та iншi публiчнi (електроннi публiчнi) послуги, якi надаються суб'єктами надання адмiнiстративних послуг, суб'єктами надання публiчних (електронних публiчних) послуг;
11) програмно-апаратна помилка - помилка, недолiк або дефект у програмному забезпеченнi або програмних складових частинах, програмно-апаратному устаткуваннi, каналах зв'язку, функцiонуваннi засобiв електронного пiдпису чи печатки, що призводить до неправильного або неочiкуваного результату, або неочiкуваної роботи, що унеможливлює роботу електронної системи.
Iншi термiни вживаються у значеннi, наведеному в Законах України "Про електроннi документи та електронний документообiг", "Про основнi принципи та вимоги до безпечностi та якостi харчових продуктiв", "Про побiчнi продукти тваринного походження, не призначенi для споживання людиною", "Про безпечнiсть та гiгiєну кормiв", "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я тварин та благополуччя тварин", "Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин", "Про адмiнiстративну процедуру" та iнших нормативно-правових актах.
3. Пiд час реалiзацiї експериментального проекту його учасники керуються Конституцiєю та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв України, iншими актами законодавства, iз урахуванням особливостей, визначених цим Порядком.
Адмiнiстративнi провадження, необхiднi для реалiзацiї експериментального проекту, здiйснюються iз дотриманням вимог Закону України "Про адмiнiстративну процедуру" та iз урахуванням особливостей, визначених цим Порядком.
Строки провадження адмiнiстративних процедур, передбачених цим Порядком для надання послуг в електроннiй формi, якi надаються засобами Державної електронної системи еФуд та/або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далi - Портал Дiя) (за наявностi технiчної можливостi), застосовуються виключно в межах реалiзацiї експериментального проекту.
До забезпечення технiчної можливостi формування та подання заяв про отримання послуг, передбачених цим Порядком, в електроннiй формi через центри надання адмiнiстративних послуг засобами Порталу Дiя формування та подання таких заяв через центри надання адмiнiстративних послуг здiйснюється у паперовiй формi iз урахуванням вимог Закону України "Про адмiнiстративнi послуги".
4. Власником електронної системи, її складових частин, зокрема Єдиного порталу сервiсiв Державної служби з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв, Державної електронної системи еФуд, i виключних майнових прав iнтелектуальної власностi на її програмне забезпечення, а також володiльцем iнформацiї в електроннiй системi є держава в особi Держпродспоживслужби. Адмiнiстратором електронної системи, її складових частин, зокрема Єдиного порталу сервiсiв Державної служби з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв, Державної електронної системи еФуд, є державне пiдприємство "Агентство з iдентифiкацiї та реєстрацiї тварин", що належить до сфери управлiння Держпродспоживслужби (далi - адмiнiстратор).
Основи функцiонування та адмiнiстрування електронної системи
5. Метою створення електронної системи є забезпечення шляхом цифровiзацiї цiлiсної автоматизацiї та прозоростi процесiв у сферах реалiзацiї державної полiтики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби, а також пiдвищення рiвня доступностi послуг для споживачiв, операторiв ринку та iнших заiнтересованих суб'єктiв.
6. Сфера застосування електронної системи охоплюється сферами реалiзацiї державної полiтики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби, передбаченими Положенням про Державну службу України з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 2 вересня 2015 р. N 667 (Офiцiйний вiсник України, 2015 р., N 73, ст. 2402).
Власник електронної системи та його функцiї
7. Власник електронної системи (далi - власник) вживає органiзацiйних заходiв, пов'язаних iз забезпеченням функцiонування електронної системи, зокрема:
1) забезпечує здiйснення органiзацiйних заходiв, якi пов'язанi iз створенням, модернiзацiєю, функцiонуванням, веденням i розвитком електронної системи, а також методологiчне та iнформацiйне забезпечення з питань щодо функцiонування ведення електронної системи;
2) iнформує адмiнiстратора про виявленi недолiки в роботi електронної системи, вносить пропозицiї щодо їх усунення та пiдвищення рiвня ефективностi роботи електронної системи;
3) надає роз'яснення щодо застосування вимог законодавства, що стосується питань ведення електронної системи (крiм питань, що стосуються технiчного та технологiчного забезпечення електронної системи);
4) затверджує технiчнi вимоги та технiчнi завдання з розроблення та модернiзацiї програмного забезпечення, а також погоджує пропозицiї щодо розроблення та модернiзацiї такого програмного забезпечення, що пропонується адмiнiстратором;
5) забезпечує оприлюднення iнформацiї/вiдомостей та документiв (зокрема електронних) електронної системи у формi вiдкритих даних вiдповiдно до Закону України "Про доступ до публiчної iнформацiї";
6) здiйснює контроль за функцiонуванням електронної системи, зокрема шляхом проведення монiторингу процесiв її ведення;
7) забезпечує дотримання вимог щодо захисту iнформацiї вiдповiдно до вимог Закону України "Про захист iнформацiї в iнформацiйно-комунiкацiйних системах";
8) органiзовує електронну (технiчну та iнформацiйну) взаємодiю мiж електронною системою та iншими електронними iнформацiйними ресурсами, iнформацiйно-комунiкацiйними системами та iншими iнформацiйними системами;
9) виконує iншi функцiї, передбаченi законодавством.
Адмiнiстратор електронної системи та його функцiї
8. Адмiнiстратор забезпечує:
1) здiйснення заходiв iз створення, функцiонування, обслуговування та технiчного вдосконалення електронної системи. Створення програмного забезпечення електронної системи полягає у здiйсненнi комплексу заходiв, спрямованих на його розроблення, модернiзацiю, тестування, дослiдну експлуатацiю та впровадження.
Забезпечення функцiонування, обслуговування та технiчного вдосконалення електронної системи передбачає здiйснення заходiв, спрямованих на її функцiонування вiдповiдно до технiчної документацiї, виявлення помилок, надання iнформацiї про виявленi помилки розробникам програмного забезпечення електронної системи та забезпечення виправлення помилок, а також забезпечення вдосконалення електронної системи;
2) ведення та адмiнiстрування електронної системи, зокрема:
проведення монiторингу функцiонування та ведення електронної системи i подання вiдповiдних пропозицiй власнику;
задоволення потреб у необхiдних матерiалах, обладнаннi з метою органiзацiї безперебiйного та надiйного функцiонування електронної системи;
укладення договорiв про обслуговування технiчної iнфраструктури;
здiйснення методичної пiдтримки щодо оброблення, систематизацiї та збереження iнформацiї, яка мiститься в електроннiй системi;
пiдтримка безперервного функцiонування системи зберiгання, архiвування та створення резервних копiй iнформацiї електронної системи;
контроль за роботою електронної системи шляхом перегляду журналу дiй та/або подiй, що виконуються в електроннiй системi;
електронна iнформацiйна взаємодiя мiж електронною системою та iншими державними електронними iнформацiйними ресурсами засобами системи електронної взаємодiї державних електронних iнформацiйних ресурсiв "Трембiта";
монiторинг за використанням класифiкаторiв, довiдникiв, словникiв, баз даних електронних публiчних реєстрiв i здiйснення пiдготовки пропозицiй щодо необхiдностi їх оновлення;
узагальнення iнформацiї та складення аналiтичних звiтiв;
3) надання, блокування та анулювання/вiдновлення доступу користувачiв до електронної системи, її iнтегрованих електронних систем, iнформацiйно-комунiкацiйних систем та пiдсистем, порталiв, баз даних, реєстрiв, мобiльних додаткiв, функцiональних, програмних модулiв, аналiтичних платформ, якi належать до сфери застосування електронної системи та блокування несанкцiонованих дiй щодо захищених ресурсiв;
4) подання Держпродспоживслужбi пропозицiй щодо вдосконалення нормативно-правового регулювання або прийняття нормативно-правових актiв, спрямованих на забезпечення функцiонування електронної системи або на виконання ним функцiй адмiнiстратора;
5) здiйснення заходiв iз збереження та захисту iнформацiї, що мiстяться в електроннiй системi;
6) здiйснення систематизацiї вiдомостей, що мiстяться в електроннiй системi;
7) здiйснення за дорученням власника iнших заходiв для забезпечення функцiонування електронної системи, а також здiйснення iнших повноважень, передбачених Законом України "Про публiчнi електроннi реєстри".
9. Користувачi мають право користуватися електронною системою, її iнтегрованими iнформацiйними системами, iнформацiйно-комунiкацiйними системи та пiдсистемами, порталами, базами даних, реєстрами, мобiльними додатками, функцiональними, програмними модулями, аналiтичними платформами, якi належать до сфери застосування електронної системи.
Електронна iнформацiйна взаємодiя мiж електронною системою та державними електронними iнформацiйними ресурсами, iнформацiйно-комунiкацiйними системами
10. Електронна система забезпечує сумiснiсть та електронну iнформацiйну взаємодiю в режимi реального часу у форматi "запит - вiдповiдь" (за наявностi технiчної можливостi) з iншими електронними iнформацiйними ресурсами, iнформацiйно-комунiкацiйним системами з метою i пiд час надання/отримання послуг у сферi безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв, зокрема iз:
Єдиним державним реєстром юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань;
Порталом Дiя;
Єдиним державним веб-порталом вiдкритих даних;
iнтегрованою системою електронної iдентифiкацiї;
Єдиною державною електронною системою управлiння галуззю рибного господарства;
Єдиним державним реєстром тварин;
Єдиним державним реєстром адрес;
Державним аграрним реєстром;
Єдиною державною електронною системою дозвiльних документiв;
iнтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю).
11. Електронна iнформацiйна взаємодiя мiж електронною системою та державними електронними iнформацiйними ресурсами здiйснюється вiдповiдно до Порядку електронної (технiчної та iнформацiйної) взаємодiї, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8 вересня 2016 р. N 606 "Деякi питання електронної взаємодiї електронних iнформацiйних ресурсiв" (Офiцiйний вiсник України, 2016 р., N 73, ст. 2455; 2021 р., N 52, ст. 916; 2023 р. N 11, ст. 721).
12. До пiд'єднання iнформацiйно-комунiкацiйних систем до системи електронної взаємодiї державних електронних iнформацiйних ресурсiв "Трембiта" електронна iнформацiйна взаємодiя мiж електронною системою та такими iнформацiйно-комунiкацiйними системами здiйснюється на пiдставi договору про встановлення порядку iнформацiйної взаємодiї власникiв/розпорядникiв таких систем.
13. До налагодження електронної iнформацiйної взаємодiї з реєстрами (iншими електронними системами), якi не iнтегрованi iз системою електронної взаємодiї державних електронних iнформацiйних ресурсiв "Трембiта", та електронною системою можливе використання вiдомостей таких реєстрiв у складi електронної системи шляхом завантаження даних, що наданi держателями таких реєстрiв (iнших електронних систем).
14. Електронна iнформацiйна взаємодiя здiйснюється iз дотриманням вимог Законiв України "Про публiчнi електроннi реєстри", "Про електронну iдентифiкацiю та електроннi довiрчi послуги", "Про захист персональних даних", "Про захист iнформацiї в iнформацiйно-комунiкацiйних системах", iнших нормативно-правових актiв у сферi захисту iнформацiї.
15. Аналiз достовiрностi вiдомостей (даних), що мiстяться у заявах про надання послуг, або вiдомостей, необхiдних для надання таких послуг, може проводитися на пiдставi вiдомостей (даних), отриманих шляхом автоматизованого доступу або в порядку електронної iнформацiйної взаємодiї мiж електронною системою та державними електронними iнформацiйними ресурсами.
16. Електронна iнформацiйна взаємодiя мiж електронною системою та електронними iнформацiйними системами згiдно з цим Порядком здiйснюється безоплатно.
17. Електронна система забезпечує сумiснiсть та електронну iнформацiйну взаємодiю у режимi реального часу з державними електронними iнформацiйними ресурсами та здiйснюється засобами системи електронної iнформацiйної взаємодiї державних електронних iнформацiйних ресурсiв "Трембiта".
У разi вiдсутностi технiчної можливостi для передачi даних засобами системи електронної взаємодiї державних електронних iнформацiйних ресурсiв "Трембiта" електронна iнформацiйна взаємодiя може здiйснюватися iз використанням iнших iнформацiйно-комунiкацiйних систем iз дотриманням вимог щодо захисту iнформацiї вiдповiдно до вимог Закону України "Про захист iнформацiї в iнформацiйно-комунiкацiйних системах".
Загальнi вимоги до iнформацiї та електронних документiв в електроннiй системi
18. Створення, внесення, перегляд, надсилання, використання iнформацiї та електронних документiв в електроннiй системi, внесення змiн i доповнень до них здiйснюється користувачами в межах повноважень, визначених законодавством.
19. Iнформацiя та електроннi документи створюються та вносяться до електронної системи українською мовою. У разi коли використання лiтер української абетки призводить до спотворення iнформацiї, можуть використовуватися латинськi лiтери, роздiловi знаки та символи, арабськi та римськi цифри.
20. Документообiг в електроннiй системi здiйснюється вiдповiдно до вимог законодавства про електроннi документи та електронний документообiг. На всi електроннi документи та вiдомостi, що вносяться до електронної системи, накладається квалiфiкований електронний пiдпис або удосконалений електронний пiдпис, що базується на квалiфiкованому сертифiкатi електронного пiдпису користувача вiдповiдно до Закону України "Про електронну iдентифiкацiю та електроннi довiрчi послуги".
21. Програмними засобами електронної системи автоматично вносяться до журналу всi дiї та/або подiї, що здiйснюються в електроннiй системi, зокрема внесення дати i часу створення, завантаження, надсилання, отримання iнформацiї електронних документiв, iншої iнформацiї з iдентифiкацiєю вiдправника та отримувача i будь-якої змiни та видалення даних, доступних в електроннiй системi, за допомогою квалiфiкованої електронної позначки часу.
22. Журнал дiй та/або подiй, що здiйснюються в електроннiй системi, зберiгається безстроково (крiм випадкiв, коли законодавством встановлений iнший строк зберiгання даних). Iнформацiя, що мiститься в журналi, може бути отримана через електронну систему у формi електронного документа.
Структура електронної системи
23. Електронна система забезпечує такi функцiональнi можливостi:
1) доступ користувачiв до електронного кабiнету пiсля проходження процедури електронної iдентифiкацiї та автентифiкацiї таких користувачiв, зокрема iз використанням iнтегрованої системи електронної iдентифiкацiї, квалiфiкованого електронного пiдпису та/або печатки, а також iнших засобiв iдентифiкацiї, якi дають змогу однозначно встановлювати особу та процедуру авторизацiї;
2) здiйснення документообiгу вiдповiдно до вимог законодавства про електроннi документи та електронний документообiг. Використання удосконаленого електронного пiдпису, що базується на квалiфiкованому сертифiкатi електронного пiдпису (далi - удосконалений електронний пiдпис), або квалiфiкованого електронного пiдпису, автентифiкацiя чи iдентифiкацiя особи здiйснюються вiдповiдно до Закону України "Про електронну iдентифiкацiю та електроннi довiрчi послуги";
3) доступ користувачiв до створення, оформлення, внесення або подання iнформацiї до електронної системи, її iнтегрованих iнформацiйних систем, iнформацiйно-комунiкацiйних систем i пiдсистем, порталiв, баз даних, реєстрiв, мобiльних додаткiв, функцiональних, програмних модулiв, аналiтичних платформ, якi належать до сфери застосування електронної системи;
4) створення, отримання, опрацювання та розгляд електронних документiв, поданих користувачами через електронний кабiнет (крiм тих, що опрацьовуються автоматично), iз автоматичною фiксацiєю часу надсилання та часу отримання, а також цiлiснiсть i достовiрнiсть електронних документiв;
5) автоматизована фiксацiя всiх дiй будь-яких користувачiв (з iнформацiєю та документами (зокрема електронними), якi мiстяться в електроннiй системi);
6) можливiсть внесення (реєстрацiї) iнформацiї та документiв (зокрема електронних), у тому числi автоматичного внесення (реєстрацiї) iнформацiї та документiв (зокрема електронних), до електронної системи користувачами в межах повноважень, визначених законодавством;
7) можливiсть створення, перегляду, вiдправлення, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберiгання, захисту, облiку та надання iнформацiї та документiв (зокрема електронних) у сферах реалiзацiї державної полiтики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби;
8) сумiснiсть та електронна iнформацiйна взаємодiя в режимi реального часу з державними електронними iнформацiйними ресурсами;
9) пiд'єднання до системи електронної взаємодiї державних електронних iнформацiйних ресурсiв "Трембiта";
10) автоматизацiя процесiв створення, прийняття, збирання, накопичення, обробки, облiку та надання iнформацiї та документiв (зокрема електронних) у сферах реалiзацiї державної полiтики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби;
11) можливiсть внесення користувачами електронної системи плати за отримання послуг та здiйснення заходiв у сферах реалiзацiї державної полiтики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби, зокрема сплати штрафiв за провадження дiяльностi iз використанням незареєстрованої потужностi та/або без отримання експлуатацiйного дозволу, та/або завантаження документiв, що пiдтверджують внесення такої плати;
12) проведення автоматичного аналiзу поданих/внесених даних щодо їх повноти, вiдповiдностi формату, логiчностi та достовiрностi поданих документiв (зокрема електронних) для отримання/надання послуг та здiйснення заходiв у сферах реалiзацiї державної полiтики, що належить до повноважень Держпродспоживслужби, та iнформацiї, яка вноситься до електронної системи, зокрема iз урахуванням критерiїв рiвня ризику;
13) застосування засобiв автентифiкацiї з метою пiдтвердження цiлiсностi iнформацiї та електронних документiв, якi вносяться до електронної системи;
14) проведення процедур i здiйснення заходiв контролю та верифiкацiї iнформацiї та документiв (зокрема електронних), монiторинг змiн iндивiдуальних вiдомостей, захист iнформацiї, програмного забезпечення, зокрема вiд несанкцiонованого доступу;
15) розподiльне зберiгання iнформацiї та документiв (зокрема електронних), що мiстяться в електроннiй системi, для забезпечення їх цiлiсностi;
16) шифрування та розшифрування електронних документiв пiд час їх передачi;
17) управлiння правами доступу до iнформацiї (вiдомостей та/або даних), електронних документiв;
18) захист iнформацiї (вiдомостей та/або даних) та документiв (зокрема електронних), що обробляються в електроннiй системi, вiдповiдно до вимог законодавства у сферi захисту iнформацiї;
19) автоматизоване електронне консультування з найпоширенiших питань щодо отримання/надання послуг та здiйснення заходiв у сферах реалiзацiї державної полiтики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби;
20) доступнiсть iнформацiї та документiв (зокрема електронних) для користувачiв електронної системи з порушенням зору;
21) формування наборiв даних, що пiдлягають оприлюдненню у формi вiдкритих даних на Єдиному державному веб-порталi вiдкритих даних вiдповiдно до Закону України "Про доступ до публiчної iнформацiї";
22) здiйснення пошуку та перегляду iнформацiї та документiв (зокрема електронних) в електроннiй системi з дотриманням вимог Закону України "Про захист персональних даних";
23) збереження, автоматичне резервування i вiдновлення iнформацiї та документiв (зокрема електронних), що внесенi до електронної системи, забезпечення безперебiйного доступу до електронної системи;
24) автоматичне формування, наповнення, оновлення вiдомостей, що мiстяться в картцi оператора ринку;
25) автоматичне формування, наповнення, оновлення вiдомостей, що мiстяться в електроннiй картi привабливостi регiонiв;
26) iнформування правоволодiльця про внесення iнформацiї про нього та належнi йому майно, майновi, правовi та iншi спецiальнi статуси, а також про її змiну;
27) iншi функцiональнi можливостi, визначенi цим Порядком.
24. Електронна система розмiщується на програмно-апаратному комплексi адмiнiстратора.
25. Електронна система складається з:
Єдиного порталу сервiсiв Державної служби з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв (далi - портал електронної системи);
електронного кабiнету;
електронної карти привабливостi регiонiв - аналiтичного модуля, який вiдображає потенцiал регiону (територiї територiальної громади, областi, мiста), дає змогу комплексно оцiнити економiчнi та iнвестицiйнi можливостi окремого регiону, оглянути наявну iнфраструктуру та ознайомитися з її конкурентними перевагами;
мобiльного додатка для здiйснення заходiв державного контролю, призначеного для застосування технiчними приладами та засобами, що мають функцiї фото- та/або вiдеозйомки, аудiо- та/або вiдеозапису, а також для зберiгання, експорту результатiв фiксацiї зазначених заходiв державного контролю чи окремих дiй;
картки оператора ринку;
Державної електронної системи еФуд, через яку здiйснюється технiчна реалiзацiя створення та функцiонування Системи швидкого повiдомлення про загрози, пов'язанi з харчовими продуктами та кормами, Єдиного державного реєстру ветеринарних документiв, Державного реєстру документiв, виданих вiдповiдно до законодавства про благополуччя тварин, перелiку повiдомлень про намiр першого введення в обiг дитячого харчування, дiєтичних добавок, харчових продуктiв для спецiальних медичних цiлей та харчових продуктiв для контролю ваги.
Порядки ведення i функцiонування складових електронної системи затверджуються вiдповiдно до законодавства.
26. Користування електронною системою та доступ до iнформацiї, яка мiститься в нiй, здiйснюються на безоплатнiй основi.
27. Електронна система, її iнтегрованi iнформацiйнi системи, iнформацiйно-комунiкацiйнi системи та пiдсистеми, портали, бази даних, реєстри, мобiльнi додатки, функцiональнi, програмнi модулi, аналiтичнi платформи, якi належать до сфери застосування електронної системи, ведуться державною мовою та функцiонують у цiлодобовому режимi, крiм випадкiв проведення планових та позапланових профiлактичних та/або технiчних робiт, пов'язаних з усуненням технiчних та/або методологiчних помилок чи технiчного збою в роботi, тривалiсть проведення яких визначається адмiнiстратором.
Iнформацiя про проведення планових профiлактичних та/або технiчних робiт оприлюднюється на порталi електронної системи за три календарних днi до дати проведення таких робiт, крiм випадкiв проведення таких робiт в умовах форс-мажорних обставин.
28. Проведення профiлактичних та/або планових технiчних робiт з пiдтримки електронної системи, її iнтегрованих iнформацiйних систем, iнформацiйно-комунiкацiйних систем та пiдсистем, порталiв, баз даних, реєстрiв, мобiльних додаткiв, функцiональних, програмних модулiв, аналiтичних платформ, якi належать до сфери застосування електронної системи, крiм усунення технiчних та/або методологiчних помилок, якi блокують її роботу, та випадкiв проведення таких робiт в умовах форс-мажорних обставин, з 8-ї до 20-ї години у робочi днi забороняється.
Портал електронної системи
29. Портал електронної системи - компонент електронної системи, що функцiонує як комплекс програмно-технiчних засобiв, мережевих та iнформацiйних сервiсiв та забезпечує:
1) доступ до електронного кабiнету;
2) доступ до електронної карти привабливостi регiонiв;
3) доступ до картки оператора ринку;
4) доступ до Державної електронної системи еФуд через електронний кабiнет;
5) доступ до iнших iнтегрованих iнформацiйних систем, iнформацiйно-комунiкацiйних систем та пiдсистем, баз даних, реєстрiв, мобiльних додаткiв, функцiональних, програмних модулiв, аналiтичних платформ, якi належать до сфери застосування електронної системи (у разi наявностi технiчної можливостi);
6) оприлюднення iнформацiї, яка мiститься в реєстрах електронної системи;
7) вiдображення iнформацiї та роз'яснень щодо функцiонування електронної системи;
8) взаємообмiн iнформацiєю мiж користувачами;
9) вiдображення iнформацiї про проведення профiлактичних та/або планових технiчних робiт з пiдтримки електронної системи;
10) подання повiдомлення про технiчнi, програмно-апаратнi та методологiчнi помилки, виявленi в роботi електронної системи;
11) оприлюднення аналiтичних даних, iнформацiї щодо мiжнародної спiвпрацi у сферах реалiзацiї державної полiтики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби, зокрема процедури вiдкриття ринкiв, перелiк країн, з яких дозволено iмпорт та до яких здiйснюється експорт товарiв;
12) автоматизоване електронне консультування в режимi реального часу з питань надання послуг у сферах реалiзацiї державної полiтики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби;
13) iншi функцiональнi можливостi, необхiднi для виконання завдань порталу електронної системи.
30. Користування порталом електронної системи та доступ до вiдомостей, якi мiстяться на порталi електронної системи, здiйснюється безоплатно без електронної iдентифiкацiї та авторизацiї.
Електронний кабiнет
31. Електронний кабiнет забезпечує електронну взаємодiю мiж фiзичними та юридичними особами, фiзичними особами - пiдприємцями, суб'єктами надання публiчних (електронних публiчних), зокрема адмiнiстративних, послуг, що надаються через Державну електронну систему еФуд i за наявностi технiчної можливостi через iншi iнтегрованi iнформацiйнi системи, iнформацiйно-комунiкацiйнi системи та пiдсистеми, функцiональнi, програмнi модулi, якi належать до сфери застосування електронної системи.
32. Електронний кабiнет призначений для:
1) створення, подання, пiдписання, збереження, перегляду заяв, повiдомлень, декларацiй, iншої необхiдної iнформацiї, вiдомостей (даних) i документiв в електроннiй формi;
2) перевiрки поданої/внесеної iнформацiї та вiдомостей (даних) щодо повноти, вiдповiдностi формату, логiчностi та достовiрностi;
3) перегляду, внесення, змiни, доповнення, оновлення iнформацiї, вiдомостей (даних);
4) отримання документiв в електроннiй формi;
5) перегляду стану розгляду поданих заяв, повiдомлень, декларацiй, iншої необхiдної iнформацiї, вiдомостей (даних) i документiв в електроннiй формi у режимi реального часу;
6) реалiзацiї iнших функцiональних можливостей.
33. Засобами електронної системи забезпечуються функцiональнi можливостi електронного кабiнету залежно вiд прав доступу користувачiв до електронного кабiнету.
34. Доступ користувачiв до результатiв послуг у сферах реалiзацiї державної полiтики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби, забезпечується залежно вiд способу подання заяви: через електронний кабiнет або електронний кабiнет користувача Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi).
35. Сповiщення про надходження електронних документiв надсилається автоматично програмними засобами електронної системи на адресу електронної пошти користувача.
Датою отримання електронного документа користувачем є дата, зазначена у повiдомленнi про доставку. У разi надходження документа у неробочий час робочого дня або у неробочий день датою отримання електронного документа/вiдомостей користувачем вважається наступний робочий день. У разi надходження документа у вихiдний чи святковий день датою отримання електронного документа/вiдомостей користувачем вважається перший робочий день, що настає за вихiдним або святковим днем.
Надання, блокування та анулювання/вiдновлення доступу користувачам до електронного кабiнету
36. Пiд'єднання користувачiв та доступ їм до електронного кабiнету здiйснюються безоплатно.
37. Користувачi, якi є посадовими особами Держпродспоживслужби та її територiальних органiв, отримують доступ до електронного кабiнету на пiдставi повiдомлення керiвника такого органу або особи, яка виконує його обов'язки, адмiнiстратору в електроннiй формi, зокрема через електронний кабiнет, та за умови проходження процедури авторизацiї та iдентифiкацiї через iнтегровану систему електронної iдентифiкацiї.
38. Користувачi, якi є операторами ринку, отримують доступ до електронного кабiнету за умови проходження процедури авторизацiї.
39. Користувачi пiд час проходження первинної електронної авторизацiї обов'язково зазначають в електронному кабiнетi свою адресу електронної пошти, номер мобiльного телефону (за наявностi), пiдтверджують правильнiсть своїх iдентифiкацiйних даних.
За достовiрнiсть вiдомостей, зазначених пiд час електронної iдентифiкацiї, вiдповiдає користувач.
40. У разi змiни адреси електронної пошти та номера телефону користувач зобов'язаний не пiзнiше нiж протягом наступного робочого дня з дня такої змiни оновити власнi облiковi данi в електронному кабiнетi. У разi несвоєчасного внесення змiн до облiкових даних всi негативнi наслiдки, спричиненi таким невнесенням, покладаються на користувача.
