КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 6 квiтня 2016 р. | N 282 |
---|
Деякi питання лiцензування господарської
дiяльностi з культивування рослин, включених до
таблицi I перелiку наркотичних засобiв,
психотропних речовин i прекурсорiв,
затвердженого Кабiнетом Мiнiстрiв України,
розроблення, виробництва, виготовлення,
зберiгання, перевезення, придбання, реалiзацiї
(вiдпуску), ввезення на територiю України,
вивезення з територiї України, використання,
знищення наркотичних засобiв, психотропних
речовин i прекурсорiв, включених до зазначеного
перелiку
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 8 серпня 2016 року N 512,
вiд 23 серпня 2016 року N 546,
вiд 29 липня 2020 року N 668,
вiд 8 вересня 2021 року N 939,
вiд 15 квiтня 2022 року N 452
(яка дiє до дня припинення чи скасування воєнного
стану
i протягом 30 днiв пiсля його припинення чи
скасування)
Вiдповiдно до пункту 22 частини першої статтi 7, абзацу першого частини другої статтi 9 Закону України "Про лiцензування видiв господарської дiяльностi" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Затвердити Лiцензiйнi умови провадження господарської дiяльностi з культивування рослин, включених до таблицi I перелiку наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, затвердженого Кабiнетом Мiнiстрiв України, розроблення, виробництва, виготовлення, зберiгання, перевезення, придбання, реалiзацiї (вiдпуску), ввезення на територiю України, вивезення з територiї України, використання, знищення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, включених до зазначеного перелiку, що додаються.
2. Пункт 2 втратив чиннiсть
(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 546) |
3. Визнати такими, що втратили чиннiсть, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України згiдно з перелiком, що додається.
4. Мiнiстерствам, iншим центральним органам виконавчої влади привести протягом трьох мiсяцiв власнi нормативно-правовi акти у вiдповiднiсть iз цiєю постановою.
Прем'єр-мiнiстр України | А. ЯЦЕНЮК |
Iнд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 квiтня 2016 р. N 282 |
ЛIЦЕНЗIЙНI УМОВИ
провадження господарської дiяльностi з
культивування рослин, включених до таблицi I
перелiку наркотичних засобiв, психотропних
речовин i прекурсорiв, затвердженого Кабiнетом
Мiнiстрiв України, розроблення, виробництва,
виготовлення, зберiгання, перевезення, придбання,
реалiзацiї (вiдпуску), ввезення на територiю
України, вивезення з територiї України,
використання, знищення наркотичних засобiв,
психотропних речовин i прекурсорiв, включених до
зазначеного перелiку
Загальна частина
1. Цi Лiцензiйнi умови встановлюють вичерпний перелiк вимог, обов'язкових для виконання пiд час провадження господарської дiяльностi з культивування рослин, включених до таблицi I перелiку наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 травня 2000 р. N 770 (Офiцiйний вiсник України, 2000 р., N 19, ст. 789) (далi - перелiк), розроблення, виробництва, виготовлення, зберiгання, перевезення, придбання, реалiзацiї (вiдпуску), ввезення на територiю України, вивезення з територiї України, використання, знищення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, включених до зазначеного перелiку (далi - дiяльнiсть з обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв), а також вичерпний перелiк документiв, якi додаються до заяви про отримання лiцензiї на провадження господарської дiяльностi з обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв (далi - лiцензiя).
2. Дiя цих Лiцензiйних умов поширюється на всiх суб'єктiв господарювання, зареєстрованих в установленому законодавством порядку як юридичнi особи, незалежно вiд їх органiзацiйно-правової форми, форми власностi та пiдпорядкування та фiзичних осiб - пiдприємцiв, якi мають лiцензiю на провадження медичної або ветеринарної практики, що провадять дiяльнiсть з обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв.
У разi коли лiцензiат провадить вид господарської дiяльностi, що пiдлягає лiцензуванню, не в повному обсязi, а частково, цi Лiцензiйнi умови поширюються на лiцензiата лише в частинi, що встановлює вимоги до провадження цiєї частини виду господарської дiяльностi.
Дiя цих Лiцензiйних умов не поширюється на особу, уповноважену на здiйснення закупiвель у сферi охорони здоров'я, що здiйснює закупiвлi лiкарських засобiв за перелiком, затвердженим Кабiнетом Мiнiстрiв України, щодо лiкарських засобiв, внесених до такого перелiку. У разi вiдсутностi лiцензiї у особи, уповноваженої на здiйснення закупiвель у сферi охорони здоров'я, забезпечення дотримання вимог законодавства про наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори щодо лiкарських засобiв, що закуповуються особою, уповноваженою на здiйснення закупiвель у сферi охорони здоров'я, та вимог статтi 8 Закону України "Про наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори" здiйснюється шляхом залучення особою, уповноваженою на здiйснення закупiвель у сферi охорони здоров'я, суб'єктiв господарювання, якi мають лiцензiю, з дотриманням вимог Закону України "Про публiчнi закупiвлi".
(пункт 2 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.07.2020р. N 668) |
3. Лiцензiат зобов'язаний виконувати вимоги цих Лiцензiйних умов, а здобувач лiцензiї - їм вiдповiдати.
4. У цих Лiцензiйних умовах термiни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про лiцензування видiв господарської дiяльностi", "Про наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори", "Про охоронну дiяльнiсть", "Про насiння i садивний матерiал".
5. Здобувач лiцензiї для її отримання подає у спосiб, передбачений частиною першою статтi 10 Закону України "Про лiцензування видiв господарської дiяльностi" (далi - Закон), органу лiцензування заяву про отримання лiцензiї згiдно з додатком 1.
6. До заяви про отримання лiцензiї додаються такi документи:
1) копiя свiдоцтва (посвiдчення, сертифiката спецiалiста), що пiдтверджує професiйну придатнiсть керiвника юридичної особи або керiвника вiдповiдного пiдроздiлу юридичної особи, фiзичної особи - пiдприємця, яка має лiцензiю на провадження медичної або ветеринарної практики, для зайняття дiяльнiстю з обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, що лiцензується;
2) довiдка вiдповiдного державного або комунального закладу охорони здоров'я про вiдсутнiсть у працiвникiв, якi за своїми службовими обов'язками отримують (чи мають) доступ безпосередньо до наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, психiчних розладiв, пов'язаних iз зловживанням алкогольними напоями, наркотичними засобами чи психотропними речовинами, а також про вiдсутнiсть серед зазначених працiвникiв осiб, визнаних непридатними до виконання окремих видiв дiяльностi (робiт, професiй, служби), пов'язаних з обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв (за формою, встановленою МОЗ);
(пiдпункт 2 пункту 6 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
3) пiдпункт 3 пункту 6 виключено
(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
4) пiдпункт 4 пункту 6 виключено
(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
5) копiя документа, що пiдтверджує право власностi або право користування, або спiльного користування на об'єкти, на яких провадиться господарська дiяльнiсть з культивування рослин, включених до списку N 3 таблицi I перелiку;
6) вiдомостi про:
стан матерiально-технiчної бази суб'єкта господарювання та наявнiсть персоналу iз зазначенням його квалiфiкацiйного рiвня;
наявнiсть дозволу Нацiональної полiцiї на використання об'єктiв i примiщень, призначених для провадження господарської дiяльностi з обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв;
вiдсутнiсть у працiвникiв, якi за своїми службовими обов'язками отримають (чи мають) доступ безпосередньо до наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, не знятої чи не погашеної в установленому порядку судимостi за вчинення нетяжких, тяжких та особливо тяжких злочинiв або кримiнальних правопорушень, пов'язаних з незаконним обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, у тому числi тих, що вчиненi за межами України (додаток 3).
Сторiнки вiдомостей нумеруються, засвiдчуються пiдписом суб'єкта господарювання (уповноваженої особи);
(пiдпункт 6 пункту 6 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
7) копiя паспорта керiвника здобувача лiцензiї (або довiреної особи) iз вiдмiткою органу доходiв i зборiв про повiдомлення про вiдмову через свої релiгiйнi переконання вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв (подається тiльки фiзичними особами - пiдприємцями, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомили про це вiдповiдному органу доходiв i зборiв);
8) опис документiв, що додаються до заяви про отримання лiцензiї (додаток 2), у двох примiрниках.
Органу лiцензування забороняється вимагати вiд здобувача лiцензiї iншi документи.
