Документ скасований: Наказ МОЗ № 220 від 19.09.2000

Наказ Мiнiстерства охорони здоров'я України

вiд 8 жовтня 1999 року N 246


Про затвердження Iнструкцiї про порядок проведення в Державному науково-експертному центрi лiкарських засобiв МОЗ України спецiалiзованої оцiнки та експертизи матерiалiв щодо реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарських засобiв

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
20 жовтня 1999 р. за N 716/4009


     Вiдповiдно до Закону України "Про лiкарськi засоби" та постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.04.98 N 569 "Про затвердження Порядку державної реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарського засобу i розмiрiв збору за державну реєстрацiю (перереєстрацiю) лiкарського засобу" зi змiнами та доповненнями, внесеними постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.02.99 N 241 та вiд 11.09.99 N 1666 "Про внесення змiн до Порядку державної реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарського засобу i розмiрiв збору за державну реєстрацiю (перереєстрацiю) лiкарського засобу", НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити Iнструкцiю про порядок проведення в Державному науково-експертному центрi лiкарських засобiв МОЗ України спецiалiзованої оцiнки та експертизи матерiалiв щодо реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарських засобiв (додається).

     2. Директору Державного науково-експертного центру лiкарських засобiв МОЗ України Середi П. I. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.

     3. Визнати таким, що втратив чиннiсть, наказ Мiнiстерства охорони здоров'я України вiд 11.08.98 N 248 "Про затвердження Iнструкцiї про порядок проведення спецiалiзованої оцiнки та експертизи матерiалiв на лiкарськi засоби у Фармакологiчному комiтетi МОЗ України", зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 20.10.98 за N 673/3113.

     4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Мiнiстра Картиша А. П.

Мiнiстр Р.В. Богатирьова

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мiнiстерства охорони здоров'я України
вiд 8 жовтня 1999 р. N 246
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
20 жовтня 1999 р. за N 716/4009

IНСТРУКЦIЯ
про порядок проведення в Державному науково-експертному центрi лiкарських засобiв МОЗ України спецiалiзованої оцiнки та експертизи матерiалiв щодо реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарських засобiв

     1. Загальнi положення

     1.1. Iнструкцiя про порядок проведення в Державному науково-експертному центрi лiкарських засобiв МОЗ України спецiалiзованої оцiнки та експертизи матерiалiв щодо реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарських засобiв (далi - Iнструкцiя) розроблена вiдповiдно до Закону України "Про лiкарськi засоби" та постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.04.98 N 569 "Про затвердження Порядку державної реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарського засобу i розмiрiв збору за державну реєстрацiю (перереєстрацiю) лiкарського засобу" зi змiнами та доповненнями, внесеними постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.02.99 N 241 та вiд 11.09.99 N 1666 "Про внесення змiн до Порядку державної реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарського засобу i розмiрiв збору за державну реєстрацiю (перереєстрацiю) лiкарського засобу".

     1.2. Iнструкцiя визначає порядок проведення спецiалiзованої оцiнки матерiалiв щодо доклiнiчного вивчення лiкарського засобу, клiнiчних випробувань, фармакопейної статтi, методiв контролю якостi лiкарського засобу, технологiчного регламенту або вiдомостей про технологiю виробництва, експертизи всiх змiн, якi передбачається внести до реєстрацiйних документiв протягом дiї реєстрацiйного посвiдчення.

     1.3. Спецiалiзованiй оцiнцi пiдлягають матерiали щодо реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарських засобiв вiтчизняного та iноземного виробництва, що подаються на державну реєстрацiю (перереєстрацiю).

     1.4. Експертизi пiдлягають всi змiни, якi можуть мати мiсце пiд час дiї реєстрацiйного посвiдчення, а саме: вилучення або додання нового шляху введення; вилучення або додання нових показань до застосування; змiни, в текстi iнструкцiї з медичного застосування лiкарського засобу; iнформацiї на первинних i вторинних упаковках; змiни кiлькiсного складу лiкарського засобу; змiни або впровадження нових методiв аналiзу лiкарського засобу, його пакування, маркування, умов зберiгання, термiну придатностi; змiни змiсту лiцензiї на виробництво; змiни в процесi виробництва, якi впливають на якiсть лiкарського засобу.

2. Визначення термiнiв

     Термiни, що вживаються в Iнструкцiї, мають таке значення:

     2.1. Реєстрацiйнi документи - комплект матерiалiв на лiкарський засiб, аналiз яких дає змогу зробити висновки про можливiсть його державної реєстрацiї (перереєстрацiї), потребу в проведеннi додаткової експертизи матерiалiв доклiнiчного вивчення та/або клiнiчних випробувань, передреєстрацiйних дослiджень або контролю якостi зразкiв лiкарського засобу.

     2.2. Доклiнiчне вивчення - науково-експериментальне обґрунтування ефективностi та безпечностi лiкарського засобу.

     2.3. Експертиза матерiалiв доклiнiчного вивчення - перевiрка вiдповiдностi виконаних доклiнiчних дослiджень лiкарського засобу вимогам належної Лабораторної практики (GLP) - для лiкарських засобiв iноземного виробництва або експериментальна перевiрка одержаних результатiв експертним органом.

     2.4. Клiнiчнi випробування - дослiдження бiоеквiвалентностi та/або бiодоступностi, ефективностi та безпечностi лiкарського засобу в клiнiцi.

     Клiнiчнi випробування проводяться за повною або скороченою програмою з урахуванням норм, прийнятих у мiжнароднiй практицi.

     2.5. Експертиза матерiалiв клiнiчних випробувань - перевiрка вiдповiдностi проведених клiнiчних випробувань лiкарського засобу вимогам Належної Клiнiчної Практики (GCP).