41. Адмiнiстратор блокує доступ користувачу до електронного кабiнету на пiдставi:
1) надходження повiдомлення (документiв), що пiдтверджує (пiдтверджують) факт компрометацiї особистого ключа користувача електронних довiрчих послуг, виявлений самостiйно користувачем або контролюючим органом пiд час здiйснення заходiв державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сферi електронних довiрчих послуг;
2) отримання повiдомлення вiд керiвника державного органу або особи, яка виконує його обов'язки, про необхiднiсть блокування доступу користувачу до електронного кабiнету у зв'язку з його вiдстороненням вiд виконання посадових обов'язкiв та/або з iнших обґрунтованих пiдстав;
3) отримання iнформацiї про внесення користувачем недостовiрної iнформацiї для отримання iнформацiї в електроннiй системi, її iнтегрованих iнформацiйних системах, iнформацiйно-комунiкацiйних системах та пiдсистемах, функцiональних, програмних модулях, якi належать до сфери застосування електронної системи;
4) отримання судового рiшення про блокування доступу користувачу до електронного кабiнету.
42. Адмiнiстратор анулює доступ користувачу до електронного кабiнету на пiдставi:
1) отримання повiдомлення вiд керiвника державного органу або особи, яка виконує його обов'язки, про необхiднiсть анулювання доступу користувачу до електронного кабiнету у зв'язку з припиненням виконання ним повноважень (звiльнення, переведення, смерть, визнання безвiсно вiдсутнiм, недiєздатним, обмеження цивiльної дiєздатностi);
2) отримання судового рiшення, що набрало законної сили, про анулювання доступу користувачу до електронного кабiнету;
3) заяви користувача.
43. Адмiнiстратор за повiдомленням керiвника державного органу, власника електронної системи або особи, яка виконує його обов'язки, змiнює та вiдновлює право пiдпису електронних документiв в електронному кабiнетi у зв'язку з вiдстороненням користувача вiд виконання посадових обов'язкiв, вiдстороненням вiд посади, перебуванням на лiкарняному, у вiдпустцi. Таке повiдомлення надсилається в електроннiй формi.
44. Користувачi зобов'язанi не пiзнiше нiж протягом наступного робочого дня з дня настання обставин, визначених пунктом 41 цього Порядку, повiдомити адмiнiстратору про необхiднiсть блокування, анулювання доступу до електронного кабiнету вiдповiдному користувачу. Таке повiдомлення надсилається в електроннiй формi.
45. Блокування чи анулювання доступу користувачу до електронного кабiнету здiйснюється адмiнiстратором шляхом припинення програмними засобами доступу до електронного кабiнету невiдкладно з одночасним повiдомленням про це вiдповiдному користувачу. Таке повiдомлення надсилається в електроннiй формi.
46. Адмiнiстратор вiдновлює доступ користувачу, якому було заблоковано доступ до електронного кабiнету, на пiдставi:
1) отримання повiдомлення вiд керiвника державного органу або особи, яка виконує його обов'язки, про припинення обставин, що стали пiдставою для блокування доступу користувачу до електронного кабiнету;
2) отримання судового рiшення, що набрало законної сили, про скасування блокування доступу користувачу до електронного кабiнету.
47. Вiдновлення доступу користувачу до електронного кабiнету здiйснюється адмiнiстратором не пiзнiше нiж протягом наступного робочого дня з дня отримання вiдповiдного повiдомлення iз одночасним повiдомленням про це вiдповiдному користувачу та особi, якiй вiн пiдпорядкований (за наявностi). Таке повiдомлення надсилається в електроннiй формi.
48. У разi анулювання доступу користувачу до електронного кабiнету такий доступ не може бути вiдновлений.
49. За зверненням власника адмiнiстратор зобов'язаний надати iнформацiю про користувачiв, яким надано, заблоковано та анульовано/вiдновлено доступ до електронного кабiнету.
Картка оператора ринку
50. Електронна система забезпечує автоматичне створення, формування, наповнення, оновлення вiдомостей, що мiстяться в картцi оператора ринку, шляхом використання iнформацiї з Державної електронної системи еФуд i за наявностi технiчної можливостi з iнших iнтегрованих iнформацiйних систем, iнформацiйно-комунiкацiйних систем та пiдсистем, функцiональних, програмних модулiв, якi належать до сфери застосування електронної системи.
Картка оператора ринку мiстить усi вичерпнi вiдомостi про оператора ринку у хронологiчному порядку, зокрема:
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України);
унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi);
адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
вид оператора ринку за класифiкацiєю суб'єктiв господарювання, визначеною Законом України "Про особливостi регулювання дiяльностi юридичних осiб окремих органiзацiйно-правових форм у перехiдний перiод та об'єднань юридичних осiб": суб'єкт мiкропiдприємництва, малого, середнього, великого пiдприємництва;
дата (день/мiсяць/рiк), назва (опис) зареєстрованих та/або затверджених потужностей, реєстрацiйнi номери потужностей, адреси потужностей за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку;
види господарської дiяльностi, що провадяться з використанням потужностей;
дата i номер видачi експлуатацiйного дозволу / тимчасового експлуатацiйного дозволу, переоформлення, припинення дiї експлуатацiйного дозволу, тимчасового припинення дiї, поновлення дiї експлуатацiйного дозволу та продовження строку дiї тимчасового експлуатацiйного дозволу (день/мiсяць/рiк);
дата i номер витягiв iз Державного реєстру операторiв ринку про затвердження та/або тимчасове затвердження тваринницьких потужностей, припинення затвердження тваринницької потужностi (день/мiсяць/рiк);
контактнi данi оператора ринку: номер телефону, що складається iз коду країни, коду мiста або коду оператора та номера телефону абонента;
адреса електронної пошти;
iншi вiдомостi вiдповiдно до цього Порядку.
Державна електронна система еФуд
51. Через Державну електронну систему еФуд здiйснюється надання в електроннiй формi послуг та доступ до їх результатiв засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), зокрема шляхом отримання доступу до Порталу Дiя через електронний кабiнет, щодо:
державної реєстрацiї потужностей операторiв ринку, пов'язаних з виробництвом та/або обiгом харчових продуктiв, потужностей (об'єктiв) з обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, потужностей виробництва та/або обiгу кормiв, тваринницьких потужностей та операторiв ринку, внесення змiн щодо зареєстрованої потужностi, припинення дiї державної реєстрацiї потужностi;
видачi експлуатацiйних дозволiв на потужностi, дiяльнiсть яких пов'язана з виробництвом та/або зберiганням харчових продуктiв тваринного походження, виробництвом та/або обiгом кормiв, поводженням iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки, зокрема подання декларацiй про вiдповiднiсть кормiв, видачу тимчасового експлуатацiйного дозволу, а також припинення дiї, тимчасового припинення дiї, переоформлення, поновлення дiї експлуатацiйного дозволу та продовження строку дiї тимчасового експлуатацiйного дозволу;
затвердження тваринницької потужностi, тимчасового затвердження тваринницької потужностi, а також припинення затвердження тваринницької потужностi;
видача ветеринарних документiв (мiжнародного ветеринарного сертифiката, ветеринарного свiдоцтва, ветеринарного паспорта тварини), а також їх замiна (переоформлення).
Функцiональнi можливостi Державної електронної системи еФуд
52. Засобами Державної електронної системи еФуд надаються такi послуги:
державна реєстрацiя потужностi з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, виробництва та/або обiгу кормiв, тваринницької потужностi та операторiв ринку;
видача експлуатацiйного дозволу на потужнiсть, дiяльнiсть якої пов'язана з виробництвом та/або зберiганням харчових продуктiв тваринного походження, виробництвом та/або обiгом кормiв, поводженням iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки;
затвердження тваринницької потужностi;
видача ветеринарних документiв (мiжнародного ветеринарного сертифiката, ветеринарного свiдоцтва, ветеринарного паспорта тварини);
видача мiжнародних сертифiкатiв для вантажiв iз харчовими продуктами.
53. Функцiональними можливостями Державної електронної системи еФуд забезпечується:
1) можливiсть створення, перегляду, надсилання, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберiгання, захисту, облiку та надання iнформацiї та документiв у сферах реалiзацiї державної полiтики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби;
2) автоматизацiя порядку надання послуг у сферах реалiзацiї державної полiтики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби;
3) можливiсть накладення користувачами власного квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису та/або електронної печатки в електронному кабiнетi;
4) створення, збирання, ведення, оброблення, зберiгання та використання реєстрової iнформацiї Державного реєстру операторiв ринку;
5) формування автоматично засобами Державної електронної системи еФуд витягiв, звiтiв та/або iнших iнформацiйно-аналiтичних довiдок в електроннiй формi, що мiстять посилання на Державний реєстр операторiв ринку разом з унiкальним електронним iдентифiкатором (QR-кодом);
6) запровадження Системи швидкого повiдомлення про загрози, пов'язанi з харчовими продуктами та кормами;
7) створення, збирання, ведення, оброблення, зберiгання та використання реєстрової iнформацiї Єдиного державного реєстру ветеринарних документiв, Реєстру державних сертифiкатiв про наявнiсть достатнiх знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин;
8) iншi функцiональнi можливостi, визначенi цим Порядком.
Порядок видачi ветеринарних документiв, ведення Єдиного державного реєстру ветеринарних документiв та Системи швидкого повiдомлення про загрози, пов'язанi з харчовими продуктами та кормами, якi є компонентами Державної електронної системи еФуд, затверджується Мiнекономiки.
Послуга Державної електронної системи еФуд - державна реєстрацiя потужностi з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, виробництва та/або обiгу кормiв, тваринницької потужностi
54. Послуга Державної електронної системи еФуд - державна реєстрацiя потужностi з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, виробництва та/або обiгу кормiв, тваринницької потужностi включає в себе процедуру реєстрацiї, внесення змiн щодо зареєстрованої потужностi, припинення дiї державної реєстрацiї потужностi та внесення iнформацiї до Державного реєстру операторiв ринку, що здiйснюються в автоматичному режимi на безоплатнiй основi.
Послуга Державної електронної системи еФуд - видача експлуатацiйного дозволу на потужнiсть, дiяльнiсть якої пов'язана iз виробництвом та/або зберiганням харчових продуктiв тваринного походження, виробництвом та/або обiгом кормiв, поводженням iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки
55. Послуга Державної електронної системи еФуд - видача експлуатацiйного дозволу на потужнiсть, дiяльнiсть якої пов'язана iз виробництвом та/або зберiганням харчових продуктiв тваринного походження, виробництвом та/або обiгом кормiв, поводженням iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки, включає в себе процедуру видачi експлуатацiйного дозволу, зокрема подання декларацiй про вiдповiднiсть кормiв, видачi тимчасового експлуатацiйного дозволу, а також припинення дiї, тимчасового припинення дiї, переоформлення, поновлення дiї експлуатацiйного дозволу та продовження строку дiї тимчасового експлуатацiйного дозволу i внесення iнформацiї до Державного реєстру операторiв ринку.
Вiдмова у видачi експлуатацiйного дозволу
56. Пiдставами для вiдмови у видачi експлуатацiйного дозволу є:
встановлення за результатами iнспектування потужностi її невiдповiдностi вимогам законодавства;
незабезпечення створення агропродовольчим ринком належних умов для роботи лабораторiї, зокрема, ненадання у користування службових примiщень, незабезпечених опаленням, електропостачанням, вентиляцiєю, водопостачанням та водовiдведенням.
Рiшення про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд iз накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби та надсилається користувачу автоматично в режимi реального часу та на адресу електронної пошти вiдповiдно до вимог статтi 75 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
У рiшеннi про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу зазначається пiдстава для вiдмови.
Iнформацiя, яка зазначається у рiшеннi про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу, наведена в додатку 1.
Рiшення про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу приймається за умови забезпечення права особи на участь в адмiнiстративному провадженнi вiдповiдно до Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
57. Про прийняття рiшення про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу заявнику повiдомляється невiдкладно, а за наявностi обґрунтованих причин - не пiзнiше нiж протягом трьох робочих днiв з дня прийняття рiшення iз вичерпним поясненням причини для вiдмови.
58. Рiшення про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу може бути оскаржено в адмiнiстративному порядку вiдповiдно до Закону України "Про адмiнiстративну процедуру" та/або до адмiнiстративного суду.
Послуга Державної електронної системи еФуд - затвердження тваринницької потужностi
59. Послуга Державної електронної системи еФуд - затвердження тваринницької потужностi включає в себе процедуру затвердження тваринницької потужностi, тимчасового затвердження тваринницької потужностi, вiдмови у затвердженнi тваринницької потужностi, а також припинення затвердження тваринницької потужностi та внесення iнформацiї до Державного реєстру операторiв ринку.
Компонент Державної електронної системи еФуд - Державний реєстр операторiв ринку
60. Держателем Державного реєстру операторiв ринку є Держпродспоживслужба.
Адмiнiстратором Державного реєстру операторiв ринку є державне пiдприємство "Агентство з iдентифiкацiї та реєстрацiї тварин".
Публiчними реєстраторами реєстру операторiв ринку є посадовi особи Держпродспоживслужби.
Джерелами наповнення iнформацiєю (вiдомостями) Державного реєстру операторiв ринку є iнформацiя (вiдомостi), якi мiститься в таких документах i реєстрах:
заява про державну реєстрацiю потужностей з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, потужностей (об'єктiв) з обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, потужностей виробництва та/або обiгу кормiв, тваринницьких потужностей та операторiв ринку;
заява про видачу експлуатацiйного дозволу на потужностi, пов'язанi з виробництвом та/або зберiганням харчових продуктiв тваринного походження, виробництвом та/або обiгом кормiв, поводженням iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки;
заява про затвердження тваринницької потужностi;
заява про внесення змiн до iнформацiї, що мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку;
заява про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi;
декларацiя про вiдповiднiсть кормiв;
повiдомлення про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв;
повiдомлення про тимчасове припинення дiї експлуатацiйного дозволу;
повiдомлення про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу або рiшення про вiдмову у поновленнi дiї експлуатацiйного дозволу;
заява про переоформлення експлуатацiйного дозволу;
заява про припинення дiї експлуатацiйного дозволу;
заява про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу;
повiдомлення про продовження строку дiї тимчасового затвердження тваринницької потужностi до шести мiсяцiв;
заява про припинення затвердження тваринницької потужностi;
повiдомлення про припинення затвердження тваринницької потужностi;
акт про проведення iнспектування;
вiдомостi iз Державного реєстру операторiв ринку та їхнiх потужностей;
вiдомостi iз Державного реєстру потужностей з виробництва та обiгу кормiв;
вiдомостi iз Державного реєстру тваринницьких потужностей та операторiв ринку;
вiдомостi iз Реєстру потужностей (об'єктiв) з оброблення, переробки та мiсць видалення побiчних продуктiв тваринного походження.
61. Створення, збирання, ведення, оброблення, оновлення, зберiгання та використання реєстрової iнформацiї Державного реєстру операторiв ринку здiйснюється автоматично.
62. Iнформацiя, яка вноситься до Державного реєстру операторiв ринку, наведена в додатку 2.
63. Iнформацiя iз Державного реєстру операторiв ринку та їхнiх потужностей, Державного реєстру потужностей з виробництва та обiгу кормiв, Державного реєстру тваринницьких потужностей та операторiв ринку та Реєстру потужностей (об'єктiв) з оброблення, переробки та мiсць видалення побiчних продуктiв тваринного походження, перелiкiв поданих декларацiй про провадження господарської дiяльностi є частиною iнформацiї Державного реєстру операторiв ринку.
64. Об'єктом Державного реєстру операторiв ринку є iнформацiя щодо:
зареєстрованих потужностей операторiв ринку, пов'язаних з виробництвом та/або обiгом харчових продуктiв, потужностей (об'єктiв) з обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, потужностей виробництва та/або обiгу кормiв, тваринницьких потужностей та операторiв ринку, зокрема внесення змiн щодо зареєстрованої потужностi, припинення дiї державної реєстрацiї потужностi;
виданих експлуатацiйних дозволiв на потужностi, дiяльнiсть яких пов'язана з виробництвом та/або зберiганням харчових продуктiв тваринного походження, виробництвом та/або обiгом кормiв, поводженням iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки, зокрема подання декларацiй про вiдповiднiсть кормiв, видачу тимчасового експлуатацiйного дозволу, а також припинення дiї, тимчасового припинення дiї, переоформлення, поновлення дiї експлуатацiйного дозволу та продовження строку дiї тимчасового експлуатацiйного дозволу;
затвердженої тваринницької потужностi, тимчасового затвердження тваринницької потужностi, а також припинення затвердження тваринницької потужностi;
декларацiй про провадження господарської дiяльностi вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 березня 2022 р. N 314 "Деякi питання забезпечення провадження господарської дiяльностi в умовах воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 26, ст. 1399).
65. Реєстровi номери, що автоматично формуються та присвоюються засобами Державного реєстру операторiв ринку, є унiкальними номерами, якi складаються з цифр, що утворюються з чисел натурального ряду в будь-яких комбiнацiях, i не повторюються в Державному реєстрi операторiв ринку.
66. Державний реєстр операторiв ринку функцiонує цiлодобово, крiм випадкiв проведення планових та позапланових профiлактичних та/або технiчних робiт, пов'язаних з усуненням технiчних та/або методологiчних помилок чи технiчного збою в роботi, тривалiсть проведення яких визначається адмiнiстратором, за умови згоди держателя.
Iнформацiя про проведення профiлактичних та/або технiчних робiт з пiдтримки Державного реєстру операторiв ринку оприлюднюється на порталi електронної системи за три календарних днi до дати проведення таких робiт, крiм випадкiв, коли через термiновiсть проведення таких робiт своєчасне попередження неможливе, про що надсилається вiдповiдне повiдомлення.
67. Державний реєстр операторiв ринку ведеться державною мовою з використанням програмного забезпечення, що забезпечує його сумiснiсть i взаємодiю з iншими iнформацiйно-комунiкацiйними системами, реєстрами.
Електронна iнформацiйна взаємодiя мiж Державним реєстром операторiв ринку та iншими державними електронними iнформацiйними ресурсами здiйснюється засобами системи електронної взаємодiї електронних ресурсiв вiдповiдно до вимог Порядку електронної (технiчної та iнформацiйної) взаємодiї, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8 вересня 2016 р. N 606 "Деякi питання електронної взаємодiї електронних iнформацiйних ресурсiв".
У разi вiдсутностi технiчної можливостi для передачi даних iз використанням системи електронної взаємодiї електронних ресурсiв електронна iнформацiйна взаємодiя мiж суб'єктами електронної взаємодiї здiйснюється iз використанням iнших iнформацiйно-комунiкацiйних систем iз дотриманням вимог щодо захисту iнформацiї вiдповiдно до статтi 8 Закону України "Про захист iнформацiї в iнформацiйно-комунiкацiйних системах".
68. Публiчна iнформацiя з Державного реєстру операторiв ринку у формi вiдкритих даних пiдлягає оприлюдненню вiдповiдно до Закону України "Про доступ до публiчної iнформацiї".
Оприлюднення iнформацiї у формi вiдкритих даних на Єдиному державному веб-порталi вiдкритих даних здiйснюється автоматично шляхом електронної iнформацiйної взаємодiї мiж Державним реєстром операторiв ринку та Єдиним державним веб-порталом вiдкритих даних.
Обробка та захист вiдомостей Державного реєстру операторiв ринку, зокрема персональних даних, реєстрової iнформацiї та iншої iнформацiї здiйснюються вiдповiдно до вимог Законiв України "Про захист iнформацiї в iнформацiйно-комунiкацiйних системах", "Про захист персональних даних" i "Про публiчнi електроннi реєстри".
Вимоги до системи управлiння ризиками Державного реєстру операторiв ринку та iнформування суб'єктiв iнформацiйної взаємодiї i правоволодiльцiв про порушення цiлiсностi реєстрової iнформацiї, її несанкцiонованої обробки визначаються законодавством про захист iнформацiї в iнформацiйно-комунiкацiйних системах.
Функцiональнi можливостi Державного реєстру операторiв ринку повиннi забезпечувати обов'язкове iнформування адмiнiстратором правоволодiльця про запити будь-яких осiб щодо iнформацiї про нього, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, а також про збирання, оброблення, внесення такої iнформацiї до Державного реєстру операторiв ринку, її змiну та видалення.
69. Користування Державним реєстром операторiв ринку є безоплатним.
70. Створювачами реєстрової iнформацiї Державного реєстру операторiв ринку є посадовi особи територiальних органiв Держпродспоживслужби та/або оператори ринку.
Днем початку функцiонування Державного реєстру операторiв ринку є день опублiкування на офiцiйному веб-сайтi Держпродспоживслужби повiдомлення про початок функцiонування електронної системи.
Створення та забезпечення функцiонування Державного реєстру операторiв ринку, зокрема його програмно-технiчних засобiв, здiйснюється за рахунок коштiв державного бюджету, коштiв мiжнародної технiчної допомоги та iнших джерел, не заборонених законом.
Подання заяви про державну реєстрацiю потужностей з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, потужностей (об'єктiв) з обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, потужностей виробництва та/або обiгу кормiв, тваринницьких потужностей та операторiв ринку
71. Заява про державну реєстрацiю потужностей з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, потужностей (об'єктiв) з обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, потужностей виробництва та/або обiгу кормiв, тваринницьких потужностей та операторiв ринку (далi - заява про державну реєстрацiю потужностi) подається оператором ринку одним iз способiв:
програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет;
засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi);
до центру надання адмiнiстративних послуг.
Державнiй реєстрацiї пiдлягає кожна окрема потужнiсть оператора ринку, зокрема транспортний засiб, що використовується як потужнiсть з реалiзацiї харчових продуктiв кiнцевим споживачам.
Транспортнi засоби, що використовуються оператором ринку виключно для перевезення харчових продуктiв i не пов'язанi з експлуатацiєю належної йому зареєстрованої потужностi або потужностi, на яку видано експлуатацiйний дозвiл, пiдлягають кумулятивнiй державнiй реєстрацiї, для якої подається одна заява про державну реєстрацiю потужностi (незалежно вiд кiлькостi вiдповiдних транспортних засобiв) i за результатами якої присвоюється один особистий реєстрацiйний номер.
Заява про державну реєстрацiю потужностi подається оператором ринку не пiзнiше нiж за п'ять календарних днiв до початку роботи потужностi.
Заява про державну реєстрацiю потужностi складається вiдповiдно до статтi 40 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру". Iнформацiя, яка зазначається у заявi про державну реєстрацiю потужностi, наведена в додатку 3, а iнформацiя про види дiяльностi, перелiк продуктiв, категорiї, назви/описи потужностей наведена в додатку 4.
72. У разi звернення до центру надання адмiнiстративних послуг адмiнiстратор цього центру приймає заяву про державну реєстрацiю потужностi та документи, поданi оператором ринку в паперовiй формi, або формує зазначену заяву в електроннiй формi засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) на пiдставi iнформацiї, що мiститься в документах, поданих оператором ринку, роздруковує i надає оператору ринку для перевiрки та пiдпису.
Заява про державну реєстрацiю потужностi, сформована засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), разом iз накладеним квалiфiкованим електронним пiдписом або удосконаленим електронним пiдписом адмiнiстратора центру надання адмiнiстративних послуг передається до Державної електронної системи еФуд (за наявностi технiчної можливостi). Одночасно програмними засобами Державної електронної системи еФуд (за наявностi технiчної можливостi) створюється iнформацiя про реєстрацiю заяви в Державнiй електроннiй системi еФуд для подальшого друку та видачi адмiнiстратором центру надання адмiнiстративних послуг оператору ринку.
73. Заява про державну реєстрацiю потужностi формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) пiсля проходження ними електронної iдентифiкацiї та автентифiкацiї, зокрема iз використанням iнтегрованої системи електронної iдентифiкацiї, квалiфiкованих електронних пiдпису та печатки, а також iнших засобiв iдентифiкацiї, якi дають змогу однозначно встановлювати особу.
Заява про державну реєстрацiю потужностi формується у придатнiй для сприйняття формi.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iнформацiї, яка внесена до заяви про державну реєстрацiю потужностi, несуть оператори ринку.
74. Завершити формування заяви про державну реєстрацiю потужностi програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя неможливо в разi, коли зазначена в заявi iнформацiя вiдповiдає хоча б однiй з наведених пiдстав:
подана не в повному обсязi;
не вiдповiдає вимогам арифметичного та формато-логiчного контролю;
не вiдповiдає вiдомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дiя з iнформацiйно-комунiкацiйних систем, держателями яких є вiдповiднi державнi органи.
Iнформацiя, зазначена в заявi про державну реєстрацiю потужностi, автоматично перевiряється щодо її достовiрностi в порядку електронної iнформацiйної взаємодiї мiж Державною електронною системою еФуд та електронними iнформацiйними ресурсами або iнформацiйно-комунiкацiйними системами iз урахуванням пункту 10 цього Порядку.
Формування заяви про державну реєстрацiю потужностi програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя завершується накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.
Заява про державну реєстрацiю потужностi, сформована та пiдписана, вважається поданою в день її надходження до Державної електронної системи еФуд вiдповiдно до вимог статтi 42 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
75. Заява про державну реєстрацiю потужностi, сформована програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя, iз накладеною квалiфiкованою електронною печаткою технiчного адмiнiстратора Порталу Дiя передається засобами електронної iнформацiйної взаємодiї до Державної електронної системи еФуд.
Заява про державну реєстрацiю потужностi, що подається в електроннiй формi, повинна вiдповiдати вимогам Закону України "Про електроннi документи та електронний документообiг".
Заявi про державну реєстрацiю потужностi засобами Державної електронної системи еФуд присвоюється реєстровий номер.
76. Державна реєстрацiя потужностi здiйснюється в день подання заяви про державну реєстрацiю потужностi оператором ринку.
Кожнiй зареєстрованiй потужностi присвоюється автоматично згенерований унiкальний реєстрацiйний номер, що здiйснюється засобами Державної електронної системи еФуд автоматично в режимi реального часу.
Iнформацiя, яка зазначається в реєстрацiйному номерi потужностi, наведена в додатку 5.
77. Витяг iз Державного реєстру операторiв ринку про державну реєстрацiю потужностi формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд iз накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби та мiстить iнформацiю про присвоєний реєстрацiйний номер потужностi.
Витяг iз Державного реєстру операторiв ринку про державну реєстрацiю потужностi мiстить унiкальний електронний iдентифiкатор (QR-код). Перевiрка витягу iз Державного реєстру операторiв ринку проводиться за допомогою електронних пристроїв шляхом зчитування унiкального електронного iдентифiкатора (QR-коду), який забезпечує отримання даних iз Державного реєстру операторiв ринку.
Витяг iз Державного реєстру операторiв ринку про державну реєстрацiю потужностi, сформований засобами Державної електронної системи еФуд, надсилається користувачам залежно вiд способу подання заяви про державну реєстрацiю потужностi (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти.
У разi потреби витяг iз Державного реєстру операторiв ринку про державну реєстрацiю потужностi може бути роздрукований. Витяг iз Державного реєстру операторiв ринку у паперовiй та електроннiй формi мiстить вiдомостi, актуальнi на момент запиту або на визначену дату.
Витяг iз Державного реєстру операторiв ринку про державну реєстрацiю потужностi у паперовiй та електроннiй формi має однакову юридичну силу.
Iнформацiя, яка зазначається у витягу про державну реєстрацiю потужностi, наведена в додатку 6.
Подання заяви про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, щодо зареєстрованої потужностi
78. Оператор ринку зобов'язаний протягом 10 робочих днiв повiдомити територiальному органу Держпродспоживслужби про змiни у своїй дiяльностi, що зумовлюють необхiднiсть внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку.
Змiна найменування оператора ринку у зв'язку iз змiною типу акцiонерного товариства або у зв'язку з перетворенням акцiонерного товариства в iнше господарське товариство не є пiдставою для звернення оператора ринку iз заявою про внесення змiн до iнформацiї, що мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, у частинi найменування такого оператора та не є пiдставою для внесення таких змiн.