(установлено, що суб'єкти господарювання, якi отримали вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.04.2022р. N 452 лiцензiю на право провадження господарської дiяльностi з обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв в умовах воєнного стану, протягом 30 календарних днiв з дня припинення чи скасування воєнного стану повиннi забезпечити подання документiв органу лiцензування в паперовiй формi вiдповiдно до пункту 6. У разi неподання таких документiв орган лiцензування може прийняти рiшення про визнання такої лiцензiї недiйсною) |
61. Здобувач лiцензiї для її отримання в умовах воєнного стану подає до органу лiцензування заяву про отримання лiцензiї в електроннiй формi згiдно з додатком 1. До заяви про отримання лiцензiї додаються документи, визначенi пiдпунктами 1, 2, 5 i 6 пункту 6 цих Лiцензiйних умов.
Установити, що на перiод воєнного стану документи, визначенi пiдпунктом 2, абзацами третiм i четвертим пiдпункту 6 пункту 6 цих Лiцензiйних умов, подаються у разi їх наявностi.
(Лiцензiйнi умови доповнено пунктом 61 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.04.2022р. N 452, яка дiє до дня припинення чи скасування воєнного стану i протягом 30 днiв пiсля його припинення чи скасування) |
Органiзацiйнi вимоги
7. Дiяльнiсть з обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв провадиться суб'єктами господарювання на пiдставi лiцензiї на вiдповiдний вид дiяльностi за умови наявностi виконання кадрових, органiзацiйних, технологiчних, iнших спецiальних вимог, установлених цими Лiцензiйними умовами.
8. Пiдстави вiдмови у видачi лiцензiї передбаченi частиною другою статтi 9 Закону України "Про наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори" та частиною третьою статтi 13 Закону.
9. У разi виникнення пiдстави для переоформлення лiцензiї спадкоємець (фiзична особа - пiдприємець, яка має лiцензiю на провадження медичної або ветеринарної практики) зобов'язаний протягом одного мiсяця подати до органу лiцензування заяву про переоформлення лiцензiї за формою згiдно з додатком 8 та документи (їх копiї (фотокопiї), засвiдченi спадкоємцем), що пiдтверджують наявнiсть пiдстав для переоформлення лiцензiї. Така лiцензiя пiдлягає переоформленню на iм'я спадкоємця за умови вiдповiдностi спадкоємця вимогам цих Лiцензiйних умов.
(пункт 9 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
10. У разi звуження лiцензiатом провадження виду господарської дiяльностi на певну частину вiн подає до органу лiцензування заяву про звуження провадження ним цього виду господарської дiяльностi (додаток 5), в якiй зазначає таку частину виду господарської дiяльностi, до якої вiн звузив провадження цього виду господарської дiяльностi.
(пункт 10 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
11. У разi намiру лiцензiата розширити провадження виду господарської дiяльностi, який провадиться ним частково, додатковою частиною вiн подає до органу лiцензування заяву про розширення провадження такого виду господарської дiяльностi, в якiй зазначає вид господарської дiяльностi, до якого вiн має намiр розширити свою дiяльнiсть (повнiстю або частково, доповнений додатковою частиною), вiдповiдно до перелiку видiв господарської дiяльностi, визначеного пунктом 22 частини першої статтi 7 Закону, разом з документами згiдно з пунктом 6 цих Лiцензiйних умов.
12. Лiцензiат повинен протягом строку дiї лiцензiї забезпечувати зберiгання документiв, копiї яких подавалися органовi лiцензування, та документiв (копiї), якi пiдтверджують достовiрнiсть даних, що зазначалися здобувачем лiцензiї у документах, якi подавалися органу лiцензування.
13. Лiцензiат зобов'язаний повiдомити органу лiцензування про всi змiни даних, зазначених у заявi, документах та вiдомостях, що додавалися до заяви про отримання лiцензiї, i подати протягом одного мiсяця з дня настання таких змiн до органу лiцензування вiдповiдне повiдомлення в письмовiй (нарочно, поштовим вiдправленням з описом вкладення) або електроннiй формi.
(пункт 13 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
14. Лiцензiат провадить господарську дiяльнiсть з обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв виключно в межах мiсць провадження господарської дiяльностi, якi зазначенi у вiдомостях про них та вiдомостi про якi внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань.
15. У разi створення нового мiсця, в межах якого планується провадження господарської дiяльностi з обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, лiцензiат повинен письмово поiнформувати орган лiцензування та надати документи, передбаченi пiдпунктами 1 - 8 пункту 6 цих Лiцензiйних умов.
Iнформацiя про змiну мiсця провадження лiцензiатом господарської дiяльностi з обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв не вноситься до Єдиного державного реєстру юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань, якщо мiсце провадження господарської дiяльностi згiдно з поданими документами не вiдповiдає вимогам цих Лiцензiйних умов, про що орган лiцензування письмово повiдомляє лiцензiату.
16. Лiцензiати за формами, встановленими постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 червня 2009 р. N 589 "Про затвердження Порядку провадження дiяльностi, пов'язаної з обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, та контролю за їх обiгом" (Офiцiйний вiсник України, 2009р., N 44, ст. 1477), зобов'язанi подавати до органу лiцензування:
до 25 числа мiсяця, що настає за звiтним кварталом, - звiт про кiлькiсть наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, що вiдповiдно виробляються, виготовляються, ввозяться на територiю України чи вивозяться з територiї України;
до 31 сiчня року, що настає за звiтним перiодом, - звiт щодо кiлькостi наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, що виробляються, виготовляються, ввозяться на територiю України, вивозяться з територiї України, реалiзовуються чи використовуються, а також про кiлькiсть запасiв наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв станом на 31 грудня звiтного року;
(абзац третiй пункту 16 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
до 1 грудня поточного року - звiт про результати господарської дiяльностi iз зазначенням кiлькостi вирощених i перероблених рослин виду маку снотворного та рослин роду коноплi для виробництва насiння.
(пункт 16 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
17. У разi планового або позапланового припинення (у зв'язку з неможливiстю використання матерiально-технiчної бази, виникненням форс-мажорних обставин тощо) та вiдновлення провадження виду господарської дiяльностi з обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв загалом або за певним мiсцем провадження дiяльностi лiцензiат повинен повiдомити органу лiцензування в день припинення та в день вiдновлення дiяльностi (днем повiдомлення є дата вiдправлення листiв до органу лiцензування).
18. Лiцензiат забезпечує присутнiсть керiвника, його заступника або призначає уповноважену ним особу, яка має право представляти лiцензiата, пiд час проведення перевiрки додержання лiцензiатом вимог цих Лiцензiйних умов.
19. Особи керiвного складу, на яких покладенi обов'язки щодо здiйснення контролю за обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, матерiально вiдповiдальнi особи та особи, якi за посадовими обов'язками отримають доступ до обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, визначаються наказом керiвника юридичної особи (уповноваженої особи) або фiзичної особи - пiдприємця, яка має лiцензiю на провадження медичної або ветеринарної практики.
(пункт 19 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
20. Доступ у примiщення, в яких зберiгаються наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори, мають право лише особи, якi безпосередньо допущенi до роботи, пов'язаної з обiгом цих засобiв i речовин.
Об'єкти i примiщення, призначенi для провадження господарської дiяльностi з обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, порядок доступу i перебування в них визначаються наказом керiвника юридичної особи (уповноваженої особи) або фiзичної особи - пiдприємця.
(абзац другий пункту 20 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
21. Працiвники лiцензiата, якi мають вiдповiдно до наказу керiвника юридичної особи (уповноваженої особи) або фiзичної особи - пiдприємця доступ безпосередньо до наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, повиннi мати довiдки вiдповiдного державного або комунального закладу охорони здоров'я про вiдсутнiсть психiчних розладiв, пов'язаних iз зловживанням алкогольними напоями, наркотичними засобами чи психотропними речовинами, а також про вiдсутнiсть серед зазначених працiвникiв осiб, визнаних непридатними до виконання окремих видiв дiяльностi (робiт, професiй, служби), пов'язаних з обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, та довiдку МВС про вiдсутнiсть не знятої чи не погашеної в установленому порядку судимостi за вчинення злочину середньої тяжкостi, тяжкого та особливо тяжкого злочину або злочину, пов'язаного з незаконним обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, у тому числi вчиненого за межами України.
22. Лiцензiат повинен вести облiк наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, якi перебувають на належних йому або орендованих ним об'єктах, здiйснюючи реєстрацiю всiх операцiй з наркотичними засобами, психотропними речовинами i прекурсорами у спецiальних журналах (книгах) за формами, встановленими Кабiнетом Мiнiстрiв України та МОЗ.
23. Журнали (книги) повиннi бути пронумерованi, прошнурованi, скрiпленi пiдписом керiвника юридичної особи (уповноваженої особи) або фiзичної особи - пiдприємця та печаткою лiцензiата (за наявностi). Ведення журналiв (книг) покладається на вiдповiдальних осiб, призначених наказом керiвника юридичної особи (уповноваженої особи) або фiзичної особи - пiдприємця.