     2.6. Аналiтична нормативна документацiя (далi - АНД) - фармакопейнi статтi, матерiали щодо методiв аналiзу, а також iнша аналiтична документацiя, що дозволяє контролювати якiсть лiкарського засобу.

     2.7. Експертиза матерiалiв АНД - перевiрка достатностi вимог до якостi лiкарського засобу, їх вiдповiдностi вимогам свiтових фармакопей, чинним в Українi нормативним документам.

     2.8. Передреєстрацiйнi дослiдження - експериментальна перевiрка методiв контролю якостi лiкарського засобу з метою дослiдження їх вiдтворюваностi або експериментальна валiдацiя (у разi вiдсутностi матерiалiв з валiдацiї у реєстрацiйних документах) методик контролю якостi для перевiрки їх точностi, правильностi та селективностi; визначення якостi представлених зразкiв лiкарських засобiв.

     2.9. Експертиза змiн, якi передбачається внести до реєстрацiйних документiв на зареєстрований лiкарський засiб, - це експертиза матерiалiв, аналiз яких є пiдставою для надання рекомендацiй щодо необхiдностi внесення змiн чи доповнень до реєстрацiйних документiв на лiкарський засiб або його нової реєстрацiї в установленому порядку.

     2.10. Спецiалiзована оцiнка лiкарського засобу - оцiнка матерiалiв доклiнiчного вивчення та клiнiчних випробувань лiкарського засобу, результатiв додаткової експертизи матерiалiв доклiнiчного вивчення та/або клiнiчних випробувань; реєстрацiйних документiв щодо АНД або змiн до АНД, результатiв передреєстрацiйних дослiджень та контролю якостi лiкарського засобу з метою надання рекомендацiй МОЗ щодо його реєстрацiї.

     2.11. Висновок спецiалiзованої експертної комiсiї Державного науково-експертного центру лiкарських засобiв МОЗ України (далi - Центр) - це результат: спецiалiзованої оцiнки матерiалiв щодо реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарського засобу з наданням рекомендацiй про можливiсть його державної реєстрацiї (перереєстрацiї) або необхiднiсть направлення на додаткову експертизу матерiалiв доклiнiчного вивчення, а самого лiкарського засобу - на клiнiчнi випробування; експертизи змiн, якi передбачається внести до реєстрацiйних документiв у пiсляреєстрацiйний перiод, з наданням рекомендацiй про можливiсть внесення змiн чи доповнень до реєстрацiйних документiв на лiкарський засiб або його нову реєстрацiю.

3. Порядок проведення спецiалiзованої оцiнки та експертизи матерiалiв щодо реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарських засобiв в Центрi

     3.1. Мiнiстерство охорони здоров'я України (далi - МОЗ) надсилає до Центру реєстрацiйнi матерiали на лiкарський засiб для здiйснення спецiалiзованої оцiнки або матерiали щодо змiн, якi передбачається внести до реєстрацiйних документiв протягом термiну дiї реєстрацiйного посвiдчення.

     Зазначенi документи, оформленi згiдно з Законом України "Про мови в Українськiй РСР", надсилаються до Центру в 3 примiрниках*.

     До реєстрацiйних документiв додаються зразки лiкарського засобу в запропонованих лiкарських формах та упаковках** (5 упаковок).

     ____________
     * Для iноземних лiкарських засобiв додатково надається 1 примiрник англiйською мовою чи мовою оригiналу.

     ** Упаковка in bulk подається в кiлькостi, достатнiй для проведення експертизи та оцiнки якостi лiкарських засобiв.

     Реєстрацiйнi документи приймаються Центром до розгляду за наявностi документiв, що пiдтверджують сплату реєстрацiйного збору та вартостi проведення спецiалiзованої оцiнки.

     3.2. Обсяг i змiст реєстрацiйних документiв визначається належнiстю препарату до вiдповiдної групи лiкарських засобiв та реєстрацiйною процедурою (реєстрацiя, перереєстрацiя, внесення змiн чи/або доповнень до реєстрацiйних документiв).

     Вимоги до документiв на лiкарськi засоби, що подаються до Центру для спецiалiзованої оцiнки або експертизи змiн, якi передбачається внести до реєстрацiйних документiв на зареєстрований лiкарський засiб, регламентується додатками 1 - 3 цiєї Iнструкцiї.

     3.3. Спецiалiзована оцiнка та експертиза матерiалiв, що входять до складу реєстрацiйних документiв, проводиться експертами спецiалiзованих експертних комiсiй та iншими фахiвцями Центру в термiн не бiльше 90 календарних днiв пiсля приймання документiв. У цей термiн не входить час, протягом якого документи були на додатковiй експертизi матерiалiв доклiнiчного вивчення та/або додаткових клiнiчних випробуваннях лiкарського засобу.

     3.4. Передреєстрацiйнi дослiдження та контроль якостi зразкiв лiкарського засобу здiйснюються в лабораторiї контролю якостi лiкiв Центру або в лабораторiях уповноважених Центром (далi - Лабораторiя) на пiдставi направлення Центру.

     Лабораторiя, пiсля надання їй всiх необхiдних матерiалiв, у термiн до 30 днiв проводить передреєстрацiйнi дослiдження та контроль якостi лiкарського засобу й надсилає до Центру висновок щодо вiдтворюваностi методiв аналiзу, сертифiкат аналiзу зразкiв лiкарського засобу, узгодженi методики контролю якостi i, у разi потреби, матерiали валiдацiї методiв аналiзу.

     3.5. Висновки спецiалiзованих експертних комiсiй розглядаються та затверджуються науково-експертною радою Центру.