Оператор ринку, найменування якого було змiнено, звертається iз заявою про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, у частинi нового найменування такого оператора ринку.
Приватизацiя єдиного майнового комплексу державного або комунального пiдприємства - оператора ринку, потужностi якого були попередньо зареєстрованi, є пiдставою для внесення змiн до Державного реєстру операторiв ринку за умови збереження дiяльностi з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв тваринного походження.
У разi змiни iнформацiї, зокрема строкiв, щодо права власностi на нерухоме майно та iншi речовi права (наприклад, власнiсть, оренда, суборенда, iпотека, лiзинг, рента) оператор ринку звертається iз заявою про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку.
79. Заява про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, подається оператором ринку одним iз таких способiв:
програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет;
засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi);
до центру надання адмiнiстративних послуг.
У разi звернення до центру надання адмiнiстративних послуг адмiнiстратор цього центру приймає заяву про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, та документи, поданi оператором ринку в паперовiй формi, або формує зазначену заяву в електроннiй формi засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) на пiдставi iнформацiї, що мiститься в документах, поданих оператором ринку, роздруковує i надає оператору ринку для перевiрки та пiдпису.
Заява про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, сформована засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), разом iз накладеним квалiфiкованим електронним пiдписом або удосконаленим електронним пiдписом адмiнiстратора центру надання адмiнiстративних послуг передається до Державної електронної системи еФуд. Одночасно програмними засобами Державної електронної системи еФуд (за наявностi технiчної можливостi) створюється iнформацiя про реєстрацiю заяви в Державнiй електроннiй системi еФуд для подальшого друку та видачi адмiнiстратором центру надання адмiнiстративних послуг оператору ринку.
80. Заява про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) пiсля проходження ними електронної iдентифiкацiї та автентифiкацiї, зокрема iз використанням iнтегрованої системи електронної iдентифiкацiї, квалiфiкованих електронних пiдпису та печатки, а також iнших засобiв iдентифiкацiї, якi дають змогу однозначно встановлювати особу.
Заява про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, формується у придатнiй для сприйняття формi.
Iнформацiя, яка зазначається у заявi про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, наведена в додатку 7.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iнформацiї, яка внесена до заяви про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, несуть оператори ринку.
81. Завершити формування заяви про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя неможливо в разi, коли зазначена у заявi iнформацiя вiдповiдає хоча б однiй з наведених пiдстав:
подана не в повному обсязi;
не вiдповiдає вимогам арифметичного та формато-логiчного контролю;
не вiдповiдає вiдомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дiя з iнформацiйно-комунiкацiйних систем, держателями яких є вiдповiднi державнi органи.
Iнформацiя, зазначена у заявi про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, перевiряється щодо її достовiрностi в порядку електронної iнформацiйної взаємодiї мiж Державною електронною системою еФуд та електронними iнформацiйними ресурсами або iнформацiйно-комунiкацiйними системами iз урахуванням пункту 10 цього Порядку.
Формування заяви про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя завершується накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.
Заява про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, сформована програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя, iз накладеною квалiфiкованою електронною печаткою технiчного адмiнiстратора Порталу Дiя передається засобами електронної iнформацiйної взаємодiї до Державної електронної системи еФуд.
82. Заява про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, що подається в електроннiй формi, повинна вiдповiдати вимогам Закону України "Про електроннi документи та електронний документообiг".
Заявi про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, засобами Державної електронної системи еФуд присвоюється реєстровий номер.
83. Заява про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, сформована та пiдписана, вважається поданою в день її надходження до Державної електронної системи еФуд вiдповiдно до вимог статтi 42 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
Змiни до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, вносяться до Державного реєстру операторiв ринку автоматично в режимi реального часу.
84. Повiдомлення про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, сформоване засобами Державної електронної системи еФуд, надсилається користувачам залежно вiд способу подання заяви про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти.
Iнформацiя, яка зазначається у повiдомленнi про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, наведена в додатку 8.
Подання заяви про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi та внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку
85. Пiдставами для припинення дiї державної реєстрацiї потужностi та внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, є:
заява оператора ринку про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi у зв'язку з припиненням дiяльностi;
рiшення суду про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi;
лiквiдацiя юридичної особи або припинення пiдприємницької дiяльностi оператора потужностей (оператора ринку) - фiзичної особи - пiдприємця;
смерть оператора потужностей (оператора ринку) - фiзичної особи;
встановлення факту наявностi в заявi недостовiрних вiдомостей про потужнiсть з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, виробництва та/або обiгу кормiв, тваринницької потужностi;
закiнчення строку дiї правочинiв щодо нерухомого майна та речових прав на нього;
закiнчення трьох мiсяцiв пiсля виявлення Держпродспоживслужбою невiдповiдностi потужностi вимогам законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, продукти їх оброблення та переробки в разi, коли протягом цього строку оператор ринку не усунув зазначену невiдповiднiсть;
закiнчення трьох мiсяцiв пiсля виявлення Держпродспоживслужбою невiдповiдностi тваринницької потужностi (оператора ринку) вимогам законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин в разi, коли протягом такого строку оператор потужностей (оператор ринку) не усунув зазначену невiдповiднiсть.
86. Територiальний орган Держпродспоживслужби звертається до адмiнiстративного суду з позовом про застосування заходу реагування у виглядi припинення дiї державної реєстрацiї потужностi за наявностi хоча б однiєї з таких пiдстав:
1) встановлення факту наявностi в заявi недостовiрних вiдомостей про потужнiсть з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, виробництва та/або обiгу кормiв, тваринницької потужностi;
2) закiнчення трьох мiсяцiв пiсля виявлення Держпродспоживслужбою невiдповiдностi потужностi вимогам законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, продукти їх оброблення та переробки в разi, коли протягом цього строку оператор ринку не усунув зазначену невiдповiднiсть;
3) закiнчення трьох мiсяцiв пiсля виявлення Держпродспоживслужбою невiдповiдностi тваринницької потужностi (оператора ринку) вимогам законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин в разi, коли протягом такого строку оператор потужностей (оператор ринку) не усунув зазначену невiдповiднiсть;
4) прийняття протягом року трьох або бiльше рiшень (постанов) про тимчасове припинення виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, кормiв, побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки на вiдповiднiй потужностi в разi, коли вони не були визнанi незаконними в установленому законом порядку.
87. Оператор ринку за 10 робочих днiв до дня припинення дiяльностi потужностi, але не пiзнiше нiж протягом наступного дня з моменту припинення дiяльностi потужностi подає заяву про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi.
Заява про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi подається оператором ринку одним iз таких способiв:
програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет;
засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi);
до центру надання адмiнiстративних послуг.
У разi звернення до центру надання адмiнiстративних послуг адмiнiстратор цього центру приймає заяву про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi та документи, поданi оператором ринку в паперовiй формi, або формує зазначену заяву в електроннiй формi засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) на пiдставi iнформацiї, яка мiститься в документах, поданих оператором ринку, роздруковує i надає оператору ринку для перевiрки та пiдпису.
Заява про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi, сформована засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), разом iз накладеним квалiфiкованим електронним пiдписом або удосконаленим електронним пiдписом адмiнiстратора центру надання адмiнiстративних послуг передається до Державної електронної системи еФуд. Одночасно програмними засобами Державної електронної системи еФуд (за наявностi технiчної можливостi) створюється iнформацiя про реєстрацiю заяви в Державнiй електроннiй системi еФуд для подальшого друку та видачi адмiнiстратором центру надання адмiнiстративних послуг оператору ринку.
88. Заява про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) пiсля проходження ними електронної iдентифiкацiї та автентифiкацiї, зокрема iз використанням iнтегрованої системи електронної iдентифiкацiї, квалiфiкованого електронного пiдпису та печатки, а також iнших засобiв iдентифiкацiї, якi дають змогу однозначно встановлювати особу.
Заява про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi формується у придатнiй для сприйняття формi. Iнформацiя, яка зазначається у заявi про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi, наведена в додатку 9.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iнформацiї, яка внесена до заяви про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi, несуть оператори ринку.
89. Завершити формування заяви про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя неможливо в разi, коли зазначена в заявi iнформацiя вiдповiдає хоча б однiй з наведених пiдстав:
подана не в повному обсязi;
не вiдповiдає вимогам арифметичного та формато-логiчного контролю;
не вiдповiдає вiдомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дiя з iнформацiйно-комунiкацiйних систем, держателями яких є вiдповiднi державнi органи.
Iнформацiя, зазначена в заявi про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi, перевiряється щодо її достовiрностi в порядку електронної iнформацiйної взаємодiї мiж Державною електронною системою еФуд та електронними iнформацiйними ресурсами або iнформацiйно-комунiкацiйними системами iз урахуванням пункту 10 цього Порядку.
Формування заяви про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя завершується накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.
Заява про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi, сформована програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя, iз накладеною квалiфiкованою електронною печаткою технiчного адмiнiстратора Порталу Дiя передається засобами електронної iнформацiйної взаємодiї до Державної електронної системи еФуд.
90. Заява про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi, що подається в електроннiй формi, повинна вiдповiдати вимогам Закону України "Про електроннi документи та електронний документообiг".
Заявi про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi засобами Державної електронної системи еФуд присвоюється реєстровий номер.
Заява про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi, сформована та пiдписана, вважається поданою в день її надходження до Державної електронної системи еФуд вiдповiдно до вимог статтi 42 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
Вiдомостi про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi вносяться до Державного реєстру операторiв ринку автоматично в режимi реального часу.
Повiдомлення про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi, сформоване засобами Державної електронної системи еФуд, надсилається користувачу залежно вiд способу подання заяви про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти вiдповiдно до вимог статтi 32 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
91. Посадова особа територiального органу Держпродспоживслужби через електронний кабiнет переносить iнформацiю з рiшення суду про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi до Державної електронної системи еФуд iз використанням квалiфiкованого електронного пiдпису.
Iнформацiя, яка зазначається у повiдомленнi про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi, наведена в додатку 10.
92. У разi отримання iнформацiї iз Єдиного державного реєстру юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань про державну реєстрацiю припинення юридичної особи або про державну реєстрацiю припинення пiдприємницької дiяльностi фiзичної особи - пiдприємця вiдомостi про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi до Державного реєстру операторiв ринку вносяться автоматично в режимi реального часу.
93. У разi коли оператор ринку протягом одного року пiсля припинення дiї державної реєстрацiї потужностi повторно реєструє потужнiсть за аналогiчною адресою потужностi, мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку та видами дiяльностi, якi планується провадити з використанням потужностi, територiальний орган Держпродспоживслужби проводить iнспектування зареєстрованої потужностi протягом 15 днiв з дня її реєстрацiї.
Подання заяви про видачу експлуатацiйного дозволу на потужностi, пов'язанi з виробництвом та/або зберiганням харчових продуктiв тваринного походження, виробництвом та/або обiгом кормiв, поводженням iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки
94. Заява про видачу експлуатацiйного дозволу на потужностi, пов'язанi з виробництвом та/або зберiганням харчових продуктiв тваринного походження, виробництвом та/або обiгом кормiв, поводженням iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки (далi - заява про видачу експлуатацiйного дозволу), подається оператором ринку одним iз таких способiв:
програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет;
засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi);
до центру надання адмiнiстративних послуг.
У разi звернення до центру надання адмiнiстративних послуг адмiнiстратор цього центру приймає заяву про видачу експлуатацiйного дозволу в паперовiй формi або формує зазначену заяву в електроннiй формi засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), роздруковує i надає оператору ринку для перевiрки та пiдпису.
95. За видачу експлуатацiйного дозволу, поновлення його дiї справляється плата (адмiнiстративний збiр), яка становить 0,17 розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на 1 сiчня календарного року, в якому подано заяву про видачу або поновлення дiї експлуатацiйного дозволу.
96. За проведення позапланового заходу державного контролю (далi - iнспектування) справляється плата.
Вартiсть здiйснення iнспектування потужностi визначається згiдно з порядком, затвердженим Мiнекономiки разом iз Мiнфiном, у порядку, визначеному Кабiнетом Мiнiстрiв України вiдповiдно до вимог статтi 63 Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин", та iз урахуванням виду оператора ринку за класифiкацiєю суб'єктiв господарювання, визначеною Законом України "Про особливостi регулювання дiяльностi юридичних осiб окремих органiзацiйно-правових форм у перехiдний перiод та об'єднань юридичних осiб": суб'єкт мiкропiдприємництва, малого, середнього або великого пiдприємництва.
Для отримання експлуатацiйного дозволу не потребують iнспектування потужностi операторiв ринку, якi дiють виключно як продавцi та здiйснюють лише реалiзацiю кормiв без зберiгання кормiв на належних їм потужностях.
Iнформацiя про види дiяльностi, перелiк продуктiв, категорiї, назви/описи потужностей наведена в додатку 4.
97. Заява про видачу експлуатацiйного дозволу формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) пiсля проходження ними електронної iдентифiкацiї та автентифiкацiї, зокрема iз використанням iнтегрованої системи електронної iдентифiкацiї, квалiфiкованих електронних пiдпису та печатки, а також iнших засобiв iдентифiкацiї, якi дають змогу однозначно встановлювати особу.
Заява про видачу експлуатацiйного дозволу складається вiдповiдно до статтi 40 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру". Iнформацiя, яка зазначається у заявi про видачу експлуатацiйного дозволу, наведена в додатку 11.
За умови, що оператори ринку дiють виключно як продавцi та здiйснюють лише реалiзацiю кормiв без зберiгання кормiв на належних їм потужностях, оператор ринку подає заяву про видачу експлуатацiйного дозволу разом iз декларацiєю про вiдповiднiсть кормiв через електронний кабiнет. Iнформацiя, яка зазначається у декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, наведена в додатку 12.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iнформацiї, яка внесена до заяви про видачу експлуатацiйного дозволу, несуть оператори ринку.
98. Завершити формування заяви про видачу експлуатацiйного дозволу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя неможливо в разi, коли зазначена у заявi iнформацiя вiдповiдає хоча б однiй з наведених пiдстав:
подана не в повному обсязi;
не вiдповiдає вимогам арифметичного та формато-логiчного контролю;
не вiдповiдає вiдомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дiя з iнформацiйно-комунiкацiйних систем, держателями яких є вiдповiднi державнi органи;
не мiстить пiдтвердження про повну сплату адмiнiстративного збору i плати за проведення iнспектування потужностi.
99. Сплата адмiнiстративного збору та плати за проведення iнспектування потужностi може здiйснюватися програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) за унiкальним електронним iдентифiкатором (QR-кодом) або шляхом внесення реквiзитiв електронного платiжного засобу (платiжної карти), допустимого правилами платiжної системи.
Рахунки для оплати послуг iз реквiзитами автоматично генеруються програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя.
Пiд час формування заяви про видачу експлуатацiйного дозволу зазначається iнформацiя про дату, суму сплати та призначення платежу.
100. Формування заяви про видачу експлуатацiйного дозволу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя завершується накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.
Заява про видачу експлуатацiйного дозволу, сформована програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя, iз накладеною квалiфiкованою електронною печаткою технiчного адмiнiстратора Порталу Дiя передається засобами електронної iнформацiйної взаємодiї до Державної електронної системи еФуд.
Заява про видачу експлуатацiйного дозволу, що подається в електроннiй формi, повинна вiдповiдати вимогам Закону України "Про електроннi документи та електронний документообiг".
Iнформацiя, зазначена операторами ринку пiд час формування заяви про видачу експлуатацiйного дозволу, автоматично перевiряється щодо її достовiрностi в порядку електронної iнформацiйної взаємодiї мiж Державною електронною системою еФуд та електронними iнформацiйними ресурсами або iнформацiйно-комунiкацiйними системами iз урахуванням пункту 10 цього Порядку.
Заява про видачу експлуатацiйного дозволу, сформована та пiдписана засобами електронних систем iз використанням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису, вважається поданою в день її надходження до Державної електронної системи еФуд вiдповiдно до вимог статтi 42 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
Заявi про видачу експлуатацiйного дозволу засобами Державної електронної системи еФуд присвоюється реєстровий номер.
101. Оператори ринку, якi дiють виключно як продавцi та здiйснюють лише реалiзацiю кормiв без зберiгання кормiв на належних їм потужностях, у разi виникнення змiн у перелiку кормiв, що реалiзуються без зберiгання, повиннi внести змiни у декларацiю про вiдповiднiсть кормiв протягом трьох днiв з дня виникнення таких змiн.
Повiдомлення про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, подається оператором ринку одним iз таких способiв:
програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет;
засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi);
до центру надання адмiнiстративних послуг.
У разi звернення до центру надання адмiнiстративних послуг адмiнiстратор цього центру приймає повiдомлення про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, у паперовiй формi або формує зазначене повiдомлення в електроннiй формi засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), роздруковує i надає оператору ринку для перевiрки та пiдпису.
Iнформацiя, яка зазначається у повiдомленнi про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, наведена в додатку 13.
Повiдомлення про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя пiсля проходження ними електронної iдентифiкацiї та автентифiкацiї, зокрема iз використанням iнтегрованої системи електронної iдентифiкацiї, квалiфiкованих електронних пiдпису та печатки, а також iнших засобiв iдентифiкацiї, якi дають змогу однозначно встановлювати особу.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iнформацiї, яка внесена до повiдомлення про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, несуть оператори ринку.
102. Завершити формування повiдомлення про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя неможливо в разi, коли зазначена у повiдомленнi iнформацiя вiдповiдає хоча б однiй з наведених пiдстав:
подана не в повному обсязi;
не вiдповiдає вимогам арифметичного та формато-логiчного контролю;
не вiдповiдає вiдомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дiя з iнформацiйно-комунiкацiйних систем, держателями яких є вiдповiднi державнi органи.
103. Формування повiдомлення про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя завершується накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.
Iнформацiя, яка зазначається операторами ринку пiд час формування повiдомлення про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, автоматично перевiряється щодо її достовiрностi у порядку електронної iнформацiйної взаємодiї мiж Державною електронною системою еФуд та електронними iнформацiйними ресурсами або iнформацiйно-комунiкацiйними системами iз урахуванням пункту 10 цього Порядку.
Повiдомлення про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, сформоване програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя, iз накладеною квалiфiкованою електронною печаткою технiчного адмiнiстратора Порталу Дiя передається засобами електронної iнформацiйної взаємодiї до Державної електронної системи еФуд.
Повiдомлення про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, що подається в електроннiй формi, повинне вiдповiдати вимогам Закону України "Про електроннi документи та електронний документообiг".
104. Повiдомлення про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, сформоване та пiдписане засобами електронних систем iз використанням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису, вважається поданим в день його надходження до Державної електронної системи еФуд вiдповiдно до вимог статтi 42 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
Повiдомленню про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, засобами Державної електронної системи еФуд присвоюється реєстровий номер.
Змiни до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, вносяться до Державного реєстру операторiв ринку автоматично в режимi реального часу.
Повiдомлення про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, сформоване засобами Державної електронної системи еФуд, надсилається користувачу залежно вiд способу подання повiдомлення про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти вiдповiдно до вимог статтi 32 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
Проведення iнспектування потужностi
105. Визначення iнспекторiв i дати проведення iнспектування потужностi здiйснюється автоматично засобами Державної електронної системи еФуд вiдповiдно до затвердженого Держпродспоживслужбою порядку та перелiку iнспекторiв.
Iнспектор через електронний кабiнет створює наказ про проведення iнспектування потужностi, який повинен мiстити найменування оператора ринку, щодо якого буде здiйснюватися захiд, i предмет перевiрки.
Наказ про проведення iнспектування потужностi пiдписується iз накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису керiвника посадової особи Держпродспоживслужби, який проводить iнспектування. За потреби iнспектор роздруковує сформований наказ засобами Державної електронної системи еФуд.
106. Повiдомлення про дату проведення iнспектування потужностi формується автоматично в режимi реального часу засобами Державної електронної системи еФуд або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) та надсилається користувачу залежно вiд способу подання заяви про видачу експлуатацiйного дозволу (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти вiдповiдно до вимог статтi 32 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
Iнформацiя, яка зазначається у повiдомленнi про дату проведення iнспектування потужностi, наведена в додатку 14.
107. Акт про проведення iнспектування заповнюється iнспектором через електронний кабiнет iз використанням мобiльного додатка.
Форми актiв державного контролю, якi мiстять вичерпний перелiк питань для перевiрки дотримання оператором ринку вимог законодавства про харчовi продукти та корми, здоров'я та благополуччя тварин i застосовуються iнспекторами пiд час iнспектування потужностi, затверджуються Мiнекономiки.
Пiсля накладення на акт про проведення iнспектування квалiфiкованого електронного пiдпису iнспекторiв, якi брали участь в iнспектуваннi, не пiзнiше нiж протягом наступного робочого дня з дня формування та заповнення акта про проведення iнспектування вiдповiдний акт надсилається користувачу залежно вiд способу подання заяви про видачу експлуатацiйного дозволу (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг).
Повiдомлення про надходження акта про проведення iнспектування формується засобами Державної електронної системи еФуд автоматично та надсилається користувачу в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) та на адресу електронної пошти.
Iнформацiя, яка зазначається у повiдомленнi про надходження до електронного кабiнету акта про проведення iнспектування, наведена в додатку 15.
Акт про проведення iнспектування вважається отриманим оператором ринку з моменту надходження документа до електронного кабiнету та/або електронного кабiнету користувача Порталу Дiя або в день вручення його адмiнiстратором центру надання адмiнiстративних послуг. Оператор ринку або уповноважена ним особа не пiзнiше нiж протягом наступного робочого дня з дня отримання акта про проведення iнспектування повинен пiдписати його, зокрема шляхом накладення квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису. Ненакладення квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису вважається вiдмовою оператора ринку пiдписувати акт про проведення iнспектування.
Вiдмова оператора ринку пiдписувати акт про проведення iнспектування є пiдставою для закриття адмiнiстративного провадження вiдповiдно до частини першої статтi 65 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
Адмiнiстратор центру надання адмiнiстративних послуг невiдкладно, але не пiзнiше нiж протягом наступного робочого дня повертає пiдписаний у паперовiй формi оператором ринку або уповноваженою ним особою акт про проведення iнспектування вiдповiдному територiальному органу Держпродспоживслужби.
108. Акт про проведення iнспектування вважається складеним з моменту пiдписання його iнспекторами, якi брали участь в iнспектуваннi, та оператором ринку або уповноваженою ним особою.
Пiд час проведення iнспектування потужностi iнспектори зобов'язанi здiйснювати фiксацiю процесiв такого iнспектування засобами вiдеофiксацiї, а також використовувати технiчний прилад, який даватиме змогу здiйснювати внесення первинної iнформацiї до електронного кабiнету. Iнспектор зобов'язаний забезпечувати завантаження даних iз засобiв вiдеофiксацiї на центральний сервер зберiгання вiдеозаписiв адмiнiстратора Державної електронної системи еФуд.
109. У разi коли за результатами проведення iнспектування встановлено, що потужнiсть вiдповiдає вимогам законодавства лише щодо iнфраструктури та обладнання, видається тимчасовий експлуатацiйний дозвiл строком на три мiсяцi.
110. У разi коли за результатами проведення iнспектування потужностi виявлено незареєстровану потужнiсть, обов'язковiсть державної реєстрацiї якої встановлено законодавством, iнспектор видає припис про здiйснення державної реєстрацiї такої потужностi.
Строк виконання припису визначає iнспектор, але не бiльше 10 календарних днiв.
Невиконання приписiв тягне за собою застосування до оператора ринку штрафних санкцiй вiдповiдно до законодавства.
111. Iнспектор за результатами iнспектування потужностi в електронному кабiнетi проставляє вiдмiтку:
про видачу експлуатацiйного дозволу;
про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу;
про видачу тимчасового експлуатацiйного дозволу, строком на три мiсяцi.
Iнформацiя, яка зазначається в експлуатацiйному дозволi, тимчасовому експлуатацiйному дозволi, автоматично вноситься до Державного реєстру операторiв ринку та наведена в додатку 16.
112. Кожнiй потужностi в режимi реального часу присвоюється реєстрацiйний номер, автоматично згенерований засобами Державної електронної системи еФуд.
Iнформацiя, яка зазначається в реєстрацiйному номерi потужностi, наведена в додатку 4.
Дiючий реєстрацiйний номер потужностi, присвоєний до набрання чинностi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 березня 2026 р. N 523 "Про реалiзацiю експериментального проекту щодо цифровiзацiї послуг Державної служби з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв", зазначається в дужках пiсля нового реєстрацiйного номера, сформованого вiдповiдно до цього Порядку.
113. Видача експлуатацiйного дозволу, тимчасового експлуатацiйного дозволу або рiшення про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу з копiєю акта iнспектування потужностi здiйснюється у строки:
для суб'єктiв мiкропiдприємництва - не пiзнiше нiж протягом семи робочих днiв з дня отримання заяви про видачу експлуатацiйного дозволу вiд оператора ринку, але не пiзнiше нiж протягом двох робочих днiв з дня завершення iнспектування;
для суб'єктiв малого пiдприємництва - не пiзнiше нiж протягом дев'яти робочих днiв з дня отримання заяви про видачу експлуатацiйного дозволу вiд оператора ринку, але не пiзнiше нiж протягом двох робочих днiв з дня завершення iнспектування;
для суб'єктiв середнього пiдприємництва - не пiзнiше нiж протягом 11 календарних днiв з дня отримання заяви про видачу експлуатацiйного дозволу вiд оператора ринку, але не пiзнiше нiж протягом двох робочих днiв з дня завершення iнспектування;
для суб'єктiв великого пiдприємництва - не пiзнiше нiж протягом 15 календарних днiв з дня отримання заяви про видачу експлуатацiйного дозволу вiд оператора ринку, але не пiзнiше нiж протягом двох робочих днiв з дня завершення iнспектування.
За умови, що оператори ринку дiють виключно як продавцi та здiйснюють лише реалiзацiю кормiв без зберiгання кормiв на належних їм потужностях, подали заяву про видачу експлуатацiйного дозволу разом iз декларацiєю про вiдповiднiсть кормiв через електронний кабiнет, експлуатацiйний дозвiл, який мiстить iнформацiю про присвоєний потужностi реєстрацiйний номер, формується автоматично в режимi реального часу засобами Державної електронної системи еФуд iз накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби.
114. Експлуатацiйний дозвiл або тимчасовий експлуатацiйний дозвiл, який мiстить iнформацiю про присвоєний потужностi реєстрацiйний номер, або рiшення про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд iз накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби.
Експлуатацiйний дозвiл, тимчасовий експлуатацiйний дозвiл мiстить унiкальний електронний iдентифiкатор (QR-код) та iнформацiю про присвоєний потужностi реєстрацiйний номер. Перевiрка експлуатацiйного дозволу, тимчасового експлуатацiйного дозволу проводиться за допомогою електронних пристроїв шляхом зчитування унiкального електронного iдентифiкатора (QR-коду), який забезпечує отримання даних iз Державного реєстру операторiв ринку.
Експлуатацiйний дозвiл, тимчасовий експлуатацiйний дозвiл або рiшення про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу надсилається користувачам залежно вiд способу подання заяви про видачу експлуатацiйного дозволу (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти.
Експлуатацiйний дозвiл i тимчасовий експлуатацiйний дозвiл у паперовiй та електроннiй формi мають однакову юридичну силу.
Подання повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час iнспектування потужностi
115. Повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час iнспектування потужностi, подається оператором ринку не пiзнiше нiж за 15 календарних днiв до закiнчення строку дiї тимчасового експлуатацiйного дозволу одним iз таких способiв:
програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет;
засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi);
до центру надання адмiнiстративних послуг.
У разi звернення до центру надання адмiнiстративних послуг адмiнiстратор цього центру приймає повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час iнспектування потужностi, у паперовiй формi або формує зазначене повiдомлення в електроннiй формi засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), роздруковує i надає оператору ринку для перевiрки та пiдпису.