24. Керiвник юридичної особи (уповноважена особа) або фiзична особа - пiдприємець зобов'язанi щокварталу проводити iнвентаризацiю наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв у визначеному законодавством порядку iз складенням балансу товарно-матерiальних цiнностей.
25. Керiвником юридичної особи (уповноваженою особою) або фiзичною особою - пiдприємцем затверджуються посадовi iнструкцiї для працiвникiв, дiяльнiсть яких пов'язана з обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, в яких викладенi основнi функцiї, завдання та обов'язки, права, вiдповiдальнiсть, квалiфiкацiйнi вимоги та вимоги до освiти.
26. Виробництво, виготовлення, зберiгання, ввезення на територiю України, вивезення з територiї України наркотичних засобiв, психотропних речовин, включених до таблиць II i III перелiку, здiйснюється в межах квот, визначених Кабiнетом Мiнiстрiв України.
27. Для наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв або продукцiї, що їх мiстить, повинно забезпечуватися ведення предметно-кiлькiсного облiку на всiх етапах виробництва.
28. У разi спiльного використання примiщень двома закладами охорони здоров'я зберiгання наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв повинно здiйснюватися в окремих сейфах (шафах). Спiльне використання примiщень пiдтверджується вiдповiдними договорами.
29. Лiцензiатам заборонено:
передавати у будь-який спосiб право володiння, користування або розпорядження наркотичними засобами, психотропними речовинами i прекурсорами суб'єкту господарювання, який не має лiцензiї, отриманої вiдповiдно до цих Лiцензiйних умов, або якщо в лiцензiї не зазначено вiдповiдний вид дiяльностi з обiгу вiдповiдних наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв;
зосереджувати в своєму розпорядженнi кiлькiсть прекурсорiв, включених до таблицi IV перелiку, що перевищує власнi виробничi потреби;
допускати до роботи з наркотичними засобами, психотропними речовинами i прекурсорами осiб, якi вiдповiдно до посадових обов'язкiв не мають такого права та (або) на яких письмовим наказом керiвника юридичної особи (уповноваженої особи) або фiзичною особою - пiдприємцем не покладено обов'язок виконувати роботи з наркотичними засобами, психотропними речовинами i прекурсорами.
291. У разi зупинення дiї лiцензiї повнiстю або частково (на види господарської дiяльностi з використання, зберiгання) керiвник юридичної особи (уповноважена особа), фiзична особа - пiдприємець зобов'язанi провести iнвентаризацiю наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв у визначеному законодавством порядку iз складенням балансу товарно-матерiальних цiнностей. Копiю зазначеного балансу лiцензiат надсилає до Держлiкслужби протягом двох робочих днiв з дня завершення iнвентаризацiї.
Наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори до вiдновлення дiї лiцензiї повнiстю або частково (на види господарської дiяльностi з використання, зберiгання) зберiгаються у замкнутих сейфах (металевих шафах) або складських примiщеннях, що вiдповiдають вимогам, встановленим цими Лiцензiйними умовами.
У разi коли за мiсцем провадження господарської дiяльностi, яке зазначене у рiшеннi про зупинення дiї лiцензiї, неможливо забезпечити дотримання умов для зберiгання наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, лiцензiат зобов'язаний передати їх на зберiгання лiцензiату, що пiдтвердив вiдповiднiсть вимогам цих Лiцензiйних умов, або повернути постачальнику (виробнику), або вжити заходiв до їх знищення.
Пiсля подання лiцензiатом заяви та вiдомостей про усунення пiдстав, що стали причиною для зупинення дiї лiцензiї повнiстю або частково, у разi зупинення дiї лiцензiї на пiдставi акта про невиконання розпорядження про усунення порушень лiцензiйних умов провадження виду господарської дiяльностi (частини виду господарської дiяльностi) - iнформацiї про сплату штрафу, дiя лiцензiї вiдновлюється повнiстю або частково.
Заява про зупинення дiї лiцензiї оформлюється згiдно з додатком 6.
Заява про вiдновлення дiї лiцензiї оформлюється згiдно з додатком 7.
(Лiцензiйнi умови доповнено пунктом 291 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
Кадровi вимоги
30. Лiцензiат повинен мати квалiфiкований персонал з практичним досвiдом роботи.
31. До перелiку працiвникiв, якi вiдповiдно до наказу керiвника юридичної особи (уповноваженої особи), фiзичної особи - пiдприємця, яка має лiцензiю на провадження медичної або ветеринарної практики, за своїми службовими обов'язками отримують доступ до наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, повиннi входити спецiалiсти, що мають професiйну пiдготовку, яка вiдповiдає дiяльностi, що лiцензується:
1) культивування рослин, включених до таблицi I перелiку, - свiдоцтво (посвiдчення, сертифiкат спецiалiста), що пiдтверджує професiйну придатнiсть працiвникiв юридичної особи;
2) виробництво наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, що зареєстрованi як лiкарськi засоби, - особи, якi мають вiдповiдну спецiальну освiту i вiдповiдають єдиним квалiфiкацiйним вимогам;
3) виготовлення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, що зареєстрованi як лiкарськi засоби, - особи, що мають вищу освiту не нижче другого (магiстерського) рiвня за спецiальностями "Фармацiя, промислова фармацiя", "Хiмiчнi технологiї та iнженерiя", "Бiотехнологiї та бiоiнженерiя", "Бiомедична iнженерiя", "Хiмiя", "Бiологiя", та особи, якi мають вiдповiдну фахову передвищу освiту за освiтньо-професiйним ступенем фахового молодшого бакалавра;
(пiдпункт 3 пункту 31 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
4) виробництво, виготовлення прекурсорiв, включених до списку N 2 таблицi IV перелiку, - персонал лiцензiата повинен налiчувати не менше 25 вiдсоткiв працiвникiв, якi мають перший рiвень (бакалавр), другий рiвень (магiстр) вищої освiти за основними напрямами дiяльностi лiцензiата вiдповiдно до квалiфiкацiйних вимог, визначених у технологiчних регламентах виробника до розроблення, виробництва, виготовлення прекурсорiв, включених до списку N 2 таблицi IV перелiку;
5) використання наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, включених до перелiку:
у лiкувально-профiлактичних закладах - особи, якi мають вiдповiдну освiту за освiтньо-квалiфiкацiйним рiвнем пiдготовки молодший спецiалiст, бакалавр, спецiалiст, магiстр за спецiальностями "Медицина", "Медсестринство", що пiдтверджується документом про освiту державного зразка;
пiд час виробництва, виготовлення лiкарських засобiв - особи, що мають вищу освiту не нижче другого (магiстерського) рiвня за спецiальностями "Фармацiя, промислова фармацiя", "Хiмiчнi технологiї та iнженерiя", "Бiотехнологiї та бiоiнженерiя", "Бiомедична iнженерiя", "Хiмiя", "Бiологiя", та особи, якi мають вiдповiдну фахову передвищу освiту за освiтньо-професiйним ступенем фахового молодшого бакалавра;
(абзац третiй пiдпункту 5 пункту 31 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
у закладах ветеринарної медицини - особи, якi мають вiдповiдну освiту за освiтньо-квалiфiкацiйним рiвнем пiдготовки молодший спецiалiст, бакалавр, спецiалiст, магiстр за спецiальнiстю "Ветеринарна медицина", що пiдтверджується документом про освiту державного зразка;
6) реалiзацiя (вiдпуск) наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, зареєстрованих як лiкарськi засоби, - провiзори-спецiалiсти та фармацевти;
7) використання, зберiгання, реалiзацiя (вiдпуск) прекурсорiв, включених до списку N 2 таблицi IV перелiку (крiм лiкарських засобiв), - персонал лiцензiата повинен налiчувати не менше 25 вiдсоткiв працiвникiв, якi мають перший рiвень (бакалавр), другий рiвень (магiстр) вищої освiти за основними напрямами дiяльностi лiцензiата. Персонал лiцензiата повинен вiдповiдати вимогам квалiфiкацiйних характеристик професiй працiвникiв вiдповiдно до законодавства.
Вимоги щодо провадження господарської дiяльностi з культивування рослин, включених до таблицi I перелiку
32. Дiяльнiсть з культивування та (або) використання рослин, включених до списку N 3 таблицi I перелiку, може провадитися тiльки в межах визначених Кабiнетом Мiнiстрiв України квот.
33. Культивування рослин, включених до списку N 3 таблицi I перелiку, дозволяється лише з використанням кондицiйного i репродуктивного насiння (насiннєвого матерiалу) маку снотворного та рослин роду конопель, внесених до Реєстру сортiв рослин України, вiдповiдно не нижче першої (мак снотворний), першої та другої репродукцiї (конопель), придбаних лiцензiатами шляхом укладення вiдповiдного договору iз суб'єктами насiнництва та розсадництва, занесених до Державного реєстру виробникiв насiння i садивного матерiалу.