     За рiшенням науково-експертної ради матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу можуть направлятися на додаткову експертизу, а сам лiкарський засiб - на клiнiчнi випробування.

     Результати додаткової експертизи матерiалiв доклiнiчного вивчення та/або клiнiчних випробувань, передреєстрацiйних дослiджень лiкарського засобу пiдлягають спецiалiзованiй оцiнцi в експертних комiсiях Центру. Висновки експертних комiсiй подаються на розгляд i затвердження науково-експертної ради Центру.

     3.6. У разi потреби Центр може запросити в заявника додатковi матерiали, якi потрiбнi для проведення спецiалiзованої оцiнки. Якщо заявник протягом 3 мiсяцiв не надсилає до Центру додатковi матерiали, то питання щодо реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарського засобу знiмається з розгляду, про що заявник сповiщається письмово. Надалi, при бажаннi заявника, матерiали заново подаються в установленому порядку.

     3.7. На пiдставi рiшення науково-експертної ради Центр подає до МОЗ рекомендацiю про можливiсть реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарського засобу, висновок спецiалiзованої експертної комiсiї щодо ефективностi та безпечностi лiкарського засобу, iнструкцiю з медичного застосування лiкарського засобу, висновки щодо методiв контролю його якостi та фармакопейної статтi, проект наказу МОЗ***.

     ____________
     *** На дезiнфекцiйнi засоби, лiкувальнi косметичнi засоби додатково подаються висновки Ради з регламентацiї застосування та впровадження дезiнфекцiйних засобiв МОЗ та Технiчного комiтету iз стандартизацiї продукцiї парфумерно-косметичної промисловостi Мiнагропрому.

     3.8. За результатами розгляду поданих рекомендацiй та висновкiв МОЗ у мiсячний термiн приймає рiшення про реєстрацiю або вiдмову в реєстрацiї лiкарського засобу, про що видається вiдповiдний наказ Мiнiстерства.

     На пiдставi наказу МОЗ готує реєстрацiйнi посвiдчення на зареєстрованi лiкарськi засоби й видає їх заявниковi.

     У разi вiдмови в реєстрацiї лiкарського засобу МОЗ письмово сповiщає заявника.

     На пiдставi рiшення про державну реєстрацiю лiкарський засiб уноситься до Державного реєстру лiкарських засобiв України, а матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу надсилаються до Державної iнспекцiї з контролю якостi лiкарських засобiв.

     Цим самим рiшенням затверджується iнструкцiя з медичного застосування зареєстрованого лiкарського засобу.

     3.9. Усi змiни, якi заявник передбачає внести до реєстрацiйних документiв на лiкарський засiб у перiод дiї реєстрацiйного посвiдчення, пiдлягають експертизi в Центрi в порядку, визначеному цiєю Iнструкцiєю.

     3.10. Проведення спецiалiзованої оцiнки матерiалiв щодо перереєстрацiї лiкарських засобiв здiйснюється в тому самому порядку що й реєстрацiя.

4. Порядок розрахункiв

     4.1. Оплатi заявником пiдлягають такi роботи: спецiалiзована оцiнка матерiалiв; додаткова експертиза матерiалiв та додатковi клiнiчнi випробування; експертиза матерiалiв щодо змiн, якi вносяться до реєстрацiйних документiв пiд час дiї реєстрацiйного посвiдчення.

     4.2. Передплата вартостi робiт, зазначених у пунктi 4.1, здiйснюється за умовами договору мiж заявником та Центром або спецiалiзованим лiкувально-профiлактичним закладом, у якому проводяться додатковi клiнiчнi випробування.

     4.3. Вартiсть робiт, пов'язаних iз спецiалiзованою оцiнкою або експертизою матерiалiв щодо реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарських засобiв, визначається в договорi мiж заявником i Центром. Порядок цiноутворення визначає вищестояща органiзацiя.

5. Обсяг та змiст реєстрацiйних документiв

     Обсяг i змiст реєстрацiйних документiв визначається належнiстю препарату до вiдповiдної групи лiкарських засобiв.

     Видiляють такi групи лiкарських засобiв:

     оригiнальнi лiкарськi засоби (створенi з використанням нових активних субстанцiй або якi є новою якiсною чи кiлькiсною комбiнацiєю вiдомих активних субстанцiй);

     лiкарськi засоби, вiдтворенi за лiцензiйною технологiєю;

     лiкарськi засоби - генерики;

     вiдомi лiкарськi засоби в нових лiкарських формах;

     вiдомi лiкарськi засоби за новим призначенням;

     лiкарськi засоби, якi вироблятимуться в Українi з упаковки in bulk (фасування готової лiкарської форми), яка зареєстрована в Українi;

     новi чи вiдтворенi активнi субстанцiї та допомiжнi речовини.

Повний комплект реєстрацiйних документiв складається з 3 частин:

5.1. Матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу, фармакопейної статтi, технологiчного регламенту

     Комплект документiв повинен мiстити:

     5.1.1. Склад препарату iз зазначенням точної кiлькостi всiх iнгредiєнтiв на одиницю лiкарського засобу з посиланням на монографiї з фармакопей, яким вони вiдповiдають за якiстю. Якщо дiючу або допомiжну речовину не описано у фармакопеях, то потрiбно подати на них завiрену копiю АНД****.

     ____________
     **** Для вiтчизняних препаратiв - АНД (або її проект) та пояснювальна записка, оформленi вiдповiдно до методичних указiвок "Iндивiдуальнi лiкарськi речовини та готовi лiкарськi засоби. Основнi показники якостi й методи контролю, якi включаються до аналiтичної нормативної документацiї".