Не пiзнiше нiж за 20 календарних днiв до закiнчення строку дiї тимчасового експлуатацiйного дозволу оператору ринку автоматично в режимi реального часу надсилається сповiщення про завершення строку дiї тимчасового експлуатацiйного дозволу.
Повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування потужностi, формується у придатнiй для сприйняття формi. Iнформацiя, яка зазначається у повiдомленнi про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування потужностi, наведена в додатку 17.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iнформацiї, яка внесена до повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час iнспектування потужностi, несуть оператори ринку.
116. Завершити формування повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування потужностi, програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя неможливо в разi, коли зазначена у повiдомленнi iнформацiя вiдповiдає хоча б однiй з наведених пiдстав:
подана не в повному обсязi;
не вiдповiдає вимогам арифметичного та формато-логiчного контролю;
не вiдповiдає вiдомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дiя з iнформацiйно-комунiкацiйних систем, держателями яких є вiдповiднi державнi органи;
не мiстить вiдмiтки про згоду на iнспектування потужностi;
не мiстить пiдтвердження повної сплати адмiнiстративного збору та плати за проведення iнспектування потужностi.
117. Вартiсть проведення iнспектування потужностi визначається вiдповiдно до пункту 96 цього Порядку.
Сплата за проведення iнспектування потужностi може здiйснюватися програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) за унiкальним електронним iдентифiкатором (QR-кодом) або шляхом внесення реквiзитiв електронного платiжного засобу (платiжної карти), допустимого правилами платiжної системи.
Рахунки для оплати послуг з реквiзитами автоматично генеруються програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дiя.
Пiд час формування повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування потужностi, зазначається iнформацiя про дату, суму сплати та призначення платежу.
Iнформацiя, яка зазначається операторами ринку пiд час створення повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування потужностi, автоматично перевiряється щодо її достовiрностi у порядку електронної iнформацiйної взаємодiї мiж Державною електронною системою еФуд та електронними iнформацiйними ресурсами або iнформацiйно-комунiкацiйними системами iз урахуванням пункту 10 цього Порядку.
Формування повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування потужностi, завершується накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.
Повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування потужностi, сформоване програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя, iз накладеною квалiфiкованою електронною печаткою технiчного адмiнiстратора Порталу Дiя передається до Державної електронної системи еФуд i вважається поданим в день його надходження до Державної електронної системи еФуд вiдповiдно до вимог статтi 42 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
Повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування потужностi, повинне вiдповiдати вимогам Закону України "Про електроннi документи та електронний документообiг".
Повiдомленню про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування потужностi, засобами Державної електронної системи еФуд присвоюється реєстровий номер.
118. Визначення iнспекторiв i дати проведення iнспектування потужностi здiйснюється вiдповiдно до пункту 105 цього Порядку.
119. Повiдомлення про дату проведення iнспектування потужностi формується засобами Державної електронної системи еФуд автоматично та надсилається користувачам залежно вiд способу подання повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування потужностi (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти оператора ринку вiдповiдно до вимог статтi 32 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
120. Повторне iнспектування потужностi проводиться iнспектором протягом 10 календарних днiв з дня отримання повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування потужностi.
Iнспектування потужностi проводиться вiдповiдно до пунктiв 105 - 113 цього Порядку.
121. Iнспектор за результатами проведення повторного iнспектування потужностi в електронному кабiнетi проставляє вiдмiтку:
про продовження строку дiї тимчасового експлуатацiйного дозволу до шести мiсяцiв;
про видачу експлуатацiйного дозволу.
Тимчасовий експлуатацiйний дозвiл, дiя якого продовжена до шести мiсяцiв з дня видачi, видається в разi, коли за результатами повторного iнспектування потужностi, проведеного протягом трьох мiсяцiв з дня видачi тимчасового експлуатацiйного дозволу, пiдтверджено, що оператор ринку усунув окремi невiдповiдностi вимогам законодавства, але потужнiсть все ще не вiдповiдає всiм вимогам законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я тварин та благополуччя тварин.
Тимчасовий експлуатацiйний дозвiл, дiя якого продовжена до шести мiсяцiв з дня видачi, або експлуатацiйний дозвiл формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд iз накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби та надсилається користувачам залежно вiд способу подання заяви про видачу експлуатацiйного дозволу (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти.
Iнформацiя про виданi експлуатацiйнi дозволи, тимчасовi експлуатацiйнi дозволи та продовження строку дiї тимчасового експлуатацiйного дозволу вноситься до Державного реєстру операторiв ринку автоматично в режимi реального часу.
122. Повторне повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування потужностi, у разi продовження строку дiї тимчасового експлуатацiйного дозволу до шести мiсяцiв подається вiдповiдно до пунктiв 115 - 119 цього Порядку.
Iнспектор за результатами проведення повторного iнспектування потужностi в електронному кабiнетi проставляє вiдмiтку:
про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу;
про видачу експлуатацiйного дозволу.
Рiшення про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу або експлуатацiйний дозвiл формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд iз накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби та надсилається користувачу залежно вiд способу подання повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування потужностi (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти вiдповiдно до вимог статтi 75 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
123. Дiя тимчасового експлуатацiйного дозволу припиняється з автоматичним внесенням вiдповiдної iнформацiї до Державного реєстру операторiв ринку в разi:
закiнчення строку, на який видано тимчасовий експлуатацiйний дозвiл;
рiшення про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу;
видачi експлуатацiйного дозволу.
Переоформлення експлуатацiйного дозволу
124. Заява про переоформлення експлуатацiйного дозволу подається оператором ринку одним iз таких способiв:
програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет;
засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi);
до центру надання адмiнiстративних послуг.
У разi звернення до центру надання адмiнiстративних послуг адмiнiстратор цього центру приймає заяву про переоформлення експлуатацiйного дозволу в паперовiй формi або формує зазначену заяву в електроннiй формi засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), роздруковує i надає оператору ринку для перевiрки та пiдпису.
125. Пiдставами для переоформлення експлуатацiйного дозволу є:
змiна категорiї потужностi та/або додавання (виключення) коду категорiї потужностi за видами господарської дiяльностi, зокрема змiна або додавання коду способу утримання курей-несучок;
приватизацiя єдиного майнового комплексу державного або комунального пiдприємства - оператора ринку, на потужностi якого ранiше видано експлуатацiйний дозвiл;
реорганiзацiя оператора ринку - юридичної особи шляхом злиття, приєднання, подiлу або видiлу;
змiна персональних даних оператора ринку, найменування потужностi.
126. Заява про переоформлення експлуатацiйного дозволу подається протягом п'яти робочих днiв з дня виникнення пiдстави для переоформлення.
Iнформацiя, яка зазначається у заявi про переоформлення експлуатацiйного дозволу, наведена в додатку 18.
127. У разi коли пiдставами для переоформлення експлуатацiйного дозволу є приватизацiя єдиного майнового комплексу державного або комунального пiдприємства - оператора ринку, на потужностi якого ранiше видано експлуатацiйний дозвiл, або змiна категорiї потужностi та/або додавання (виключення) коду категорiї потужностi за видами господарської дiяльностi, зокрема змiна або додавання коду способу утримання курей-несучок, сплачується плата за проведення iнспектування потужностi.
Сплата за проведення iнспектування потужностi може здiйснюватися програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) за унiкальним електронним iдентифiкатором (QR-кодом) або шляхом внесення реквiзитiв електронного платiжного засобу (платiжної карти), допустимого правилами платiжної системи.
Рахунки для оплати послуг з реквiзитами автоматично генеруються програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя.
Пiд час формування заяви про переоформлення експлуатацiйного дозволу зазначається iнформацiя про дату, суму сплати i призначення платежу.
Переоформлення експлуатацiйного дозволу з iнших пiдстав здiйснюється безоплатно без проведення iнспектування потужностi.
Вартiсть проведення iнспектування визначається вiдповiдно до пункту 96 цього Порядку.
128. У разi реорганiзацiї оператора ринку - юридичної особи шляхом злиття, приєднання, подiлу або видiлу та в разi змiни персональних даних про оператора ринку, найменування потужностi переоформлений експлуатацiйний дозвiл формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд iз накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби, про що автоматично вноситься iнформацiя до Державного реєстру операторiв ринку в режимi реального часу.
129. Заява про переоформлення експлуатацiйного дозволу формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) пiсля проходження ними електронної iдентифiкацiї та автентифiкацiї, зокрема iз використанням iнтегрованої системи електронної iдентифiкацiї, квалiфiкованих електронних пiдпису та печатки, а також iнших засобiв iдентифiкацiї, якi дають змогу однозначно встановлювати особу.
130. Заява про переоформлення експлуатацiйного дозволу формується у придатнiй для сприйняття формi.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iнформацiї, яка внесена до заяви про переоформлення експлуатацiйного дозволу, несуть оператори ринку.
131. Завершити формування заяви про переоформлення експлуатацiйного дозволу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя неможливо в разi, коли зазначена у заявi iнформацiя вiдповiдає хоча б однiй з наведених пiдстав:
подана не в повному обсязi;
не вiдповiдає вимогам арифметичного та формато-логiчного контролю;
не вiдповiдає вiдомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дiя з iнформацiйно-комунiкацiйних систем, держателями яких є вiдповiднi державнi органи;
не мiстить пiдтвердження повної сплати за проведення iнспектування потужностi (за наявностi).
Iнформацiя, зазначена операторами ринку пiд час створення заяви про переоформлення експлуатацiйного дозволу, автоматично перевiряється щодо її достовiрностi в порядку електронної iнформацiйної взаємодiї мiж Державною електронною системою еФуд та електронними iнформацiйними ресурсами або iнформацiйно-комунiкацiйними системами iз урахуванням пункту 10 цього Порядку.
Пiсля формування заяви про переоформлення експлуатацiйного дозволу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя та накладення квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису оператора ринку або уповноваженої ним особи заява блокується для редагування та засобами електронної iнформацiйної взаємодiї передається до Державної електронної системи еФуд.
Заява про переоформлення експлуатацiйного дозволу, що подається в електроннiй формi, повинна вiдповiдати вимогам Закону України "Про електроннi документи та електронний документообiг".
Заява про переоформлення експлуатацiйного дозволу, сформована та пiдписана засобами електронних систем iз використанням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису, вважається поданою в день її надходження до Державної електронної системи еФуд вiдповiдно до вимог статтi 42 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
132. У разi здiйснення приватизацiї єдиного майнового комплексу державного або комунального пiдприємства - оператора ринку, на потужностi якого ранiше видано експлуатацiйний дозвiл, або змiни категорiї потужностi та/або додавання (виключення) коду категорiї потужностi за видами господарської дiяльностi, зокрема змiни або додавання коду способу утримання курей-несучок, переоформлення експлуатацiйного дозволу проводиться iнспектором протягом 15 календарних днiв з дня отримання вiд оператора ринку заяви про переоформлення експлуатацiйного дозволу.
133. Визначення iнспекторiв i дати проведення iнспектування потужностi здiйснюється вiдповiдно до пункту 105 цього Порядку.
Iнспектування потужностi проводиться iнспектором протягом 10 календарних днiв з дня отримання вiд оператора ринку заяви про переоформлення експлуатацiйного дозволу.
134. Iнспектування потужностi проводиться вiдповiдно до пунктiв 106 - 113 цього Порядку.
135. Iнспектор за результатами проведення iнспектування в електронному кабiнетi проставляє вiдмiтку:
про переоформлення експлуатацiйного дозволу;
про вiдмову у переоформленнi експлуатацiйного дозволу.
136. Переоформлений експлуатацiйний дозвiл, рiшення про вiдмову у переоформленнi експлуатацiйного дозволу формуються автоматично засобами Державної електронної системи еФуд iз накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби.
Iнформацiя про переоформлений експлуатацiйний дозвiл автоматично вноситься до Державного реєстру операторiв ринку в режимi реального часу.
Переоформлений експлуатацiйний дозвiл або рiшення про вiдмову у переоформленнi експлуатацiйного дозволу надсилається користувачу залежно вiд способу подання заяви про переоформлення експлуатацiйного дозволу (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти.
Оператор ринку може отримати переоформлений експлуатацiйний дозвiл або рiшення про вiдмову у переоформленнi експлуатацiйного дозволу та роздрукувати програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя.
Попереднiй експлуатацiйний дозвiл визнається недiйсним, про що автоматично вноситься iнформацiя до Державного реєстру операторiв ринку в режимi реального часу.
Iнформацiя, яка зазначається у рiшеннi про вiдмову у переоформленнi експлуатацiйного дозволу, наведена в додатку 19.
Припинення дiї експлуатацiйного дозволу
137. Заява про припинення дiї експлуатацiйного дозволу подається оператором ринку одним iз таких способiв:
програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет;
засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi);
до центру надання адмiнiстративних послуг.
У разi звернення до центру надання адмiнiстративних послуг адмiнiстратор цього центру приймає заяву про припинення дiї експлуатацiйного дозволу в паперовiй формi або формує зазначену заяву в електроннiй формi засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), роздруковує i надає оператору ринку для перевiрки та пiдпису.
138. Пiдставами для припинення дiї експлуатацiйного дозволу є:
звернення оператора ринку про припинення дiї експлуатацiйного дозволу;
звернення оператора ринку про припинення дiї експлуатацiйного дозволу через припинення експлуатацiї потужностi, на яку отримано експлуатацiйний дозвiл;
припинення юридичної особи;
припинення пiдприємницької дiяльностi фiзичною особою - пiдприємцем;
рiшення суду.
Територiальний орган Держпродспоживслужби звертається до адмiнiстративного суду з позовом про застосування заходу реагування у виглядi припинення дiї (анулювання, вiдкликання) експлуатацiйного дозволу за наявностi хоча б однiєї з таких пiдстав:
1) встановлення факту наявностi в заявi або iнших документах, поданих для отримання експлуатацiйного дозволу, недостовiрної iнформацiї;
2) спливу одного року пiсля виявлення невiдповiдностi потужностi (об'єкта) вимогам законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, продукти їх оброблення та переробки в разi, коли протягом цього строку оператор ринку не усунув зазначену невiдповiднiсть;
3) прийняття протягом року трьох або бiльше рiшень (постанов) про тимчасове припинення виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, кормiв, побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки на вiдповiднiй потужностi в разi, коли вони не були визнанi незаконними в установленому законом порядку.
139. Заява про припинення дiї експлуатацiйного дозволу подається оператором ринку протягом п'яти робочих днiв з дня припинення експлуатацiї потужностi, на яку отримано експлуатацiйний дозвiл.
140. Заява про припинення дiї експлуатацiйного дозволу формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя пiсля проходження ними електронної iдентифiкацiї та автентифiкацiї, зокрема iз використанням iнтегрованої системи електронної iдентифiкацiї, квалiфiкованих електронних пiдпису та печатки, а також iнших засобiв iдентифiкацiї, якi дають змогу однозначно встановлювати особу.
141. Заява про припинення дiї експлуатацiйного дозволу формується у придатнiй для сприйняття формi. Iнформацiя, яка зазначається у заявi про припинення дiї експлуатацiйного дозволу, наведена в додатку 20.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iнформацiї, яка внесена до заяви про припинення дiї експлуатацiйного дозволу, несуть оператори ринку.
142. Завершити формування заяви про припинення дiї експлуатацiйного дозволу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя неможливо в разi, коли зазначена у заявi iнформацiя вiдповiдає хоча б однiй з наведених пiдстав:
подана не в повному обсязi;
не вiдповiдає вимогам арифметичного та формато-логiчного контролю;
не вiдповiдає вiдомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дiя з iнформацiйно-комунiкацiйних систем, держателями яких є вiдповiднi державнi органи.
Iнформацiя, яка зазначається операторами ринку пiд час створення заяви про припинення дiї експлуатацiйного дозволу, автоматично перевiряється щодо її достовiрностi в порядку електронної iнформацiйної взаємодiї мiж Державною електронною системою еФуд та електронними iнформацiйними ресурсами або iнформацiйно-комунiкацiйними системами iз урахуванням пункту 10 цього Порядку.
Формування заяви про припинення дiї експлуатацiйного дозволу завершується накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису оператора ринку або уповноваженої ним особи, блокується для редагування та передається до Державної електронної системи еФуд програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дiя iз накладеною квалiфiкованою електронною печаткою технiчного адмiнiстратора Порталу Дiя.
Заява про припинення дiї експлуатацiйного дозволу, яка подається в електроннiй формi, повинна вiдповiдати вимогам Закону України "Про електроннi документи та електронний документообiг".
Заява про припинення дiї експлуатацiйного дозволу, сформована та пiдписана засобами електронних систем iз використанням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису, вважається поданою в день її надходження до Державної електронної системи еФуд вiдповiдно до вимог статтi 42 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
143. Припинення дiї експлуатацiйного дозволу здiйснюється засобами Державної електронної системи еФуд iз надсиланням повiдомлення про припинення дiї експлуатацiйного дозволу користувачам залежно вiд способу подання заяви про припинення дiї експлуатацiйного дозволу (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти. Вiдомостi про припинення дiї експлуатацiйного дозволу вносяться до Державного реєстру операторiв ринку автоматично в режимi реального часу.
Повiдомлення про припинення дiї експлуатацiйного дозволу формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд iз накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби.
Дiя експлуатацiйного дозволу припиняється в день надсилання повiдомлення про припинення дiї експлуатацiйного дозволу користувачам та внесення iнформацiї про припинення дiї до Державного реєстру операторiв ринку.
Iнформацiя, яка зазначається у повiдомленнi про припинення дiї експлуатацiйного дозволу, наведена в додатку 21.
144. У разi проведення державної реєстрацiї припинення юридичної особи або державної реєстрацiї припинення пiдприємницької дiяльностi фiзичною особою - пiдприємцем припинення дiї експлуатацiйного дозволу здiйснюється автоматично в порядку електронної iнформацiйної взаємодiї з електронними iнформацiйними ресурсами або iнформацiйно-комунiкацiйними системами iз надсиланням повiдомлення про припинення дiї експлуатацiйного дозволу до електронного кабiнету та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), а також на адресу електронної пошти оператора ринку i внесенням iнформацiї до Державного реєстру операторiв ринку автоматично в режимi реального часу.
145. У разi надходження рiшення суду про припинення експлуатацiї потужностi та/або припинення дiї експлуатацiйного дозволу iнспектор в електронному кабiнетi проставляє вiдмiтку про припинення дiї експлуатацiйного дозволу з надсиланням повiдомлення про припинення дiї експлуатацiйного дозволу до електронного кабiнету та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), а також на адресу електронної пошти оператора ринку i внесенням iнформацiї до Державного реєстру операторiв ринку автоматично в режимi реального часу.
Тимчасове припинення дiї експлуатацiйного дозволу
146. Пiдставою для тимчасового припинення дiї експлуатацiйного дозволу є невиконання оператором ринку у технiчно можливий строк вимоги розпорядження або iншого розпорядчого документа про тимчасове припинення функцiонування потужностi або частини потужностi та/або тимчасову заборону обiгу об'єктiв санiтарних заходiв, що пов'язанi з такими порушеннями.
Iнспектор через електронний кабiнет створює повiдомлення про тимчасове припинення дiї експлуатацiйного дозволу та вносить iнформацiю про пiдстави для тимчасового припинення дiї експлуатацiйного дозволу.
Формування повiдомлення про тимчасове припинення дiї експлуатацiйного дозволу засобами Державної електронної системи еФуд завершується накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису iнспектора.
Iнформацiя про тимчасове припинення дiї експлуатацiйного дозволу вноситься до Державного реєстру операторiв ринку автоматично в режимi реального часу.
Повiдомлення про тимчасове припинення дiї експлуатацiйного дозволу надсилається до електронного кабiнету та/або засобами Порталу Дiя, а також на адресу електронної пошти оператора ринку вiдповiдно до вимог статтi 32 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
Iнформацiя, яка зазначається у повiдомленнi про тимчасове припинення дiї експлуатацiйного дозволу, наведена в додатку 22.
Оператор ринку, дiю експлуатацiйного дозволу на потужностi якого тимчасово припинено, не має права провадити вiдповiдну дiяльнiсть на таких потужностях.
Подання заяви про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу
147. Заява про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу подається оператором ринку одним iз таких способiв:
програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет;
засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi);
до центру надання адмiнiстративних послуг.
У разi звернення до центру надання адмiнiстративних послуг адмiнiстратор цього центру приймає заяву про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу в паперовiй формi або формує зазначену заяву в електроннiй формi засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), роздруковує i надає оператору ринку для перевiрки та пiдпису.
Сплата адмiнiстративного збору та плати за проведення iнспектування потужностi може здiйснюватися програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) за унiкальним електронним iдентифiкатором (QR-кодом) або шляхом внесення реквiзитiв електронного платiжного засобу (платiжної карти), допустимого правилами платiжної системи.
Рахунки для оплати послуг з реквiзитами автоматично генеруються програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя.
Пiд час формування заяви про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу зазначається iнформацiя про дату, суму сплати i призначення платежу.
148. Заява про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя пiсля проходження ними електронної iдентифiкацiї та автентифiкацiї, зокрема iз використанням iнтегрованої системи електронної iдентифiкацiї, квалiфiкованих електронних пiдпису та печатки, а також iнших засобiв iдентифiкацiї, якi дають змогу однозначно встановлювати особу.
149. Заява про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу складається вiдповiдно до статтi 40 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру". Iнформацiя, яка зазначається у заявi про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу, наведена в додатку 23.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iнформацiї, яка внесена до заяви про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу, несуть оператори ринку.
150. Завершити формування заяви про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя неможливо в разi, коли зазначена у заявi iнформацiя вiдповiдає хоча б однiй з наведених пiдстав:
подана не в повному обсязi;
не вiдповiдає вимогам арифметичного та формато-логiчного контролю;
не вiдповiдає вiдомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дiя з iнформацiйно-комунiкацiйних систем, держателями яких є вiдповiднi державнi органи;
не мiстить вiдмiтки про згоду на iнспектування потужностi;
не мiстить пiдтвердження повної сплати адмiнiстративного збору та плати за проведення iнспектування потужностi.
Формування заяви про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя завершується накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису оператора ринку або уповноваженої ним особи, блокується для редагування.
Заява про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу, сформована програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя, iз накладеною квалiфiкованою електронною печаткою технiчного адмiнiстратора Порталу Дiя передається засобами електронної iнформацiйної взаємодiї до Державної електронної системи еФуд.
Iнформацiя, яка зазначається операторами ринку пiд час створення заяви про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу, автоматично перевiряється щодо її достовiрностi в порядку електронної iнформацiйної взаємодiї мiж Державною електронною системою еФуд та електронними iнформацiйними ресурсами або iнформацiйно-комунiкацiйними системами iз урахуванням пункту 10 цього Порядку.
Заява про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу, що подається в електроннiй формi, повинна вiдповiдати вимогам Закону України "Про електроннi документи та електронний документообiг".
Заява про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу, сформована та пiдписана засобами електронних систем iз використанням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису, вважається поданою в день її надходження до Державної електронної системи еФуд вiдповiдно до вимог статтi 42 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
151. Iнспектування потужностi проводиться iнспекторами протягом 10 робочих днiв з дня надходження до Держпродспоживслужби заяви про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу за умови пiдтвердження внесення вiдповiдної плати.
152. Визначення iнспекторiв i дати проведення iнспектування потужностi здiйснюється вiдповiдно до пункту 105 цього Порядку.
153. Iнспектування потужностi проводиться вiдповiдно до пунктiв 106 - 113 цього Порядку.
154. Iнспектор за результатами проведення iнспектування потужностi в електронному кабiнетi проставляє вiдмiтку:
про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу;
про вiдмову в поновленнi дiї експлуатацiйного дозволу.
155. Пiдставою для вiдмови в поновленнi дiї експлуатацiйного дозволу є невиконання оператором ринку у технiчно можливий строк вимоги розпорядження або iншого розпорядчого документа про тимчасове припинення дiї функцiонування потужностi або частини потужностi та/або тимчасову заборону обiгу об'єктiв санiтарних заходiв, що пов'язанi з такими порушеннями.
156. Повiдомлення про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу або рiшення про вiдмову в поновленнi дiї експлуатацiйного дозволу формуються автоматично засобами Державної електронної системи еФуд iз накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби. Iнформацiя про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу автоматично вноситься до Державного реєстру операторiв ринку в режимi реального часу.
Повiдомлення про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу надсилається не пiзнiше нiж протягом 15 календарних днiв з дня отримання вiд оператора ринку заяви про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу, але не пiзнiше нiж протягом двох робочих днiв з дня завершення iнспектування потужностi.
157. Повiдомлення про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу або рiшення про вiдмову в поновленнi дiї експлуатацiйного дозволу з копiєю акта про проведення iнспектування надсилається користувачам залежно вiд способу подання заяви про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти вiдповiдно до вимог статтi 75 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
158. Iнформацiя, яка зазначається у повiдомленнi про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу або рiшеннi про вiдмову в поновленнi дiї експлуатацiйного дозволу, наведена в додатку 24.
Подання заяви про затвердження тваринницької потужностi
159. Заява про затвердження тваринницької потужностi подається оператором ринку одним iз таких способiв:
програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет;
засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi);
до центру надання адмiнiстративних послуг.
У разi звернення до центру надання адмiнiстративних послуг адмiнiстратор цього центру приймає заяву про затвердження тваринницької потужностi в паперовiй формi або формує зазначену заяву в електроннiй формi засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), роздруковує i надає оператору ринку для перевiрки та пiдпису.
Затвердження тваринницької потужностi здiйснюється безоплатно.
За проведення iнспектування тваринницької потужностi справляється плата.
Сплата за проведення iнспектування тваринницької потужностi може здiйснюватися програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) за унiкальним електронним iдентифiкатором (QR-кодом) або шляхом внесення реквiзитiв електронного платiжного засобу (платiжної карти), допустимого правилами платiжної системи.
Рахунки для оплати послуг з реквiзитами автоматично генеруються програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя.
Пiд час формування заяви про затвердження тваринницької потужностi зазначається iнформацiя про дату, суму сплати i призначення платежу.
Вартiсть проведення iнспектування визначається вiдповiдно до пункту 96 цього Порядку.
160. Заява про затвердження тваринницької потужностi формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя пiсля проходження ними електронної iдентифiкацiї та автентифiкацiї, зокрема iз використанням iнтегрованої системи електронної iдентифiкацiї, квалiфiкованих електронних пiдпису та печатки, а також iнших засобiв iдентифiкацiї, якi дають змогу однозначно встановлювати особу.
161. Заява про затвердження тваринницької потужностi складається вiдповiдно до статтi 40 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру". Iнформацiя, яка зазначається у заявi про затвердження тваринницької потужностi, наведена в додатку 25.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iнформацiї, яка внесена до заяви про затвердження тваринницької потужностi, несуть оператори ринку.
162. Завершити формування заяви про затвердження тваринницької потужностi програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя неможливо в разi, коли зазначена у заявi iнформацiя вiдповiдає хоча б однiй з наведених пiдстав:
подана не в повному обсязi;
не вiдповiдає вимогам арифметичного та формато-логiчного контролю;
не вiдповiдає вiдомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дiя з iнформацiйно-комунiкацiйних систем, держателями яких є вiдповiднi державнi органи;
не мiстить пiдтвердження повної сплати за проведення iнспектування потужностi.
163. Формування заяви про затвердження тваринницької потужностi програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя завершується накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.
Заява про затвердження тваринницької потужностi, сформована програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя, iз накладеною квалiфiкованою електронною печаткою технiчного адмiнiстратора Порталу Дiя передається засобами електронної iнформацiйної взаємодiї до Державної електронної системи еФуд.
Iнформацiя, яка зазначається операторами ринку пiд час створення заяви про затвердження тваринницької потужностi, автоматично перевiряється щодо її достовiрностi в порядку електронної iнформацiйної взаємодiї мiж Державною електронною системою еФуд та електронними iнформацiйними ресурсами або iнформацiйно-комунiкацiйними системами iз урахуванням пункту 10 цього Порядку.