34. Культивування рослин виду мак снотворний для виробництва насiння допускається лише за умови використання насiння, зiбраного iз сортiв рослин, у висушенiй соломi яких вмiст морфiну не перевищує 0,15 вiдсотка, а рослин роду коноплi для промислових цiлей допускається за умови використання насiння, зiбраного iз сортiв рослин, у висушенiй соломi яких вмiст тетрагiдроканнабiнолу не перевищує 0,08 вiдсотка.
35. Списання висiяного насiння рослин, включених до списку N 3 таблицi I перелiку, проводиться згiдно з науково обґрунтованими нормами висiву, встановленими автором (власником) сорту, та обсягами посiвних площ.
Лiцензiат письмово повiдомляє органу лiцензування (не пiзнiше 10 робочих днiв з моменту посiву) про фактичнi мiсця посiву, обсяг посiвних площ, сорт iз зазначенням джерела придбання насiннєвого матерiалу.
36. Охорона виставляється на об'єкти, якi використовуються для культивування рослин маку снотворного, з моменту формування коробочок маку не менше нiж у 50 вiдсоткiв рослин, якi розмiщенi на площi об'єкта.
37. На насiннєвих посiвах рослин, включених до списку N 3 таблицi I перелiку, лiцензiатом у присутностi представника органу лiцензування здiйснюється вiдбiр зразкiв для проведення перевiрки в спецiалiзованих установах, якi мають право на дослiдження наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв:
у фазi повної зрiлостi перед збором урожаю рослин виду мак снотворний - для визначення вмiсту морфiну у висушенiй соломi;
у фазi цвiтiння не менше нiж 50 вiдсоткiв рослин роду коноплi - для визначення вмiсту тетрагiдроканнабiнолу у висушенiй соломi.
Про результати дослiджень лiцензiат протягом 10 робочих днiв повiдомляє органу лiцензування.
38. У разi перевищення на насiннєвих посiвах у рослинах, включених до таблицi I перелiку, гранично допустимого вмiсту морфiну для рослин виду мак снотворний або тетрагiдроканнабiнолу для рослин роду коноплi, визначеного Кабiнетом Мiнiстрiв України, лiцензiат повинен провести вибракування таких посiвiв рослин з насiнницьких (насiннєвого матерiалу) та перевести їх в промисловi (такi, що в подальшому переробляються i не використовуються як насiння), про що оформляється акт та повiдомляється органу лiцензування.
39. У разi перевищення в рослинах роду коноплi вмiсту тетрагiдроканнабiнолу понад 0,08 вiдсотка, лiцензiат протягом 10 робочих днiв зобов'язаний забезпечити охорону посiвiв, мiсць зберiгання та переробки таких рослин, для чого заключає договiр iз суб'єктом охоронної дiяльностi.
40. У разi використання для посiвiв рослин, включених до таблицi I перелiку, насiння у суб'єктiв насiнництва та розсадництва, не занесених до Державного реєстру виробникiв насiння i садивного матерiалу, лiцензiат зобов'язаний за власний рахунок знищити такi посiви шляхом переорювання скошених та подрiбнених рослин у присутностi комiсiї, до складу якої входять керiвник юридичної особи (уповноважена особа), представники органу лiцензування, про що складається вiдповiдний акт за формою, встановленою МОЗ.
Вимоги щодо провадження господарської дiяльностi з виробництва, виготовлення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, що зареєстрованi як лiкарськi засоби
41. Пiдставою для видачi лiцензiї на виробництво, виготовлення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, зареєстрованих як лiкарськi засоби, є наявнiсть квалiфiкованого персоналу, певної матерiально-технiчної бази, яка вiдповiдає технологiчним вимогам згiдно з цими Лiцензiйними умовами.
42. Виробництво, виготовлення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, що зареєстрованi як лiкарськi засоби, здiйснюється вiдповiдно до правил виробництва, виготовлення наркотичних засобiв, психотропних речовин, затверджених МОЗ.
43. Промислове виробництво наркотичних засобiв, психотропних речовин здiйснюється за наявностi затверджених лiцензiатом документiв: досьє на виробничу дiльницю, виробничу рецептуру iз вiдповiдними технологiчними та iншими iнструкцiями, затвердженими виробником, з додержанням вимог Державної фармакопеї України та/або iнших нормативно-технiчних документiв, якi встановлюють вимоги до лiкарського засобу, його упаковки, умов i строкiв зберiгання та методiв контролю якостi лiкарського засобу з урахуванням вимог, визначених МОЗ.
Наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори, що зареєстрованi як лiкарськi засоби, або продукцiю, що їх мiстить, слiд зберiгати вiдповiдно до встановлених цими Лiцензiйними умовами вимог.
Журнали (книги) облiку повиннi вiдображати iнформацiю, за якою в будь-який час можна встановити рух наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв та виконавця.
Вимоги щодо провадження господарської дiяльностi з виробництва прекурсорiв, включених до таблицi IV перелiку
44. Виробництво прекурсорiв здiйснюється вiдповiдно до технiчних та технологiчних регламентiв, розроблених та затверджених здобувачем лiцензiї (лiцензiатом).
45. Особи, якi не є працiвниками суб'єкта господарювання, що виробляє прекурсори, не допускаються на територiю, де здiйснюється виробництво; винятком є особи, що занесенi до затвердженого керiвником юридичної особи (уповноваженою особою) списку, за яким дозволяється вхiд на територiю, де здiйснюється виробництво, або особи, яким оформлена спецiальна перепустка.
46. Примiщення кожного цеху або самостiйної дiльницi (вiддiлення), де виробляються прекурсори, iзолюються вiд загальної територiї цеху, дiльницi або пiдприємства.
47. Технологiчний процес з виробництва прекурсорiв проводиться вiдповiдно до технологiчного регламенту, технологiчних iнструкцiй, технологiчних умов на кожнiй стадiї та згiдно з iнструкцiями з технiки безпеки пiд час роботи з даними речовинами.
48. Особа, яка вiдповiдальна за роботи, пов'язанi з виробництвом прекурсорiв, призначена наказом керiвника юридичної особи або фiзичної особи - пiдприємця, особисто контролює проведення всiх технологiчних операцiй та всiх необхiдних у процесi виробництва перемiщень напiвпродуктiв та матерiалiв.
49. Усi операцiї на кожнiй стадiї виробництва прекурсорiв записуються в журнал, форма якого встановлюється МОЗ. Запис у журналi засвiдчується вiдповiдальною особою.
Журнал має бути з пронумерованими аркушами, прошнурованим та скрiпленим печаткою (за наявностi).
50. Перемiщення напiвпродуктiв з однiєї стадiї на iншу у межах одного пiдроздiлу вiдображаються в журналах вiдповiдних стадiй.
51. Здача на склад прекурсорiв проводиться вiдповiдальною особою. На передану продукцiю складається акт, який пiдписується начальником дiльницi (майстром), комiрником цеху i завiдуючим складом готової продукцiї.
52. Пiд час приймання проводиться перевiрка фактичної кiлькостi мiсць та маси продукцiї та їх вiдповiднiсть супровiдним документам, а також перевiрка цiлостi тари i пломб. Вiдомостi про приймання прекурсорiв реєструються у книзi облiку на складi суб'єкта господарювання.
Вимоги щодо провадження господарської дiяльностi з ввезення на територiю України, вивезення з територiї України наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, включених до перелiку
53. Ввезення на територiю України, вивезення з територiї України наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв здiйснюється лiцензiатами на пiдставi дозволу, виданого Держлiкслужбою вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 лютого 1997р. N 146 "Про затвердження Порядку видачi дозволiв на право ввезення на територiю України, вивезення з територiї України або транзиту через територiю України наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв" (Офiцiйний вiсник України, 1997р., число 6, с. 78; 2007р., N 93, ст. 3413), через пункти пропуску через митний кордон України, визначенi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25 грудня 2002р. N 1950 "Про затвердження перелiку пунктiв пропуску через митний кордон України, через якi дозволяється перемiщення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв" (Офiцiйний вiсник України, 2002р., N 52, ст. 2371).
(пункт 53 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.08.2016р. N 512) |
Вимоги щодо провадження господарської дiяльностi з реалiзацiї (вiдпуску) наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, що зареєстрованi як лiкарськi засоби
54. Реалiзацiя (вiдпуск) наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, що зареєстрованi як лiкарськi засоби, здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про лiкарськi засоби" та з урахуванням вимог, визначених МОЗ.
Вимоги щодо провадження господарської дiяльностi з перевезення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, включених до перелiку
55. Дiяльнiсть з перевезення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв на територiї України здiйснюється лiцензiатами за наявностi в них лiцензiї на цей вид дiяльностi.