     5.1.2. Для органопрепаратiв, отриманих за допомогою генної iнженерiї або iншим оригiнальним способом, - назву сировини, з якої виготовляють препарат, спосiб його одержання, а також АНД на сировину.

     5.1.3. Специфiкацiю (для iноземних препаратiв), в якiй в однiй колонцi перерахованi всi показники якостi препарату, в другiй наведена регламентацiя за цими показниками, а в третiй колонцi вказанi посилання на методи контролю за цими показниками. Повнi методики контролю якостi препарату фiрми-виробника в порядку, наведеному в специфiкацiї.

     5.1.4. Копiя лiцензiї на виробництво лiкарського засобу в країнi-виробнику;

     5.1.5. Свiдоцтво GMP (Належна Виробнича Практика).

     5.1.6. Скорочену технологiчну схему виробництва заявленого лiкарського засобу - 3 прим.

     5.1.7. У разi використання при виготовленнi препарату оригiнальної фiрмової дiючої або допомiжної речовини - скорочену схему синтезу, повний профiль домiшок (технологiчних та продуктiв розкладу), методики їх контролю, матерiали щодо стабiльностi речовини, вiдомостi про наявнiсть у речовинi залишкiв розчинникiв, якi використовуються при виготовленнi, методики їх контролю та регламентацiю їх вмiсту - 3 прим.

     5.1.8. Для лiкарських засобiв з обмеженою мiкробiологiчною чистотою - вiдомостi з мiкробiологiчної чистоти з урахуванням того, що контроль i регламентацiя цього показника на територiї України буде проводитись згiдно з вимогами дiючої Державної фармакопеї або Європейської фармакопеї 1997 р., якщо немає iнших обґрунтованих указiвок в АНД, - 3 прим.

     5.1.9. Таблицi результатiв аналiзу лiкарського засобу в процесi зберiгання або звiт дослiджень стабiльностi протягом обумовленого термiну придатностi - 3 прим. Якщо препарат почав випускатися недавно, то мають бути представленi результати вивчення стабiльностi методом прискореного старiння.

     5.1.10. Звiт про валiдацiю методик контролю якостi заявленого лiкарського засобу або iнше метрологiчне обґрунтування цих методик - 3 прим.

     5.1.11. Iнформацiю про виробникiв дiючих та допомiжних речовин, завiрену керiвником пiдприємства - виробника лiкарського засобу, - 3 прим.

     5.1.12. Зразок графiчного оформлення споживчої упаковки - 3 прим.

     5.1.13. Для препаратiв з обмеженою мiкробiологiчною чистотою багаторазового використання не в однодозових упаковках - вiдомостi про ефективнiсть дiї консервантiв та термiн придатностi пiсля розкриття упаковки - 2 прим.

     5.1.14. Для вiтчизняних вiдтворених чи лiцензiйних препаратiв - таблицю порiвняння даних показникiв якостi препарату до показникiв якостi, закладених у провiдних фармакопеях свiту (при їх наявностi), - 3 прим.

     5.1.15. Рисунки хроматограм, зображення спектрiв та iнший iлюстративний матерiал, який пiдтверджує обґрунтованiсть вибраних методiв аналiзу, - 3 прим. (1 оригiнал i 2 копiї).

     5.1.16. Фотокопiї АНД на дiючi й допомiжнi речовини, якi є складовими готової лiкарської форми, та пакувальнi матерiали - 3 прим.

     5.1.17. Фотокопiю АНД, яку переглядають або перереєстровують, - 3 прим.

     5.1.18. По однiй упаковцi зразкiв 2 серiй заявленого лiкарського засобу.

     5.1.19. За потреби - iншi вiдомостi, наприклад, вiдомостi про наявнiсть залишкових розчинникiв у таблетках, укритих плiвковою оболонкою, з описанням методик визначення й регламентацiї їх наявностi тощо - 3 прим.

     5.1.20. Для вiтчизняних лiкарських засобiв - довiдку вiд Державного наукового центру лiкарських засобiв або уповноваженої установи, яка здiйснює експертизу регламентiв виробництва, про наявнiсть проекту технологiчного регламенту виробництва - 3 прим.

     5.1.21. Для вiтчизняних препаратiв - при поданнi на розгляд проектiв АНД на iноземнi дiючi речовини або на лiкарськi засоби, виготовленi з iноземних дiючих речовин, чи при застосуваннi iноземних допомiжних речовин, потрiбно додатково подавати:

     фотокопiю АНД на дiючу та/або допомiжну речовину фiрми-виробника - 3 прим.

     сертифiкат якостi виробника - 3 прим.

     вiдкриту частину технологiчної схеми виробництва дiючої речовини iз зазначенням повного профiлю домiшок, а також розчинникiв, якi застосовуються в технологiї виготовлення дiючої речовини - 3 прим.

     висновки лабораторiї про якiсть даної дiючої та/або допомiжної речовини. Для отримання висновкiв надаються зразки дiючих або допомiжних речовин у кiлькостi, потрiбнiй для 4 повних аналiзiв, з актом вiдбору середньої проби, а також з належними стандартними речовинами тощо.

5.2. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу

     5.2.1. Загальна iнформацiя про вибiр складу лiкарського засобу.

     5.2.2. Копiя документiв, що гарантують вiдповiднiсть дослiджень вимогам GLP (Належна Лабораторна Практика).

     5.2.3. Узагальненi данi з фармакологiї та токсикологiї.

     5.2.4. Данi щодо бiодоступностi та/або бiоеквiвалентностi в порiвняннi з еталонним препаратом (звiт).

     5.2.5. Данi щодо токсичностi однократної дози (гостра токсичнiсть).

     5.2.6. Данi щодо токсичностi повторних доз (хронiчна токсичнiсть).

     5.2.7. Данi щодо впливу на репродуктивну функцiю*****.