Заява про затвердження тваринницької потужностi, яка подається в електроннiй формi, повинна вiдповiдати вимогам Закону України "Про електроннi документи та електронний документообiг".
Заява про затвердження тваринницької потужностi, сформована та пiдписана засобами електронних систем iз використанням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису, вважається поданою в день її надходження вiдповiдно до вимог статтi 42 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
Iнформацiя про види дiяльностi, перелiк продуктiв, категорiї, назви/описи потужностей, iнформацiя, яка зазначається у заявi про затвердження тваринницької потужностi, та iнформацiя, яка зазначається в реєстрацiйному номерi, наведена в додатках 4, 5 i 25.
Проведення iнспектування тваринницької потужностi
164. Iнспектування тваринницької потужностi проводиться вiдповiдно до пунктiв 105 - 108 цього Порядку.
165. У разi коли за результатами проведення iнспектування тваринницької потужностi встановлено, що тваринницька потужнiсть вiдповiдає вимогам законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин лише в частинi, яка гарантує, що така потужнiсть не становить високого ризику, видається витяг iз Державного реєстру операторiв ринку про тимчасове затвердження потужностi строком на три мiсяцi.
166. Iнспектор за результатами проведення iнспектування тваринницької потужностi в електронному кабiнетi проставляє вiдмiтку:
про затвердження тваринницької потужностi;
про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi;
про тимчасове затвердження тваринницької потужностi строком на три мiсяцi.
Iнформацiя про затвердження тваринницької потужностi i про тимчасове затвердження тваринницької потужностi строком на три мiсяцi автоматично вноситься до Державного реєстру операторiв ринку.
Кожнiй тваринницький потужностi в режимi реального часу присвоюється автоматично згенерований засобами Державної електронної системи еФуд реєстрацiйний номер.
Iнформацiя, яка зазначається в реєстрацiйному номерi потужностi, наведена в додатку 5.
Дiючий реєстрацiйний номер потужностi, присвоєний до набрання чинностi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 березня 2026 р. N 523 "Про реалiзацiю експериментального проекту щодо цифровiзацiї послуг Державної служби з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв", зазначається в дужках пiсля нового реєстрацiйного номера, сформованого вiдповiдно до цього Порядку.
167. Витяг iз Державного реєстру операторiв ринку про затвердження тваринницької потужностi або про тимчасове затвердження тваринницької потужностi, що мiстить iнформацiю про присвоєний потужностi реєстрацiйний номер, або рiшення про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд iз накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби.
Витяг iз Державного реєстру операторiв ринку про затвердження тваринницької потужностi або про тимчасове затвердження тваринницької потужностi мiстить унiкальний електронний iдентифiкатор (QR-код) та iнформацiю про присвоєний потужностi реєстрацiйний номер. Перевiрка витягу iз Державного реєстру операторiв ринку про затвердження тваринницької потужностi або про тимчасове затвердження тваринницької потужностi проводиться за допомогою електронних пристроїв шляхом зчитування унiкального електронного iдентифiкатора (QR-коду), який забезпечує отримання даних iз Державного реєстру операторiв ринку.
Витяг iз Державного реєстру операторiв ринку про затвердження тваринницької потужностi або про тимчасове затвердження тваринницької потужностi чи рiшення про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi надсилається користувачам залежно вiд способу подання заяви про затвердження тваринницької потужностi (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти.
Витяг iз Державного реєстру операторiв ринку про затвердження тваринницької потужностi або про тимчасове затвердження тваринницької потужностi у паперовiй та електроннiй формi має однакову юридичну силу.
168. Витяг iз Державного реєстру операторiв ринку про затвердження тваринницької потужностi або про тимчасове затвердження тваринницької потужностi, рiшення про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi надсилається не пiзнiше нiж протягом 10 робочих днiв з дня отримання вiд оператора ринку заяви про затвердження тваринницької потужностi, але не пiзнiше нiж протягом двох робочих днiв з дня завершення iнспектування.
169. Iнформацiя, яка зазначається у витягах iз Державного реєстру операторiв ринку про затвердження тваринницької потужностi, про тимчасове затвердження тваринницької потужностi, наведена в додатках 26 i 27.
Вiдмова у затвердженнi тваринницької потужностi
170. Пiдставою для вiдмови у затвердженнi тваринницької потужностi є встановлення за результатами проведення iнспектування тваринницької потужностi її невiдповiдностi вимогам законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин.
171. Рiшення про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд iз накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби, надсилається користувачу автоматично в режимi реального часу та на адресу електронної пошти вiдповiдно до вимог статтi 75 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
172. У рiшеннi про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi зазначається пiдстава для вiдмови.
Iнформацiя, яка зазначається у рiшеннi про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi, наведена в додатку 28.
Рiшення про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi приймається за умови забезпечення права особи на участь в адмiнiстративному провадженнi вiдповiдно до Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
Про прийняття рiшення про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi заявнику повiдомляється невiдкладно, а за наявностi обґрунтованих причин - не пiзнiше нiж протягом трьох робочих днiв з дня прийняття рiшення iз вичерпним поясненням причини для вiдмови.
Рiшення про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi може бути оскаржено в адмiнiстративному порядку вiдповiдно до Закону України "Про адмiнiстративну процедуру" та/або до адмiнiстративного суду.
Подання повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування тваринницької потужностi
173. Повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування тваринницької потужностi, подається оператором ринку не пiзнiше нiж за 15 календарних днiв до завершення строку дiї тимчасового затвердження тваринницької потужностi одним iз таких способiв:
програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет;
засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi);
до центру надання адмiнiстративних послуг.
У разi звернення до центру надання адмiнiстративних послуг адмiнiстратор цього центру приймає повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час iнспектування тваринницької потужностi, у паперовiй формi або формує зазначене повiдомлення в електроннiй формi засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), роздруковує i надає оператору ринку для перевiрки та пiдпису.
Не пiзнiше нiж за 20 календарних днiв до закiнчення строку дiї тимчасового затвердження тваринницької потужностi оператору ринку автоматично в режимi реального часу надсилається сповiщення про завершення строку дiї тимчасового затвердження тваринницької потужностi.
Повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування тваринницької потужностi, формується у придатнiй для сприйняття формi. Iнформацiя, яка зазначається у повiдомленнi про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування тваринницької потужностi, наведена в додатку 29.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iнформацiї, яка внесена до повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування тваринницької потужностi, несуть оператори ринку.
174. Завершити формування повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування тваринницької потужностi, програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя неможливо в разi, коли зазначена у заявi iнформацiя вiдповiдає хоча б однiй з наведених пiдстав:
подана не в повному обсязi;
не вiдповiдає вимогам арифметичного та формато-логiчного контролю;
не вiдповiдає вiдомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дiя з iнформацiйно-комунiкацiйних систем, держателями яких є вiдповiднi державнi органи;
не мiстить вiдмiтки про згоду на iнспектування потужностi;
не мiстить пiдтвердження повної сплати за проведення iнспектування потужностi.
175. Вартiсть проведення iнспектування потужностi визначається вiдповiдно до пункту 96 цього Порядку.
Сплата за проведення iнспектування потужностi може здiйснюватися програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) за унiкальним електронним iдентифiкатором (QR-кодом) або шляхом внесення реквiзитiв електронного платiжного засобу (платiжної карти), допустимого правилами платiжної системи.
Рахунки для оплати послуг з реквiзитами автоматично генеруються програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя.
Пiд час формування повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування тваринницької потужностi, зазначається iнформацiя про дату, суму сплати i призначення платежу.
Iнформацiя, яка зазначається операторами ринку пiд час створення повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування тваринницької потужностi, автоматично перевiряється щодо її достовiрностi в порядку електронної iнформацiйної взаємодiї мiж Державною електронною системою еФуд та електронними iнформацiйними ресурсами або iнформацiйно-комунiкацiйними системами iз урахуванням пункту 10 цього Порядку.
Пiсля формування повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування тваринницької потужностi, програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя, накладення квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування тваринницької потужностi, блокується для редагування. Повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час iнспектування тваринницької потужностi, сформоване програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя, iз накладеною квалiфiкованою електронною печаткою технiчного адмiнiстратора Порталу Дiя передається засобами електронної iнформацiйної взаємодiї до Державної електронної системи еФуд, i вважається поданим в день його надходження вiдповiдно до вимог статтi 42 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
Повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування тваринницької потужностi, повинне вiдповiдати вимогам Закону України "Про електроннi документи та електронний документообiг".
Повiдомленню про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування тваринницької потужностi, засобами Державної електронної системи еФуд присвоюється реєстровий номер.
176. Визначення iнспекторiв i дати проведення iнспектування потужностi здiйснюється вiдповiдно до пункту 105 цього Порядку.
177. Повiдомлення про дату проведення iнспектування потужностi формується засобами Державної електронної системи еФуд автоматично та надсилається користувачам залежно вiд способу подання повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування тваринницької потужностi (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти оператора ринку вiдповiдно до вимог статтi 32 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
178. Повторне iнспектування потужностi проводиться iнспектором протягом 10 календарних днiв з дня отримання повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування тваринницької потужностi.
179. Iнспектування потужностi проводиться вiдповiдно до пунктiв 164 - 169 цього Порядку.
Iнспектор за результатами проведення повторного iнспектування потужностi в електронному кабiнетi проставляє вiдмiтку:
про продовження строку дiї рiшення про тимчасове затвердження тваринницької потужностi до шести мiсяцiв;
про затвердження тваринницької потужностi.
180. Повiдомлення про продовження строку дiї рiшення про тимчасове затвердження тваринницької потужностi до шести мiсяцiв формується засобами Державної електронної системи еФуд автоматично та надсилається до електронного кабiнету та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), а також на адресу електронної пошти оператора ринку вiдповiдно до вимог статтi 32 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру". Iнформацiя, яка зазначається у повiдомленнi про продовження строку дiї рiшення про тимчасове затвердження тваринницької потужностi до шести мiсяцiв, наведена в додатку 30.
181. Витяг iз Державного реєстру операторiв ринку про тимчасове затвердження тваринницької потужностi, дiя якого продовжена до шести мiсяцiв з дня видачi, видається в разi, коли за результатами повторного iнспектування потужностi, проведеного протягом трьох мiсяцiв з дня видачi витягу iз Державного реєстру операторiв ринку про тимчасове затвердження тваринницької потужностi, пiдтверджено, що оператор ринку усунув окремi невiдповiдностi вимогам законодавства, але потужнiсть все ще не вiдповiдає всiм вимогам законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин.
Витяг iз Державного реєстру операторiв ринку про тимчасове затвердження тваринницької потужностi або витяг iз Державного реєстру операторiв ринку про затвердження тваринницької потужностi формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд iз накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби та надсилається до електронного кабiнету та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), а також на адресу електронної пошти оператора ринку.
182. Iнформацiя про затвердження тваринницької потужностi, тимчасове затвердження тваринницької потужностi та продовження строку дiї тимчасового затвердження тваринницької потужностi вноситься до Державного реєстру операторiв ринку автоматично в режимi реального часу.
183. Повiдомлення про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час проведення iнспектування тваринницької потужностi, у разi продовження строку дiї рiшення про тимчасове затвердження тваринницької потужностi до шести мiсяцiв подається вiдповiдно до пунктiв 173 - 178 цього Порядку.
Iнспектор за результатами проведення повторного iнспектування потужностi в електронному кабiнетi проставляє вiдмiтку:
про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi;
про затвердження тваринницької потужностi.
184. Рiшення про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi або витяг iз Державного реєстру операторiв ринку про затвердження тваринницької потужностi формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд iз накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби та надсилається користувачу залежно вiд способу подання заяви про затвердження тваринницької потужностi (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти вiдповiдно до вимог статтi 75 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
185. Дiя рiшення про тимчасове затвердження тваринницької потужностi припиняється iз автоматичним внесенням вiдповiдної iнформацiї до Державного реєстру операторiв ринку в разi:
закiнчення строку дiї рiшення про тимчасове затвердження тваринницької потужностi;
рiшення про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi;
видачi витягу iз Державного реєстру операторiв ринку про затвердження тваринницької потужностi.
Припинення дiї затвердження тваринницької потужностi
186. Заява про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi подається оператором ринку одним iз таких способiв:
програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет;
засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi);
до центру надання адмiнiстративних послуг.
У разi звернення до центру надання адмiнiстративних послуг адмiнiстратор цього центру приймає заяву про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi в паперовiй формi або формує зазначену заяву в електроннiй формi засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), роздруковує i надає оператору ринку для перевiрки та пiдпису.
187. Пiдставами для припинення дiї затвердження тваринницької потужностi є:
заява оператора ринку;
лiквiдацiя юридичної особи або припинення пiдприємницької дiяльностi оператором потужностей (оператором ринку) - фiзичною особою - пiдприємцем;
смерть оператора потужностей - фiзичної особи;
рiшення суду про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi;
закiнчення трьох мiсяцiв пiсля виявлення невiдповiдностi тваринницької потужностi вимогам законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин у разi, коли протягом цього строку оператор потужностей не усунув зазначену невiдповiднiсть.
188. Оператор ринку подає заяву про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi не пiзнiше нiж за три робочих днi до дня припинення використання такої потужностi за призначенням.
189. Заява про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) пiсля проходження ними електронної iдентифiкацiї та автентифiкацiї, зокрема iз використанням iнтегрованої системи електронної iдентифiкацiї, квалiфiкованих електронних пiдпису та печатки, а також iнших засобiв iдентифiкацiї, якi дають змогу однозначно встановлювати особу.
Заява про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi формується у придатнiй для сприйняття формi. Iнформацiя, яка зазначається у заявi про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi, наведена в додатку 31.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iнформацiї, яка внесена до заяви про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi, несуть оператори ринку.
190. Завершити формування заяви про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя неможливо в разi, коли зазначена у заявi iнформацiя вiдповiдає хоча б однiй з наведених пiдстав:
подана не в повному обсязi;
не вiдповiдає вимогам арифметичного та формато-логiчного контролю;
не вiдповiдає вiдомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дiя з iнформацiйно-комунiкацiйних систем, держателями яких є вiдповiднi державнi органи.
Iнформацiя, яка зазначається операторами ринку пiд час створення заяви про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi, автоматично перевiряється щодо її достовiрностi в порядку електронної iнформацiйної взаємодiї мiж Державною електронною системою еФуд та електронними iнформацiйними ресурсами або iнформацiйно-комунiкацiйними системами iз урахуванням пункту 10 цього Порядку.
191. Формування заяви про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя завершується накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.
Заява про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi, сформована програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет та/або засобами Порталу Дiя, iз накладеною квалiфiкованою електронною печаткою технiчного адмiнiстратора Порталу Дiя передається засобами електронної iнформацiйної взаємодiї до Державної електронної системи еФуд.
Заява про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi, що подається в електроннiй формi, повинна вiдповiдати вимогам Закону України "Про електроннi документи та електронний документообiг".
Заява про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi, сформована та пiдписана засобами електронних систем iз використанням квалiфiкованого електронного пiдпису або удосконаленого електронного пiдпису, вважається поданою в день її надходження вiдповiдно до вимог статтi 42 Закону України "Про адмiнiстративну процедуру".
192. У разi звернення оператора ринку, лiквiдацiї юридичної особи або припинення пiдприємницької дiяльностi оператором потужностей (оператором ринку) - фiзичною особою - пiдприємцем, смертi оператора потужностей - фiзичної особи рiшення про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi виконується автоматично в порядку електронної iнформацiйної взаємодiї з електронними iнформацiйними ресурсами або iнформацiйно-комунiкацiйними системами iз надсиланням повiдомлення про припинення затвердження тваринницької потужностi користувачам залежно вiд способу подання заяви про припинення затвердження тваринницької потужностi (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти оператора ринку i внесенням iнформацiї до Державного реєстру операторiв ринку автоматично в режимi реального часу.
193. У разi надходження рiшення суду про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi iнспектор в електронному кабiнетi проставляє вiдмiтку про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi iз надсиланням повiдомлення про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi до електронного кабiнету та/або засобами Порталу Дiя, а також на адресу електронної пошти оператора ринку i внесенням iнформацiї до Державного реєстру операторiв ринку автоматично в режимi реального часу.
194. Затвердження тваринницької потужностi припиняє свою дiю в день надсилання повiдомлення до електронного кабiнету та/або засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi) про припинення затвердження тваринницької потужностi i внесення вiдповiдної iнформацiї до Державного реєстру операторiв ринку.
Повiдомлення про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд iз накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби.
Повiдомлення про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi надсилається користувачу залежно вiд способу подання заяви про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi (автоматично в режимi реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабiнет, засобами Порталу Дiя (за наявностi технiчної можливостi), через центр надання адмiнiстративних послуг), а також на адресу електронної пошти оператора ринку.
Iнформацiя, яка зазначається у повiдомленнi про припинення дiї затвердження тваринницької потужностi, наведена в додатку 32.
Проведення аналiзу поданих/внесених даних щодо їх повноти, формату, логiчностi та достовiрностi
195. Пiд час подання документiв в електроннiй формi для отримання/надання послуг i здiйснення заходiв у сферах реалiзацiї державної полiтики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби, iз використанням електронного кабiнету та внесення iнформацiї та документiв (зокрема електронних) до електронної системи проводиться аналiз поданих/внесених даних щодо повноти, формату вiдповiдей, логiчностi та достовiрностi.
196. Аналiз поданих/внесених даних щодо їх повноти проводиться шляхом перевiрки заповнення всiх обов'язкових форм (полiв).
197. Аналiз поданих/внесених даних щодо їх вiдповiдностi формату проводиться шляхом аналiзу вiдповiдностi поданих/внесених даних вимогам до структури та формату, встановленим для вiдповiдного виду форм (полiв).
198. Аналiз поданих/внесених даних щодо їх логiчностi проводиться шляхом порiвняння поданих/внесених даних з метою встановлення їх вiдповiдностi та/або невiдповiдностi даним, якi мiстяться в електроннiй системi (зокрема у класифiкаторах, довiдниках, словниках), взаємозв'язкiв мiж поданими/внесеними даними, зiставлення iз сукупнiстю аналогiчних даних, якi мiстяться в електроннiй системi, перевiрки правильностi арифметичних розрахункiв.
199. Аналiз поданих/внесених даних щодо їх достовiрностi проводиться шляхом порiвняння, встановлення вiдповiдностi та пiдтвердження поданих/внесених даних iз даними, що надходять у порядку електронної iнформацiйної взаємодiї мiж електронною системою та електронними iнформацiйними ресурсами.
Визначення рiвня ризику та обрання вiдповiдного типу процедури розгляду та реєстрацiї електронних документiв
200. За результатами проведення аналiзу iнформацiї, яка мiститься в документах, поданих для надання послуг, щодо її повноти, вiдповiдностi визначеному формату, логiчностi та достовiрностi визначається рiвень ризику згiдно з пунктами 205 - 207 цього Порядку та обирається вiдповiдний тип процедури розгляду та реєстрацiї електронних документiв.
201. Рiвень ризику (низький, високий) визначається автоматично для кожного документа окремо засобами електронної системи для обрання типу процедури розгляду та реєстрацiї електронних документiв.
202. Електроннi документи iз низьким рiвнем ризику - такi, за результатами проведення аналiзу яких (щодо їх повноти, вiдповiдностi визначеному формату, логiчностi та достовiрностi) встановлено, що в електроннiй системi та iнших електронних iнформацiйних ресурсах наявна вся необхiдна iнформацiя, яка пройшла перевiрку щодо пiдтвердження її повноти, вiдповiдностi визначеному формату, логiчностi та достовiрностi.
203. Електроннi документи iз високим рiвнем ризику - такi, за результатами проведення аналiзу яких (щодо їх повноти, вiдповiдностi визначеному формату, логiчностi та достовiрностi) встановлено, що:
1) iнформацiя, яка вноситься користувачами до електронних документiв, вiдсутня в iнших електронних iнформацiйних ресурсах, з якими здiйснюється електронна iнформацiйна взаємодiя;
2) iнформацiя, яка вноситься користувачем до електронного документа, потребує проведення аналiзу Держпродспоживслужбою щодо вiдповiдностi зазначеної iнформацiї виду провадження господарської дiяльностi.
204. За результатами визначення рiвня ризику обираються такi типи процедури розгляду та реєстрацiї вiдповiдного електронного документа:
1) для низького рiвня - автоматичне створення та подання електронного документа, внесення iнформацiї до Державного реєстру операторiв ринку без участi посадових осiб Держпродспоживслужби, її територiальних органiв, надання послуг в автоматичному режимi;
2) для високого рiвня - розгляд, створення та подання документiв за участю посадових осiб Держпродспоживслужби, її територiальних органiв.
205. У разi коли за результатами проведення аналiзу iнформацiї, яка мiститься в документах, створених та поданих для надання послуг, щодо їх повноти, вiдповiдностi формату, логiчностi та достовiрностi, визначається низький рiвень ризику згiдно з пунктом 202 цього Порядку, повiдомлення про надання послуги формується автоматично.
206. Документ може створюватися електронною системою автоматично шляхом опрацювання даних.
207. Оригiналом документа є електронний примiрник документа iз обов'язковими реквiзитами у випадках, передбачених цим Порядком, iз електронним пiдписом автора або пiдписом, прирiвняним до власноручного пiдпису вiдповiдно до Закону України "Про електронну iдентифiкацiю та електроннi довiрчi послуги", або квалiфiкованою електронною печаткою Держпродспоживслужби.
208. Створення документiв i вчинення дiй в електроннiй системi здiйснюється особами, до повноважень яких належить вчинення вiдповiдних дiй i прийняття рiшень про видачу вiдповiдних документiв (крiм автоматичного опрацювання документiв, надання електронних послуг в автоматичному режимi).
209. Документи, якi потребують затвердження рiшенням вiдповiдного органу, засвiдчуються шляхом накладення уповноваженою особою вiдповiдного органу квалiфiкованого електронного пiдпису або накладенням квалiфiкованої електронної печатки Держпродспоживслужби.
210. Документ, надiсланий до електронного кабiнету, вважається врученим користувачу в разi, коли вiн сформований iз дотриманням вимог Законiв України "Про електроннi документи та електронний документообiг", "Про електронну iдентифiкацiю та електроннi довiрчi послуги" i є доступним в електронному кабiнетi.
211. Датою доставки користувачу електронного документа та iнформацiї є дата, зазначена у повiдомленнi про доставку в текстовому форматi, що надсилається автоматично, мiстить дату i час доставки електронного документа. У разi коли документ був доставлений пiсля закiнчення робочого часу, датою доставки користувачу електронного документа та iнформацiї вважається наступний робочий день. У разi коли документ був доставлений у вихiдний чи святковий день, датою доставки користувачу електронного документа та iнформацiї вважається перший робочий день, що настає за днем їх подання.
212. До електронної системи, зокрема до Державного реєстру операторiв ринку, не вносяться вiдомостi, якi становлять державну таємницю, та iнформацiя з обмеженим доступом.
Використання класифiкаторiв, довiдникiв, словникiв та баз даних
213. В електроннiй системi використовуються класифiкатори, довiдники, словники та бази даних, якi необхiднi для її функцiонування i ведуться її адмiнiстратором.
214. Власник забезпечує внесення змiн до класифiкаторiв, довiдникiв, словникiв та iнших баз даних шляхом отримання вiдомостей, необхiдних для їх актуалiзацiї, вiд iнших суб'єктiв надання послуг i надання таких вiдомостей адмiнiстратору.
Усунення помилок у роботi електронної системи
215. У разi виявлення помилок у роботi електронної системи та/або її складових користувач надсилає через електронний кабiнет або засобами електронної системи повiдомлення про помилку, що виникла пiд час роботи електронної системи.
216. У разi виявлення користувачем програмно-апаратної та/або методологiчної помилки вiн має право надiслати через електронний кабiнет, електронну систему, електронну пошту або в iнший спосiб повiдомлення про виявлену програмно-апаратну та/або методологiчну помилку. Повiдомлення надсилається власнику та/або адмiнiстратору.
Спосiб надання повiдомлення про усунення помилок у роботi електронної системи здiйснюється залежно вiд способу отримання повiдомлення про помилку вiд користувача.
217. У разi виявлення методологiчної помилки чи надходження повiдомлення про неї власник або за дорученням власника адмiнiстратор зобов'язаний протягом трьох календарних днiв з дня, що настає за днем отримання такого повiдомлення вiд користувача електронної системи, крiм вихiдних i святкових днiв:
провести перевiрку наявностi методологiчної помилки;
повiдомити користувачу через електронний кабiнет та/або на адресу електронної пошти про результати обробки помилки, що виникла пiд час роботи в електроннiй системi. Пiдтвердження або спростування наявностi вiдповiдної помилки здiйснюється шляхом надсилання повiдомлення.
У разi коли власник або адмiнiстратор пiдтверджує наявнiсть методологiчної помилки, вiн зобов'язаний забезпечити усунення такої помилки у строк, що визначається ним iз урахуванням критичностi виявленої помилки i технiчної можливостi для її усунення.
У разi коли методологiчна помилка призводить до порушення прав користувача, власник або адмiнiстратор у строк, визначений абзацом першим цього пункту, повiдомляє користувачу через електронний кабiнет та на адресу електронної пошти про методологiчну помилку i про час, необхiдний для її усунення та вiдновлення порушених прав такого користувача.
Про усунення методологiчної помилки власник або адмiнiстратор протягом трьох робочих днiв повiдомляє користувачу через електронний кабiнет та/або на адресу електронної пошти.
218. У разi виявлення програмно-апаратної помилки адмiнiстратор зобов'язаний протягом трьох календарних днiв з дня, що настає за днем отримання такого повiдомлення вiд користувача, крiм вихiдних i святкових днiв:
провести перевiрку наявностi програмно-апаратної помилки;
повiдомити користувачу через електронний кабiнет та на адресу електронної пошти про результати обробки помилки, що виникла пiд час роботи в електроннiй системi. Пiдтвердження або спростування наявностi вiдповiдної помилки здiйснюється шляхом надсилання повiдомлення.
У разi коли адмiнiстратор визнає наявнiсть програмно-апаратної помилки, вiн зобов'язаний усунути її у строк, що визначається ним iз урахуванням критичностi виявленої помилки i технiчної можливостi для її усунення.
У разi коли програмно-апаратна помилка призводить до порушення прав користувача, адмiнiстратор у строк, визначений абзацом першим цього пункту, повiдомляє користувачу через електронний кабiнет та на адресу електронної пошти про iснування програмно-апаратної помилки i про час, необхiдний для її усунення та вiдновлення порушених прав такого користувача.