56. Перевезення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв на територiї України здiйснюється автомобiльним, повiтряним або водним транспортом.
57. Перевозити наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори, за винятком прекурсорiв, включених до списку N 2 таблицi IV перелiку, залiзничним транспортом заборонено.
58. Перевезення прекурсорiв, включених до перелiку i вiднесених згiдно iз законодавством до небезпечних речовин, у кiлькостi понад 50 кiлограмiв (лiтрiв) здiйснюється вiдповiдно до вимог Закону України "Про перевезення небезпечних вантажiв".
59. Перевезення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв здiйснюється власним транспортом або перевiзниками (на договiрнiй основi) на пiдставi товарно-транспортної накладної, в якiй зазначається назва i кiлькiсть наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв та державний номер вiдповiдного транспортного засобу.
60. Перевезення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв здiйснюється на пiдставi товарно-транспортної накладної у супроводженнi представника вантажовiдправника чи вантажоодержувача, що обiзнаний з властивостями зазначених засобiв, речовин i прекурсорiв та правилами безпечного поводження з ними.
61. Перевезення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв у межах населеного пункту чи областi може здiйснюватися без супроводження суб'єктом охоронної дiяльностi.
62. Перевезення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, за винятком прекурсорiв, включених до перелiку i вiднесених згiдно iз законодавством до небезпечних речовин, в кiлькостi 200 i бiльше кiлограмiв (лiтрiв) здiйснюється у супроводженнi суб'єкта охоронної дiяльностi.
63. Керiвник юридичної особи (уповноважена особа) або фiзична особа - пiдприємець, якi мають лiцензiю на провадження медичної або ветеринарної практики, що здiйснюють перевезення, несуть персональну вiдповiдальнiсть за забезпечення схоронностi вантажу та конфiденцiйностi iнформацiї про перевезення.
64. Перевезення прекурсорiв, включених до таблицi IV перелiку, здiйснюється з додержанням усiх заходiв обережностi, особистої та громадської безпеки i обов'язково у супроводженнi спецiальної вiдповiдальної особи - представника вантажовiдправника чи вантажоодержувача, експедитора, який обiзнаний з правилами поводження iз зазначеними речовинами.
65. Вiдповiдальнiсть за пiдбiр осiб для супроводження вантажу i їх iнструктаж покладається на керiвникiв юридичної особи (уповноважених осiб) або фiзичну особу - пiдприємця, яка має лiцензiю на провадження медичної або ветеринарної практики.
Вимоги щодо провадження господарської дiяльностi з придбання, зберiгання, вiдпуску, використання наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв у закладах охорони здоров'я
66. Заклади охорони здоров'я провадять дiяльнiсть, пов'язану з придбанням, зберiганням, вiдпуском, використанням наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв у закладах охорони здоров'я, за наявностi в них лiцензiї на провадження вiдповiдних видiв дiяльностi вiдповiдно до Закону України "Про наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори", Порядку придбання, перевезення, зберiгання, вiдпуску, використання та знищення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв у закладах охорони здоров'я, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13 травня 2013 р. N 333 (Офiцiйний вiсник України, 2013 р., N 37, ст. 1303), i Порядку провадження дiяльностi, пов'язаної з обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, та контролю за їх обiгом, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 червня 2009 р. N 589 (Офiцiйний вiсник України, 2009 р., N 44, ст. 1477), враховуючи вимоги, визначенi МОЗ.
67. Облiк препаратiв наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв ведеться закладами охорони здоров'я:
у вiддiленнях i кабiнетах лiкувально-профiлактичних закладiв;
на постах вiддiлень лiкувально-профiлактичних закладiв;
у фармацевтичних (аптечних) закладах;
у лiкувально-профiлактичних закладах (стацiонарах).
68. Сторiнки журналу, в якому облiковуються препарати наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, нумеруються, прошнуровуються i засвiдчуються пiдписом керiвника закладу охорони здоров'я та скрiплюються печаткою закладу охорони здоров'я. Внесення виправлень та недостовiрних вiдомостей до журналiв забороняється. У разi виявлення технiчних помилок вони виправляються. Виправлення завiряються пiдписом керiвника закладу охорони здоров'я.
69. Препарати, що мiстять наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори, призначаються лiкарями або в установлених МОЗ випадках фельдшерами вiдповiдно до медичних показань.
70. Призначення препаратiв, що мiстять наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори, хворим, яким медична допомога надається в стацiонарних умовах, здiйснюється в листку призначень з обов'язковим записом у медичнiй картi такого хворого.
71. Призначення препаратiв, що мiстять наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори, хворим, якi отримують лiкування в амбулаторних умовах, здiйснюється в листку призначень з обов'язковим записом у медичнiй картi амбулаторного хворого.
72. Призначення препаратiв, що мiстять наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори, хворим, якi отримують екстрену медичну допомогу, здiйснюється в картi виїзду швидкої медичної допомоги.
73. Доступ у примiщення, в яких зберiгаються наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори, мають право лише особи, якi безпосередньо допущенi за наказом керiвника до роботи, пов'язаної з обiгом цих засобiв i речовин.
Вимоги щодо провадження господарської дiяльностi з використання наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв у ветеринарнiй медицинi
74. У ветеринарнiй медицинi використовуються наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори, включенi до перелiку психотропних речовин i прекурсорiв, що використовуються у ветеринарнiй медицинi, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 липня 2011 р. N 721 (Офiцiйний вiсник України, 2011 р., N 53, ст. 2109).
Механiзм реалiзацiї (вiдпуску), придбання, перевезення, зберiгання, застосування i ведення облiку наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, що використовуються у ветеринарнiй медицинi, визначений Порядком використання наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв у ветеринарнiй медицинi, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 квiтня 2008 р. N 334 (Офiцiйний вiсник України, 2008 р., N 28, ст. 893).
Вимоги щодо провадження господарської дiяльностi iз знищення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв
75. Знищення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв згiдно з Порядком провадження дiяльностi, пов'язаної з обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 червня 2009 р. N 589 (Офiцiйний вiсник України, 2009 р., N 44, ст. 1477), здiйснюється в разi, коли:
закiнчився строк їх придатностi;
наркотичнi засоби або психотропнi речовини чи прекурсори зазнали впливу фiзичних або хiмiчних факторiв, внаслiдок чого настала їх непридатнiсть, що виключає можливiсть їх вiдновлення чи переробки;
неможливо встановити їх належнiсть до наркотичних засобiв або психотропних речовин;
невикористанi наркотичнi засоби приймаються вiд родичiв померлих хворих;
виявленi в обiгу наркотичнi засоби або психотропнi речовини чи прекурсори не можуть бути використанi в медичних, наукових та iнших цiлях, а також в iнших випадках, встановлених Кабiнетом Мiнiстрiв України.
76. Знищення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв (крiм їх невикористаних решток у вiдкритих ампулах, вiдходiв, що утворилися у процесi виробництва вiдповiдно до технологiчних регламентiв, та повернутих вiд родичiв померлих хворих) здiйснюється лiцензiатами за визначеним Держлiкслужбою методом.
(пункт 76 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.08.2016р. N 512) |
77. Знищення невикористаних залишкiв препаратiв наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, якi повернутi вiд родичiв померлих хворих, виданих лiкувально-профiлактичним закладом, без залучення представника територiального органу Нацiональної полiцiї здiйснюється:
у виглядi рiдин (розчини, суспензiї, сиропи) - методом розведення водою та зливом до комунального колектора;
у виглядi твердих продуктiв, порошкiв (таблетки, капсули, гранули, порошки для iн'єкцiй), напiвтвердих лiкарських засобiв (креми, лосьйони, гелi, супозиторiї, лiнiменти, мазi, пасти) - методами iнкапсуляцiї, iнертизацiї або високотемпературного спалення.
78. Знищення лiкарських засобiв у формi трансдермальних пластирiв (трансдермальна терапевтична система), якi мiстять наркотичнi засоби, здiйснюється методом спалення.
79. Знищенння пожнивних залишкiв рослин, включених до таблицi I перелiку, залишкiв пiсля очищення насiння маку або переробки стебел конопель, посiвiв рослин з будь-яких причин лiцензiат здiйснює вiдповiдно до Порядку провадження дiяльностi, пов'язаної з обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 червня 2009 р. N 589 (Офiцiйний вiсник України, 2009 р., N 44, ст. 1477).