     5.2.8. Данi щодо мутагенностi*****.

     5.2.9. Данi щодо канцерогенностi*****.

     5.2.10. Данi щодо мiсцевоподразнювальної чи ульцерогенної дiї.

     5.2.11. Данi щодо алергенностi.

     5.2.12. Данi щодо iмунотоксичностi.

     5.2.13. Данi щодо фармакодинамiки:

     специфiчна фармакологiчна активнiсть;

     загальна фармакологiчна активнiсть.

     5.2.14. Данi щодо фармакокiнетики та особливостей метаболiзму лiкарського засобу.

5.3. Матерiали клiнiчних випробувань (для готових лiкарських засобiв)

     5.3.1. Огляд лiтератури.

     5.3.2. Копiя документiв, що гарантують вiдповiднiсть дослiджень вимогам GCP (Належна Клiнiчна Практика).

     5.3.3. Узагальненi результати клiнiчних випробувань.

     5.3.4. Зразки iнформацiї на внутрiшнiх та зовнiшнiх упаковках******.

     5.3.5. Iнструкцiя з медичного застосування******.

     5.3.6. Взаємодiя з iншими лiкарськими засобами.

     5.3.7. Матерiали дослiджень бiоеквiвалентностi чи специфiчної активностi.

     5.3.8. Довiдка про клiнiчнi дослiдження щодо побiчної дiї та безпечностi лiкарського засобу.

     ____________
     ***** Для протипухлинних препаратiв не подаються.

     ****** Українська мова.

Директор Державного науково-експертного центру лiкарських засобiв МОЗ України П. I. Середа

 

Додаток 1
до Iнструкцiї про порядок проведення в Державному науково-експертному центрi лiкарських засобiв МОЗ України спецiалiзованої оцiнки та експертизи матерiалiв щодо реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарських засобiв

Перелiк та вимоги до документiв на лiкарськi засоби, що подаються до Державного науково-експертного центру лiкарських засобiв МОЗ України для здiйснення спецiалiзованої оцiнки з метою надання рекомендацiй щодо державної реєстрацiї

     1. Оригiнальнi лiкарськi засоби:

     супровiдний лист;

     повний комплект реєстрацiйних документiв, визначений роздiлом 5 цiєї Iнструкцiї.

     2. Лiкарськi засоби, вiдтворенi за лiцензiйною технологiєю:

     супровiдний лист.

     I. Матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу, фармакопейної статтi, технологiчного регламенту:

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     II. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     гостра токсичнiсть (на одному видi тварин);

     специфiчна активнiсть за одним з головних критерiїв.

     III. Матерiали клiнiчних випробувань (для готових лiкарських засобiв):

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     Крiм того, копiя лiцензiйного договору мiж фiрмою-утримувачем лiцензiї та заявником.

     3. Лiкарськi засоби - генерики:

     супровiдний лист.

     I. Матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу, фармакопейної статтi, технологiчного регламенту:

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     II. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     гостра токсичнiсть (на одному видi тварин);

     специфiчна активнiсть за одним з головних критерiїв.

     III. Матерiали клiнiчних випробувань (для готових лiкарських засобiв):

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     4. Вiдомi лiкарськi засоби в нових лiкарських формах:

     супровiдний лист;

     повний комплект реєстрацiйних документiв, визначений роздiлом 5 цiєї Iнструкцiї.

     5. Вiдомi лiкарськi засоби за новим призначенням:

     супровiдний лист.

     I. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     специфiчна фармакологiчна активнiсть за новим призначенням.

     II. Матерiали клiнiчних випробувань (для готових лiкарських засобiв):

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     6. Лiкарськi засоби, якi вироблятимуться в Українi з упаковки in bulk, яка зареєстрована в Українi:

     супровiдний лист;

     копiя свiдоцтва про реєстрацiю препарату у формi in bulk в Українi.

     I. Матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу, фармакопейної статтi, технологiчного регламенту:

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     7. Вiдтворенi активнi субстанцiї:

     супровiдний лист.

     I. Матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу, фармакопейної статтi, технологiчного регламенту:

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     II. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     гостра токсичнiсть на одному видi тварин;

     специфiчна активнiсть за одним з головних критерiїв;

     копiя документiв, що гарантують вiдповiднiсть дослiджень вимогам GLP (Належна Лабораторна Практика).

     8. Новi активнi субстанцiї:

     супровiдний лист.

     I. Матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу, фармакопейної статтi, технологiчного регламенту:

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     II. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     гостра токсичнiсть на одному видi тварин;

     хронiчна токсичнiсть;

     специфiчна активнiсть за кiлькома критерiями;

     данi щодо мiсцевоподразнювальної чи ульцерогенної дiї;

     данi щодо алергенностi;

     копiя документiв, що гарантують вiдповiднiсть дослiджень вимогам GLP (Належна Лабораторна Практика).

     9. Новi допомiжнi речовини:

     супровiдний лист.

     I. Матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу, фармакопейної статтi, технологiчного регламенту:

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     II. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     вiдповiдно до пунктiв 5.2.1 - 5.2.12 цiєї Iнструкцiї.

     10. Вiдтворенi допомiжнi речовини:

     супровiдний лист.

     I. Матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу, фармакопейної статтi, технологiчного регламенту:

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     II. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     гостра токсичнiсть;

     данi щодо мiсцевоподразнювальної чи ульцерогенної дiї;

     данi щодо алергенностi;

     копiя документiв, що гарантують вiдповiднiсть дослiджень вимогам GLP (Належна Лабораторна Практика).