Про усунення програмно-апаратної помилки адмiнiстратор протягом трьох робочих днiв iнформує користувача та власника через електронний кабiнет та/або на адресу електронної пошти.
| Додаток 1 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у рiшеннi про вiдмову у видачi
експлуатацiйного дозволу
У рiшеннi про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу зазначається така iнформацiя:
дата, час i реєстровий номер рiшення про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу;
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
перелiк та опис обґрунтованих пiдстав для вiдмови у видачi експлуатацiйного дозволу iз посиланням на вiдповiдну норму законодавства;
порядок i строки оскарження рiшення про вiдмову у видачi експлуатацiйного дозволу (зокрема найменування та мiсцезнаходження адмiнiстративного органу, який є суб'єктом розгляду скарги, вид суду, до якого особа може подати позов);
пропозицiї щодо усунення невiдповiдностей, якi викладенi однозначно та зрозумiло для оператора ринку.
| Додаток 2 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка вноситься до Державного реєстру операторiв
ринку
До Державного реєстру операторiв ринку вноситься така iнформацiя:
для юридичної особи - повне i скорочене (за наявностi) найменування, iдентифiкацiйний код згiдно з ЄДРПОУ, мiсцезнаходження;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
вид оператора ринку за класифiкацiєю суб'єктiв господарювання: суб'єкт мiкропiдприємництва, малого, середнього, великого пiдприємництва;
щодо сфер дiяльностi, пов'язаних iз:
державною реєстрацiєю потужностей, що здiйснюють: виробництво та/або обiг харчових продуктiв; обiг побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки; виробництво та/або обiг кормiв; експлуатацiю тваринницьких потужностей (за наявностi);
видачею експлуатацiйних дозволiв на потужностi, дiяльнiсть яких пов'язана iз: виробництвом та/або зберiганням харчових продуктiв тваринного походження; виробництвом та/або обiгом кормiв; поводженням iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки (за наявностi);
затвердженням тваринницьких потужностей для цiлей експорту, iмпорту та для провадження дiяльностi, що становить високий ризик;
поданням декларацiй про провадження господарської дiяльностi;
про виробника ремiсничих харчових продуктiв (за наявностi);
дата державної реєстрацiї потужностi (дд/мм/рррр) (за наявностi);
дата видачi експлуатацiйного дозволу та/або тимчасового експлуатацiйного дозволу (дд/мм/рррр) (за наявностi);
дата видачi експлуатацiйного дозволу (дд/мм/рррр) на пiдставi декларацiї про вiдповiднiсть кормiв вимогам законодавства про корми для операторiв ринку, якi дiють виключно як продавцi та здiйснюють лише реалiзацiю кормiв без зберiгання кормiв на належних їм потужностях (за наявностi);
дата подання декларацiї про провадження господарської дiяльностi вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 березня 2022 р. N 314 "Деякi питання забезпечення провадження господарської дiяльностi в умовах воєнного стану" (дд/мм/рррр) (за наявностi);
дата затвердження тваринницької потужностi (дд/мм/рррр) (за наявностi);
реєстрацiйний номер потужностi;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявностi поверх, корпус, секцiя, павiльйон, торгове мiсце, найменування об'єкта господарської дiяльностi;
адреса потужностi, яка є транспортним засобом або iншим рухомим майном (вважається мiсцезнаходження (для юридичної особи) або задеклароване/зареєстроване мiсце проживання (перебування) (для фiзичної особи) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть (за наявностi);
право власностi на нерухоме майно та iншi речовi права (наприклад, власнiсть, оренда, суборенда, iпотека, лiзинг, рента);
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
види дiяльностi, якi планується провадити з використанням потужностi;
категорiї/секцiї;
назва/опис потужностi;
перелiк продуктiв, виробництво та/або обiг яких планується здiйснювати;
перелiк видiв тварин та/або їх репродуктивного матерiалу, щодо яких планується провадити або провадиться дiяльнiсть з використанням тваринницької потужностi або без використання тваринницької потужностi оператором ринку (за наявностi);
запис про припинення використання потужностi ("Припинено") i дата запису (дд/мм/рррр) (за наявностi);
вiдомостi про припинення дiї експлуатацiйного дозволу, тимчасового припинення дiї, поновлення дiї експлуатацiйного дозволу ("Припинено дiю експлуатацiйного дозволу", "Тимчасово припинено дiю експлуатацiйного дозволу", "Поновлено дiю експлуатацiйного дозволу", дата (дд/мм/рррр), дата, час i реєстрацiйний номер повiдомлення про припинення дiї експлуатацiйного дозволу, тимчасового припинення дiї, поновлення дiї експлуатацiйного дозволу (за наявностi);
вiдомостi про затвердження тваринницької потужностi, тимчасове затвердження тваринницької потужностi, поновлення дiї затвердженої тваринницької потужностi, припинення дiї затвердження тваринницької потужностi ("Тимчасово затверджено тваринницьку потужнiсть", "Поновлено дiю затвердженої тваринницької потужностi", "Припинено дiю затвердження тваринницької потужностi", дата (дд/мм/рррр), дата, час i реєстрацiйний номер повiдомлення про тимчасове затвердження тваринницької потужностi, поновлення дiї затвердженої тваринницької потужностi, припинення затвердження тваринницької потужностi (за наявностi);
контактнi данi оператора ринку: номер телефону, адреса електронної пошти.
| Додаток 3 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у заявi про державну реєстрацiю
потужностей з виробництва та/або обiгу харчових
продуктiв, потужностей (об'єктiв) з обiгу побiчних
продуктiв тваринного походження, продуктiв їх
оброблення та переробки, потужностей
виробництва та/або обiгу кормiв, тваринницьких
потужностей та операторiв ринку
У заявi про державну реєстрацiю потужностей з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, потужностей (об'єктiв) з обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, потужностей виробництва та/або обiгу кормiв, тваринницьких потужностей, а також операторiв ринку зазначається така iнформацiя:
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявностi поверх, корпус, секцiя, павiльйон, торгове мiсце, найменування об'єкта господарської дiяльностi;
право власностi на нерухоме майно та iншi речовi права (наприклад, власнiсть, оренда, суборенда, iпотека, лiзинг, рента);
адреса потужностi, що є транспортним засобом або iншим рухомим майном оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть (за наявностi);
вид оператора ринку за класифiкацiєю суб'єктiв господарювання: суб'єкт мiкропiдприємництва, малого, середнього, великого пiдприємництва;
запланованi сфери дiяльностi: виробництво та/або обiг харчових продуктiв, обiг побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, виробництво та/або обiг кормiв, експлуатацiя тваринницьких потужностей;
данi про державну реєстрацiю потужностей, дiяльнiсть яких пов'язана з виробництвом та/або обiгом харчових продуктiв:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
запланованi види дiяльностi;
перелiк харчових продуктiв, виробництво та/або обiг яких планується здiйснювати;
назва/опис потужностi;
вiдомостi про транспортнi засоби (за наявностi), що використовуються оператором ринку виключно для перевезення харчових продуктiв i не пов'язанi з експлуатацiєю належної йому зареєстрованої потужностi або потужностi, на яку видано експлуатацiйний дозвiл, зареєстрованi вiдповiдно до кумулятивної державної реєстрацiї. До iнформацiї включається перелiк таких транспортних засобiв, яким присвоюється один реєстрацiйний номер (вид, номерний знак кожного транспортного засобу);
данi про операторiв ринку, якi планують здiйснювати виробництво ремiсничих харчових продуктiв або виробництво харчових продуктiв тваринного походження на малих потужностях (за наявностi):
виробництво ремiсничих харчових продуктiв:
найменування основного iнгредiєнта ремiсничого харчового продукту, для якого Україна є країною походження;
обсяг виробництва ремiсничого харчового продукту на тиждень у середньому протягом року _________ кiлограмiв / _________ лiтрiв;
виробництво харчових продуктiв тваринного походження на малих потужностях:
обсяг виробництва харчових продуктiв тваринного походження або композитних продуктiв на тиждень у середньому протягом року _________ кiлограмiв / _________ лiтрiв;
данi про державну реєстрацiю потужностей, дiяльнiсть яких пов'язана з обiгом побiчних продуктiв тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
категорiя;
запланованi види дiяльностi;
види продуктiв, виробництво та/або обiг яких планується здiйснювати;
данi про державну реєстрацiю потужностей, дiяльнiсть яких пов'язана з виробництвом та/або обiгом кормiв:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
види дiяльностi, якi планується провадити з використанням потужностi;
перелiк кормiв (за типами їх виробництва та фiзичного стану), обiг та/або виробництво яких планується здiйснювати з використанням потужностi;
данi про державну реєстрацiю тваринницьких потужностей:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
вiдомостi про оператора ринку (найменування посади, прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) керiвника);
перелiк видiв тварин та/або репродуктивного матерiалу, щодо яких планується провадити дiяльнiсть;
види дiяльностi, що планується провадити з використанням тваринницької потужностi;
вiдмiтка про пiдтвердження достовiрностi даних, зазначених у заявi;
контактнi данi оператора ринку: номер телефону, адреса електронної пошти, зазначення способу отримання результатiв розгляду заяви.
| Додаток 4 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ
про види дiяльностi, перелiк продуктiв, категорiї,
назви/описи потужностей
Зазначається така iнформацiя про види дiяльностi, перелiк продуктiв, категорiї, назви/описи потужностей.
I. Державна реєстрацiя потужностi з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, виробництва та/або обiгу кормiв, експлуатацiя тваринницьких потужностей
Роздiл A. Запланована сфера дiяльностi - виробництво та/або обiг харчових продуктiв
Запланований вид дiяльностi:
Первинне виробництво (секцiя 0)
1. Вирощування та/або збiр врожаю (рослинництво)
2. Розведення та/або утримання сiльськогосподарських тварин до моменту їх умертвiння (забою):
1) розведення та/або утримання великої рогатої худоби (ВРХ);
2) розведення та/або утримання свиней;
3) розведення та/або утримання овець та/або кiз;
4) розведення та/або утримання коней;
5) розведення та/або утримання свiйської птицi;
6) розведення та/або утримання зайцеподiбних;
7) розведення та/або утримання iнших сiльськогосподарських тварин (зазначити)
3. Рибництво (розведення та/або утримання риби та/або водних безхребетних у контрольованих умовах)
4. Рибальство (добування дикої риби та/або диких водних безхребетних)
5. Мисливство (полювання на тварин)
6. Заготiвля меду та/або iнших їстiвних продуктiв бджiльництва
7. Збiр дикоросiв (грибiв, ягiд, горiхiв, iнших плодiв та/або рослин чи їх частин)
8. Потужнiсть iз збирання та вiдправлення живих двостулкових молюскiв
9. Потужнiсть з очищення живих двостулкових молюскiв
10. Потужнiсть, на якiй здiйснюються заготiвля, первинна обробка, зберiгання та транспортування сирого молока (пункт заготiвлi молока) (за наявностi одного постачальника)
11. Потужнiсть iз приймання/зберiгання продуктiв лову (рибоприймальний пункт)
12. Iнший вид первинного виробництва (зазначити).
Виробництво харчових продуктiв (секцiя 1)
1. Виробництво ремiсничих харчових продуктiв
2. Виробництво харчових продуктiв тваринного походження на малих потужностях
3. Виробництво композитних харчових продуктiв
4. Потужностi з виробництва харчових продуктiв, iнгредiєнтами яких є виключно продукти рослинного походження:
1) виробництво харчових продуктiв на основi зерна (зернових культур);
2) виробництво крохмалю та/або продуктiв з крохмалю;
3) виробництво хлiбобулочних та/або борошняних виробiв;
4) виробництво рослинних олiй та/або жирiв;
5) переробка фруктiв та/або овочiв;
6) виробництво iнших харчових продуктiв (зазначити)
5. Потужностi з виробництва та/або обiгу дiєтичних добавок
6. Потужностi з виробництва та/або обiгу дитячого харчування
7. Потужностi з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв для спецiальних медичних цiлей
8. Потужностi з виробництва харчових продуктiв для контролю ваги
9. Потужностi з виробництва та/або обiгу ароматизаторiв
10. Потужностi з виробництва та/або обiгу харчових добавок
11. Потужностi з виробництва та/або обiгу харчових ензимiв
12. Потужностi з виробництва та/або обiгу напоїв
13. Iншi види дiяльностi (зазначити)
Зберiгання та обiг харчових продуктiв (секцiя 2)
1. Зберiгання харчових продуктiв, якi не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберiгатися за температури вище 10° C, залишаючись придатними для споживання людиною
2. Зберiгання харчових продуктiв, iнгредiєнтами яких є виключно продукти рослинного походження
3. Зберiгання перероблених харчових продуктiв тваринного походження
4. Потужностi iз транспортування харчових продуктiв
5. Стацiонарна потужнiсть закладу громадського харчування
6. Тимчасова потужнiсть закладу громадського харчування
7. Рухома потужнiсть закладу громадського харчування
8. Потужностi з органiзацiї харчування здобувачiв освiти / дiтей у закладах дошкiльної освiти, закладах загальної середньої освiти та iнших закладах освiти:
1) аутсорсинг;
2) кейтеринг;
3) базова кухня;
4) опорна кухня;
5) фабрика-кухня
9. Роздрiбна торгiвля харчовими продуктами
10. Здiйснення обiгу харчових продуктiв в аптеках
11. Здiйснення обiгу харчових продуктiв через Iнтернет
12. Оптовий ринок риби та рибних продуктiв
13. Рибний аукцiон
14. Оптовий ринок
15. Агропродовольчий ринок (у разi, коли харчовi продукти не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберiгатися за температури вище 10° C, залишаючись придатними для споживання людиною)
16. Iншi види дiяльностi, пов'язанi з поводженням iз харчовими продуктами (зазначити)
Роздiл B. Запланована сфера дiяльностi - виробництво та/або обiг кормiв
Запланований вид дiяльностi:
Виробництво кормiв (секцiя 1)
1. Потужностi з первинного виробництва кормiв
2. Потужностi iз змiшування кормiв та пов'язанi з цим процедури
3. Потужностi з наповнення кормiв
4. Потужностi з обробки (переробки) кормiв
5. Потужностi з пакування кормiв
6. Потужностi з вiдновлення та iншi змiни стану кормiв
7. Iншi види дiяльностi (зазначити)
Обiг кормiв (секцiя 2)
1. Потужностi iз транспортування кормiв
2. Потужностi iз зберiгання кормiв
3. Потужностi з реалiзацiї кормiв
4. Потужностi з роздрiбної торгiвлi кормiв
5. Iншi види дiяльностi (зазначити)
Роздiл C. Запланована сфера дiяльностi - виробництво та/або обiг побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки
Запланований вид дiяльностi:
1. Потужностi, на яких використовуються побiчнi продукти тваринного походження, продукти їх оброблення та переробки, що належать до категорiї I на будь-якiй стадiї обiгу та на якi не вимагається отримання експлуатацiйного дозволу (категорiя I)
2. Потужностi, на яких використовуються побiчнi продукти тваринного походження, продукти їх оброблення та переробки, що належать до категорiї II на будь-якiй стадiї обiгу та на якi не вимагається отримання експлуатацiйного дозволу (категорiя II)
3. Потужностi, на яких використовуються побiчнi продукти тваринного походження, продукти їх оброблення та переробки, що належать до категорiї III на будь-якiй стадiї обiгу та на якi не вимагається отримання експлуатацiйного дозволу (категорiя III)
Роздiл D. Запланована сфера дiяльностi - експлуатацiя тваринницьких потужностей
Запланований вид дiяльностi:
Вирощування, утримання, розведення тварин (секцiя 1)
1. Потужностi з вирощування тварин аквакультури, якщо такi тварини аквакультури призначенi для споживання людиною i постачаються безпосередньо кiнцевому споживачу та/або мiсцевим закладам роздрiбної торгiвлi, що здiйснюють прямi поставки тварин аквакультури кiнцевому споживачу
2. Потужностi з пiдтримання популяцiї водних тварин виключно для цiлей рекреацiйного рибальства шляхом вiдновлення зазначених популяцiй в умовах iзоляцiї, що виключає можливiсть їх втечi (ставки та iншi воднi об'єкти)
3. Потужностi з утримання тварин аквакультури для декоративних цiлей у закритих умовах аквакультури
4. Потужностi з утримання свiйських наземних тварин
5. Потужностi з розведення свiйських наземних тварин
6. Потужностi з вирощування свiйських наземних тварин
7. Потужностi з утримання бджiл
8. Потужностi з розведення бджiл
9. Потужностi з утримання об'єктiв аквакультури
10. Потужностi з вирощування об'єктiв аквакультури
11. Потужностi з розведення об'єктiв аквакультури
12. Потужностi iз збору репродуктивного матерiалу
13. Потужностi з виробництва репродуктивного матерiалу
14. Потужностi з переробки репродуктивного матерiалу
15. Потужностi з утримання, розведення, вирощування свiйських наземних тварин в особистих селянських господарствах
16. Iншi види дiяльностi (зазначити)
Збiр, транспортування та обiг тварин (секцiя 2)
1. Транспортування свiйських копитних тварин
2. Збiр свiйських копитних тварин та/або свiйської птицi без використання потужностей
3. Продаж або купiвля копитних тварин та/або свiйської птицi без використання потужностей
4. Iншi види дiяльностi (зазначити)
Детальна iнформацiя щодо назви/опису потужностi (за потреби): автокав'ярня; автолавка; автомати для видачi продукцiї; аптека; бар; буфет; виноробня; виробничий цех; ферма; готель; доставка продуктiв; завод; заклад громадського харчування; заклад роздрiбної торгiвлi; закусочна; збiр та заготiвля меду; зерносушильний комплекс; їдальня; кав'ярня; кафе; кафе-бар; кафетерiй; кiнотеатр; кiоск; комплекс переробки олiйних культур; кондитерська; кондитерський цех; крамниця; кухня; лоток вуличної (нестацiонарної) торгiвлi; магазин; магазин iз кафетерiєм при автозаправнiй станцiї; магазин-бар; магазин-закусочна; магазин-кав'ярня; магазин-кафе; магазин-склад; мала архiтектурна споруда; млин; молочно-товарна ферма; олiйня; особисте селянське господарство; паб; павiльйон; палатка; пасiка; пекарня; перезавантажувач (бункер-перезавантажувач); пивоварня; пiцерiя; потужнiсть з оптової торгiвлi (посередник у торгiвлi); польова кухня; птахогосподарство; пункт заготiвлi ягiд; пункт очистки та видачi води; пункт розливу питної води; ресторан; ресторан-бар; риболовна потужнiсть; рибоприймальний пункт; ринок; розважальний комплекс; ролет; сад плодових дерев; свиноферма; сiмейне фермерське господарство; склад; склад-магазин; спецiалiзованi напiвпричепи-цистерна харчова; спортзал; ставок; супермаркет; тваринницька ферма; тимчасова потужнiсть (намет); торгiвельний павiльйон; торгове мiсце; транспортний засiб; харчоблок; центр видачi замовлень
II. Видача експлуатацiйного дозволу на потужнiсть, дiяльнiсть якої пов'язана з виробництвом та/або зберiганням харчових продуктiв тваринного походження, виробництвом та/або обiгом кормiв, поводженням iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки
Роздiл A. Запланована сфера дiяльностi - виробництво та/або зберiгання харчових продуктiв тваринного походження
Запланований вид дiяльностi:
Потужностi загального призначення (секцiя 0)
1. Холодильний склад (незалежний, автономний) (CS)
2. Потужнiсть з первинного пакування та пакування (незалежна, автономна) (RW)
3. Оптовий ринок, агропродовольчий ринок (WM)
4. Рефрижераторне судно (RV)
М'ясо свiйських копитних тварин (секцiя 1)
1. Бiйня (SH)
2. Потужнiсть iз розбирання та обвалювання м'яса (CP)
М'ясо свiйської птицi та лагоморфних (секцiя 2)
1. Бiйня (SH)
2. Потужнiсть iз розбирання та обвалювання м'яса (CP)
М'ясо свiйської дичини (секцiя 3)
1. Бiйня (SH)
2. Потужнiсть iз розбирання та обвалювання м'яса (CP)
М'ясо диких тварин (секцiя 4)
1. Центр збору диких тварин (добровiльно у разi первинного добування) (GCC)
2. Потужнiсть з обробки диких тварин (GHE)
3. Потужнiсть iз розбирання та обвалювання м'яса (CP)
М'яснi фаршi, м'яснi напiвфабрикати та м'ясо, механiчно вiдокремлене (секцiя 5)
1. Потужнiсть з виробництва кускового м'яса (MM)
2. Потужнiсть з виробництва м'ясних напiвфабрикатiв (MP)
3. Потужнiсть iз механiчного обвалювання м'яса (MSM)
М'яснi продукти (секцiя 6)
1. Потужнiсть з виробництва (PP)
Живi двостулковi молюски (секцiя 7)
1. Промiжна потужнiсть (оператор-посередник) (добровiльно у разi первинного виробництва) (IO)
2. Потужнiсть iз збирання та вiдправлення (DC)
3. Потужнiсть з очищення (PC)
Рибна продукцiя (секцiя 8)
1. Рибопромислове судно (FV)
2. Рибоморозильне судно (ZV)
3. Завод свiжих рибних продуктiв (FFPP)
4. Потужнiсть з переробки (PP)
5. Потужнiсть iз зберiгання (рибоприймальний пункт) (CS)
6. Оптовий ринок (WM)
7. Рибний аукцiон (AH)
8. Потужнiсть з механiчного розбирання рибних продуктiв (MSFP)
Молозиво, сире молоко, молочнi продукти на основi молозива та молочнi продукти (секцiя 9)
1. Пункт заготiвлi молока (CC)
2. Потужнiсть з виробництва (PP)
Яйця та яєчнi продукти (секцiя 10)
1. Потужнiсть iз пакування (PC)
2. Потужнiсть з виробництва (код способу утримання курей-несучок: 0 - утримання вiдповiдно до вимог законодавства у сферi органiчного виробництва, обiгу та маркування органiчної продукцiї; 1 - вигульне утримання; 2 - пiдлогове утримання; 3 - клiткове утримання) (PP)
3. Потужнiсть з виробництва рiдких яєчних продуктiв (LEP)
Жаб'ячi лапки та равлики (секцiя 11)
1. Потужнiсть з виробництва (PP)
2. Потужнiсть iз зберiгання (CS)
Переробленi твариннi жири та шкварки (секцiя 12)
1. Потужнiсть iз збирання (CC)
2. Потужнiсть з виробництва (PP)
Обробленi шлунки, сечовi мiхури та кишкiвник (секцiя 13)
1. Потужнiсть з виробництва (PP)
Желатин (секцiя 14)
1. Центри збору та потужностi, що постачають сировину для виробництва желатину для споживання людиною (добровiльно) (CC)
2. Потужнiсть з виробництва (PP)
Колаген (секцiя 15)
1. Центри збору та потужностi, що постачають сировину для виробництва колагену для споживання людиною (добровiльно) (CC)
2. Потужнiсть з виробництва (PP)
Мед (секцiя 16)
1. Потужнiсть з виробництва (PP)
Iншi харчовi продукти тваринного походження (секцiя 17)
1. Потужнiсть з виробництва (зазначити) (PP)
2. Потужнiсть iз зберiгання iнших харчових продуктiв тваринного походження, що потребують дотримання температурного режиму та не можуть зберiгатися за температури вище 10° C (SP)
3. Потужнiсть з реалiзацiї iнших харчових продуктiв тваринного походження, яка, зокрема, здiйснює зберiгання харчових продуктiв, що потребують дотримання температурного режиму та не можуть зберiгатися за температури вище 10° C пiд час їх реалiзацiї (PS)
Роздiл B. Запланована сфера дiяльностi - виробництво та/або обiг кормiв та їх компонентiв
Запланований вид дiяльностi:
Виробництво та/або обiг кормiв та їх компонентiв (секцiя 1)
1. Потужнiсть, що призначена для виробництва та/або обiгу поживних добавок
2. Потужнiсть, що призначена для виробництва та/або обiгу зоотехнiчних добавок
3. Потужнiсть, що призначена для виробництва та/або обiгу технологiчних добавок, таких, як антиоксиданти (лише з максимальним встановленим вмiстом)
4. Потужнiсть, що призначена для виробництва та/або обiгу сенсорних добавок, таких, як барвники (лише каротиноїди та ксантофiли)
5. Потужнiсть, що призначена для виробництва та/або обiгу протеїнiв, отриманих iз мiкроорганiзмiв, що належать до бактерiй, дрiжджiв, водоростей та нижчих грибiв, крiм дрiжджiв, вирощених на субстратах тваринного чи рослинного походження
6. Потужнiсть, що призначена для виробництва та/або обiгу побiчних продуктiв вiд виробництва амiнокислот шляхом ферментацiї
7. Потужнiсть, що призначена для виробництва та/або обiгу премiксiв, виготовлених iз використанням зоотехнiчних добавок, таких, як пiдсилювачi росту та iншi зоотехнiчнi добавки, крiм пiдсилювачiв засвоюваностi, стабiлiзаторiв кишкової флори, речовин, якi сприятливо впливають на навколишнє природне середовище
8. Потужнiсть, що призначена для виробництва та/або обiгу премiксiв, виготовлених iз використанням кокцидiостатикiв i гiстомоностатикiв
9. Потужнiсть, що призначена для виробництва та/або обiгу премiксiв, виготовлених iз використанням поживних добавок, таких, як вiтамiни, провiтамiни та речовини iз встановленим хiмiчним складом iз схожою дiєю (лише вiтамiни А та Д), сумiшi мiкроелементiв (лише мiдь i селен)
10. Потужнiсть, що призначена для виробництва з метою введення в обiг або виробництва лише для власного господарства кормових сумiшей iз використанням кормових добавок або премiксiв, що мiстять зоотехнiчнi добавки, такi, як пiдсилювачi росту та iншi зоотехнiчнi добавки, крiм пiдсилювачiв засвоюваностi, стабiлiзаторiв кишкової флори, речовин, якi сприятливо впливають на навколишнє природне середовище
11. Потужнiсть, що призначена для виробництва з метою введення в обiг або виробництва лише для власного господарства кормових сумiшей iз використанням кормових добавок або премiксiв, що мiстять кокцидiостатики i гiстомоностатики
Роздiл C. Запланована сфера дiяльностi - поводження з побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки
Запланований вид дiяльностi:
Побiчнi продукти тваринного походження, що належать до категорiї I (категорiя I)
1. Переробка побiчних продуктiв тваринного походження шляхом стерилiзацiї пiд тиском або iншими рiвноцiнними методами
2. Переробка побiчних продуктiв тваринного походження: видалення побiчних продуктiв тваринного походження та продуктiв їх оброблення, переробки шляхом спалення
3. Переробка побiчних продуктiв тваринного походження: видалення та утилiзацiя побiчних продуктiв тваринного походження та продуктiв їх оброблення, переробки шляхом спiльного спалення
4. Переробка побiчних продуктiв тваринного походження: видалення шляхом захоронення iз застосуванням попередньої стерилiзацiї пiд тиском
5. Переробка побiчних продуктiв тваринного походження: що проводиться безпосередньо пiсля збирання побiчних продуктiв тваринного походження - сортування, розрiзання, охолодження, замороження, солiння, зняття шкiри та шкури, видалення ризикового матерiалу
6. Використання побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки як палива для згоряння з попередньою переробкою або без неї
7. Зберiгання побiчних продуктiв тваринного походження, призначених для видалення шляхом захоронення, спалення, спiльного спалення
8. Зберiгання побiчних продуктiв тваринного походження, призначених для утилiзацiї шляхом спiльного спалення
9. Зберiгання побiчних продуктiв тваринного походження, призначених для використання як палива для згоряння
10. Зберiгання побiчних продуктiв тваринного походження, призначених для використання як корм
11. Поводження з побiчними продуктами тваринного походження: iнше (зазначити)
Побiчнi продукти тваринного походження, що належать до категорiї II (категорiя II)
1. Переробка побiчних продуктiв тваринного походження: видалення шляхом спалення без попередньої переробки або з попередньою переробкою iз застосуванням стерилiзацiї пiд тиском та нанесенням постiйного маркування
2. Переробка побiчних продуктiв тваринного походження: видалення або утилiзацiя шляхом спiльного спалення без попередньої переробки або з попередньою переробкою iз застосуванням стерилiзацiї пiд тиском
3. Переробка побiчних продуктiв тваринного походження: видалення шляхом захоронення iз застосуванням попередньої стерилiзацiї пiд тиском
4. Виробництво органiчних добрив та покращувачiв ґрунту для розмiщення на ринку
5. Компостування та перетворення на бiогаз побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки
6. Переробка побiчних продуктiв тваринного походження: силосування, компостування або перетворення на бiогаз побiчних продуктiв тваринного походження, отриманих з водних органiзмiв (гiдробiонтiв)
7. Використання побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки як палива для згоряння з попередньою переробкою або без неї
8. Зберiгання побiчних продуктiв тваринного походження, призначених для видалення шляхом захоронення, спалення, спiльного спалення
9. Зберiгання побiчних продуктiв тваринного походження, призначених для утилiзацiї шляхом спiльного спалення
10. Зберiгання побiчних продуктiв тваринного походження, призначених для використання як палива для згоряння
11. Зберiгання побiчних продуктiв тваринного походження, призначених для використання як корм
12. Поводження з побiчними продуктами тваринного походження: iнше (зазначити)
Побiчнi продукти тваринного походження, що належать до категорiї III (категорiя III)
1. Переробка побiчних продуктiв тваринного походження: видалення шляхом спалення з попередньою переробкою або без неї
2. Переробка побiчних продуктiв тваринного походження: видалення або утилiзацiя шляхом спiльного спалення з попередньою переробкою або без неї
3. Переробка побiчних продуктiв тваринного походження: захоронення пiсля попередньої переробки
4. Переробка з метою виробництва кормiв для свiйських нехутрових тварин
5. Переробка з метою виробництва кормiв для хутрових тварин для розмiщення на ринку
6. Переробка з метою виробництва кормiв для домашнiх тварин для розмiщення на ринку
7. Виробництво органiчних добрив та покращувачiв ґрунту для розмiщення на ринку
8. Виробництво сирих кормiв для домашнiх тварин
9. Компостування та перетворення на бiогаз побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки
10. Переробка побiчних продуктiв тваринного походження: силосування, компостування або перетворення на бiогаз побiчних продуктiв тваринного походження, отриманих з водних органiзмiв (гiдробiонтiв)
11. Використання побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки як палива для згоряння з попередньою переробкою або без неї
12. Виробництво косметичних продуктiв, активних медичних приладiв для iмплантування, медичних приладiв для дiагностики in vitro, ветеринарних лiкарських засобiв, медичних продуктiв для розмiщення на ринку вiдповiдно до вимог законодавства про побiчнi продукти тваринного походження
13. Зберiгання побiчних продуктiв тваринного походження, призначених для видалення шляхом захоронення, спалення, спiльного спалення
14. Зберiгання побiчних продуктiв тваринного походження, призначених для утилiзацiї шляхом спiльного спалення
15. Зберiгання побiчних продуктiв тваринного походження, призначених для використання як палива для згоряння
16. Зберiгання побiчних продуктiв тваринного походження, призначених для використання як корм
17. Поводження з побiчними продуктами тваринного походження: iнше (зазначити)
Вид дiяльностi для категорiй I, II, III:
1. Перетворення на бiогаз побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки (BIOGP)
2. Збирання побiчних продуктiв тваринного походження, призначених для спецiальних годувальних цiлей, встановлених законодавством про побiчнi продукти тваринного походження (COLC)
3. Збирання побiчних продуктiв тваринного походження (COLL)
4. Сумiсне (спiльне) спалення побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки (CoIP)
5. Компостування побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки (COMP)
6. Використання побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки як палива для згоряння (COMBP)
7. Виробництво кормiв iз використанням переробленого тваринного бiлка (FEEDP)
8. Виробництво мисливських трофеїв (GATRP)
9. Спалення побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки (INCP)
10. Операцiї, що проводяться безпосередньо пiсля збирання побiчних продуктiв тваринного походження: сортування, розрiзання, охолодження, замороження, солiння, зняття шкiри та шкури, видалення ризикового матерiалу (INTP)
11. Олеохiмiчне виробництво (OLCP)
12. Альтернативний метод переробки: процес гiдролiзу в лужному середовищi (OALKHP)
13. Альтернативний метод переробки: процес виробництва бiодизелю (OBIODP)
14. Альтернативний метод переробки: процес газифiкацiї Брукса (OBRGAP)
15. Альтернативний метод переробки: процес згоряння тваринного жиру в тепловому котлi (OCAFTB)
16. Альтернативний метод переробки: процес виробництва бiогазу шляхом гiдролiзу пiд високим тиском (OHPHBP)
17. Альтернативний метод переробки: процес високотемпературного гiдролiзу пiд високим тиском (OHPHTP)
18. Альтернативний метод переробки: процес силосування побiчних продуктiв тваринного походження, отриманих з риби (OEFP)
19. Альтернативний метод переробки: багатоступеневе каталiтичне гiдрооброблення для виробництва вiдновлюваного палива (OMSCHy)
20. Альтернативний метод переробки: процес оброблення вапном пташиного та свинячого гною (OLTPPM)
21. Альтернативний метод переробки: багатоступеневий каталiтичний процес для виробництва вiдновлюваного палива (OMSCP)
22. Альтернативний метод переробки: процес термомеханiчного виробництва бiопалива (OTMB)
23. Реалiзацiя насипних органiчних добрив та/або покращувачiв ґрунту (OFSIBU)
24. Реалiзацiя запакованих органiчних добрив та/або покращувачiв ґрунту (OFSIPA)
25. Виробництво органiчних добрив та покращувачiв ґрунту з використанням продуктiв оброблення та переробки побiчних продуктiв тваринного походження (OFSIPP)
26. Iншi види дiяльностi (OTHER)
27. Виробництво кормiв для домашнiх тварин iз використанням лише перероблених побiчних продуктiв тваринного походження (PETPP)
28. Виробництво кормiв для домашнiх тварин iз використанням сирих (неперероблених) побiчних продуктiв тваринного походження (PETPR)
29. Фармацевтична дiяльнiсть (PHAR)
30. Переробка побiчних продуктiв тваринного походження (PROCP)
31. Роздрiбна торгiвля (RETAIL)
32. Зберiгання побiчних продуктiв тваринного походження та/або зберiгання продуктiв оброблення та переробки побiчних продуктiв тваринного походження, призначених для: видалення шляхом захоронення, спалення, сумiсного (спiльного) спалення; (утилiзацiї) здiйснення операцiй з вiдновлення шляхом сумiсного (спiльного) спалення; використання як палива для згоряння; використання як корму; використання як органiчних добрив та покращувачiв ґрунту, крiм зберiгання у мiсцi безпосереднього використання (внесення у ґрунт) (STORP)
33. Виробництво шкiр та/або шкур (TAN)
34. Використання у виробництвi технiчних продуктiв, в iнших мiсцях не зазначених (TECH)
35. Перевезення побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки (TRANS)
36. Використання у виробництвi косметичних продуктiв (UCOSM)
37. Використання для собак, що утримуються в розплiдниках або зграях гончих, а також для собак i котiв, що утримуються у притулках (UDOG)
38. Використання для дiагностичної, освiтньої та/або дослiдної дiяльностi (включаючи проведення дослiджень (випробувань) (UDER)
39. Використання для виробництва органiчних добрив та покращувачiв ґрунту (UFERT)
40. Годування хутрових тварин (UFUR)
41. Годування комах (включаючи личинок та черв'якiв), призначених для рибальської наживки (приманки) (UINSE)
42. Годування птахiв-некрофагiв (UNEC)
43. Годування рептилiй та хижих птахiв (URBP)
44. Годування диких тварин (UWILD)
45. Годування зоопаркових/циркових тварин (UZOO)
46. Виставкова та/або мистецька дiяльнiсть (UEXART).