Технологiчнi вимоги
80. Примiщення, якi використовуються як складськi примiщення суб'єктами оптової торгiвлi наркотичними засобами, психотропними речовинами i прекурсорами, включеними до списку N 1 таблицi IV перелiку, та препаратами наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, пiдприємствами - виробниками наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, включених до списку N 1 таблицi IV перелiку, та препаратiв наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, повиннi вiдповiдати таким вимогам:
стiни повиннi бути капiтальнi, еквiвалентнi за мiцнiстю цегляним стiнам, товщиною не менше 500 мiлiметрiв;
пiдлога i стеля мають бути еквiвалентнi за мiцнiстю залiзобетоннiй плитi, товщиною не менше 180 мм;
стiни, стельове перекриття, пiдлога, якi не вiдповiдають зазначеним вимогам, з внутрiшнього боку по всiй площi повиннi бути укрiпленi сталевими ґратами з дiаметром прутiв не менше 10 мiлiметрiв та розмiрами вiчок не бiльше 150 x 150 мiлiметрiв, ґрати приварюються до випущених з кладки стiни чи плит закладних металевих арматур, перекритих анкерами дiаметром не менше 12 мiлiметрiв, кроком 500 x 500 мiлiметрiв. Якщо неможливо вмонтувати анкери, допускається пристрiлювати до залiзобетонних поверхонь чотирма дюбелями закладнi деталi iз сталевої штаби розмiром 100 x 50 x 6 мiлiметрiв;
вхiднi дверi сховищ повиннi буту справнi, добре пiдiгнанi пiд дверну коробку, металевi та мати не менше двох врiзаних несамозамикальних замкiв;
дверний отвiр з внутрiшнього боку додатково захищений решiтчастими металевими дверима, якi виготовляються iз сталевих прутiв дiаметром не менше 16 мiлiметрiв, вiчками не бiльше 150 x 150 мiлiметрiв, якi зварюються в кожному перетинi. Оформлення дверної коробки виконується iз сталевого профiлю;
вiконнi отвори примiщень обладнанi металевими ґратами, якi виготовляються iз сталевих прутiв дiаметром не менше 16 мiлiметрiв i вiдстанню мiж прутами по вертикалi i горизонталi не бiльше 150 мiлiметрiв. Кiнцi прутiв ґрат замуровуються в стiну на глибину не менше 80 мiлiметрiв та заливаються бетоном. Допускається використання декоративних ґрат чи жалюзi, якi за мiцнiстю не поступаються зазначеним ґратам.
Примiщення повиннi бути обладнанi технiчними засобами охорони. Технiчними засобами охорони захищають периметр будiвельних конструкцiй (вiкна, дверi, люки, вентиляцiйнi канали, стiни, стелi, пiдлоги та iншi елементи будiвель, доступнi для проникнення ззовнi).
Дверi блокуються на вiдкривання i пролом; вiкна - на вiдкривання i руйнування скла, мiсця вводу комунiкацiй - на пролом; стiни, вентиляцiйнi коробки - на руйнування та ударну дiю.
На рубежi охоронної сигналiзацiї пiдключаються точковi електроконтактнi та/або магнiтоконтактнi сповiщувачi (кнопки) тривожної сигналiзацiї, що використовуються персоналом, який виконує операцiї з наркотичними засобами, для подачi сигнала "тривога" у разi нападу на об'єкт (примiщення) або пiд час виникнення iншої загрози життю та здоров'ю людей.
Рубiж охоронної сигналiзацiї - це умовний кордон, у межах якого здiйснюється охорона дiяльностi з обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв.
Повiдомлення з рубежiв охоронної сигналiзацiї, а також кнопки (кнопок) сигнала "тривога" надходять в пункт централiзованого спостереження суб'єкта охоронної дiяльностi.
81. Примiщення, якi використовуються як складськi примiщення для зберiгання наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, включених до списку N 1 таблицi IV перелiку, в закладах охорони здоров'я, їх вiддiленнях та закладах ветеринарної медицини (крiм зазначених у пунктах 82 та 83 цих Лiцензiйних умов), повиннi вiдповiдати таким вимогам:
кiмната в капiтальнiй будiвлi з капiтальними стiнами та залiзобетонним перекриттям (пiдлога, стеля);
(абзац другий пункту 81 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
вхiднi дверi сховищ справнi, добре пiдiгнанi пiд дверну коробку, металевi або дерев'янi повнотiлi, мають не менше двох врiзаних несамозамикальних замкiв;
вiконнi отвори примiщень обладнанi металевими ґратами. Допускається використання декоративних ґрат чи жалюзi, якi за мiцнiстю не поступаються зазначеним ґратам.
Примiщення обладнанi згiдно з вимогами, зазначеними у пунктi 80 цих Лiцензiйних умов.
82. Примiщення, якi використовуються для зберiгання наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, включених до списку N 1 таблицi IV перелiку, у закладах охорони здоров'я та їх вiддiленнях, у вимiрювальних, дiагностичних лабораторiях; науково-дослiдних iнститутах, навчальних закладах; у лабораторiях контролю якостi; у лабораторiях експертних установ; у фiзичних осiб - пiдприємцiв, якi мають лiцензiю на провадження медичної або ветеринарної практики, крiм зазначених у пунктi 80 цих Лiцензiйних умов, повиннi вiдповiдати таким вимогам:
кiмната в капiтальнiй будiвлi обладнана сейфами або металевими шафами, прикрiпленими до пiдлоги (стiни);
(абзац другий пункту 82 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
вхiднi дверi добре пiдiгнанi пiд дверну коробку, металевi або дерев'янi повнотiлi, мають не менше двох врiзаних несамозамикальних замкiв;
вiконнi отвори примiщень обладнанi металевими ґратами. Допускається використання декоративних ґрат чи жалюзi, якi за мiцнiстю не поступаються зазначеним ґратам.
Примiщення обладнане технiчними засобами охорони.
Дверi блокуються на вiдкривання i пролом; вiкна - на вiдкривання; стiни - на руйнування та ударну дiю.
Повiдомлення з рубежiв охоронної сигналiзацiї надходять в пункт централiзованого спостереження суб'єкта охоронної дiяльностi.
83. Примiщення, якi використовуються для зберiгання наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв включених до списку N 1 таблицi IV перелiку, в закладах охорони здоров'я та їх вiддiленнях, постах денного стацiонару; у вимiрювальних, дiагностичних лабораторiях; лабораторiях ветеринарної медицини; науково-дослiдних iнститутах, навчальних закладах; у лабораторiях контролю якостi; у лабораторiях експертних установ; у фiзичних осiб - пiдприємцiв, якi мають лiцензiю на провадження медичної або ветеринарної практики (за умови одночасного щомiсячного зберiгання препаратiв наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, в яких загальна кiлькiсть дiючої речовини не перевищує 10 грамiв), та (або) якi використовуються для зберiгання прекурсорiв, включених до списку N 2 таблицi IV перелiку, за умови мiсячного обсягу запасу цих речовин не бiльше нiж 15 кiлограмiв (лiтрiв), повиннi вiдповiдати таким вимогам:
кiмната в капiтальнiй будiвлi обладнана сейфами або металевими шафами, прикрiпленими до пiдлоги (стiни);
вхiднi дверi добре пiдiгнанi пiд дверну коробку, металевi або дерев'янi повнотiлi, мають не менше двох врiзаних несамозамикальних замкiв;
вiконнi отвори примiщень обладнанi металевими ґратами. Допускається використання декоративних ґрат чи жалюзi, якi за мiцнiстю не поступаються зазначеним ґратам.
Примiщення обладнанi засобами автономної сигналiзацiї, що захищають сейфи (металевi шафи), що використовуються для зберiгання, з обладнанням мiсцевими звуковими i свiтловими сигналiзаторами.
84. На постах лiкувально-профiлактичних закладiв (за умови цiлодобової присутностi медичного працiвника) зберiгання наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, включених до списку N 1 таблицi IV перелiку, здiйснюється у сейфах, прикрiплених до пiдлоги (стiни).
85. Примiщення, якi використовуються для зберiгання прекурсорiв, включених до списку N 2 таблицi IV перелiку, та примiщення, якi використовуються для виробництва i використання прекурсорiв, включених до списку N 2 таблицi IV перелiку, повиннi вiдповiдати таким вимогам:
зовнiшнi стiни капiтальнi;
внутрiшнi стiни не сумiжнi iз безхазяйними примiщеннями або примiщеннями, що належать стороннiм органiзацiям;
стiни i пiдлога з негорючих матерiалiв;
вхiднi дверi сховищ справнi, добре пiдiгнанi пiд дверну коробку, мають не менше двох врiзаних несамозамикальних замкiв;
вiконнi отвори примiщень обладнанi металевими ґратами. Допускається використання декоративних ґрат чи жалюзi, якi за мiцнiстю не поступаються зазначеним ґратам.
Примiщення обладнанi згiдно з вимогами, зазначеними у пунктi 82 цих Лiцензiйних умов.
851. Лiцензiат забезпечує доступнiсть мiсць провадження господарської дiяльностi для маломобiльних груп населення.