     11. Особливостi складу реєстрацiйних документiв на лiкарськi засоби окремих фармакологiчних груп

     11.1. Гомеопатичнi лiкарськi засоби:

     супровiдний лист;

     данi про склад фармакологiчно активних i допомiжних речовин, гомеопатичне розведення i форму випуску;

     копiї публiкацiй, що мiстять опис гомеопатичної клiнiчної дiї лiкарського засобу у всесвiтньовiдомих виданнях, та копiя вiдповiдної статтi в однiй з гомеопатичних фармакопей (German Homoepathic Pharmacopoeia, The Homoeopathic Pharmacopoeia of the United States-Revision Service, Pharmacopee Francaise-Monographies de souches pour preparathions homeopathiques, Homoeopathic Pharmacopoeia of India).

     I. Матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу, фармакопейної статтi, технологiчного регламенту:

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     II. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     гостра токсичнiсть на одному видi тварин;

     хронiчна токсичнiсть;

     кумулятивна дiя;

     фармакологiчна активнiсть:

     - специфiчна фармакологiчна активнiсть;

     - загальна фармакологiчна активнiсть;

     - взаємодiя з iншими лiкарськими засобами;

     копiя документiв, що гарантують вiдповiднiсть дослiджень вимогам GLP (Належна Лабораторна Практика).

     III. Матерiали клiнiчних випробувань (для готових лiкарських засобiв):

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     11.2. Лiкувальнi косметичнi засоби:

     супровiдний лист.

     I. Матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу, фармакопейної статтi, технологiчного регламенту:

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     II. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     гостра токсичнiсть та клас небезпеки вiдповiдно до вимог ДСТУ 12.1.007;

     хронiчна токсичнiсть;

     данi щодо мiсцевоподразнювальної дiї в хронiчному дослiдi;

     данi щодо алергенностi;

     данi щодо шкiрно-резорбтивної дiї;

     данi щодо кумулятивної дiї (морфологiчнi дослiдження);

     данi щодо специфiчної фармакологiчної активностi;

     специфiчна активнiсть на вiдповiдних моделях ураження шкiри, слизових оболонок та iнш.;

     копiя документiв, що гарантують вiдповiднiсть дослiджень вимогам GLP (Належна Лабораторна Практика).

     III. Матерiали клiнiчних випробувань (для готових лiкарських засобiв):

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     11.3. Радiоактивнi лiкарськi засоби:

     супровiдний лист.

     I. Матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу, фармакопейної статтi, технологiчного регламенту:

     повний комплект реєстрацiйних документiв. Крiм того, матерiали щодо вивчення радiохiмiчної чистоти, радiонуклiдної чистоти, хiмiчної чистоти, стерильностi, апiрогенностi.

     II. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     гостра токсичнiсть;

     обґрунтування придатностi радiофармацевтичного препарату для клiнiчного призначення за результатами вивчення розподiлу в експериментальних тварин пiсля введення тим способом, який рекомендується для клiнiчного використання;

     копiя документiв, що гарантують вiдповiднiсть дослiджень вимогам GLP (Належна Лабораторна Практика).

     III. Матерiали клiнiчних випробувань (для готових лiкарських засобiв):

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     11.4. Лiкарськi засоби природного мiнерального походження:

     супровiдний лист.

     I. Матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу, фармакопейної статтi, технологiчного регламенту:

     повний комплект реєстрацiйних документiв. Крiм того:

     екологiчнi показники (умiст важких металiв, пестицидiв, нафтопродуктiв, радiонуклiдiв);

     данi щодо екологiчної безпеки продукту з точки зору можливого антропогенного забруднення сировини.

     II. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     для мiнеральних лiкувальних, лiкувально-столових вод та лiкувально-профiлактичних засобiв на їх основi - звiт про медико-бальнеологiчнi властивостi;

     для мiнеральних вод типу "Нафтуся" - звiт про вивчення бiологiчної дiї в експериментi;

     для лiкувальних грязей, їх розчинiв, ропи природних родовищ та препаратiв на їх основi, сухих залишкiв з натуральних мiнеральних вод та штучних хiмiчних сполук, розчини яких призначенi для виготовлення штучних мiнеральних вод, природних воскiв - висновок Центру стандартизацiї та контролю якостi природних та преформованих лiкарських засобiв Українського НДI медичної реабiлiтацiї та курортологiї до термiну введення в дiю вiдповiдного державного або галузевого стандарту;

     копiя документiв, що гарантують вiдповiднiсть дослiджень вимогам GLP (Належна Лабораторна Практика).

     III. Матерiали клiнiчних випробувань (для готових лiкарських засобiв):

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     11.5. Вироби клiнiчної хiмiї:

     супровiдний лист.

     I. Матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу, фармакопейної статтi, технологiчного регламенту:

     повний комплект реєстрацiйних документiв. Крiм того, данi, що всебiчно характеризують токсикологiчнi властивостi речовин, що входять до складу виробу, а також iнформацiя щодо заходiв iз запобiгання їх шкiдливому впливу на органiзм людини (лiтературна довiдка).

     II. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     гостра токсичнiсть на одному видi тварин;

     мiсцевоподразнювальна чи ульцерогенна дiя;

     копiя документiв, що гарантують вiдповiднiсть дослiджень вимогам GLP (Належна Лабораторна Практика).

     III. Матерiали клiнiчних випробувань (для готових лiкарських засобiв):

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     11.6. Лiкарськi домiшки до харчових продуктiв:

     супровiдний лист;

     повний комплект реєстрацiйних документiв, визначений роздiлом 5 цiєї Iнструкцiї.