Роздiл D: Запланована сфера дiяльностi - затвердження тваринницьких потужностей
Запланований вид дiяльностi:
Провадження дiяльностi, що становить високий ризик (секцiя 1)
1. Потужностi з утримання свiйських наземних тварин, якi становлять високий ризик щодо поширення хвороб тварин
2. Потужностi, на яких утримуються тварини аквакультури з метою їх перемiщення iз зазначених потужностей живими або як продукцiї аквакультури
3. Потужностi з утримання та вирощування тварин аквакультури, що становлять високий ризик у зв'язку з:
1) видами, категорiєю та кiлькiстю тварин аквакультури, що утримуються та вирощуються на зазначених потужностях;
2) видом зазначених потужностей;
3) перемiщенням тварин аквакультури з або до зазначених потужностей
4. Закритi потужностi
5. Потужностi, на яких здiйснюється забiй або переробка тварин аквакультури з метою контролю хвороб тварин
6. Iнший вид дiяльностi (зазначити)
Здiйснення експорту та iмпорту тварин (секцiя 2)
1. Центр збору копитних тварин та/або птицi, призначенi для експорту таких тварин та/або птицi з України та/або їх ввезення (iмпорту) з iнших країн
2. Потужностi з виробництва та/або обiгу репродуктивного матерiалу великої рогатої худоби, овець, кiз, свиней i коней, призначеного для експорту з України
3. Iнкубаторiї (iнкубацiйнi цехи) та потужностi з утримання племiнної птицi, на яких здiйснюється виведення i зберiгання iнкубацiйних яєць та/або утримання свiйської птицi, призначених для експорту з України
4. Потужностi з утримання свiйської птицi, призначеної для експорту з України (крiм потужностей з утримання свiйської птицi, призначеної для забою або виробництва iнкубацiйних яєць)
5. Iнший вид дiяльностi (зазначити)
Детальна iнформацiя щодо назви/опису потужностi (за потреби): холодильний склад (незалежний, автономний); потужнiсть пакування (незалежна, автономна); оптовий ринок, агропродовольчий ринок; судно; потужнiсть з обробки тварин; потужнiсть iз розбирання та обвалювання м'яса; потужнiсть iз виробництва; потужнiсть iз переробки; потужнiсть iз збирання та вiдправлення (живi двостулковi молюски); потужнiсть з очищення; потужнiсть iз зберiгання (за температури вище 10° C); потужнiсть iз зберiгання (за температури нижче 10° C); ринок; аукцiон; пункт заготiвлi; потужнiсть з реалiзацiї; iнкубацiйнi цехи; потужнiсть з утримання тварин; транспортний засiб; центр збору тварин; iнше (зазначити)
Перелiк продуктiв, вiдповiдно до сфери дiяльностi:
1. Виробництво та/або обiг харчових продуктiв:
продукцiя тваринного походження (перероблена, частково перероблена або неперероблена);
продукцiя рослинного походження (перероблена, частково перероблена або неперероблена);
композитнi продукти;
дiєтичнi добавки;
дитяче харчування;
харчовi продукти для спецiальних медичних цiлей;
харчовi продукти для контролю ваги;
харчовi ароматизатори;
харчовi добавки;
харчовi ензими;
напої;
iнше (зазначити)
2. Виробництво та обiг кормiв:
корми та їх компоненти тваринного походження;
корми та їх компоненти рослинного походження
3. Побiчнi продукти тваринного походження, продукти їх оброблення та переробки
Категорiя I:
тушi та їх частини, зокрема шкiра та шкури:
тварин, пiдозрюваних у зараженнi трансмiсивною губчастоподiбною енцефалопатiєю, i тварин, у яких вiдповiдно до вимог законодавства України встановлено наявнiсть трансмiсивної губчастоподiбної енцефалопатiї;
тварин, забитих (загиблих) у результатi вжиття заходiв з лiквiдацiї губчастоподiбної енцефалопатiї;
тварин, що використовуються для наукових цiлей;
диких тварин, що пiдозрюються у зараженнi хворобами, якi передаються людям або тваринам;
домашнiх тварин, тварин iз зоопарку та цирку та iнших тварин, крiм тварин, вирощених на фермi, та диких тварин;
ризиковий матерiал та уся туша або частини туш загиблих тварин, в яких не видалено ризиковий матерiал на момент утилiзацiї чи видалення;
побiчнi продукти тваринного походження, зiбранi в результатi очищення стiчних вод згiдно з правилами вжиття ветеринарно-санiтарних заходiв з потужностей (об'єктiв) з оброблення, переробки побiчних продуктiв тваринного походження, що належать до категорiї I, або пiдприємств, де видаляється ризиковий матерiал;
вiдходи закладiв громадського харчування, якi походять iз транспортних засобiв, за допомогою яких здiйснюються мiжнароднi перевезення;
сумiшi побiчних продуктiв тваринного походження, що належать до категорiї I, iз побiчними продуктами тваринного походження, що належать до категорiї II та/або III;
побiчнi продукти тваринного походження, отриманi вiд тварин, що були пiдданi обробцi речовинами або iншими продуктами, не зареєстрованими вiдповiдно до вимог законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин, для цiлей та за умов, вiдмiнних вiд визначених законодавством про ветеринарну медицину та благополуччя тварин;
побiчнi продукти тваринного походження, що мiстять залишки хлорорганiчних сполук (включаючи полiхлорованi бiфенiли (ПХБ), фосфорорганiчних сполук, хiмiчних елементiв, мiкотоксинiв, барвникiв, а також iнших забруднюючих речовин iз навколишнього природного середовища, рiвень вмiсту яких перевищує максимально допустимi рiвнi, встановленi законодавством
Категорiя II:
тушi та їх частини, крiм зазначених у категорiях I i III цього додатка, тварин, що загинули вiд iнфекцiйних хвороб, зокрема тварин, пiдозрюваних у зараженнi та/або захворюваннi, а також репродуктивний матерiал, не призначений для селекцiйних цiлей, плоди, ембрiони, вiдходи iнкубацiї, отриманi вiд таких тварин;
побiчнi продукти тваринного походження, що мiстять залишки речовин, зареєстрованих вiдповiдно до законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин, та/або забруднюючi речовини, крiм побiчних продуктiв тваринного походження, що мiстять залишки хлорорганiчних сполук (включаючи полiхлорованi бiфенiли (ПХБ), фосфорорганiчних сполук, хiмiчних елементiв, мiкотоксинiв, барвникiв, а також iнших забруднюючих речовин iз навколишнього природного середовища, рiвень вмiсту яких перевищує максимально допустимi рiвнi, встановленi законодавством;
продукти тваринного походження, визначенi непридатними для споживання людиною у зв'язку iз зараженням iнфекцiйними хворобами;
залишки, зiбранi в результатi очищення стiчних вод згiдно з правилами вжиття ветеринарно-санiтарних заходiв з потужностей (об'єктiв) з оброблення, переробки побiчних продуктiв тваринного походження, що належать до категорiї II, або з боєнь, крiм тих, що є побiчними продуктами тваринного походження, що належать до категорiї I, або контактували з такими побiчними продуктами тваринного походження;
продукти тваринного походження, якi iмпортованi/експортованi i не вiдповiдають вимогам законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження;
гнiй, немiнералiзоване гуано i вмiст травного тракту;
сумiшi побiчних продуктiв тваринного походження, що належать до категорiї II, iз побiчними продуктами тваринного походження, що належать до категорiї III;
побiчнi продукти тваринного походження, що не належать до категорiї I i III.
Категорiя III:
тушi та частини забитих тварин або в разi мисливської здобичi цiлi впольованi тварини або їх частини, якi придатнi до споживання людиною вiдповiдно до вимог законодавства України, але не призначенi для споживання людиною у зв'язку з комерцiйними цiлями;
тушi та їх зазначенi частини, отриманi з тварин, якi були забитi на бiйнi та визнанi придатними до забою для споживання людиною за результатами передзабiйного огляду, проведеного вiдповiдно до вимог законодавства про державний контроль, або цiлi тварини та їх зазначенi частини, що є мисливською здобиччю, впольованою для споживання людиною вiдповiдно до вимог законодавства:
тушi тварин або частини тварин, що визнанi непридатними для споживання людиною вiдповiдно до вимог законодавства та щодо яких не виявлено ознак захворювання iнфекцiйними хворобами, що можуть передаватися людинi або тваринам;
голови свiйської птицi;
шкiри та шкури, включаючи їх шматки та обрiзки, роги та копита, включаючи фаланги, зап'ястковi та п'ястковi кiстки, а також плесновi та передплесновi кiстки, що отриманi iз тварин, iнших нiж жуйнi, якi вiдповiдно до вимог законодавства пiдлягають дослiдженню на трансмiсивну губчастоподiбну енцефалопатiю, та iз жуйних тварин, якi дослiдженi на трансмiсивну губчастоподiбну енцефалопатiю з негативними результатами;
щетина свиней;
пiр'я;
побiчнi продукти тваринного походження, отриманi пiд час виготовлення продуктiв, призначених для споживання людиною, включаючи знежиренi кiстки, шкварки та шлам з центрифуги або сепаратора вiд переробки молока;
зазначений матерiал, отриманий iз тварин, якi не мали жодних ознак захворювань, що можуть передаватися людям або тваринам:
черепашки i панцирi молюскiв та ракоподiбних з м'якими тканинами або м'ясом;
матерiали, що отриманi з наземних тварин: побiчнi продукти з iнкубатора, яйця, яйцепродукти, включаючи шкаралупи яєць;
добовий молодняк, забитий для комерцiйних цiлей;
кров зазначених тварин, якi не виявляли ознак захворювання на хворобу, що може передаватися через кров людинi або тваринам, якi були забитi на бiйнi та за результатами передзабiйного огляду, проведеного вiдповiдно до вимог законодавства про державний контроль, визнанi придатними до забою для споживання людиною вiдповiдно до вимог законодавства України:
тварини, iншi нiж жуйнi, якi вiдповiдно до вимог законодавства пiдлягають дослiдженню на трансмiсивну губчастоподiбну енцефалопатiю;
жуйнi тварини, дослiдженi на трансмiсивну губчастоподiбну енцефалопатiю з негативними результатами;
кров, плацента, вовна, пiр'я, шерсть, роги, частини копит i сире молоко, що отриманi з живих тварин, якi не виявляли ознак захворювання, що передається людинi або тваринам;
воднi органiзми (гiдробiонти) та їх частини (крiм морських ссавцiв), у яких не виявлено ознак захворювання iнфекцiйних хвороб, що можуть передаватися людинi або тваринам;
побiчнi продукти тваринного походження з водних органiзмiв (гiдробiонтiв), якi походять iз потужностей, що здiйснюють виробництво харчових продуктiв;
тушi та/або частини туш гризунiв, зайцеподiбних хутрових звiрiв (крiм тварин, що використовуються для наукових цiлей; диких тварин, що пiдозрюються у зараженi хворобами, якi передаються людям або тваринам; домашнiх тварин, тварин iз зоопарку та цирку, а також побiчних продуктiв тваринного походження, що належать до категорiї II);
корми тваринного походження, що не використовуються для годiвлi тварин, зокрема через проблеми виробництва або дефекти упаковки чи iншi дефекти, що не становлять ризику для людини або тварин;
продукти тваринного походження або харчовi продукти, що мiстять продукти тваринного походження, якi не призначенi для споживання людиною у зв'язку з комерцiйними цiлями або через проблеми виробництва, дефекти упаковки чи iншi дефекти, що не становлять загрози для здоров'я людини або тварин;
вiдходи закладiв громадського харчування, крiм вiдходiв, що походять iз транспортних засобiв, за допомогою яких здiйснюються мiжнароднi перевезення;
жирова тканина тварин, якi не мали жодних ознак захворювання на хвороби, що можуть передаватися людинi або тваринам, якi були забитi на бiйнi та за результатами передзабiйного огляду, проведеного вiдповiдно до вимог законодавства про державний контроль, визнанi придатними до забою для споживання людиною;
воднi органiзми (гiдробiонти) та наземнi безхребетнi (крiм видiв, що є збудниками захворювань, якi можуть передаватися людинi або тваринам);
шкiри, шкури, копита, пiр'я, шерсть, роги, щетина, хутро мертвих тварин, якi не мали жодних ознак захворювання на хвороби, що можуть передаватися людинi або тваринам;
iншi продукти
Абревiатура видiв побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки:
1. Побiчнi продукти бджiльництва, призначенi для бджiльництва (APIFAR)
2. Побiчнi продукти бджiльництва, призначенi для технiчного використання (APITEC)
3. Рибальськi наживки (приманки) (BAIT)
4. Кiстки, роги, копита та продукти, отриманi з кiсток, рогiв та копит (BHHP)
5. Бiогаз (BIOG)
6. Бiодизель (BIOD)
7. Залишки бiологiчного розпаду (бiодеградацiї), iншi нiж бiогаз (BIOR)
8. Кров'яне борошно (категорiя III) (BLM)
9. Продукти кровi, призначенi для виробництва кормiв (категорiя III) (BLPF)
10. Продукти кровi, призначенi для технiчних цiлей (BLPT)
11. Цiлi тушi мертвих тварин (трупiв), iнших нiж домашнiх тварин (CAD)
12. Трупи домашнiх тварин (CADPET)
13. Колаген (COL)
14. Компост пiсля компостування, включаючи вiдпрацьований грибний компост, що мiстить або складається з залишкових вiдходiв, що утворюються в галузi виробництва грибiв (COMR)
15. Косметичнi продукти (COSM)
16. Вiдходи закладiв громадського харчування (CATW)
17. Шлам з центрифуги або сепаратора вiд переробки молока (CSSM)
18. Продукти оброблення, переробки побiчних продуктiв тваринного походження (DP)
19. Дикальцiйфосфат (DCAP)
20. Вмiст травного тракту (DTC)
21. Яєчнi продукти (EGG)
22. Органiчнi добрива / покращувачi ґрунту, крiм COMR, BIOR, MANU, MANP, OFSIBU, OFSIPA (FERT)
23. Поживне (живильне) середовище (матерiали, включаючи ґрунт, iнший нiж ґрунт in situ, в яких вирощуються рослини або гриби, та якi використовуються незалежно (окремо) вiд ґрунту in situ) (GROWME)
24. Немiнералiзоване перероблене гуано птахiв та кажанiв (GUANO)
25. Насипнi органiчнi добрива та/або покращувачi ґрунту (OFSIBU)
26. Запакованi органiчнi добрива та/або покращувачi ґрунту (OFSIPA)
27. Жировi кульки для птахiв (FATB)
28. Топленi твариннi жири та/або риб'ячий жир, не призначенi для годування або олеохiмiчного виробництва (FATOT)
29. Топленi твариннi жири та/ або риб'ячий жир, отриманi з побiчних продуктiв тваринного походження, призначенi для олеохiмiчного виробництва (FATOL)
30. Продукти оброблення, переробки жиру (FATD)
31. Топленi твариннi жири та риб'ячий жир, призначенi для годування (FATF)
32. Корми (FEED)
33. Рибне борошно (FIM)
34. Харчовi продукти тваринного походження, що бiльше не призначенi для споживання людиною (FORMF)
35. Переробленi екскременти комах (FRASS)
36. Хутро (FUR)
37. Желатин (GEL)
38. Глiцерин, призначений для технiчних цiлей (GLYT)
39. Глiцерин, призначений для годування (GLYF)
40. Глiцерин, призначений для технiчних цiлей, отриманий з вiдходiв закладiв громадського харчування (GLYTCW)
41. Мисливськi трофеї (GATR)
42. Шкварки (GRE)
43. Необробленi шкiри та шкури (HISKR)
44. Обробленi шкiри та шкури (HISKT)
45. Гiдролiзований бiлок (категорiя III) (HYDP)
46. Комахи (включаючи личинки та черв'яки) (INSE)
47. Неперероблений гнiй (MANU)
48. Перероблений гнiй, продукти отриманi з переробленого гною (MANP)
49. М'ясо-кiсткове борошно (категорiя I, II) (MBM)
50. Медичнi прилади (MEDD)
51. Молоко та/або молозиво. Продукти, отриманi з молока та/або молозива (MIMC)
52. Iншi продукти (OTHER)
53. Перероблений тваринний бiлок (категорiя III), крiм BLM, FIM, PAPRUM (PAP)
54. Перероблений тваринний бiлок, отриманий з нежуйних тварин (PAPOTH)
55. Перероблений тваринний бiлок, отриманий з жуйних тварин (PAPRUM)
56. Консервованi корми для домашнiх тварин (PETC)
57. Смаковi (сенсорнi) iнгредiєнти, призначенi для виробництва кормiв для домашнiх тварин (PETFI)
58. Жувальнi предмети для домашнiх тварин (PETD)
59. Переробленi корми для домашнiх тварин, iншi нiж консервованi корми для домашнiх тварин (PETP)
60. Сирi корми для домашнiх тварин (PETR)
61. Фармацевтичнi продукти (PHARM)
62. Побiчнi продукти тваринного походження, призначенi для переробки, крiм сирих кормiв для домашнiх тварин (RAW)
63. Побiчнi продукти тваринного походження, призначенi для спецiальних годувальних цiлей i для iнших спецiальних цiлей (виставки, мистецька, дiагностична, освiтня та/або дослiдна дiяльнiсть (включаючи проведення дослiджень (випробувань), вимоги до яких встановленi законодавством про побiчнi продукти тваринного походження (RAWSFP)
64. Сироватка, кров та продукти кровi, отриманi з тварин родини коневих (SERE)
65. Трикальцiйфосфат (TCAP)
66. Технiчнi продукти, в iншому мiсцi не зазначенi (TECPRD)
67. Вовна, шерсть, щетина свиней, пiр'я (WHBF)
68. Побiчнi продукти тваринного походження, зiбранi в результатi очищення стiчних вод (WWT)
| Додаток 5 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається в реєстрацiйному номерi
потужностi
У реєстрацiйному номерi потужностi зазначається така iнформацiя, на пiдставi якої вiн формується.
Реєстрацiйний номер потужностi, яка пiдлягає державнiй реєстрацiї, складається з кiлькох елементiв, що роздiляються дефiсом:
лiтера "r";
залежно вiд сфери дiяльностi:
лiтера "p" - для потужностей з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв;
лiтери "pc" - для потужностей з виробництва ремiсничих харчових продуктiв;
лiтера "f" - для потужностей з виробництва та/або обiгу кормiв;
лiтера "w" - для потужностей з обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки;
лiтера "v" - для тваринницьких потужностей;
двозначний лiтерний код України (UA);
перша пара цифр коду областi, в якiй розташована потужнiсть, згiдно з Кодифiкатором адмiнiстративно-територiальних одиниць та територiй територiальних громад, затвердженим наказом Мiнрозвитку вiд 26 листопада 2020 р. N 290;
порядковий номер потужностi, що присвоюється автоматично за арифметичним порядком, який починається з одиницi.