(Лiцензiйнi умови доповнено пунктом 851 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
86. Територiї, якi використовуються для вiдкритого типу зберiгання прекурсорiв, включених до списку N 2 таблицi IV перелiку, повиннi вiдповiдати таким вимогам:
розмiщуються на майданчиках, якi мають нижчу позначку щодо прилеглих будiвель та населених пунктiв;
iзольованi вiд загальної територiї здобувача лiцензiї (лiцензiата) i мають окрему огорожу;
обладнанi стацiонарною огорожею, що обмежує вiльний доступ, пропускними пунктами, освiтленням.
87. Об'єкти якi використовуються для культивування рослин, включених до таблицi I перелiку, розташованi на вiдстанi не менше нiж 0,5 кiлометра вiд населених пунктiв, 0,5 кiлометра - вiд автомобiльних дорiг загального користування державного значення, залiзничних шляхiв сполучення, не менше нiж 3 кiлометри - вiд мiст, що мають спецiальний статус, республiканського i обласного пiдпорядкування, а також державного кордону України.
На об'єктах, призначених для провадження дiяльностi з культивування рослин, включених до таблицi I перелiку, забезпечується пропускний режим та внутрiшньооб'єктовий режим. З цiєю метою лiцензiат заключає договiр iз суб'єктом охоронної дiяльностi.
Мiсця посiвiв обладнанi:
обмежувальними пристроями для проїзду стороннiх транспортних засобiв;
покажчиками з написом (на пiдходах до територiї поля, що охороняється, установлюються добре видимi покажчики з написом, наприклад: "Прохiд (проїзд) заборонено (закрито)", "Об'єкт охороняється").
Мiсця очищення насiння маку та/або конопель, переробки стебел конопель iзольованi вiд загальної територiї суб'єкта господарювання, мають огорожу, що обмежує вiльний доступ та обладнанi пропускними пунктами, мiсцем для зважування готової продукцiї та пожнивних залишкiв iз справними вагами та мiсцем для знищення залишкiв рослин або їх пожнивних залишкiв.
Цi вимоги не поширюються на мiсця культивування, зберiгання та переробки рослин роду коноплi за умови використання насiння, зiбраного iз сортiв рослин, у висушенiй соломi яких вмiст тетрагiдроканнабiнолу не перевищує вмiст, визначений Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Додаток 1 до Лiцензiйних умов (в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8 вересня 2021 р. N 939) |
|
(найменування органу лiцензування) |
ЗАЯВА
про отримання лiцензiї
(найменування, мiсцезнаходження юридичної особи, | |
прiзвище, iм'я, по батьковi керiвника юридичної особи | |
або прiзвище, iм'я, по батьковi фiзичної особи - пiдприємця, | |
мiсце проживання) |
Iдентифiкацiйний код згiдно з ЄДРПОУ юридичної особи / реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України фiзичної особи - пiдприємця, яка через свої релiгiйнi переконання вiдмовляється вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомила про це вiдповiдному контролюючому органу i має вiдмiтку у паспортi громадянина України |
в |
Прошу видати лiцензiю на провадження такого (таких) виду (видiв) господарської дiяльностi: |
, |
. |
З Лiцензiйними умовами провадження господарської дiяльностi з культивування рослин, включених до таблицi I перелiку наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, затвердженого Кабiнетом Мiнiстрiв України, розроблення, виробництва, виготовлення, зберiгання, перевезення, придбання, реалiзацiї (вiдпуску), ввезення на територiю України, вивезення з територiї України, використання, знищення наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, включених до зазначеного перелiку, ознайомлений i зобов'язуюся їх виконувати. |
(пiдпис) | (iнiцiали та прiзвище керiвника юридичної особи, фiзичної особи - пiдприємця або уповноваженої особи) |
Дата i номер реєстрацiї заяви ___ ____________ 20__ р. N ______
(найменування посади особи, яка прийняла заяву (в разi подання документiв на паперових носiях) | (пiдпис) | (iнiцiали та прiзвище) |
(додаток 1 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
Додаток 2 до Лiцензiйних умов |
|
(найменування органу лiцензування) |
ОПИС N ___________
документiв, що додаються до заяви про отримання
лiцензiї
вiд | |
(найменування юридичної особи або прiзвище, | |
iм'я, по батьковi фiзичної особи - пiдприємця) |
Дата i номер реєстрацiї заяви "___" ____________ 20__ року
Порядковий номер | Найменування документа | Кiлькiсть аркушiв у документi | Вiдмiтка про наявнiсть документа | Примiтки |
Прийняв | документiв | ||
(цифрами i словами) | (пiдпис уповноваженої посадової особи, iнiцiали, прiзвище, посада) |
"___" _____________ 20__ року
(пiдпис, iнiцiали, прiзвище представника здобувача лiцензiї) |
"___" _____________ 20__ року
_____________
* Заповнюється у разi подання здобувачем лiцензiї
документiв до органу лiцензування нарочно.
Додаток 3 до Лiцензiйних умов (в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8 вересня 2021 р. N 939) |
|
(найменування органу лiцензування) |
ВIДОМОСТI
про стан матерiально-технiчної бази суб'єкта
господарювання та наявнiсть персоналу iз
зазначенням його квалiфiкацiйного рiвня; про
наявнiсть дозволу Нацiональної полiцiї на
використання об'єктiв i примiщень, призначених для
провадження господарської дiяльностi з обiгу
наркотичних засобiв, психотропних речовин i
прекурсорiв; про вiдсутнiсть у працiвникiв, якi за
своїми службовими обов'язками отримають (чи
мають) доступ безпосередньо до наркотичних
засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, не
знятої чи не погашеної в установленому порядку
судимостi за вчинення нетяжких, тяжких та
особливо тяжких злочинiв або кримiнальних
правопорушень, пов'язаних з незаконним обiгом
наркотичних засобiв, психотропних речовин i
прекурсорiв, у тому числi тих, що вчиненi за межами
України
___ ____________ 20__ р.
1. Загальнi вiдомостi про суб'єкта господарювання: |
Повне найменування юридичної особи або прiзвище, iм'я, по батьковi фiзичної особи - пiдприємця | |
Iдентифiкацiйний код згiдно з ЄДРПОУ юридичної особи / реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України фiзичної особи - пiдприємця, яка через свої релiгiйнi переконання вiдмовляється вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомила про це вiдповiдному контролюючому органу i має вiдмiтку у паспортi громадянина України | |
Мiсцезнаходження юридичної особи / мiсце проживання фiзичної особи - пiдприємця |
2. Вид (види) господарської дiяльностi, на право провадження якого (яких) здобувач лiцензiї має намiр отримати лiцензiю: |
3. Iнформацiя щодо об'єктiв i примiщень: |
Найменування юридичної особи, її вiдокремлених структурних пiдроздiлiв, фiлiй (прiзвище, iм'я, по батьковi фiзичної особи - пiдприємця) | Адреса мiсць провадження господарської дiяльностi | Реквiзити документа, що пiдтверджує право власностi, оренди чи iнше право користування об'єктами i примiщеннями | Найменування об'єктiв i примiщень, де провадитиметься господарська дiяльнiсть з обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв | Вид (види) господарської дiяльностi, який (якi) буде (будуть) провадитися на об'єктах i в примiщеннях |
Документ, виданий уповноваженим органом (для закладiв охорони здоров'я), що пiдтверджує вiдомостi про доступнiсть мiсць провадження господарської дiяльностi для маломобiльних груп населення |
(назва документа, його реквiзити) |
4. Вiдомостi щодо наявностi дозволу Нацiональної полiцiї на використання об'єктiв i примiщень, призначених для провадження господарської дiяльностi з обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв |
(назва документа, його реквiзити) |
5. Особи, що мають або будуть мати доступ до роботи, пов'язаної з обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, вiдповiдно до наказу вiд ___ ____________ 20__ р. N ____: |
Порядковий номер | Прiзвище, iм'я та по батьковi, дата народження | Найменування посади | Освiта, спецiальнiсть | Реквiзити документа, який пiдтверджує, що в особи вiдсутня не знята чи не погашена в установленому порядку судимiсть за вчинення нетяжкого, тяжкого та особливо тяжкого злочину або за кримiнальне правопорушення, пов'язане iз незаконним обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, у тому числi тих, що вчиненi за межами України |
(найменування |
суб'єкта господарювання) |
України "Про захист економiчної
конкуренцiї", резидентами держав, що здiйснюють
збройну агресiю проти України, у значеннi,
наведеному у статтi 1 Закону України "Про
оборону України", пiдтверджую. |
(пiдпис) | (найменування посади, iнiцiали та прiзвище керiвника юридичної особи, iнiцiали та прiзвище фiзичної особи - пiдприємця або уповноваженої особи) |
Дата складення цих вiдомостей ___ ____________ 20__ р.