 

Додаток 2
до Iнструкцiї про порядок проведення в Державному науково-експертному центрi лiкарських засобiв МОЗ України спецiалiзованої оцiнки та експертизи матерiалiв щодо реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарських засобiв

Перелiк та вимоги до документiв на лiкарськi засоби, що подаються до Державного науково-експертного центру лiкарських засобiв МОЗ України для здiйснення спецiалiзованої оцiнки з метою державної перереєстрацiї

     Лiкарський засiб пiдлягає перереєстрацiї в зв'язку:

     iз закiнченням термiну дiї реєстрацiйного посвiдчення;

     з передачею виробником права на його виробництво iншому виробнику;

     з намiром виробника змiнити назву виробника;

     з намiром виробника змiнити назву препарату.

     Перелiк документiв для спецiалiзованої оцiнки лiкарського засобу, що подається заявником до перереєстрацiї, обумовлений типом перереєстрацiї.

     1. Перереєстрацiя у зв'язку iз закiнченням термiну дiї реєстрацiйного посвiдчення:

     супровiдний лист;

     копiя лiцензiї на виробництво лiкарського засобу;

     довiдка заявника про вiдсутнiсть змiн у технологiї виробництва та складi препарату;

     копiя посвiдчення про реєстрацiю лiкарського засобу в країнi мешкання заявника та в Українi;

     матерiали щодо методiв контролю лiкарського засобу, якi подаються для продовження строку дiї;

     iнструкцiя з медичного застосування;

     загальна медико-фармакологiчна характеристика;

     довiдка заявника про виявлену побiчну дiю лiкарського засобу за останнi 5 рокiв;

     довiдка щодо рекламацiй на препарат за останнi 5 рокiв.

     2. Перереєстрацiя лiкарського засобу в зв'язку з передачею виробником права на його виробництво iншому виробнику, якщо виробники входять до складу того самого об'єднання пiдприємств:

     супровiдний лист;

     копiя договору, що засвiдчує передачу виробником права на виробництво лiкарського засобу iншому виробнику;

     копiя лiцензiї на виробництво лiкарського засобу;

     копiя посвiдчення про реєстрацiю лiкарського засобу в країнi мешкання заявника та в Українi;

     довiдка заявника про вiдсутнiсть змiн у технологiї виробництва та складi препарату;

     iнструкцiя з медичного застосування;

     загальна медико-фармакологiчна характеристика;

     чинна аналiтично-нормативна документацiя.

     3. Перереєстрацiя лiкарського засобу в зв'язку з передачею виробником права на його виробництво iншому виробнику, якщо виробники не входять до складу того самого об'єднання пiдприємств:

     супровiдний лист;

     нотарiально завiрена копiя договору на передачу виробником права на виробництво лiкарського засобу iншому виробнику;

     копiя лiцензiї на виробництво лiкарського засобу;

     копiя посвiдчення про реєстрацiю лiкарського засобу в країнi мешкання заявника та в Українi;

     довiдка заявника про вiдсутнiсть змiн у технологiї виробництва та складi препарату;

     iнструкцiя з медичного застосування;

     загальна медико-фармакологiчна характеристика;

     чинна аналiтично-нормативна документацiя.

     4. Перереєстрацiя лiкарського засобу в зв'язку з намiром виробника змiнити назву виробника:

     супровiдний лист;

     копiя документа, виданого компетентними органами країни-виробника про те, що виробник не змiнився i є однiєю i тiєю самою особою;

     копiя посвiдчення про реєстрацiю лiкарського засобу в країнi мешкання заявника та в Українi;

     iнструкцiя з медичного застосування;

     загальна медико-фармакологiчна характеристика;

     довiдка заявника про вiдсутнiсть змiн у технологiї виробництва та складi препарату.

     5. Перереєстрацiя лiкарського засобу в зв'язку з намiром виробника змiнити назву препарату:

     супровiдний лист;

     мотивоване обґрунтування потреби змiни назви препарату;

     копiя документа, виданого компетентними органами країни-виробника, що засвiдчує змiну його назви;

     копiя посвiдчення про реєстрацiю лiкарського засобу в країнi мешкання заявника та в Українi;

     довiдка заявника про вiдсутнiсть змiн у технологiї виробництва та складi препарату;

     iнструкцiя з медичного застосування;

     загальна медико-фармакологiчна характеристика.

 

Додаток 3
до Iнструкцiї про порядок проведення в Державному науково-експертному центрi лiкарських засобiв МОЗ України спецiалiзованої оцiнки та експертизи матерiалiв щодо реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарських засобiв

Перелiк та вимоги до документiв на лiкарськi засоби, що подаються до Державного науково-експертного центру лiкарських засобiв МОЗ України для експертизи змiн, якi вносяться до реєстрацiйних документiв пiд час дiї реєстрацiйного посвiдчення

     Пiд час дiї реєстрацiйного посвiдчення можуть мати мiсце такi змiни:

     змiсту лiцензiї на виробництво лiкарського засобу;

     адреси виробника лiкарського засобу;

     дозування лiкарського засобу;

     складу допомiжних речовин;

     технологiї одержання лiкарської форми;

     незначнi змiни в процесi виробництва лiкарського засобу;

     маркувань та штампiв на таблетках, написiв на капсулах;

     вилучення показань до застосування лiкарського засобу;

     новi показання до застосування лiкарського засобу;

     вилучення шляху введення лiкарського засобу;

     новий шлях введення;

     будь-якi змiни, якi передбачається внести до тексту iнструкцiї з медичного застосування лiкарського засобу;

     перенесення лiкарського засобу з перелiку препаратiв, що вiдпускаються за рецептом, до перелiку лiкарських засобiв, що вiдпускаються без рецепта.

     Обсяг i змiст матерiалiв визначається характером змiн.

     1. Змiна змiсту лiцензiї на виробництво лiкарського засобу:

     супровiдний лист;

     нова лiцензiя на виробництво лiкарського засобу.

     2. Змiна адреси виробника:

     супровiдний лист;

     документ, виданий компетентними органами країни мешкання заявника про те, що заявник не змiнився i є однiєю i тiєю самою особою.

     3. Змiна дозування лiкарського засобу:

     супровiдний лист;

     копiя свiдоцтва про реєстрацiю лiкарського засобу в Українi.

     I. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     При збiльшеннi доз (разова, добова, курсова):

     хронiчна токсичнiсть;

     алергеннiсть;

     мiсцевоподразнювальна чи ульцерогенна дiя;

     iмунотоксичнiсть*;

     тератогеннiсть*;

     ембрiотоксичнiсть*;

     гонадотоксичнiсть*;

     мутагеннiсть*;

     канцерогеннiсть*;

     кумулятивна дiя;

     лiкарська залежнiсть (при потребi);

     експериментальне лiкування отруєнь при передозуваннi;

     специфiчна активнiсть за кiлькома критерiями;

     бiодоступнiсть в експериментi та визначення часу елiмiнацiї.

     ____________
     * Для протипухлинних лiкарських засобiв не проводяться.

     При зменшеннi доз (разова, добова, курсова):

     специфiчна активнiсть за кiлькома критерiями;

     вiдносна бiодоступнiсть в експериментi.

     II. Матерiали клiнiчних випробувань (для готових лiкарських засобiв):

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     4. Змiни в складi допомiжних речовин:

     супровiдний лист;

     копiя свiдоцтва про реєстрацiю лiкарського засобу в Українi.

     I. Матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу, фармакопейної статтi, технологiчного регламенту:

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     II. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     гостра токсичнiсть на одному видi тварин;

     специфiчна активнiсть за одним з головних критерiїв.

     III. Матерiали клiнiчних випробувань (для готових лiкарських засобiв):

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     5. Змiни технологiї одержання лiкарської форми:

     супровiдний лист;

     копiя свiдоцтва про реєстрацiю лiкарського засобу в Українi.

     I. Матерiали щодо методiв контролю якостi лiкарського засобу, фармакопейної статтi, технологiчного регламенту:

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     II. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     гостра токсичнiсть (на одному видi тварин);

     специфiчна активнiсть за одним з головних критерiїв.

     III. Матерiали клiнiчних випробувань (для готових лiкарських засобiв):

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     6. Новi показання до застосування:

     супровiдний лист;

     копiя свiдоцтва про реєстрацiю лiкарського засобу в Українi.

     I. Матерiали клiнiчних випробувань (для готових лiкарських засобiв):

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     7. Вилучення показань до застосування:

     супровiдний лист;

     документи, що пiдтверджують доцiльнiсть таких змiн i базуються на результатах ретроспективних дослiджень ефективностi та безпечностi лiкарського засобу в клiнiцi.

     8. Вилучення шляху введення:

     супровiдний лист;

     документи, що пiдтверджують доцiльнiсть таких змiн i базуються на результатах ретроспективних дослiджень ефективностi та безпечностi лiкарського засобу в клiнiцi.

     9. Новий шлях уведення:

     супровiдний лист;

     копiя свiдоцтва про реєстрацiю лiкарського засобу в Українi.

     I. Матерiали доклiнiчного вивчення лiкарського засобу:

     гостра токсичнiсть за вiдповiдного шляху введення;

     хронiчна токсичнiсть;

     мiсцевоподразнювальна чи ульцерогенна дiя;

     специфiчна активнiсть за одним з головних критерiїв;

     бiоеквiвалентнiсть у порiвняннi з еталонним препаратом (звiт)**;

     бiодоступнiсть в експериментi та визначення часу елiмiнацiї ( фармакокiнетика).

     ____________
     ** Для iноземних засобiв.

     II. Матерiали клiнiчних випробувань (для готових лiкарських засобiв):

     повний комплект реєстрацiйних документiв.

     10. Змiни будь-яких маркувань та штампiв на таблетках, написiв на капсулах:

     супровiдний лист;

     документи, що пiдтверджують iдентичнiсть якостi, безпечностi та ефективностi ранiше зареєстрованим лiкарським засобам.

     11. Змiни, якi передбачається внести до тексту iнструкцiї з медичного застосування:

     супровiдний лист;

     нова редакцiя iнструкцiї з пояснювальною запискою щодо причин змiн, якi передбачається внести до їх тексту.

     12. Питання перенесення лiкарського засобу з перелiку препаратiв, що вiдпускаються за рецептом, до перелiку препаратiв, що вiдпускаються без рецепта:

     мотивоване клопотання заявника;

     документ, виданий компетентними органами країни-виробника, про належнiсть лiкарського засобу до безрецептурних препаратiв у країнi-виробнику;

     iнформацiя щодо досвiду безрецептурного застосування препарату в iнших країнах.

     13. Унесення змiн до аналiтично-нормативної документацiї (як за окремим показником, так i за декiлькома одночасно):

     супровiдний лист;

     проекти змiн, де в лiвiй колонцi надрукована попередня редакцiя, а в правiй колонцi - нова редакцiя - 3 прим.;

     пояснювальна записка - 3 прим.;

     таблиця результатiв аналiзу лiкарського засобу в процесi зберiгання за всiма показниками якостi АНД, до якої вносяться змiни, з урахуванням змiн - 3 прим.;

     порiвняльна таблиця метрологiчних характеристик старого та нового методiв при внесеннi змiн до роздiлiв стосовно методик аналiзу - 3 прим.;

     рисунки хроматограм, зображення спектрiв та iнший iлюстративний матерiал, який пiдтверджує правомiрнiсть унесення змiн, якщо вони стосуються методик аналiзу - 5 прим.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.