Реєстрацiйний номер потужностi, яка потребує отримання експлуатацiйного дозволу або затвердження потужностi, складається з кiлькох елементiв, що роздiляються дефiсом:
лiтера "a" - для експлуатацiйного дозволу / затвердження тваринницької потужностi, виданого на необмежений строк;
лiтери "ta" - для тимчасового експлуатацiйного дозволу / затвердження тваринницької потужностi;
залежно вiд сфери дiяльностi:
лiтера "p" - для потужностi, дiяльнiсть якої пов'язана з виробництвом та/або зберiганням харчових продуктiв тваринного походження;
лiтера "f" - для потужностi, дiяльнiсть якої пов'язана з виробництвом та/або обiгом кормiв;
лiтера "w" - для потужностi, дiяльнiсть якої пов'язана з поводженням iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки;
лiтера "v" - для затвердження тваринницької потужностi;
двозначний лiтерний код України (UA);
перша пара цифр коду областi, в якiй розташована потужнiсть, згiдно з Кодифiкатором адмiнiстративно-територiальних одиниць та територiй територiальних громад, затвердженим наказом Мiнрозвитку вiд 26 листопада 2020 р. N 290;
порядковий номер потужностi, що присвоюється автоматично за арифметичним порядком, який починається з одиницi.
| Додаток 6 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у витягу про державну
реєстрацiю потужностi
У витягу про державну реєстрацiю потужностi зазначається така iнформацiя:
дата, час i реєстровий номер витягу про державну реєстрацiю потужностi;
реєстрацiйний номер потужностi;
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявностi поверх, корпус, секцiя, павiльйон, торгове мiсце, найменування об'єкта господарської дiяльностi;
адреса потужностi, яка є транспортним засобом або iншим рухомим майном оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть (за наявностi);
вид оператора ринку за класифiкацiєю суб'єктiв господарювання: суб'єкт мiкропiдприємництва, малого, середнього, великого пiдприємництва;
запланованi сфери дiяльностi: виробництво та/або обiг харчових продуктiв, обiг побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, виробництво та/або обiг кормiв, експлуатацiя тваринницьких потужностей;
данi про державну реєстрацiю потужностей, дiяльнiсть яких пов'язана з виробництвом та/або обiгом харчових продуктiв:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
запланованi види дiяльностi;
перелiк харчових продуктiв, виробництво та/або обiг яких планується здiйснювати;
назва/опис потужностi;
вiдомостi про транспортнi засоби (за наявностi), що використовуються оператором ринку виключно для перевезення харчових продуктiв i не пов'язанi з експлуатацiєю належної йому зареєстрованої потужностi або потужностi, на яку видано експлуатацiйний дозвiл, зареєстрованi вiдповiдно до кумулятивної державної реєстрацiї. До iнформацiї включається перелiк таких транспортних засобiв, яким присвоюється один реєстрацiйний номер (вид, номерний знак кожного транспортного засобу);
данi про операторiв ринку, якi планують здiйснювати виробництво ремiсничих харчових продуктiв або виробництво харчових продуктiв тваринного походження на малих потужностях (за наявностi):
виробництво ремiсничих харчових продуктiв:
найменування основного iнгредiєнта ремiсничого харчового продукту, для якого Україна є країною походження;
обсяг виробництва ремiсничого харчового продукту на тиждень у середньому протягом року _________ кiлограмiв / _________ лiтрiв;
виробництво харчових продуктiв тваринного походження на малих потужностях:
обсяг виробництва харчових продуктiв тваринного походження або композитних продуктiв на тиждень у середньому протягом року _________ кiлограмiв / _________ лiтрiв;
данi про державну реєстрацiю потужностей, дiяльнiсть яких пов'язана з обiгом побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки:
код та назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
категорiя;
запланованi види дiяльностi;
види продуктiв, виробництво та/або обiг яких планується здiйснювати;
данi про державну реєстрацiю потужностей, дiяльнiсть яких пов'язана з виробництвом та/або обiгом кормiв:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
види дiяльностi, якi планується провадити iз використанням потужностi;
перелiк кормiв (за типами їх виробництва та фiзичного стану), обiг та/або виробництво яких планується здiйснювати на потужностi;
данi про державну реєстрацiю тваринницьких потужностей:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
вiдомостi про оператора ринку (найменування посади, прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) керiвника);
перелiк видiв тварин та/або репродуктивного матерiалу, щодо яких планується провадити дiяльнiсть;
види дiяльностi, що планується провадити з використанням тваринницької потужностi;
дата внесення потужностi оператора ринку до Державного реєстру операторiв ринку.
| Додаток 7 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у заявi про внесення змiн до
iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi
операторiв ринку
У заявi про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, зазначається така iнформацiя:
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
реєстрацiйний номер потужностi;
вiдомостi, щодо яких вносяться змiни.
| Додаток 8 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у повiдомленнi про внесення змiн
до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi
операторiв ринку
У повiдомленнi про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в Державному реєстрi операторiв ринку, зазначається така iнформацiя:
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
право власностi на нерухоме майно та iншi речовi права (наприклад, власнiсть, оренда, суборенда, iпотека, лiзинг, рента);
реєстрацiйний номер потужностi;
iнформацiя, щодо якої вносяться змiни.
| Додаток 9 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у заявi про припинення дiї
державної реєстрацiї потужностi
У заявi про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi зазначається така iнформацiя:
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
реєстрацiйний номер потужностi, щодо якої планується припинення дiї державної реєстрацiї потужностi;
пiдстави для припинення дiї державної реєстрацiї потужностi.
| Додаток 10 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у повiдомленнi про припинення
дiї державної реєстрацiї потужностi
У повiдомленнi про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi зазначається така iнформацiя:
дата, час i реєстровий номер повiдомлення про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi;
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
реєстрацiйний номер потужностi, державна реєстрацiя якої припиняється;
пiдстави для припинення дiї державної реєстрацiї потужностi;
дата i час внесення iнформацiї про припинення дiї державної реєстрацiї потужностi до Державного реєстру операторiв ринку.
| Додаток 11 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у заявi про видачу
експлуатацiйного дозволу на потужностi, пов'язанi
з виробництвом та/або зберiганням харчових
продуктiв тваринного походження, виробництвом
та/або обiгом кормiв, поводженням iз побiчними
продуктами тваринного походження, продуктами їх
оброблення та переробки
У заявi про видачу експлуатацiйного дозволу на потужностi, пов'язанi з виробництвом та/або зберiганням харчових продуктiв тваринного походження, виробництвом та/або обiгом кормiв, поводженням iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки, зазначається така iнформацiя:
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявностi поверх, корпус, секцiя, павiльйон, торгове мiсце, найменування об'єкта господарської дiяльностi;
право власностi на нерухоме майно та iншi речовi права (наприклад, власнiсть, оренда, суборенда, iпотека, лiзинг, рента);
адреса потужностi, яка є транспортним засобом або iншим рухомим майном оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть (за наявностi);
вид оператора ринку за класифiкацiєю суб'єктiв господарювання: суб'єкт мiкропiдприємництва, малого, середнього, великого пiдприємництва;
запланованi сфери дiяльностi: виробництво та/або зберiгання харчових продуктiв тваринного походження, виробництво та/або обiг кормiв, поводження iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки;
данi про потужностi, дiяльнiсть якої пов'язана з виробництвом та/або обiгом харчових продуктiв:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
запланованi види дiяльностi;
назва/опис потужностей;
проектна потужнiсть забою для кожної лiнiї, визначена як кiлькiсть тварин, яких забиватимуть за годину та за змiну, для бiйнi;
категорiї та маса тварин, для яких використовуватимуть наявне обладнання для знерухомлення або оглушення, для бiйнi;
максимальна мiсткiсть кожної потужностi для передзабiйного витримування для бiйнi;
перелiк харчових продуктiв, якi планується виробляти або зберiгати на потужностi;
данi про потужнiсть, дiяльнiсть якої пов'язана з поводженням з побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
категорiї;
види продуктiв, виробництво та/або обiг яких планується здiйснювати;
види потужностi за призначенням;
данi про потужнiсть, дiяльнiсть якої пов'язана з виробництвом та/або обiгом кормiв:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
види дiяльностi, якi планується провадити з використанням потужностi;
перелiк кормових добавок, премiксiв i кормових сумiшей, якi планується виробляти та/або обiг яких здiйснювати на потужностi;
декларацiя про вiдповiднiсть кормiв вимогам законодавства про корми для операторiв ринку, якi дiють виключно як продавцi та здiйснюють лише реалiзацiю кормiв без зберiгання кормiв на належних їм потужностях (за наявностi): повна назва корму, вид корму, кормовий матерiал, повнорацiонний корм або додатковий корм/премiкс, кормова добавка i повне найменування оператора ринку, який здiйснює виробництво та/або обiг кормiв, мiсцезнаходження потужностi, що призначена для виробництва та/або обiгу кормiв, експлуатацiйний дозвiл та/або державна реєстрацiя потужностi;
згода на iнспектування потужностi з метою видачi експлуатацiйного дозволу;
вiдмiтка про пiдтвердження плати (адмiнiстративного збору) та плати за проведення iнспектування потужностi (внесення вiдомостей про дату, суму сплати та призначення платежу, завантаження документа про пiдтвердження сплати);
зазначення способу отримання результатiв розгляду заяви;
вiдмiтка про пiдтвердження достовiрностi даних, зазначених у заявi;
контактнi данi оператора ринку: номер телефону, адреса електронної пошти.
| Додаток 12 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у декларацiї про вiдповiднiсть
кормiв
У декларацiї про вiдповiднiсть кормiв зазначається така iнформацiя:
повне найменування оператора ринку або прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) оператора ринку, який дiє виключно як продавець, та/або найменування посади, прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) уповноваженої особи;
iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ або реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв фiзичної особи - пiдприємця (серiя та номер паспорта громадянина України для фiзичної особи, яка через свої релiгiйнi переконання вiдмовляється вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомила про це вiдповiдному контролюючому органу i має вiдмiтку в паспортi громадянина України);
повне найменування оператора ринку, який здiйснює виробництво та/або обiг кормiв, мiсцезнаходження потужностi, що призначена для виробництва та/або обiгу кормiв, експлуатацiйний дозвiл та/або державна реєстрацiя потужностi;
повна назва корму, вид корму, кормовий матерiал, повнорацiонний корм або додатковий корм/премiкс, кормова добавка.
| Додаток 13 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у повiдомленнi про внесення змiн
до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про
вiдповiднiсть кормiв
У повiдомленнi про внесення змiн до iнформацiї, яка мiститься в декларацiї про вiдповiднiсть кормiв, зазначається така iнформацiя:
реєстрацiйний номер потужностi;
реєстровий номер декларацiї про вiдповiднiсть кормiв;
змiни щодо перелiку кормiв, виду кормiв, кормових матерiалiв, повнорацiонних кормiв або додаткового корму/премiксу, кормових добавок та повне найменування оператора ринку, який здiйснює виробництво та/або обiг кормiв, мiсцезнаходження потужностi, що призначена для виробництва та/або обiгу кормiв, експлуатацiйний дозвiл та/або державна реєстрацiя потужностi.
| Додаток 14 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у повiдомленнi про дату
проведення iнспектування потужностi
У повiдомленнi про дату проведення iнспектування потужностi зазначається така iнформацiя:
дата, час i реєстровий номер повiдомлення про дату проведення iнспектування потужностi;
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
дата i час початку iнспектування;
прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) iнспекторiв, якi проводитимуть iнспектування;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть.
| Додаток 15 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у повiдомленнi про надходження
до електронного кабiнету акта про проведення
iнспектування
У повiдомленнi про надходження до електронного кабiнету акта про проведення iнспектування зазначається така iнформацiя:
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
номер акта про проведення iнспектування;
дата i час проведення iнспектування.
| Додаток 16 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається в експлуатацiйному дозволi,
тимчасовому експлуатацiйному дозволi
В експлуатацiйному дозволi та тимчасовому експлуатацiйному дозволi зазначається така iнформацiя.
Iнформацiя, яка зазначається в експлуатацiйному дозволi:
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть;
запланованi сфери дiяльностi: виробництво та/або зберiгання харчових продуктiв тваринного походження, виробництво та/або обiг кормiв, поводження iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки;
данi про потужнiсть, дiяльнiсть якої пов'язана з виробництвом та/або обiгом харчових продуктiв:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
запланованi види дiяльностi;
назва/опис потужностей;
проектна потужнiсть забою для кожної лiнiї, визначена як кiлькiсть тварин, яких забиватимуть за годину та за змiну, для бiйнi;
категорiї та маса тварин, для яких використовуватимуть наявне обладнання для знерухомлення або оглушення, для бiйнi;
максимальна мiсткiсть кожної потужностi для передзабiйного витримування для бiйнi;
перелiк харчових продуктiв, якi планується виробляти або зберiгати на потужностi;
данi про потужнiсть, дiяльнiсть якої пов'язана з поводженням з побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
категорiї;
види продуктiв, виробництво та/або обiг яких планується здiйснювати;
види потужностi за призначенням;
данi про потужнiсть, дiяльнiсть якої пов'язана з виробництвом та/або обiгом кормiв:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
види дiяльностi, якi планується провадити з використанням потужностi;
перелiк кормових добавок, премiксiв i кормових сумiшей, якi планується виробляти та/або обiг яких здiйснювати на потужностi;
вид оператора ринку за класифiкацiєю суб'єктiв господарювання: суб'єкт мiкропiдприємництва, малого, середнього, великого пiдприємництва;
реєстрацiйний номер потужностi;
дата i час внесення оператора ринку до Державного реєстру операторiв ринку.
Iнформацiя, яка зазначається в тимчасовому експлуатацiйному дозволi:
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
запланованi сфери дiяльностi: виробництво та/або зберiгання харчових продуктiв тваринного походження, виробництво та/або обiг кормiв, поводження iз побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки;
данi про потужнiсть, дiяльнiсть якої пов'язана з виробництвом та/або обiгом харчових продуктiв:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
запланованi види дiяльностi;
назва/опис потужностей;
проектна потужнiсть забою для кожної лiнiї, визначена як кiлькiсть тварин, яких забиватимуть за годину та за змiну, для бiйнi;
категорiї та маса тварин, для яких використовуватимуть наявне обладнання для знерухомлення або оглушення, для бiйнi;
максимальна мiсткiсть кожної потужностi для передзабiйного витримування для бiйнi;
перелiк харчових продуктiв, якi планується виробляти або зберiгати на потужностi;
данi про потужнiсть, дiяльнiсть якої пов'язана з поводженням з побiчними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
категорiї;
види продуктiв, виробництво та/або обiг яких планується здiйснювати;
види потужностi за призначенням;
данi про потужнiсть, дiяльнiсть якої пов'язана iз виробництвом та/або обiгом кормiв, а саме:
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
види дiяльностi, якi планується провадити з використанням потужностi;
перелiк кормових добавок, премiксiв i кормових сумiшей, якi планується виробляти та/або обiг яких здiйснювати на потужностi;
вид оператора ринку за класифiкацiєю суб'єктiв господарювання: суб'єкт мiкропiдприємництва, малого, середнього, великого пiдприємництва;
реєстрацiйний номер потужностi;
строк дiї тимчасового експлуатацiйного дозволу або продовження дiї строку тимчасового експлуатацiйного дозволу;
дата i час внесення оператора ринку до Державного реєстру операторiв ринку.
| Додаток 17 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у повiдомленнi про усунення
невiдповiдностей, виявлених пiд час iнспектування
потужностi
У повiдомленнi про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час iнспектування потужностi, зазначається така iнформацiя:
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть;
реєстрацiйний номер потужностi, на яку видано тимчасовий експлуатацiйний дозвiл;
згода на iнспектування потужностi;
вiдмiтка про пiдтвердження плати за проведення повторного iнспектування потужностi (внесення вiдомостей про дату, суму сплати i призначення платежу, завантаження документа про пiдтвердження сплати);
вiдмiтка про пiдтвердження усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час iнспектування потужностi.
| Додаток 18 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у заявi про переоформлення
експлуатацiйного дозволу
У заявi про переоформлення експлуатацiйного дозволу зазначається така iнформацiя:
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
реєстрацiйний номер потужностi;
пiдстави для переоформлення експлуатацiйного дозволу;
згода на iнспектування потужностi з метою подальшого переоформлення експлуатацiйного дозволу;
вiдмiтка про пiдтвердження плати за проведення iнспектування потужностi (внесення вiдомостей про дату, суму сплати i призначення платежу, завантаження документа про пiдтвердження сплати).
| Додаток 19 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у рiшеннi про вiдмову у
переоформленнi експлуатацiйного дозволу
У рiшеннi про вiдмову у переоформленнi експлуатацiйного дозволу зазначається така iнформацiя:
дата, час i реєстровий номер рiшення про вiдмову у переоформленнi експлуатацiйного дозволу;
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
перелiк та опис обґрунтованих пiдстав для вiдмови у переоформленнi експлуатацiйного дозволу за результатами проведеного iнспектування;
порядок i строки оскарження рiшення про вiдмову у переоформленнi експлуатацiйного дозволу (зокрема найменування та мiсцезнаходження адмiнiстративного органу, який є суб'єктом розгляду скарги, вид суду, до якого особа може подати позов);
пропозицiї щодо усунення невiдповiдностей, якi викладенi однозначно та зрозумiло для оператора ринку.
| Додаток 20 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у заявi про припинення дiї
експлуатацiйного дозволу
У заявi про припинення дiї експлуатацiйного дозволу зазначається така iнформацiя:
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
реєстрацiйний номер потужностi;
пiдстави для припинення дiї експлуатацiйного дозволу.
| Додаток 21 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у повiдомленнi про припинення
дiї експлуатацiйного дозволу
У повiдомленнi про припинення дiї експлуатацiйного дозволу зазначається така iнформацiя:
дата, час i реєстровий номер повiдомлення про припинення дiї експлуатацiйного дозволу;
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
реєстрацiйний номер потужностi;
пiдстави для припинення дiї експлуатацiйного дозволу;
дата i час внесення iнформацiї про припинення дiї експлуатацiйного дозволу до Державного реєстру операторiв ринку.
| Додаток 22 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у повiдомленнi про тимчасове
припинення дiї експлуатацiйного дозволу
У повiдомленнi про тимчасове припинення дiї експлуатацiйного дозволу зазначається така iнформацiя:
дата, час i реєстровий номер повiдомлення про тимчасове припинення дiї експлуатацiйного дозволу;
повне найменування (для юридичної особи) або прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) (для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи) оператора ринку;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявностi поверх, корпус, секцiя, павiльйон, торгове мiсце, найменування об'єкта господарської дiяльностi;
iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ або реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв фiзичної особи - пiдприємця (серiя та номер паспорта громадянина України для фiзичної особи, яка через свої релiгiйнi переконання вiдмовляється вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомила про це вiдповiдному контролюючому органу i має вiдмiтку в паспортi громадянина України);
реєстрацiйний номер потужностi;
перелiк обґрунтованих пiдстав для тимчасового припинення дiї експлуатацiйного дозволу iз посиланням на вiдповiдну норму законодавства;
дата початку тимчасового припинення дiї експлуатацiйного дозволу;
перелiк умов та вимог, якi оператор ринку повинен виконати для поновлення дiї експлуатацiйного дозволу;
iнформацiя про наслiдки в разi недотримання вимог вiдповiдного законодавчого акта, що передбачає вiдповiдальнiсть оператора ринку;
дата i час внесення iнформацiї про тимчасове припинення дiї експлуатацiйного дозволу до Державного реєстру операторiв ринку.
| Додаток 23 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у заявi про поновлення дiї
експлуатацiйного дозволу
У заявi про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу зазначається така iнформацiя:
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
реєстрацiйний номер потужностi;
згода на iнспектування потужностi;
вiдмiтка про пiдтвердження плати (адмiнiстративного збору) i плати за проведення iнспектування потужностi (внесення вiдомостей про дату, суму сплати i призначення платежу, завантаження документа про пiдтвердження сплати);
вiдмiтка про пiдтвердження усунення причин, якi стали пiдставою для тимчасового припинення дiї експлуатацiйного дозволу.
| Додаток 24 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у повiдомленнi про поновлення
дiї експлуатацiйного дозволу або рiшеннi про
вiдмову в поновленнi дiї експлуатацiйного дозволу
У повiдомленнi про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу або рiшеннi про вiдмову в поновленнi дiї експлуатацiйного дозволу зазначається така iнформацiя:
дата, час i реєстровий номер повiдомлення про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу або повiдомлення про вiдмову в поновленнi дiї експлуатацiйного дозволу;
повне найменування (для юридичної особи) або прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) (для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи) оператора ринку;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявностi поверх, корпус, секцiя, павiльйон, торгове мiсце, найменування об'єкта господарської дiяльностi;
iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ або реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв фiзичної особи - пiдприємця (серiя та номер паспорта громадянина України для фiзичної особи, яка через свої релiгiйнi переконання вiдмовляється вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомила про це вiдповiдному контролюючому органу i має вiдмiтку в паспортi громадянина України);
реєстрацiйний номер потужностi;
дата i час проведення iнспектування;
у разi поновлення дiї експлуатацiйного дозволу - дата поновлення дiї експлуатацiйного дозволу;
дата i час внесення iнформацiї про поновлення дiї експлуатацiйного дозволу до Державного реєстру операторiв ринку;
у разi вiдмови в поновленнi дiї експлуатацiйного дозволу - перелiк та опис обґрунтованих пiдстав для вiдмови в поновленнi дiї експлуатацiйного дозволу iз посиланням на вiдповiдну норму законодавства.
| Додаток 25 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у заявi про затвердження
тваринницької потужностi
У заявi про затвердження тваринницької потужностi зазначається така iнформацiя:
iнформацiя про оператора ринку - юридичну особу: повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
iнформацiя про оператора ринку - фiзичну особу - пiдприємця: прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України);
вид оператора ринку за класифiкацiєю суб'єктiв господарювання: суб'єкт мiкропiдприємництва, малого, середнього, великого пiдприємництва;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть;
згода на iнспектування потужностi з метою затвердження тваринницьких потужностей;
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
види дiяльностi, що планується провадити з використанням тваринницької потужностi/види дiяльностi, що планується провадити оператором ринку;
перелiк видiв тварин та/або репродуктивного матерiалу, щодо яких планується провадити дiяльнiсть;
вiдомостi про оператора ринку (найменування посади, прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) керiвника);
у разi наявностi тимчасового затвердження тваринницької потужностi зазначити:
реєстрацiйний номер потужностi;
строк дiї тимчасового затвердження тваринницької потужностi;
вiдмiтка про пiдтвердження усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час iнспектування тваринницької потужностi;
вiдмiтка про пiдтвердження достовiрностi даних, зазначених у заявi;
контактнi данi оператора ринку: номер телефону, адреса електронної пошти.
| Додаток 26 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у витягу iз Державного реєстру
операторiв ринку про затвердження тваринницької
потужностi
У витягу iз Державного реєстру операторiв ринку про затвердження тваринницької потужностi зазначається така iнформацiя:
дата i час видачi витягу про затвердження тваринницької потужностi;
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
вид оператора ринку за класифiкацiєю суб'єктiв господарювання: суб'єкт мiкропiдприємництва, малого, середнього, великого пiдприємництва;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявностi поверх, корпус, секцiя, павiльйон, торгове мiсце, найменування об'єкта господарської дiяльностi;
код i назва виду дiяльностi згiдно з Класифiкацiєю видiв економiчної дiяльностi;
види дiяльностi, що планується провадити з використанням тваринницької потужностi / види дiяльностi, що планується провадити оператором ринку;
перелiк видiв тварин та/або репродуктивного матерiалу, щодо яких планується провадити дiяльнiсть;
вiдомостi про оператора ринку (найменування посади, прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) керiвника);
реєстрацiйний номер потужностi;
дата i час внесення тваринницької потужностi оператора ринку до Державного реєстру операторiв ринку.
| Додаток 27 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у витягу iз Державного реєстру
операторiв ринку про тимчасове затвердження
тваринницької потужностi
У витягу iз Державного реєстру операторiв ринку про тимчасове затвердження тваринницької потужностi зазначається така iнформацiя:
дата i час видачi витягу про тимчасове затвердження тваринницьких потужностей;
реєстрацiйний номер потужностi;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявностi поверх, корпус, секцiя, павiльйон, торгове мiсце, найменування об'єкта господарської дiяльностi;
повне найменування (для юридичної особи) або прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) (для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи) оператора ринку;
iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ або реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв фiзичної особи - пiдприємця (серiя та номер паспорта громадянина України для фiзичної особи, яка через свої релiгiйнi переконання вiдмовляється вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомила про це вiдповiдному контролюючому органу i має вiдмiтку в паспортi громадянина України);
вiдомостi про оператора ринку (найменування посади, прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) керiвника);
дата i час проведення iнспектування потужностi;
строк дiї тимчасового затвердження тваринницької потужностi;
дата i час внесення тваринницької потужностi оператора ринку до Державного реєстру операторiв ринку.
| Додаток 28 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у рiшеннi про вiдмову у
затвердженнi тваринницької потужностi
У рiшеннi про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi зазначається така iнформацiя:
дата, час i реєстровий номер рiшення про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi;
повне найменування (для юридичної особи) або прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) (для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи) оператора ринку;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявностi поверх, корпус, секцiя, павiльйон, торгове мiсце, найменування об'єкта господарської дiяльностi;
iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ або реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв фiзичної особи - пiдприємця (серiя та номер паспорта громадянина України для фiзичної особи, яка через свої релiгiйнi переконання вiдмовляється вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомила про це вiдповiдному контролюючому органу i має вiдмiтку в паспортi громадянина України);
вiдомостi про оператора ринку (найменування посади, прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) керiвника);
перелiк та опис обґрунтованих пiдстав для вiдмови у затвердженнi тваринницької потужностi iз посиланням на вiдповiдну норму законодавства;
дата i час проведення iнспектування потужностi;
порядок i строки оскарження рiшення про вiдмову у затвердженнi тваринницької потужностi (зокрема найменування та мiсцезнаходження адмiнiстративного органу, який є суб'єктом розгляду скарги, вид суду, до якого особа може подати позов);
пропозицiї щодо усунення невiдповiдностей, якi викладенi однозначно та зрозумiло для оператора ринку.
| Додаток 29 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у повiдомленнi про усунення
невiдповiдностей, виявлених пiд час iнспектування
тваринницької потужностi
У повiдомленнi про усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час iнспектування тваринницької потужностi, зазначається така iнформацiя:
повне найменування (для юридичної особи) або прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) (для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи) оператора ринку;
iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ або реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв фiзичної особи - пiдприємця (серiя та номер паспорта громадянина України для фiзичної особи, яка через свої релiгiйнi переконання вiдмовляється вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомила про це вiдповiдному контролюючому органу i має вiдмiтку в паспортi громадянина України);
вiдомостi про оператора ринку (найменування посади, прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) керiвника);
вид оператора ринку за класифiкацiєю суб'єктiв господарювання: суб'єкт мiкропiдприємництва, малого, середнього, великого пiдприємництва;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть;
реєстрацiйний номер тваринницької потужностi;
згода на iнспектування тваринницької потужностi;
вiдмiтка про пiдтвердження плати за проведення iнспектування тваринницької потужностi (внесення вiдомостей про дату, суму сплати i призначення платежу, завантаження документа про пiдтвердження сплати);
вiдмiтка про пiдтвердження усунення невiдповiдностей, виявлених пiд час iнспектування тваринницької потужностi.
| Додаток 30 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у повiдомленнi про продовження
строку дiї тимчасового затвердження
тваринницької потужностi до шести мiсяцiв
У повiдомленнi про продовження строку дiї тимчасового затвердження тваринницької потужностi до шести мiсяцiв зазначається така iнформацiя:
дата, час i реєстровий номер повiдомлення про продовження строку дiї тимчасового затвердження тваринницької потужностi до шести мiсяцiв;
реєстрацiйний номер потужностi;
адреса потужностi за мiсцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлiннi якого перебуває така потужнiсть: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявностi поверх, корпус, секцiя, павiльйон, торгове мiсце, найменування об'єкта господарської дiяльностi;
дата видачi та строк дiї тимчасового затвердження тваринницької потужностi;
повне найменування (для юридичної особи) або прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) (для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи) оператора ринку;
iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ або реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв фiзичної особи - пiдприємця (серiя та номер паспорта громадянина України для фiзичної особи, яка через свої релiгiйнi переконання вiдмовляється вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомила про це вiдповiдному контролюючому органу i має вiдмiтку в паспортi громадянина України);
вiдомостi про оператора ринку (найменування посади, прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) керiвника);
дата i час проведення iнспектування потужностi;
кiнцева дата продовження строку дiї тимчасового затвердження тваринницької потужностi;
дата i час внесення iнформацiї про продовження строку дiї тимчасового затвердження тваринницької потужностi до шести мiсяцiв до Державного реєстру операторiв ринку.
| Додаток 31 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у заявi про припинення
затвердження тваринницької потужностi
У заявi про припинення затвердження тваринницької потужностi зазначається така iнформацiя:
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
вiдомостi про оператора ринку (найменування посади, прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) керiвника);
реєстрацiйний номер тваринницької потужностi;
пiдстави для припинення затвердження тваринницької потужностi.
| Додаток 32 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ,
яка зазначається у повiдомленнi про припинення
затвердження тваринницької потужностi
У повiдомленнi про припинення затвердження тваринницької потужностi зазначається така iнформацiя:
дата, час i реєстровий номер повiдомлення про припинення затвердження тваринницької потужностi;
для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, iдентифiкацiйний код юридичної особи згiдно з ЄДРПОУ;
для фiзичної особи - пiдприємця, фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України), унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi (за наявностi), адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування), за якою здiйснюється зв'язок з особою;
вiдомостi про оператора ринку (найменування посади, прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) керiвника);
реєстрацiйний номер потужностi;
пiдстави для припинення затвердження тваринницької потужностi;
дата i час внесення iнформацiї про припинення затвердження тваринницької потужностi до Державного реєстру операторiв ринку.
| ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 березня 2026 р. N 523 |
ЗМIНА,
що вноситься до пункту 1 Порядку надання
комплексної електронної публiчної послуги
"е-Пiдприємець"
Абзац десятий викласти в такiй редакцiї:
"державна реєстрацiя потужностей з виробництва та/або обiгу харчових продуктiв, обiгу побiчних продуктiв тваринного походження, продуктiв їх оброблення та переробки, виробництва та/або обiгу кормiв, експлуатацiя тваринницьких потужностей;".
.png)