(додаток 3 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
Додаток 4 до Лiцензiйних умов |
|
(найменування органу лiцензування) |
ЗАЯВА
про розширення провадження виду господарської
дiяльностi
Лiцензiат | |
(найменування, мiсцезнаходження юридичної особи, | |
прiзвище, iм'я, по батьковi керiвника юридичної особи | |
або прiзвище, iм'я, по батьковi фiзичної особи - пiдприємця, | |
мiсце проживання) |
Iдентифiкацiйний код згiдно з ЄДРПОУ юридичної особи / реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України фiзичної особи - пiдприємця, яка через свої релiгiйнi переконання вiдмовляється вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомила про це вiдповiдному контролюючому органу i має вiдмiтку у паспортi громадянина України |
Реквiзити лiцензiї або рiшення органу лiцензування про видачу лiцензiї |
Прошу розширити провадження виду господарської дiяльностi, на який отримано лiцензiю, включивши господарську дiяльнiсть з |
(вид господарської дiяльностi, що буде провадитися пiсля розширення) |
за такими мiсцями провадження господарської дiяльностi: |
Мiсце провадження господарської дiяльностi | Адреса мiсця провадження господарської дiяльностi (iндекс, область, район, мiсто / селище мiського типу / село / селище, вулиця, будинок тощо) | Вид господарської дiяльностi, що буде провадитися пiсля розширення |
(пiдпис) | (iнiцiали та прiзвище особи, яка подала заяву) |
Дата i номер реєстрацiї заяви ___ ____________ 20__ р. N ______
(найменування посади особи, яка прийняла заяву (в разi подання документiв на паперових носiях) | (пiдпис) | (iнiцiали та прiзвище) |
(Лiцензiйнi умови доповнено додатком 4 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
Додаток 5 до Лiцензiйних умов |
|
(найменування органу лiцензування) |
ЗАЯВА
про звуження провадження виду господарської
дiяльностi
Лiцензiат | |
(найменування, мiсцезнаходження юридичної особи, | |
прiзвище, iм'я, по батьковi керiвника юридичної особи | |
або прiзвище, iм'я, по батьковi фiзичної особи - пiдприємця, | |
мiсце проживання) |
Iдентифiкацiйний код згiдно з ЄДРПОУ юридичної особи / реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України фiзичної особи - пiдприємця, яка через свої релiгiйнi переконання вiдмовляється вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомила про це вiдповiдному контролюючому органу i має вiдмiтку у паспортi громадянина України |
Реквiзити лiцензiї або рiшення органу лiцензування про видачу лiцензiї |
Прошу звузити провадження виду господарської дiяльностi, на який отримано лiцензiю, виключивши з нього |
(вид господарської дiяльностi, що буде виключено) |
за такими мiсцями провадження господарської дiяльностi: |
Мiсце провадження господарської дiяльностi | Адреса мiсця провадження господарської дiяльностi (iндекс, область, район, мiсто / селище мiського типу / село / селище, вулиця, будинок тощо) | Вид господарської дiяльностi, що буде провадитися пiсля звуження |
(пiдпис) | (iнiцiали та прiзвище особи, яка подала заяву) |
Дата i номер реєстрацiї заяви ___ ____________ 20__ р. N ______
(найменування посади особи, яка прийняла заяву (в разi подання документiв на паперових носiях) | (пiдпис) | (iнiцiали та прiзвище) |
(Лiцензiйнi умови доповнено додатком 5 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
Додаток 6 до Лiцензiйних умов |
|
(найменування органу лiцензування) |
ЗАЯВА
про зупинення (повнiстю або частково) дiї лiцензiї
Лiцензiат | |
(найменування, мiсцезнаходження юридичної особи, | |
прiзвище, iм'я, по батьковi керiвника юридичної особи | |
або прiзвище, iм'я, по батьковi фiзичної особи - пiдприємця, | |
мiсце проживання) |
Iдентифiкацiйний код згiдно з ЄДРПОУ юридичної особи / реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України фiзичної особи - пiдприємця, яка через свої релiгiйнi переконання вiдмовляється вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та офiцiйно повiдомила про це вiдповiдному контролюючому органу i має вiдмiтку у паспортi |
Реквiзити лiцензiї або рiшення органу лiцензування про видачу лiцензiї |
Прошу зупинити дiю лiцензiї на провадження господарської дiяльностi |
(пiдстави для зупинення, повнiстю або частково) |
за такими мiсцями провадження господарської дiяльностi: |
Мiсце провадження господарської дiяльностi | Адреса мiсця провадження господарської дiяльностi (iндекс, область, район, мiсто / селище мiського типу / село / селище, вулиця, будинок тощо) | Вид господарської дiяльностi |
(пiдпис) | (iнiцiали та прiзвище особи, яка подала заяву) |
Дата i номер реєстрацiї заяви ___ ____________ 20__ р. N ______
(найменування посади особи, яка прийняла заяву (в разi подання документiв на паперових носiях) | (пiдпис) | (iнiцiали та прiзвище) |
(Лiцензiйнi умови доповнено додатком 6 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
Додаток 7 до Лiцензiйних умов |
|
(найменування органу лiцензування) |
ЗАЯВА
про вiдновлення (повнiстю або частково) дiї
лiцензiї
Лiцензiат | |
(найменування, мiсцезнаходження юридичної особи, | |
прiзвище, iм'я, по батьковi керiвника юридичної особи | |
або прiзвище, iм'я, по батьковi фiзичної особи - пiдприємця, | |
мiсце проживання) |
Iдентифiкацiйний код згiдно з ЄДРПОУ юридичної особи / реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв фiзичної особи - пiдприємця або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України фiзичної особи - пiдприємця, яка через свої релiгiйнi переконання вiдмовляється вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомила про це вiдповiдному контролюючому органу i має вiдмiтку у паспортi |
Реквiзити лiцензiї або рiшення органу лiцензування про видачу лiцензiї |
Прошу вiдновити дiю лiцензiї на провадження господарської дiяльностi |
(вид господарської дiяльностi, що буде вiдновлено, повнiстю або частково) |
за такими мiсцями провадження господарської дiяльностi: |
Мiсце провадження господарської дiяльностi | Адреса мiсця провадження господарської дiяльностi (iндекс, область, район, мiсто / селище мiського типу / село / селище, вулиця, будинок тощо) | Вид господарської дiяльностi, що вiдновлюється |
(пiдпис) | (iнiцiали та прiзвище особи, яка подала заяву) |
Дата i номер реєстрацiї заяви ___ ____________ 20__ р. N ______
(найменування посади особи, яка прийняла заяву (в разi подання документiв на паперових носiях) | (пiдпис) | (iнiцiали та прiзвище) |
(Лiцензiйнi умови доповнено додатком 7 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
Додаток 8 до Лiцензiйних умов |
|
(найменування органу лiцензування) |
ЗАЯВА
про переоформлення лiцензiї
Заявник | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi фiзичної особи - пiдприємця, | |
мiсце проживання) |
Реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта громадянина України фiзичної особи - пiдприємця, яка через свої релiгiйнi переконання вiдмовляється вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та повiдомила про це вiдповiдному контролюючому органу i має вiдмiтку у паспортi |
Реквiзити лiцензiї або рiшення органу лiцензування про видачу лiцензiї |
Перелiк документiв, що додаються до заяви про переоформлення лiцензiї та пiдтверджують наявнiсть пiдстав для переоформлення лiцензiї: |
(пiдпис) | (iнiцiали та прiзвище особи, яка подала заяву) |
Дата i номер реєстрацiї заяви ___ ____________ 20__ р. N ______
(найменування посади особи, яка прийняла заяву (в разi подання документiв на паперових носiях) | (пiдпис) | (iнiцiали та прiзвище) |
(Лiцензiйнi умови доповнено додатком 8 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 939) |
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 квiтня 2016 р. N 282 |
ПЕРЕЛIК
постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, що втратили
чиннiсть
1. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 грудня 2007 р. N 1387 "Про затвердження Порядку лiцензування дiяльностi, пов'язаної з обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, та внесення змiн до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 листопада 2000 р. N 1698 i вiд 4 липня 2001 р. N 756" (Офiцiйний вiсник України, 2007 р., N 93, ст. 3412).
2. Пункт 6 змiн, що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2010 р. N 929 (Офiцiйний вiсник України, 2010 р., N 78, ст. 2762).
3. Пункт 5 змiн, що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 2 листопада 2011 р. N 1125 (Офiцiйний вiсник України, 2011 р., N 85, ст. 3112).
4. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 7 листопада 2012 р. N 1029 "Про внесення змiн до Порядку лiцензування дiяльностi, пов'язаної з обiгом наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв" (Офiцiйний вiсник України, 2012 p., N 85, ст. 3465).
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |